Много мина, мъничко остана, аз през АВГУСТ ще съм мама :-)

  • 20 148
  • 300
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 506
Само че пак да питам - на този модел с въртящите се дръжки пише че се въртят на 360 градуса, което според моите скромни знания по матетматика е един пълен оборот. А аз все си представях че дръжките трябва да се въртят на 180 градуса. Аз ли нещо не мога да схвана или тези не правят разлика между 360 и 180 градуса?  newsm78

Миличка, не знам дали ще успея добре да обясня, че съм една страааааашна в обясненията. Според мен или поне, което съм виждала е, че наистина се въртят на 360 градуса. Тези двете отделни дръжки дето са като бастуни  Joy (оле мале). Те могат да сочат нагоре, надолу навсякъде както ти е удобно - като часовникови стрелки. Дано си ме разбрала, че аз трудно се разбрах Flutter

Днес бях на консултация и нищо особено - нервирах се на докторката, която нещо не дава информация относно килограмчетата на бебчетата ни. Засякохме се с Нети, с която сме с еднакви термини и познайте нейното е уж 2400 грама пък мойто 1400. На предходното момиче, което излезе от същия кабинет и е моя приятелка (ще ражда на 20 юли) и тя с размер 2400, че яко се беше притеснила, че било малко бебчето. Чак си мисля, че нарочно ни дават грешна информация. Иначе пъпната му връв е около ръчичката засега. Главичката е надолу. Килограмите ми в 33 г.с. са +14. Само 1 кг повече, но пък обиколката на корема ми е в повече 3 см. Друго интересно май няма. Изследване циман следва на 04 юли  #Crazy
[/color]

# 211
  • Sofia
  • Мнения: 849
ЧРД на патерица на VAL_STEF.
Момичета, аз днес съм "градска" и утре се връщам в Майчин дом да ми влеят последната банка с магнезий. С бременността ми всичко е ОК, шийката била в отлично състояние. Не така се чувствам психически. Някои от съдбите на момичета, които видях там ме разтроиха много и едва ли някога ще ги забравя, колко много мъка има ...Момичета пазете се и си пийте лекарствата.

Утре като се върна ще ви прочета по-подробно, защото вие сте изписалимно-о-о-ого неща.
Сега ще се изкъпя и ще легна да поспя, че утре 8.30 трябва да съм на линия.

Kabiv, сори за днес, но за другата седмица съм на линия за училището.

# 212
  • Мнения: 575
Добър вечер мами....
Днес бях на консултация и пак не съм доволна....Първо, че бях записана за 17:30,  а ме прие в 18 и кусур, после лягам аз... почва да гледа той...мига, "ааа добре, по УЗ термина ти е началото на септември" . Добре, че мога да смятам , че по цикъл трябва да ми е 22 август . Извод: забавяне с една седмица. После : плода е 1700гр. По дяволите това добре ли е като  за 30та седмица?
Дадох му кръвни изследвания и урина... цъка, мига "Браво, изследванията ти са добри" А това какво трябва да значи newsm78 ?
Оплаках му се, че имам киселини, че краката ми са хипер подути...нищо!! А уж било светило в гинекологията и по точно бременност.
Ма то аз съм си за бой... Знам, че е началник на отделение по патология, чувала съм много добри отзиви за него и хайде... при него. И четейки форума... ми аз все едно си се следя сама. Да ме убиете не мога да ви кажа каква ми е плацентата, предно, задно залепена, как ми е хемоглобина или дали нямам разкритие или дори някаква инфекция... До сега не ме е гледал вагинално... Това доплер моплер...няма такива... Само на края на прегледа "Дължиш ми еди колко си лв". И аз си мълча...Не мога да разбера защо позволявам подобно нещо, ама като отида  и като легна и като видя бебка на монитора и си забравям всички въпроси... Някакво такова благоговеене пред тоя човек...да ми се чудиш. Добре че се сетих да ида и при тоя по ЗК та поне мога да сравнявам .... Само се надявам, че всичко е наред... макар че много, ама много се притеснявам.
Утре съм на 3Д във "Фемина", ще видя какво ще кажат там.
И още да ви се оплача....краката  са ми толкова подути , че се наложи от 36ти номер обувки днес да си купя чехли 38.... За килограмите... мисля, че съм към +17 от началото...
А относно ремонтите и покупките.... нищо!!! Ние не можем да почнем с ремонта преди средата на юли... а имаме цял апартамент да ремонтираме. Не знам как ще стане...не ми се мисли и съм супер изнервена по този повод...иска ми се да направя мебелите по поръчка , ама зависи дали ще успеем да се нанесем или не.... За това ще ми се наложи да пазрувам в посления момент. Мъжът ми смята , че  е абсолютно безмислено да обикаляме по магазините без да купуваме, като така или иначе съм набелязала нещата в нета....

