Една бенка ме притеснява нещо..........

  • 4 012
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Преди около 6 месеца си закачих с една блуза една менка ,разра ни се ,но не прокърви..............
Сега ми прави впечатление ,че като чели малко се е поувеличила и е станала лека набъбнала.
Решила съм да ходя на лекар ,но се чудя при кой и най-вече какъв специалист трябва да е нещо като онколог-дерматолог/ако има такъв де/
Много се притесних ,моля споделете вие имали ли сте такъв проблем и какво предприехте....................

Последна редакция: сб, 01 юли 2006, 15:26 от mam4e_mia

# 1
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
докторът,който ти трябва е дерматолог,но ако много се притесняваш можеш да отидеш на преглед направо в онкологията!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 783
 С максимална скорост на дерматолог или направо в "Дървеница" - има двама онкодерматолози - д-р Киров и д-р Стоичков. Ако няма нужда да се безпокоиш ще те успокоят, а ако не им хареса бенката ще ти я махнат в рамките на няколко дни и ще я изследват. Мама имаше подобен проблем, дерматолог я насочи към тях, стана много бързо и затова, слава Богу успешно, защото беше меланома. Минаха 3 години оттогава, мама гони децата из градинките  Laughing! Не са ни мотали, не са ни изнудвали, всичко беше о.к. Дано да ти е просто бенка и всичко да приключи добре, но не се бави!!!

# 3
  • Мнения: 817
Това "Дарвеница" имаш предвид онкологията нали ?
И още нещо как точно я махат ,като се махне ли се прави биопсия......
Много се радвам за майкати,още дълги години и пожелавам да тича по внуците Laughing

# 4
  • Мнения: 2 332
Их, колко навреме идва тази тема... Вчера открих, че ми са се появили много нови релефни светлокафяви бенки на гърба... Обаче май докато родя (живот и здраве) и после кърмя (дано) няма смисъл да ходя на лекар за тях. Или има? Моля и аз за съвет!     bouquet

# 5
  • Мнения: 513
Освен при онко-дерматолози може до отидеш при пластичен хирург.Аз имах 5 такива бенки по лицето си и и едната от тях често кървеше,  и отидох заради нея на пластичен хирург, а той предложи да отстрани и останалите и аз се съгласих. Стана много лесно и безболезнено и  много съм доволна.

# 6
  • Мнения: 5 228
Преди няколко месеца и аз се бях притеснила за една бенка, ходих при доц. а, която е шеф на Кожно отделение в Онкологията. Прегледа ме много обстойно, аз имам много бенки, и ми препоръча за една да се отстрани.
Частен кабинет:
ул. "Паренсов"№16 (на ъгъла с бул. Васил Левски), вх ІІ., тел 989 09 73.
Прегледът струва 30 лв.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Освен при онко-дерматолози може до отидеш при пластичен хирург.Аз имах 5 такива бенки по лицето си и и едната от тях често кървеше,  и отидох заради нея на пластичен хирург, а той предложи да отстрани и останалите и аз се съгласих. Стана много лесно и безболезнено и  много съм доволна.

А изследва ли ги след махането?

# 8
  • Мнения: 513
Да разбира се.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз съм за консултация в Онкологията.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 783
Да, онкологията имам предвид. Бенките първо се махат, ако се прецени, че е необходимо и след това се изследват. Биопсия от бенка не се взима, защото, ако  не дай се Боже, процесът е злокачествен, може да се разпространи.
Множествени, светли, почти без релеф бенки не са притеснителни. Опасни са тъмно-кафяфи към черни и релефни, също и такива, които растат или се възпаляват. Има и такива, които са малки като мъниста и белезникави и обикновено излизат по лицето и откритите и често излагани на слънце части на тялото, те също трябва да се проверяват!
Дано да съм ви помогнала с това което знам  Peace!

# 11
  • Мнения: 817
Много ви благодаря момичета за отзивчивоста и бързината ,с която ми отговорихте  bouquet
Другата седмица ще ида на доктор................

# 12
  • Мнения: 8 917
Много ви благодаря момичета за отзивчивоста и бързината ,с която ми отговорихте  bouquet
Другата седмица ще ида на доктор................
Peace
 И спокойно  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт