Детски градини в ж.к."Люлин"

  • 4 957
  • 14
  •   1
Отговори
Има ли някой впечатления и ако може да ми даде някаква информация за следните детски градини:

22 ОДЗ "Великденче",
13 ОДЗ "Ябълкова градина",
35 ОДЗ "Щастливо детство".
И трите са в ж.к. "Люлин" в София.

Всъщност нашата история е такава:

След две седмици, живот и здраве, дъщеря ми ще стане на три години.
Преди една година (тя беше на две годинки), подадох молба за прием в ясла - в 22 ОДЗ и в 35 ОДЗ. В 22-ро ми казаха, че късно подавам молбата и, че едва ли не е трябвало, когато се е родила. В 35-то я приеха без проблем.  Тръгна там на ясла края на октомври. Ноември беше на два пъти болна.  Но това не е нищо. От края на януари три пъти я пускам и на третия ден е с температура, а  после е по месец и половина болна вкъщи. Антибиотик след антибиотик и графици между баби и родители кой да гледа детето. Последният път (началото на април), когато всичко се потрети, и педиатърката пак предписа антибиотик, реших, че така или иначе правим графици и си я гледаме вкъщи,  по-добре да я гледаме здрава, вместо болна и не я пуснах повече. Пък да не говорим, че не я отучиха от нищо (добре, че с мъжа ми се заехме с отучване от шишето и за една седмица успяхме). И други такива...

Сега там автоматично е приета в І-ва група. Междувременно подадох молба в "Ябълкова градина", тъй каго чувам само хубави неща за нея.  Приеха я и там. Потвърдих. На шега отидох вчера да видя списъците в 22-ра. И се оказа, че и там е в списъка. Потвърдих и там. И сега какво да правя? Най-удобно, понеже ми е най-близо е 35-та, но не съм доволна. Харесва ми "Ябълковата" (и директорката беше много любезна), но ми е най-далече - ще е по-трудно зимата. 22-ра ми е по-близо, има голям наплив, но не са много любезни. А и ми беше странно, че като отидох да потвърдя, поискаха да видят детето (което беше в колата отвън) и като я доведох, и направиха нещо като "прослушване". Sad

Дайте съвет, моля!

# 1
  • Мнения: 135
Аз бих те посъветвала да избереш градината,която ти е най- удобна.
Все пак персоналът и режима в градините е различен от тези в яслите.По-добре се запознай с учителите , които ще водят първите групи в тези градини-те са най-важни.
Имаш и още една градина в този район-ОЗД 20 /Зад кипърските общежития
www.odz20.hit.bg

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
22 ро ОДЗ, това е градината .Синът ми ходеше там 2 год. в ясла и до 4-та група.Проблеми с болести не е имало.Не знам сега коя е директорката,но при предишната всичко беше ок.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 200
Александра е в Ябълковата градина.... Там тръгна на ясла на година и 3 м. сега вече е на 3 г. и е в 1 група. Изключително съм доволна от персонала в яслата. В градината също! Имам наблюдения от началото на април и детето е доволно и аз. Сега се очаква на 1 дневна група в стаята да се прави ремонт, не че сега не е добра базата... Двете госпожи са много импатични и спокойни. Ами това е моето мнение. Ако решиш там да я дадеш ще са "съученичета" с моята  Mr. Green
Г-жа Симеонова - директорката е много симпатична и е добър педагог! Тя ни беше другарката на мен и на братята ми като бяхме малки  Grinning Освен това специално в яслата не са ни изнудвали за пари... нито един път!!! Не знам как, но намират спонсори не сред родителите. Сега на септември ще има родителска среща и ще видим как седят нещата, но мисля, че няма да е като в други градини! Има и един друг момент, който не мога да премълча. В градината има група за социализация на ромски деца... те са в отделна група и остават там да спят... аз нямам проблеми с това, но го казвам, защото може за теб да е проблем. Нищо, че са циганчета, те са си деца като деца... чистички са.. абе дечица... От тази година разформироваха и групата с глухите дечица, защото родителите им са настояли децата да бъдат разхвърляни по другите групи, за да се развиват в "нормална" среда. Това според мен е похвално! Глухите дечица се чувстват пълноценни, а нашите деца ще се научат на толерантност...
Ами това е!

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 15:40 от Vache

# 4
  • София
  • Мнения: 2 530
В Ябълкова има и група за деца с логопедични проблеми.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 200
В Ябълкова има и група за деца с логопедични проблеми.

Да, така е! 

# 6
Аз също съм с много добри впечатления от директорката на "Ябълковата" (въпреки, че съм я виждала два пъти), а и от това, което съм чувала от майки - съседки за тази градина са все добри неща. Само дето ми е доста по-далече от дома.  Wink Е, разбира се, ако нямаше друга алтернатива, нямаше да се чудя. Благодаря на всички за мненията. Както и на Ali_sun за 22-ра. Засега ще продължа да събирам мнения и после ще реша.