Съжалявам, че ви натоварих с мойте глупости, ама наистина трябваше да го излея някъде...

Спокойна вечер и се пазете

# 213
  • Мнения: 658
Ааааа относно срещата. Аз съм много за, но се чудя нещо по централно няма ли да е добре... Щото Арена Младост е на края на света, че и малко след това  Hug Hug
Обърквация, tedi79, за по-централно място от сладкарница ATHENE на ъгъла на Патриарх Евтимий с Раковски, което да е относително спокойно за среща на 10-ина бременни жени не можах да се сетя. Освен това ВЕЧЕ ЗА ТРЕТИ ПЪТ пиша, ако имате по-добра идея да я предложите. И нали сме си всичките едни чувствителни душици в момента, та започвам вече да се обиждам, че се налага за пореден път да пиша предложението ми за място на тази среща...
Pouh, блазе ти за смелостта да отидеш на концерта на Депеш. Мен ме достраша да отида на концерта на Стинг.
Аз от миналия месец започнах подготовката на гърдите с подготвителния крем за бюст на Чико. За сега съм доволна, мисля че действа освен върху старите ми стрии и върху зърната, защото определено загрубяха и дори малко се лющят.
Днес следобед се записах на курс за бременни към училище “Ма-Ма” на бул. Ал. Стамболийски и съм много хепи, че на темите за детската стая (кърмене, повиване, къпане и т.н. с практически упражнения) ще мога да взимам и свекърва ми и мъжа ми. Цената на курса си остава същата както ако ходя само аз – 115лв. А сутринта бях на безплатната тема на сп. “9 месеца”. Темата ми беше адски интересна – “Закаляване на бебето” или как да подготвим бебето си така, че да не боледува често. Ако проявявате интерес мога да направя кратко резюме за основните неща, които научих.
Относно дискусията за количките, преди няколко дена ви метнах един линк за тема с анкета в справочника на bg-mamma (активна от 14 юни 2006), в която майките с опит изказват предпочитанията и оплакванията си от количките си.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107260
Аз лично научих много важни неща от там и вече категорично знам какво точно търся. Направих си кратко обобщение за коя марка и модел количка какви са предимствата и недостатъците, дали е била единствена покупка на количка или след нея е имало и други. Така че, ако това обобщение също ви интересува с удоволствие ще го напиша в темата.
И накрая, имам предложение за заглавие на новата ни темичка:
“Ето жегата настана и в коремчето на мама аз на хладно до АВГУСТ ще остана”

# 214
  • Мнения: 164
Браво Кабив за споделеното инфо.Аз съм "за" да споделиш какви са ти впечатленията за количките и за закаляването. HugЩе чакаме да пишеш. smile3501А и заглавието за нова тема ми допада много.

# 215
  • Мнения: 575
Ааааа относно срещата. Аз съм много за, но се чудя нещо по централно няма ли да е добре... Щото Арена Младост е на края на света, че и малко след това  Hug Hug
Обърквация, tedi79, за по-централно място от сладкарница ATHENE на ъгъла на Патриарх Евтимий с Раковски, което да е относително спокойно за среща на 10-ина бременни жени не можах да се сетя. Освен това ВЕЧЕ ЗА ТРЕТИ ПЪТ пиша, ако имате по-добра идея да я предложите. И нали сме си всичките едни чувствителни душици в момента, та започвам вече да се обиждам, че се налага за пореден път да пиша предложението ми за място на тази среща...
Аз лично не се сещам , къде е тази сладкарница, но съм за. Когато писах бях останала с впечатлението , че се въртим главно около Арена Младост и центъра е отпаднал като вариант. За това реших да го...прокарам отново. Съжалявам, ако съм те обидила по някакъв начин съвсем не е било нарочно  bouquet  bouquet  bouquet.


А сутринта бях на безплатната тема на сп. “9 месеца”. Темата ми беше адски интересна – “Закаляване на бебето” или как да подготвим бебето си така, че да не боледува често. Ако проявявате интерес мога да направя кратко резюме за основните неща, които научих.

Ти пък, разбирасе че проявяваме...нали момичета? Simple Smile  Hug Hug Hug

Аз лично научих много важни неща от там и вече категорично знам какво точно търся. Направих си кратко обобщение за коя марка и модел количка какви са предимствата и недостатъците, дали е била единствена покупка на количка или след нея е имало и други. Така че, ако това обобщение също ви интересува с удоволствие ще го напиша в темата.

Аз бих била много благодарна на систематизирано инфо Peace Peace , че и аз четох ама от 10 страници се обърквам Simple Smile

И накрая, имам предложение за заглавие на новата ни темичка:
“Ето жегата настана и в коремчето на мама аз на хладно до АВГУСТ ще остана”

Харесва ми Simple Smile  Само едно малко уточнение .. бебето живее при постоянна температура от 37-38 С. Simple Smile Хич не му се хладничко , ама то завалийчето си е свикнало и май му е много гот Simple Smile

# 216
  • Мнения: 658
Обърквация, хич не е на добре, че нямаш доверие на лекаря си в Шейново. Ти веднъж ми беше писала, че ще е по-добре за раждането да ангажирам специалиста при който си ходя в Шейново. Сега обаче като чета твоите притеснения, ще те посъветвам обратното. Аз познавам Ковачева още преди да дадат филма по bTV и за нея съм абсолютно сигурна, че е факир на раждането. Д-р Богословова и д-р Велев също. Въобще в Шейново с някои изключения, всички израждащи лекари са добри. Големия проблем който мен ме терзае е, че през август голяма част от лекарите ще бъдат в отпуска, а пациетнките ще си останат все така много. В този период лекарите, които ще са на смяна ще бъдат адски ангажирани и мен ме съмнява дали ще ми се обърне достатъчно внимание. Затова по всяка вероятност ще ангажирам Ковачева, както и ти ме посъветва. Не съм говорила още с нея за това, но при всички положения трябва да платя 100лв на касата на болницата (не на здравната каса, както беше писала tedi79) за това, че ангажирам екип, който иначе може да е бил планиран за нещо друго. Плащат се и 400 - 500 лв на лекаря, макар че това не е регламентирано и ако ти е близък или просто си му симпатична може и да не плащаш.
В общи линии съвета ми е не ангажирай лекар, на който нямаш доверие и не те кара да се чувстваш спокойна. По-добре без никакъв ангажимент, отколкото несигурност и безпокойство

Последна редакция: нд, 25 юни 2006, 23:50 от Kabiv

# 217
  • Мнения: 266
Кабив с удоволствие ще прочета това което ще напишеш  Heart Eyes вярвам че и другите момичета ще са на същото мнение  Party

# 218
  • Мнения: 575
Обърквация, хич не е на добре, че нямаш доверие на лекаря си в Шейново. Ти веднъж ми беше писала, че ще е по-добре за раждането да ангажирам специалиста при който си ходя в Шейново. Сега обаче като чета твоите притеснения, ще те посъветвам обратното. Аз познавам Ковачева още преди да дадат филма по bTV и за нея съм абсолютно сигурна, че е факир на раждането. Д-р Богословова и д-р Велев също.

Именно де.... за един от гореспоменатите факири говоря...Знам, че е факир , ама просто не ми дава достатъчно инфо, за да се чувствам сигурна....там ми е на мен проблема...Веднъж ходих при д-р Тодоров, от "Братя Тодорови" Е няма такъв човек в обяснението.... "Бебето тежи толкова, бедрото е еди колко си см, главичката еди колко си, това значи това, онова е за еди кое си...." Преглед мечта.  Но отзивие му като израждащ лекар не са много добри...
А за уговорката... аз като наближи Великден отивам в магазина до нас и си запазвам козунаци. Та камо ли за раждането... Не мога да си представя, че ме оставят на шепа студенти да се тестват в/у мен и бебка. Това не е шега работа и не мога да си позволя да разчитам на момента.  Пък и мисля си, че е най- добре този, който е бил до мен цели 9 меседца и макар мълчалив и необясняващ, знае всичко за мен и бебка, той да ме изражда...

