Имаме си куче!!!

  • 7 360
  • 76
  •   1
Отговори
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 330
Иска ми се да се похваля. Имаме си куче от вчера. newsm44Малка родвайлерка,  на 35 дни, много е сладка . Чакаме я от една година. След около 10-15 дни трябва да бием първата ваксина, трябва и паспорт да правим. Но май имам нужда от помощ, не съм съвсем наясно с отглеждането и моля, ако някой има информация да я сподели тук.  Благодаря предварително  Wink smile3525

# 1
  • Мнения: 1 182
Честито!
Съвети не мога да дам Rolling Eyes за съжаление!

# 2
  • Мнения: 2 161
Иска ми се да се похваля. Имаме си куче от вчера. newsm44Малка родвайлерка,  на 35 дни, много е сладка . Чакаме я от една година. След около 10-15 дни трябва да бием първата ваксина, трябва и паспорт да правим. Но май имам нужда от помощ, не съм съвсем наясно с отглеждането и моля, ако някой има информация да я сподели тук.  Благодаря предварително  Wink smile3525

Консултирай се и слушай само ветеринарният лекар.Аз поне така правя.За дете и куче приемам съвети само от лекар.

# 3
  • Мнения: 7 362
Иска ми се да се похваля. Имаме си куче от вчера. newsm44Малка родвайлерка,  на 35 дни, много е сладка . Чакаме я от една година. След около 10-15 дни трябва да бием първата ваксина, трябва и паспорт да правим. Но май имам нужда от помощ, не съм съвсем наясно с отглеждането и моля, ако някой има информация да я сподели тук.  Благодаря предварително  Wink smile3525
ЧЕСТИТО!И аз с първото си куче се хвалех,но след това неееееееееееее.Оставиха ми го на мен и познай научих се как се гледа ,но оооооооооо писна ми.Сега съм само с булонка,рибки и заек.Ученето става като слушаш лекаря,но гледането е по-трудно от гледане на бебе.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 715
Честито кученце Simple Smile
Бебе и малко кученце се гледат по един и същ начин. Учат се на всичко пак г/д по един и същ начин.
Ветеринаря ще ти каже с какво, как и по колко често да го храниш.

# 5
  • Мнения: 1 202
И от мен честито! PeaceНо и аз не мога да ти помогна с отглеждането защото нямам куче!

# 6
  • Мнения: 451
 newsm74
Честито кученце !

# 7
  • Мнения: 6 871
Честито и аз отскоро се обзаведох с куче Mr. Green Сега даже искам още едно ама пустите им дребосъчета са ненормално скъпи Close
А твоето кученце наистина трябва да го заведеш на ветеринар. Три ваксини трябва да му се сложат преди да започне да излиза навън (провери дале вече не му е слагана първата, но май е рано). Прави се вътрешно и външно обезпаразитяване. Също така би трябвало да ти кажат с какво и по колко да го храниш, защото кучетата (или поне моето) ядат колкото им се даде, в смисъл сами няма да спрат. Въоражи се с парцали за бърсане и ако има възможност го приучи да си върши нуждите на определено мястото (примерно в банята или на терасата). Хубаво е да му се вземат разни играчки и кокали, които да дъвче, за да се сведат до минимум щетите по вашите вещи.
Ако те интересува нещо друго питай Hug

# 8
  • Мнения: 260
Аз имах две кучета и мога да ти кажа, че разликата от куче до куче е огромна (както и при хората). За храната знам, че повечето специалисти препоръчват хранене 2 пъти дневно, но това ще го обсъдиш с доктора и зависи от породата.
За едри кучета като ротвайлерите е задължително да се обучават на дисциплина от съвсем малки и това май е най-трудната част (да устоиш на изкушението да го глезиш и да си налагаш да бъдеш строга когато трябва). Но като стане по-тежко от теб ще трябва да умееш да го контролираш все пак, а не да те влачи като черво на каишката си  hahaha
Иначе аз съм страхотен почитател на кучетата, даже се замислям и ние да си вземем някакво мъниче, но по-нататък, нека първо се появи и отрасне малко бебчо  baby_neutral
Бухтичка, твоето е голям сладур, каква порода е - териерче? И аз си мислех за такова зверче  Peace

# 9
  • Мнения: 5 140
Честито кученце.  animal037

# 10
  • Мнения: 5 622
Иска ми се да се похваля. Имаме си куче от вчера. newsm44Малка родвайлерка,  на 35 дни, много е сладка . Чакаме я от една година. След около 10-15 дни трябва да бием първата ваксина, трябва и паспорт да правим. Но май имам нужда от помощ, не съм съвсем наясно с отглеждането и моля, ако някой има информация да я сподели тук.  Благодаря предварително  Wink smile3525
ЧЕСТИТО!И аз с първото си куче се хвалех,но след това неееееееееееее.Оставиха ми го на мен и познай научих се как се гледа ,но оооооооооо писна ми.Сега съм само с булонка,рибки и заек.Ученето става като слушаш лекаря,но гледането е по-трудно от гледане на бебе.

Чак пък по-трудно....явно си имала кротко и безпроблемно бебе  Wink

Аз имам Ирландски сетер. Гледам си го от как беше на 30 дни. Толкова малък го взех. Нямах търпение да го взема и да го гушна....Днес Алекс е вече на 8 години  Wink

Няма от какво да се шашкаш. Избираш си ветеринарен лекар, на когото да имаш доверие и следваш съветите му  Peace

# 11
Честито!
Дано добре сте  обмислили семейно това приключение. Да си вземеш куче е нещо доста сериозно. Минимум десет години сте ангажирани всекидневно без почивни дни да разхождате любимеца си. В началото след първата ваксина 7-8 пъти дневно, след месец-два 4-5 пъти дневно, след 6 месечна възраст 4 пъти дневно, след една година минимум 3 пъти.
Намерете си добър ветеринар, слушайте съветите му и неправете компромиси с цените на ваксините.
Аз имам в момента 12 кучета. Разбира се че не живеят вкъщи. Имат си извън града собствена територия. Само един боксер съм оставил тук заради малките, да си имат компания.
Ако все пак не се справиш с навика да го научиш да  се изхожда навън и последващото "миниране" на жилището пиши тук, мисля че ще ти дам полезни съвети.

# 12
  • Мнения: 7 914
Честито!

Много радост ще ви носи....! Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 72
ЧЕСТИТООО..Не се притесняваи то само ще ти покаже как да го гледаш.Ако се притесняваш винаги се консултираи с ветеринаря тои ще те посъветва наи добре.Аз имам кокерка която в момента не е при мен, но с радост мога да кажа,че свърших наистина добра работа относно обучението и навиците и.Пожелавам и на теб успех в отглеждането на малкото кутре и да сте много весели с него.

# 14
  • Мнения: 1 798
Честито! Hug
Освен избора на вет трябва да се занимавате много с нея,трябва да си знае мястото в семейството- ротовете са инатливи животинки.
Имам ротвайлер на 5 години вече. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт