Какво (не) знаем за имигрантите

  • 11 845
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 270
Съпричастна съм към темата. И за да опровергая по добър начин авторката на блога , който пускам по-долу ще дам на шанс на всички нас да се изкажем по нея. Какво не знаем за имигрантите?

Аз знам, че има едно място наречено Бусманци и един затвор там, където ако си бежанец и току що си влязъл в България те затварят - заедно с децата си ако си имал неблагоразумието да си майка или баща, който иска освен собствения си живот да спаси и този на децата си.

Знам за затвора от 2005г. Още тогава пращах приятелите си на свиждане на затворниците, тъй като самата аз бях по програма Еразмус в чужбина. Молех ги просто да ги посетят, да говорят с тях или да им занесат нещо. В последствие мои познати създадоха организация и благодарение на нея имат достъп в затвора. Носят помощи и говорят с тях. Сред тях е и адвокатката Диана Даскалова - една изключително отдадена жена на моралните стойности. Какво практично се прави могат да кажат те самите понеже аз съм далеч и не поддържам връзка  с тях, но пак от този блог разбирам, че не се стои на едно място.
Питам се знаете ли какво се случва? Там живеят с година затворени човеяки същества - мъже и жени, деца, не защото са престъпници, а защото нямат документи. Не ги депортират, а и те не желаят ЗАЩОТО ГИ Е СТРАХ. Защото в някои от тези страни се убива. Чели сте Ловеца на хвърчила на Домейни. Това, обаче не е книга, а самата истина. И аз съм свеова рода емигрант, макар че не мисля , че е точно така понеже се намирам в страна от ЕУ. Свободното ни движение е наше право тук. Обаче разбирам какъв ад е да си затворен без престъпление и недоумявам как при толкова много незатворени бг престъпници сме толкова акуратни към затварянето на чужди граждани.

Някой знае ли какво става? Какво е затвора в Бусманци? С какви правомощия е? Има ли право българската страна да затваря майки с деца?

Моля само на съпричастните да пишат. Тези с етническа нетолерантнст могат да си пияат по клюкарските теми. Зная силата на този форум и силата на майчините сърца. Затова пускам темата тук.

Аз мога да надам глас. Вие?

Ето и блога http://svetlaen.blogspot.com/2010/01/blog-post_12.html

# 1
  • Мнения: 184
Във вечерта на убийството на Цанков в Шоуто на Слави Трифонов Кулеков показа свой репортаж точно за този затвор. Не бях чувала за него, краткият филм ме впечатли дълбоко, цял ден после търсих реакция в нета, но не намерих такава. Всички коментираха Цанков.

# 2
  • Мнения: 95
За този "дом за временно пребиваване" чух от репортажа на Кулеков при Слави. Показаха ужасни неща там.Мъж от Израел с туберкулоза,на когото са казали,че това е болница.Хора от бившите републики на СССР,които не могат да се приберат,защото никоя страна не ги иска.Косовар,който седи 7 месеца в изолатор,защото е косовар..много се потресох.Не знам колко от нещата са такива каквито ги показаха,но показаното ме остави без думи..

P.S. Това дори не било затвор,а се наричало "Дом за временно пребиваване на чужди граждани" (или нещо подобно..) .. временно - повечето казаха,че са там с години..

# 3
  • Мнения: X
Никога не съм знаела колко всъщност е сериозен проблема, но знам, че сериозен проблем има. И че ние, които до скоро търпяхме унизително отношение по чужбините, заради това, че сме български емигранти, имаме дори и по-лошо отношение към нещастниците, които са се озовали на българска земя бягайки.
Мисля си, че по-голямата част от тези бежанци, всъщност са искали да минат само транзит оттук, а не да остават за постоянно. Но ние сигурно имаме някакви договорености с партньорите от ЕС да ги спираме и да не ги пускаме по-нататък. И тъй като е скъпо да ги върнем, откъдето са дошли, просто ги държим така и чакаме въпроса да се реши от само себе си. А българско гражданство се получава доста трудно дори за лица с доказан български произход, камо ли за някакви нещастници от Африка и Азия.
Позорна история с две думи.

# 4
  • Мнения: 139
За съжаление знам за мястото отдавна. И не е само това в Бусманци. Има и в Дружба - зад ТЕЦ-а. Отвън изглеждат направо чудесно в сравнение с вътре. Там попадат хора, влезли в РБ без документи (паспорти, визи...). Това, което мен ме е учудвало винаги е първо - с какъв акъл тези хора тръгват в някаква посока без дори да знаят език и да имат реална представа къде отиват. ОК, изключвам хората от места с военни конфликти, но там попадат и хора от мирни държави и второ - защо вместо да ги държи на такива ужасни места нашата страна просто не ги депортира обратно по родните им места? Да, депортирането е разход, но нима не се плаща за храна, вода, ток и персонал, който да ги "надзирава"? Все пак това не са престъпници.
Честно казано не знам в друга европейска страна да има подобна "административна" екстра.