# 219
  • София
  • Мнения: 12 228
    Здравейте и от мен  Simple Smile
Добро утро на всички бъдещи мами. Да се похваля вчера бях на преглед. Бебетата са добре едното е успяло да се завърти с главата надолу, но другото  все още е седалищно. То се пада малко по-отдолу и ще му е по-трудно да се завърти, но се надявам да направи опит поне Simple Smile 
    За Лансиноха аз си взех от него и нямах проблеми в аптеката до нас в Младост 4. От прегледите на темите в кърмаческия форум реших че това е най-подходящото от различните видове. Но наистина няма някаква специална подготовка на гърдите, а по - скоро при евентуални проблеми като болезнени зърна и рагади това се използва за облекчаване. Най-хубавото на Лансиноха е че не трябва да се отмива изобщо преди кърмене. newsm10
    Относно раждането в 8-мия месец, според мен няма никакви проблеми. Колкото повече си стоят бебчетата толкова по-добре за тях. Ако няма разбира се някакви медицински причини.
    ema_ - забелязах че и ти чакаш двечки. Как точно ти определят, че вече не растат? 300 грама не са малко според мен, а и близнаците се води че узряват по- рано от другите бебчета. Моята лекарка спомена, че е нормално да растат на размери, но килограмите да са по-малко отколкото на едно бебе.
   Kabiv чакаме с нетърпение систематизирана информация за количките и закаляването  Simple Smile
   

# 220
  • София
  • Мнения: 722
Kabiv,
не се сърди за срещата - аз лично нямам претенции за мястото, и просто чакам последната уговорка за място и час, за да се присъединя. На мен лично ми е удобно около 13 часа, че и без това ще съм в центъра, но и за по - късно сигурно ще мога да дойда.
Между другото и аз ходя на това училище за бременни Ма-ма, страшно съм доволна, може и да се засечем. Аз почнах с предродилна подготовка и в неделя по обед съм на техники за обезболяване, този път съм сама, защото съпругът ми няма да може да дойде. После ще ви дам инфо за интересни неща, надявам се.

Обърквация - съгласна съм с теб, че най-добрият вариант е да те изражда лекар, който те е следил през цялата бременност и знам всичко за теб и бебето. На мен моята доки не винаги ми казва например дължини, или пък мерки и тн., обяснява ми, че всичко е наред и аз й имам пълно доверие, въпреки, че за предна плацента например научих наскоро, но това не значи, че тя не е отбелязала и тн. Моят съвет е да се спреш на лекар, на когото вярваш и който знаеш, че е добър ( не всички лекари са толкова обяснителни, пък и някой може само да те наплаши с много обяснения).

Lorexa, надявам се да си добре и да са минали контракциите. Наистина, не може ли да пратиш малката при майка ти, нищо че тя предпочита да е с теб, но все пак това е по-добре за вас с бебето.

Мама Иги - дано всичко е наред с твоето момченце. Пиши какъв е проблема, може пък да успеем, ако не да ти помогнем, то поне да те успокоим  
Приятен ден и от мен Laughing

# 221
  • Мнения: 656
Здравейте и от мен  Grinning момичета!
Вчера бях на консултация и толкова исках да видя бебо, а то какво на този ехограф дето ме гледат ама нищо не се разбира, аз питам това какво онова какво е а доки само всичко е наред. Питам я колко тежи бебо, а тя ми вика че какво толкова те интересува колко тежи newsm78, после по някакви таблици изрови някакви цифри и вика 2.400 кг, ама аз хич май нещо не и вярвам. Мадона беше с час след мен за ЖК на нея пък 1.400 кг и казала май каквото и дойде на ума това казва.Пуснаха ми изследване на урина заради подутите карата и този път излезе белтък с едно плюсче, можела съм да стигна до три плюса ама било желателно да е минус т.е. вече съм имала албумин Cry и сега ще сме на диета докато се оправим, не трябавало да ям никакво солено, сладко и тестяно, даже сиренето да съм ограничала, а аз така го обичам #2gunfire и освен всичко друго трябвало и да лежа повече, ама как да стане като аз вечерта не мога да спя пък камо ли да лежа по цял ден #Cussing out.Иначе всичко се бебо е наред главичката му е надолу а гръбначето от дясно. Следващата консултация ще е на 4 юли, когато ще ми дадат и 45 днивния болничен.
Това е за сега от мен момичета стискайте палци да издържа на тази диета. Лек ден на всички и да стоите на хладно smile3521

