Коледно

  • 69 451
  • 349
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 645
Сладките се съхраняват в металните кутии от датски бисквите предполагам ги знаете. Свекърва ми ги реди в такива кутии по видове и ги отваря на Коледа.
Е разбира се има и случаи като вашия да изчезнат в деня на направата.
Ние сега сме в Ирландия та трудно бихме ги уважили през морето тези сладки . А тя в родния град на Андерсен Оденсе.

# 16
  • Мнения: 945
Еха, пак идва Коледа Close-mas:

А някой zнае ли как се правят гевречета... Ама от истинските, дето се варят първо и после се пекат?  chef  food002

# 17
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Онзи ден правих за сефте и станаха много вкусни. Тъй както съм уж на диета и се пазя - 3 големи изядох Embarassed Ама отдавна ми се ядяха. Рецептата е:
Варени гевреци
500 г. брашно
1 суха мая + 1 ч.л. захар + 1 с.л. сол
1 ч.ч. + топличка вода /за меко тесто/
Омесва се тесто и се оставя на топло петнайсетина мин да втаса. Оформят се гевречетата, подреждат се в набрашнена тава и се оставят пак да втасат. През това време се слага на котлона една тенджера с вода с 2 с.л. мед или глюкоза. Като заври се пускат гевречетата за около 3-4 мин. Поръсват се с мак, сусам или каквото ви харесва и след като поизсъхнат се пекат в загрята на 180 - 200 С фурна

Да ви е сладко

# 18
  • Мнения: 7 831
Цитат на: bomboto
можеш да попиташ пак за едни гръцки сладки незнам дали бяха точно коледни , пък и в момента няма как да питам - идеята им беше, че се замесват с портокалов сок


Попитах и докладвам  Grinning :

МЕЛОМАКАРОНА

ПРОДУКТИ

1ч.масло
1ч.олио
1ч.захар
1ч.л.канела и карамфил(смесени)
1ч.л.сода
1ч.ч.портокалов сок
1ч.л.бакпулвер
4л.коняк
3л.кисело мляко
1л.портокалова кора(настъргана)  
1ч.ч.орехи(едро смлени)
брашно колкото поеме за да стане меко тесто (около 1300 гр.)

ПРОДУКТИ ЗА СИРОПА

1ч.вода
1ч.захар
1ч.мед
орехи за наръсване

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ

Разбиваме маслото с олиото и захарта, добавяме и канелата и карамфила.Содата се разтваря в портокаловия сок и се добавя към сместа,бакпулвера се разтваря в коняка и се прибавя и той,следва киселото мляко,портокаловата кора,орехите и брашното.Замесва се меко тесто.Оформят се сладките и се поставят в на маслена тава.Пекат се на умерена температура за около 20-25мин.
Готовите сладки се оставят да изстинат.Подготвя се сиропа,когато заври на слаб котлон сладките се потапят вътре за около 1 мин.(една по една),вадят се с решетъчна лъжица.Редят се в подходящ съд заливат се с останалия сироп и се поръсват с накълцани орехи.

# 19
  • Мнения: 373
Цитат на: Ellypr
Цитат на: bomboto
можеш да попиташ пак за едни гръцки сладки незнам дали бяха точно коледни , пък и в момента няма как да питам - идеята им беше, че се замесват с портокалов сок


Попитах и докладвам  Grinning :

МЕЛОМАКАРОНА

ПРОДУКТИ

1ч.масло
1ч.олио
1ч.захар
1ч.л.канела и карамфил(смесени)
1ч.л.сода
1ч.ч.портокалов сок
1ч.л.бакпулвер
4л.коняк
3л.кисело мляко
1л.портокалова кора(настъргана)  
1ч.ч.орехи(едро смлени)
брашно колкото поеме за да стане меко тесто (около 1300 гр.)

ПРОДУКТИ ЗА СИРОПА

1ч.вода
1ч.захар
1ч.мед
орехи за наръсване

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ

Разбиваме маслото с олиото и захарта, добавяме и канелата и карамфила.Содата се разтваря в портокаловия сок и се добавя към сместа,бакпулвера се разтваря в коняка и се прибавя и той,следва киселото мляко,портокаловата кора,орехите и брашното.Замесва се меко тесто.Оформят се сладките и се поставят в на маслена тава.Пекат се на умерена температура за около 20-25мин.
Готовите сладки се оставят да изстинат.Подготвя се сиропа,когато заври на слаб котлон сладките се потапят вътре за около 1 мин.(една по една),вадят се с решетъчна лъжица.Редят се в подходящ съд заливат се с останалия сироп и се поръсват с накълцани орехи.
Мила, айде да я питаш гръцката роднина как се правят прочутите Локумадес?
Адски  ще съм ти благодарна!!! Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 7 831
Ето я и тази рецепта, но аз си мислех, че се правят с мая.

Лукумадес

ПРОДУКТИ
2ч.ч.брашно
3ч.л.бакпулвер
4с.л.захар
4с.л.масло(разтопено)
12с.л.прясно мляко
1яйце
олио за пържене
Сироп от захар или мед
Пудра захар и канела за поръсване

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Брашно то се пресява.Смесва се с бакпулвера,добавя се захарта,маслото,млякото и яйцето.Бърка се добре докато се получи еднородна смес.В тиган се слага повече олио и когато се затопли добре вътре пускаме с чаена лъжица от тестото.Пържат се на умерен котлон докато се подуят и изплуват върху олиото.Вадят се с решетъчна лъжица,заливат се със сироп от захар или мед и се поръсват с пудра захар и канела.

# 21
  • Мнения: 373
Цитат на: Ellypr
Ето я и тази рецепта, но аз си мислех, че се правят с мая.

Лукумадес

ПРОДУКТИ
2ч.ч.брашно
3ч.л.бакпулвер
4с.л.захар
4с.л.масло(разтопено)
12с.л.прясно мляко
1яйце
олио за пържене
Сироп от захар или мед
Пудра захар и канела за поръсване

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Брашно то се пресява.Смесва се с бакпулвера,добавя се захарта,маслото,млякото и яйцето.Бърка се добре докато се получи еднородна смес.В тиган се слага повече олио и когато се затопли добре вътре пускаме с чаена лъжица от тестото.Пържат се на умерен котлон докато се подуят и изплуват върху олиото.Вадят се с решетъчна лъжица,заливат се със сироп от захар или мед и се поръсват с пудра захар и канела.
латна си  People Angel Ама вий аз пук каква намерих...а сега , де... Confused Щом обаче е гъркиня жената...Локумадес с мед и канела

1 пакетче суха или 30 гр. прясна мая
2 чаени чаши топла вода
4 чаени чаши брашно
1 чаена лъжичка захар
1 чаена лъжичка сол
зехтин за пържене
мед
канела

РАзбъркайте маята в 1 чаша топла вода, добавете захарта и 1 1/2 чаша брашно. Разбръкайте добре, докато стане гладка смес, покрийте с кърпа и оставете на топло да втасва, докато удвои обема си. След това добавете останалата вода, солта и брашното, докато стане лепкава смес. Отново покрийте и оставете да втасва на ново, около час и половина, като втасалото тесто трябва да е станало на мехурчета.

Загрейте обилно количество мазнина в дълбок тиган и като започне да пуши, започнете да пържите топчета от по 1 суп. лъжица от тестото до златисто.
Изваждате ги с решетчеста лъжица, поливате с мед и поръсвате с канела. Поднасяте горещи.

Май най-добре и двете да пробваме, та... Laughing
Така е за рецептата за техните Курабиедес, който също адски обичам и все намирам много различни рецепти  Rolling Eyes  и не знам коя е "вярната"

# 22
  • Мнения: 7 831
Цитат на: DolceVita
Ама вий аз пук каква намерих...а сега , де... Confused Щом обаче е гъркиня жената.. [/color]


Ами и аз също мислех, че се правят с мая , ама.... може да ги пробвам тези дни и да пиша какво се е получило, само да ми остане време. От друга страна, може тя така да си ги прави  Wink  Grinning .