# 5
  • Мнения: 7
Аз съм бивша нелегална имигрантка,а по настоящему-вече легално пребиваваща в Майорка.Преди седем години се сблъсках с европейските закони/които не ни включваха тогава/ и с местните власти.Повярвайте ми,отнесоха се към мен по-цивилизовано и с повече уважение от коя да е БГинституция към собствените си граждани.Какво да очакват тогава бедните имигранти в Б-я!По въпроса с връщането им-не съм запозната-но като член на ЕС сигурно има някаква спогодба,както и европейски изисквания по отношение на условията за настаняване. Ако има и перо в държавния бюджет/както на всякъде в ЕС/къде отиват парите при това безогледно потъпкване на човешките права,да не говорим за конвенцията на ООН за правата на децата,която също е подписана от Б-я.А може би отново трябва да ни излъчат по CNN...

# 6
  • София
  • Мнения: 6 360
Честно казано не знам в друга европейска страна да има подобна "административна" екстра.

това, че не знаеш, не значи, че няма такива. бежанските лагери не са българско изобретение...  пусни едно търсене в гугъл за refugee camp Europe и чети...
http://beta.vita.it/news/view/84540 - Reportage from Sant’Anna, Europe’s largest refugee camp
http://www.corporatewatch.org/?lid=3427

вижте и това: http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=915& … id=1&id=00001

# 7
  • Мнения: 95
О не и в репортажа си казаха,че е нормално да има такива домове.Но отношението и условията в българския такъв са просто нечовешки.

# 8
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
За съжаление знам за мястото отдавна. И не е само това в Бусманци. Има и в Дружба - зад ТЕЦ-а. Отвън изглеждат направо чудесно в сравнение с вътре. Там попадат хора, влезли в РБ без документи (паспорти, визи...). Това, което мен ме е учудвало винаги е първо - с какъв акъл тези хора тръгват в някаква посока без дори да знаят език и да имат реална представа къде отиват. ОК, изключвам хората от места с военни конфликти, но там попадат и хора от мирни държави и второ - защо вместо да ги държи на такива ужасни места нашата страна просто не ги депортира обратно по родните им места? Да, депортирането е разход, но нима не се плаща за храна, вода, ток и персонал, който да ги "надзирава"? Все пак това не са престъпници.
Честно казано не знам в друга европейска страна да има подобна "административна" екстра.
     защо не зададеш този въпрос на хилядите нелегално пребиваващи българи в чужди държави  Simple Smile . все си мисля , че в цялото това отношение има намеса и всеобщо отричаният , но съществуващ расизъм на българите. какво ли щяха да говорят по медиите , ако това се случваше с българи....после се сърдим като ни представят негативно по световните медии.                          съжалявам за правописа, но и двата шифт клавиша не ми работят  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 9
Още информация по темата - вижте връзките в статията http://lydblog.wordpress.com/2010/01/12/bulgarian-guantanamo/

# 10
  • Мнения: X
всяка държава от ЕС има такива лагери
специално за шведските съм 4увала, 4е наро4но били гадни и мизерни и ги държали там с години за да се откажат сами от идеята и да се върнат

нали сте наясно, 4е тези имигранти после ви увисват на данъците и то за доста годинки
а знаете ли, 4е много от тях са били масови убийци в родините си, дошли с фалишиви или никакви документи

аз не бих ги защитавала само ей така за спорта, като знам какви мизерии правят тук из Скандинавието
доста такива съм срещала
от тях може би само 1% са нормални хора
другите са мързеливи маймуни, търсещи къде да вегетират и паразитстват, 4е и не са малко и криминалните им прояви

# 11
  • Мнения: 139
За съжаление знам за мястото отдавна. И не е само това в Бусманци. Има и в Дружба - зад ТЕЦ-а. Отвън изглеждат направо чудесно в сравнение с вътре. Там попадат хора, влезли в РБ без документи (паспорти, визи...). Това, което мен ме е учудвало винаги е първо - с какъв акъл тези хора тръгват в някаква посока без дори да знаят език и да имат реална представа къде отиват. ОК, изключвам хората от места с военни конфликти, но там попадат и хора от мирни държави и второ - защо вместо да ги държи на такива ужасни места нашата страна просто не ги депортира обратно по родните им места? Да, депортирането е разход, но нима не се плаща за храна, вода, ток и персонал, който да ги "надзирава"? Все пак това не са престъпници.
Честно казано не знам в друга европейска страна да има подобна "административна" екстра.
     защо не зададеш този въпрос на хилядите нелегално пребиваващи българи в чужди държави  Simple Smile . все си мисля , че в цялото това отношение има намеса и всеобщо отричаният , но съществуващ расизъм на българите. какво ли щяха да говорят по медиите , ако това се случваше с българи....после се сърдим като ни представят негативно по световните медии.                          съжалявам за правописа, но и двата шифт клавиша не ми работят  Simple Smile
Питала съм. Все пак повечето, които съм питала са отивали при познати, или чрез агенция за временна заетост и са просрочвали правото си на престой. Самата аз съм се замисляла за подобно нещо. Отказах се, обаче. За това и не разбирам и питам. И не, не съм расистка - работя с хора от различно места, с различен цвят на кожата и религия, личният ми живот е свързан също с човек, които не е от България, редовно се разправям със съответните служби, разрешаващи престоя на чужденици - и по служба и лично. Точно за това доста неща не разбирам....