# 222
  • София
  • Мнения: 722
Пак се включвам с една колкото добра, толкова и недобра инфо.  Става въпрос за срока на майчинството.
Разглеждах новите законопроекти за изменение на Кодекса за социално осигуряване по отношение на майчинството.
Добрата новина е, че да - със сигурност ще увеличат срока, за който се получава 90% от брутното трудово възнаграждение. ( единият предвижда 200 дни, а другият една година).
Лошата е, че ще влезе в сила от 01.01.2007г. - та ако приемат 200 дни - за нас за съжаление ще са изтекли или почти изтекли. Шанс има ако е 1 година ( ама дали ще го приемат  newsm78...)
Та освен да стискаме палци да е повече от 200 дни или да променят срока на влизане в сила........... Praynig
 

# 223
  • София
  • Мнения: 12 554
Пак се включвам с една колкото добра, толкова и недобра инфо.  Става въпрос за срока на майчинството.
Разглеждах новите законопроекти за изменение на Кодекса за социално осигуряване по отношение на майчинството.
Добрата новина е, че да - със сигурност ще увеличат срока, за който се получава 90% от брутното трудово възнаграждение. ( единият предвижда 200 дни, а другият една година).
Лошата е, че ще влезе в сила от 01.01.2007г. - та ако приемат 200 дни - за нас за съжаление ще са изтекли или почти изтекли. Шанс има ако е 1 година ( ама дали ще го приемат  newsm78...)
Та освен да стискаме палци да е повече от 200 дни или да променят срока на влизане в сила........... Praynig
 
Че го приеха, приеха го - 1 година майката ще получава 90 на сто от заплатата си. Лошото е, че го приеха на първо четене и имат достатъчно време и втори шанс  Confused да го променят отново или да сложат някоя "предпазна клауза"  newsm78...
Вече пуснах темата в Бъдещи и настоящи майки, така че можете да видите и там какво мислят другите мамчета.
Междудругото относно теглото на бебко - при мен също се получи някакво разминаване между двете лекарки, които ме гледат. Според едната бебко върви по-голям със седмица и нещо от нормата, според другата - която ме гледа на следващия ден - бил малко бебе #Crazyнаправо ме шашнаха тези докторици и вече се чудя на коя да вярвам и на коя не????

# 224
  • Мнения: 658
Ето обобщената информация за КОЛИЧКИТЕ

1 група: Bertoni, Cangaroo, Chipolino, MagEngland, Moni и TCM.
-   Всички те са private label на българска фирма (TCM на немска) и са произведени в Китай при не много високи изисквания към качеството за сметка на цената.
-   Много рядко такава количка е единствена покупка за нуждите на детето. В повечето случай след закупена една такава количка се купува и втора от същата група и дори марка. Обикновено първата е комбиниран модел, а след това се купува лятна количка.
-   Класиране на мамчетата от bg-mamma:
1. Chipolino – най-предпочитаната количка от мамчетата във форума (всяка 5-та мама има Chipolino)
2. Mag England – втората най-предпочитана
3. Cangaroo
4. ТСМ
5. Bertoni (едва 6% от мамчетата имат Bertoni)
-   Предимства(+) и недостатъци(-) по марки:
Bertoni – Пикадили
(-) “едно желязо, което поддържа коли4ката сдаде много бързо багажа”
Bertoni – Имола
(+) “Супер доволна съм”
Cangaroo – Круизер
(+) “Ултра доволна”, “Много си го харесвах”
Chipolino – Бевърли
(+/-) “много издръжлива, но тежка”
Chipolino - Виола
(+) “много съм доволна”
Chipolino – Каролина (няма я в новия каталог)
(-) “Ужас,ужас,три пъти я ремонтирахме”, “Тъпа количка, ама се свиква”
Chipolino – Кампионе
(+) “много съм доволна, не е тежка и лесно се сгъва”
MagEngland
(+/-) “Маг ингланд с помпащи гуми, в последствие сменени с каучукови. Помпащите постоянно се пукаха”, “Тежка и обемна, иначе пък си е всевъзход. Гуми до сега не сме пукали.”, “Комбинираните модели са достатъчно широки”
ТСМ
(+) “Доволна съм-много по-евтина е от чиполино дори,но поне е здрава и проходима”, “Лятна - бих казала че съм по-доволна, отколкото от чиполино”
(-) “тежка”
TCM – триколка
(+/-) “много съм доволна - като един танк е, не усеща дупки и дупчици”