# 7
22 ро ОДЗ, това е градината .Синът ми ходеше там 2 год. в ясла и до 4-та група.Проблеми с болести не е имало.Не знам сега коя е директорката,но при предишната всичко беше ок.
А кога е ходил там синът ти? И как се е казвала тогава директорката? При кои учителки е бил?

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Директорката се казва Петрова, а синът ми сега завърши 2-ри клас.И двете ни госпожи вече не са там, но и да са там, сега биха водили 3-та група.Като цяло наблюдението ми е към всички госпожи, всяка сутрин посрещаха децата на входа.Тези които бяха на втория етаж качваха горе всяко дете и после се връщаха да чакат другото. Там всяка година правеха голямо тържество и на него съм наблюдавала представянето на всички деца. А това говори най-много.

# 9
  • Мнения: 125
A някой има ли мнение за тези 3 градини:
ОДЗ 35 "Щастливо детство"
ОДЗ 32 "Българче"
ОДЗ 22 "Великденче"
И трите са ми еднакво близо и се чудя коя да избера newsm78 Подала съм молби във "Великденче" и "Щастливо детство", но все си мисля, че "Българче" е по-добра. Мъжът ми пък си мисли, че в "Щастливо детство" има циганчета Sad Някой има ли някакви наблюдения Confused

# 10
  • София
  • Мнения: 1 283
Мен също много ме интересува въпроса за 35 ОДЗ. Александра е приета за ясла от септември (ще бъде на 2 години). Чувам и добро и лошо, и разбира се се притеснявам.

Моля, момичета, дайте отзиви!

# 11
Когато пуснах тази тема, съм написала впечатленията си за 35-то ОДЗ (от яслата). Дъщеря ми сега е приета в три детски градини - 35-та, 22-ра и 13-та. Аз живея в бл.221 и 35-та ми е най-удобна. Но още когато миналата година разпитвах майките по градинките, 99% от тях не се изказаха ласкаво за нея. То зависи и какви учителки ще се паднат, де.
Суперлативи чувам за 22-ра. Само хубави неща, но е трудно влизането.
А 32-ра коя е? Да не е горе в трети микрорайон? Ако е тя, съм чувала много добри неща и за там.

А иначе в 35-та "Щастливо детство" съм видяла само едно циганче - то ми е комшийче. Семейството макар, че е циганско, е много чисто и почтено.  В яслата нямаше циганчета. Даже бяха казали на едно съседско семейство - турци, че няма места, а след това нас ни приеха. Rolling Eyes

А ти за къде си подала молби - за ясла или за градина?

# 12
Директорката се казва Петрова, а синът ми сега завърши 2-ри клас.И двете ни госпожи вече не са там, но и да са там, сега биха водили 3-та група.Като цяло наблюдението ми е към всички госпожи, всяка сутрин посрещаха децата на входа.Тези които бяха на втория етаж качваха горе всяко дете и после се връщаха да чакат другото. Там всяка година правеха голямо тържество и на него съм наблюдавала представянето на всички деца. А това говори най-много.

Благодаря за информацията!

Май към 22-ра ще се ориентирам.

# 13
Когато пуснах тази тема, съм написала впечатленията си за 35-то ОДЗ (от яслата). Дъщеря ми сега е приета в три детски градини - 35-та, 22-ра и 13-та. Аз живея в бл.221 и 35-та ми е най-удобна. Но още когато миналата година разпитвах майките по градинките, 99% от тях не се изказаха ласкаво за нея. То зависи и какви учителки ще се паднат, де.
Суперлативи чувам за 22-ра. Само хубави неща, но е трудно влизането.
А 32-ра коя е? Да не е горе в трети микрорайон? Ако е тя, съм чувала много добри неща и за там.

А иначе в 35-та "Щастливо детство" съм видяла само едно циганче - то ми е комшийче. Семейството макар, че е циганско, е много чисто и почтено.  В яслата нямаше циганчета. Даже бяха казали на едно съседско семейство - турци, че няма места, а след това нас ни приеха. Rolling Eyes

А ти за къде си подала молби - за ясла или за градина?

Това беше в отговор на

A някой има ли мнение за тези 3 градини:
ОДЗ 35 "Щастливо детство"
ОДЗ 32 "Българче"
ОДЗ 22 "Великденче"
И трите са ми еднакво близо и се чудя коя да избера newsm78 Подала съм молби във "Великденче" и "Щастливо детство", но все си мисля, че "Българче" е по-добра. Мъжът ми пък си мисли, че в "Щастливо детство" има циганчета Sad Някой има ли някакви наблюдения Confused

# 14
  • Мнения: 125
Подала съм молби за ясла и май ще се ориентирам и аз към 22 ОДЗ, но молбата ми е за септември 2007, понеже ми казаха, че сега дечицата ще са с 1 година по-големи от моето, което е родено 2005г, и мен ме достраша да го пусна такова малко, да не се стресира, че и без това е злоядо Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт