Пълнозърнести хлебчета - ужасно вкусни и лесни!

  • 7 916
  • 10
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Пълнозърнести хлебчета
   
за 10 бр :

140 мл пр.мляко
140 мл вода
225 г пълнозърнесто брашно
225 г бяло брашно
1 1/2 ч. л. сол
2 ч. л. захар
1 ч. л. с. мая
пр.мляко за намазване

Продуктите – в машината за хляб на програма Тесто.
И после взимате си готовото тесто и го поблъсквате малко в масата, след което го разделяте на десет топки, привеждате ги във форма... някаква, каквато ви кефне Laughing/ скимне и ги мятате в намазнена (с масло) тава и тогава е време за почивкаааа newsm44 .... те на топло, пък вие някъде на хладноо ...ама да не ги забравите ... около30тина минутки искат не повече ....абе, докато понадебелеят...двойно. Сега ги поразкрасявате малко ... с пр.млекце ги лустросайте с брашънце ги напудрете и печете в загрята на 220°С за 15-20 минути ... до златисто. Извадете ги на решетка да изстинат и тогава ги разделете ако има залепнали.


Добре, че направих 15 (с доза и половина), не 10... , познайте какъв хляб ще ядем днес у нас... ами утре.... влюбени сме цялото фемили в хлебчетата безвъзвратно... по-вкусно хлебче не съм яла ... честно!

клик

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 17:58 от Morena

# 1
  • In transit
  • Мнения: 11 699
Супер, мерси за рецептата

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Моля мами от района на Красно село, Борово, Бъкстон, Павлово и тъдява Wink да ме светнат къде има диетичен магазин.Търся от два месеца да си купя пълнозърнесто брашно, което да не е на Техра, но няма и няма Sad
Моренка, а ти какво брашно използва?

# 3
  • In transit
  • Мнения: 11 699
Моля мами от района на Красно село, Борово, Бъкстон, Павлово и тъдява Wink да ме светнат къде има диетичен магазин.Търся от два месеца да си купя пълнозърнесто брашно, което да не е на Техра, но няма и няма Sad
Моренка, а ти какво брашно използва?

Защо ти е диетичен магазин? Във Варна продават пълнозърнесто брашно във всички по големи супермаркети.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Белинда на Техра взех, щот се отчаях да търся на друга фирма и след това видях в нашия диетичен пълнозърнесто на друга фирма ама утрепай ме не и' помня името обаче следващото пълноз. брашно ще е от въпросното. Не съм ти в района ама ако кажеш ще давам адреса или Ша тА водя ако трябва до магазинчето... най- близо съм до 'селото' от изброените от теб квартали Grinning

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Защо не харесвате на Техра?

А, и още, а който си няма машина?...

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Мира, защото е с подобрители, пък повечето (ако не всички) сме си взели хлебопекарните и за да хапваме по-здравословен/полезен хляб. Simple Smile

А тези, дето са без хлебоп. си замесват на ръка и специално това тесто е много лесно, така че действай ,няма да съжаляваш.

# 7
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Моренка хлебчетата станаха убиец! Правих ги с пълнозърнесто ръжено брашно! В началото се чудех дали да не питам за мазнина, но ги сложих както е по рецептата ти и станаха ЧУДО! Щом аз, която избягвам да ям по-късно от 18 часа не издържах преди малко и си взех едно топло хлебче , мазнах малко масло и посипах със самардала ...mmm, божествено!
Утре ще ги снимам, че мъжа ми взе апарата да снима залеза! Благодаря за лесната и вкусна рецепта!

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
 HugНат, много се радвам !

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Мира, защото е с подобрители, пък повечето (ако не всички) сме си взели хлебопекарните и за да хапваме по-здравословен/полезен хляб. Simple Smile


А какво друго ползвате, защото аз май само такова съм виждала?
И как може да сте сигурни, че и то не е с подобрители?

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Лелее Нат, аз снощи явно съм спала ама искам да видя залеза, плс! Praynig

Белинда на Техра взех, щот се отчаях да търся на друга фирма и след това видях в нашия диетичен пълнозърнесто на друга фирма ама утрепай ме не и' помня името обаче следващото пълноз. брашно ще е от въпросното. ...
Мира, това донякъде отговаря на въпроса ти,.... не съм го разгледала това брашно, та още не му зная състава.

Общи условия

Активация на акаунт