2 група: ABC Design, BabyMax, Bebe Confort, Cam, Maxi – Cosi, Play, Hauck, NeoNato, Peg Perego и др.
-   Европейски марки на цени около и над 1000лв. Някои части или елементи са произведени в Китай, но под строг контрол на качеството и материалите.
-   Не рядко такава количка е единствена покупка, но често пъти се купува и втора лятна или по-удобна за пътуване, компактна за багажника. В повечето случай и втората количка е от тази група марки, но също така се купуват Chipolino и Mag England
-   Hauck води по предпочитания на майките в тази група и след това е Peg Perego.
-   Предимства(+) и недостатъци(-) по марки:
BabyMax
(-) “тежка”
Bebe Confort - High Trek
(-) “Помпащи се гуми. Сгъната е много маломерна ако се свалят гумите”
Bebe Confort - Allegro Plus
(-) “удобна е само като лятна и за пътуване”
Evenflo – Ellipsa
(-) “огромна и не се сбира в багажника на колата”
Maxi – Cosi
(-) “малък багажник”
Nania (единствена покупка, виж каталога на Premaman)
(+) “Най готиното на тази количка е че може да се ползва за количка за шезлонг за столче за кола и за стол за хранене на всичкото отгоре е супер лека защото е пластмасова и много здрава, купих я за дъщеря ми и сега и малкия в нея си го возя. А най странното е че не беше скъпа някъде около 150 евро.”
(-) “За мен много по-добър вариант от нея е Quinny Zapp с кошница за кола Maxi Cosi, защото не е количка, а столче за кола с колелца като екстра!”
PegPerego – Pramette (единствена покупка, 790лв. в Пакостник)
(+) “много е лека и функционална”
Peg Perego ARIA
(+) “Лека, широка, удобна, голям кош за багаж, амортисьори”
Play – Prada
(+) “ползвах и съм много доволна”
Play - S4 (единствена покупка, виж магазин Малечко)
(+) “Много сме доволни. 1080 лева, което включва и зимния кош, който става и за столче за кола до 13 кг и има 3 положения на облегалката. В цената влиза и дъждобран. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107260.msg1949904#msg1949904
(-) “Доста е тежичка - казват 17 кг, може би е малко по-малко”
Hauck
(+) “сгъваема и удобна”
(-) “огромна и тежка, като за малко бебе е перфектна”
Mini Star by Hauck
(+) “Ужасно съм доволна от нея, обичам я тази количка.”
ABC Design
(+) “много съм доволна)

3 група: Chicco и Quinny – “доживотните колички”
-   Лидерите на европейския пазар с доказано качество и поддръжка. Комбинираните системи с такава марка са единствена покупка за нуждите на детето и не рядко се ползват и от второто дете. Мамчетата от форума предпочитат Chicco с малка преднина пред Quinny
-   Предимства(+) и недостатъци(-) по марки:
Chicco - 3 WD Tech
(+) “Минава от всякъде по всяко време. Огромен кош за багаж”
(-) “предното колело не се върти”
Chicco - CT 01 (600лв в http://www.family-bg.com/catalog/prX_679.htm?= или 530лв в http://www.pakostnik.com/productdetails.php?id=1434)
(+) “МНОГО съм доволна от нея”
Chicco - S3 (690лв в http://www.pakostnik.com/productdetails.php?id=1292)
(+) “колкото повече я ползвам, толкова повече я харесвам”
Chicco - Pick up
(+) “Много съм доволна от нея и не бих я сменила”, “Идеално съчетание на цена и удобство”, “Невероятна комбинация е хем зимна, хем лятна и най-важното е че е много лека за комбинирана”
Quinny – Buzz (880лв в http://baby-market.911.bg/a2/offers.asp?p=1764903)
(+) “Много съм доволна”, “Моят Buzz  е с кош долу.Събира доста неща и съм страшно доволна от модела.”, http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107260.msg1940081#msg1940081
Quinny Speedi SX
(+) “много е маневрена и удобна, много съм доволна от нея”
Quinny Zapp (лятна количка)

Снимки на количките от група 2 и 3:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=28158&photo=19  до
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=28158&photo=40

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 16:25 от Kabiv

Общи условия

Активация на акаунт