Ревност ?

  • 30 764
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Пълна глупост. Трябва да се проумее
Беше ми казал на времето, че може би не го обичам щом не го ревнувам. Казах му че не виждам смисъл - или е с мен, или не, ако иска друга връзка да си каже. Имаме си доверие. После се научи и той и ми каза да му изневерявам само с достойни Simple Smile /друго щеше да говори, ако го вярваше, че колко месеци съм била сама Wink/.
Но ревнувам /ако така се казва, де/ от фитнеса, че е като закон. Grinning

# 16
  • някъде
  • Мнения: 4 955
не се ревнуваме и дано никога да не се стигне до там, защото това си е болестно състояние и е много неприятно...

# 17
  • Мнения: 44
Извинете, но не смятам, че е глупост smile3530.
 Човек обича и част от обичта е неособенно логичното чувство за притежание. В днешни времена е и своеобразна защита от заболявания fight. Другото според мен е разкрепостеното, отворено семейство със всичките си плюсове и минуси newsm29. Въпрос на оцеляване - лично и на потомството.
Може би нормалната ревност, не болезнената, патологичната, е своеобразна деклереция, нещо като маркиране на границите. buria

# 18
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Извинете, но не смятам, че е глупост smile3530.
 Човек обича и част от обичта е неособенно логичното чувство за притежание. В днешни времена е и своеобразна защита от заболявания fight. Другото според мен е разкрепостеното, отворено семейство със всичките си плюсове и минуси newsm29. Въпрос на оцеляване - лично и на потомството.
Може би нормалната ревност, не болезнената, патологичната, е своеобразна деклереция, нещо като маркиране на границите. buria

Няма нужда да ти е отворено семейството като не ревнуваш.
Просто гласно или не се разбирате, че всеки е с другия по собствено желание и ако това се промени ще си каже. Доверието също е час от любовта и тогава ревността е излишна. Wink

# 19
  • Мнения: 100
От седмица не съм пипал компютър и сега отварям и - хубава тема!!!
Ревност? Какво е това? Няма такова нещо!
Незнам що за чувство е това, напълно непознато ми е. Питах и жена ми и тя каза че незнае за какво става дума.

Как само мога да лъжа!!!

Болезнено ревнив съм. Опасно е за разни пичлемета да се задяват с жена ми. Дори и тя да няма нищо против. Ако иска нещо да направи с някой друг, нека да ми каже, това слага край на всичко и можем съвсем цивилизовано да се разберем. Обратното е опасно и за нея. Залога е много висок.

Жена ми е пет пъти по-ревнива от мен. Това не я прави по-лоша. Ако имах избор пак да си избирам за коя да се оженя, пак бих избрал нея.

# 20
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Не ми е давал повод да ревнувам,или поне не сериозен.
  Не му роавя в телефона,не задавам много въпроси,но той сам си казва къде и с кого е ходил ако се случи да закъснее.
  Излиза сам с колеги и приятели,аз също го правя,но това не е повод да го ревнувам.До колкото знам и той не ме ревнува newsm78

# 21
Ние с моята половинка сме заедно от 6години и половиналВ началото много ревнувах,до толкова че в един момент почувствах че измъчвам и него и себе си.Костваше ми много усилия да задуша ревността си (аз ревнувах от определени индивиди,който явно ме провокираха).Може да не повярвате,но успях.Спасих връзката ни,сега сме щастливо женени и до ден днешен не допускам това коварно чувство до себе си kissИма спасение от ревността.

# 22
  • Мнения: 4 473
"Не ревнува този, който обича, а този, който иска да бъде обичан!"

...разбрах го от личен опит...

# 23
  • Мнения: 426
Ревност ли? Мъжът ми много ме ревнува,но не така че да ме измъчва. Преди години е бил много лъган и в началото на нашата връзка беше ужас. С напредване на времето разбра (с моя помощ),че си го обичам и друг и не искам. И така сега след 5 години няма ревност. Е може би малко за разпалване на огъня.
 А аз съм много ревнива, но не искам той да знае.Мисля че това е голяма слабост.

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не се ревнуваме! Слава Богу, че се отървах от това подтискащо чувство. Дано не ми се случва да го изпитвам никога повече Praynig Добре и че нямам ревнив мъж Hug Щото и от другата страна да си- пак е подтискащо... Не бих понесла да ми държи сметка непрекъснато къде ходя и какво правя или да ми налага някакви ограничения. При нас всеки е свободен да прави каквото реши и да действа според съвестта си Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 35 819
Никога не показвам, че ревнувам. Не му правя проверки или случайни засечки.
Ако зная,че е с приятели в някое заведение, няма нещо което да не накара да отида там, ако не съм поканена от него.
Той ме ревнува, но никога не го показва, защото аз съм човек, на който неможе да се казва какво да прави - не търпя критика или забележка.И изпитвам жизнено важна необходимост да се чувствам свободна.Да усещам, че съм свободна.
А ревността ограничава и задушава. Whistling

# 26
о ревнива съм и още как
ревносно пазя скъпите за мен неща едното и най важно за мен е семейството ми
но никога не показвам ревноста си контролирам я в нормални граници
но какво е РЕВНОСТА АКО НЕ ЛЮБОВТА В КРИВО ОГЛЕДАЛО

# 27
  • Мнения: 292
Ревността ли?! Сериозна работа - умиране има отърване няма ...
Аз съм оперирана от подобни чувства, но ... съм била обект на ревност и трябва да си призная, че точно това уби всичко във връзката ни ... бавно и методично ... И няма такива филми - дето ревнивия разбира, че нямало смисъл ..., като се опитваш да обясниш и т.н. излиза че се оправдаваш Wink - значи - има за каквооо  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 145
Извинете, но не смятам, че е глупост smile3530.
 Човек обича и част от обичта е неособенно логичното чувство за притежание.


 Peace

Съгласна! Според мен, не може да обичаш някого и да не го ревнуваш - всичко обаче трябва да бъде с мярка и да не се стига до крайност - колкото и клишарско да звучи!
А това с пълната толерантност - не го вярвам - няма нито логика, нито човешки чувства! Мое лично мнение - извинете ме, ако съм обидила някого!

# 29
Ревност!
От 5 г съм с ПАРАНОИК имам дъщеря на 3 г .Прака ми с този мъж е истински ужас.Дори вчера ми дигна луд скандал защо съм се сабавила с 30 мин. в университета  а не съм се прибрала веднага след испита.На мен ми е забранено всичко!Остана ми само една приятелка и тя вече не иска да ме слуша.Дори когато бях бременна с моята принцеса не спираше да ми дига скандали.
РЕВНОС!!!  БЯГАИТЕ!!! Отваряите очите си това е страшна болест и няма лек

Общи условия

Активация на акаунт