# 23
  • Мнения: 645
Новогодишни блестящи елхички


Продукти:
За 18-20 бр.:
110 гр масло
110 гр захар
1 яйце
няколко капки ванилова есенция
275 гр брашно
щипка сол


За украсата:
Формички за сладки като елхичка
Глазура от пудра захар и 1 белтък
разноцветни топчета
лента


Приготвяне:
1. Загрейте печката до 190 градуса. С миксер разбийте маслото до пълно омекване, добавете захарта и отново разбийте. Постепенно добавете яйцето и ванилията. Пресейте брашното със сито. Добавете брашното с дървена лъжица и омесете, до получаване на меко тесто. Загънете го във фолио и сложете в хладилник за около 30 мин.
2. Разстелете тестото на гладка повърхност, посипана с брашно, с дебелина до 3 мм. Подредете фигурките в тава, намазана с мазнина, като пробиете всяка елхичка внимателно в горната част. Запичат се за 8-10 мин. и се охлаждат.
3. Украсете с глазура и цветни топчета. Сложете лентичка в дупките.



# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Бижу, супер са ти рецептите. Не знам лесни ли са, но са интересни. Копирам и принтирам - малка книжка с коледни сладости си съставих. Тази седмица почвам да ги правя Wink
Във връзка с което - дайте идеи откъде да си намеря тези сладкарски украси - топчета, бои и прочие?

И още: формички за изрязване (елхи, звезди, пр.)?

# 25
  • Мнения: 645
Boo,
тези украси перличките ги има в големите супермаркети както и сладкарските бои.
Аз се прибирам на 18 и започваме в къщи с пълна сила да правиме сладки.
Сестра ми ги принтира в Бългярия, че т тука само коелдните репети не съм помъкнала. Simple Smile

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: Biju1

тези украси перличките ги има в големите супермаркети както и сладкарските бои.

Не видях... ходих до Билата одеве... Хм.
Къде другаде би могло да ги има? Дали има специализирани магазини или нещо от сорта?
Бижу, ти пробвала ли си ги досега рецептите, лесни ли са? Че една рецепта ако ми вземе повече от 40-50 минути, дребосъчка ще издивее каквото и да я правя.

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Бижу, а всички сладки ли е добре да отлежават по метода на свекърва ти, или само онзи вид, за който си написала?
И ако нямаме метални кутии, къде? Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 645
само тези за които пише , че могат да стоят .
Ами най-добре в метална кутия. Може да ги сложиш и в пластмасова но не знам дали няма да мухлясат.

п.с.
а украсата , правят я обикновено фирмите , които пакетират подправки. Сега не се сещам как им беше името, но има една фирма бг е пакетчетата подправки са в бял и зелен цвят.
Тя прави и захарните перли и разни пръчици украсени.
Има ги със сигурност в МЕТРО. Има ги даже в кварталния супермаркет при нас в София. Не вярвам да се изчезнали от пазара за 4 месеца тогава си бях за последно в София.
а за формичките аз съм купувала от домашни потреби там има разни кухненски неща и такива железни формички.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Бижу, правих курабийките от първата ти рецепта. Както си и знаех, бяха изядени за 24 часа, така и не можах да разбера дали могат да стоят по-дълго време и да запазят и подобрят вкуса си. Станаха много вкусни, сина ми и мъжа ми дори помислиха, че съм ги купила/защото често купувам готови сласки и сладкиши/, та се наложи да им доказвам, че са рязани с моите си формички! Flutter
Даже ги снимах, щото се хвалих на една приятелка:-))))
Ще пробвам и другите ти рецепти:-)))

Общи условия

Активация на акаунт