# 12
  • Мнения: X
всяка държава от ЕС има такива лагери
специално за шведските съм 4увала, 4е наро4но били гадни и мизерни и ги държали там с години за да се откажат сами от идеята и да се върнат

нали сте наясно, 4е тези имигранти после ви увисват на данъците и то за доста годинки
а знаете ли, 4е много от тях са били масови убийци в родините си, дошли с фалишиви или никакви документи

аз не бих ги защитавала само ей така за спорта, като знам какви мизерии правят тук из Скандинавието
доста такива съм срещала
от тях може би само 1% са нормални хора
другите са мързеливи маймуни, търсещи къде да вегетират и паразитстват, 4е и не са малко и криминалните им прояви
Дори и да е така това не означава, че трябва с години да стоят в някакво си общежитие тип затвор с неясен статут. Пък има и деца, нали?

# 13
  • Мнения: X
...
Дори и да е така това не означава, че трябва с години да стоят в някакво си общежитие тип затвор с неясен статут. Пък има и деца, нали?

ела го кажи на скандинавците тук, дето предлагат същите условия

за мен Европа се напълни достатъ4но с измет
бъдете доволни, 4е в БГ все още е малко
4е ако стане като тук друга песен ще запеете

# 14
  • Мнения: 139
Mma Ramotswe,
Може би говорим за различни неща. В моя квартал например има доста араби. Половината от тях са нелегални. Част от тази половина имат чести криминални прояви. Другата половина, обаче са с редовни документи. Работят. Предлагат и работно места. Лошото е, че в "Бусманци" попадат тези от втората категория - тези, които искат да минат нормалната, законовоустановена процедура за получаване на разрешително за пребиваване и работа в РБ. Те не бият и убиват. Не са го и правили никога.
Тези с престъпните наклоности са си на свобода - рамо до рамо с престъпниците българи.
А домът, в който настяняват бежанци в София не е в Бусманци, а в "Овча купел". Там е доста "по-човешко".

# 15
  • Мнения: X
muneca , да, за разли4ни неща говорим
аз давам за пример скандинавските страни на какво бунище са станали от такава измет
доколкото знам същото е и във Франция, но там не съм била и не мога да го твърдя със сигурност

като не им харесва лагера, да си отиват обратно
ако не, да 4акат
тези процедури отнемат навсякъде години, мин 2-3
не само в БГ е така

# 16
  • София
  • Мнения: 38 418
А в Испания какво става с негрите, дето пристигат с нелегалните лодки, полумъртви?

# 17
  • Мнения: 184
Там е работата, че нашите и процедура не чакат. Нямат никакви повдигнати обвинения, нямат право на адвокатска защита, намират се на средата на нищото.

# 18
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
За съжаление знам за мястото отдавна. И не е само това в Бусманци. Има и в Дружба - зад ТЕЦ-а. Отвън изглеждат направо чудесно в сравнение с вътре. Там попадат хора, влезли в РБ без документи (паспорти, визи...). Това, което мен ме е учудвало винаги е първо - с какъв акъл тези хора тръгват в някаква посока без дори да знаят език и да имат реална представа къде отиват. ОК, изключвам хората от места с военни конфликти, но там попадат и хора от мирни държави и второ - защо вместо да ги държи на такива ужасни места нашата страна просто не ги депортира обратно по родните им места? Да, депортирането е разход, но нима не се плаща за храна, вода, ток и персонал, който да ги "надзирава"? Все пак това не са престъпници.
Честно казано не знам в друга европейска страна да има подобна "административна" екстра.
     защо не зададеш този въпрос на хилядите нелегално пребиваващи българи в чужди държави  Simple Smile . все си мисля , че в цялото това отношение има намеса и всеобщо отричаният , но съществуващ расизъм на българите. какво ли щяха да говорят по медиите , ако това се случваше с българи....после се сърдим като ни представят негативно по световните медии.                          съжалявам за правописа, но и двата шифт клавиша не ми работят  Simple Smile
Питала съм. Все пак повечето, които съм питала са отивали при познати, или чрез агенция за временна заетост и са просрочвали правото си на престой. Самата аз съм се замисляла за подобно нещо. Отказах се, обаче. За това и не разбирам и питам. И не, не съм расистка - работя с хора от различно места, с различен цвят на кожата и религия, личният ми живот е свързан също с човек, които не е от България, редовно се разправям със съответните служби, разрешаващи престоя на чужденици - и по служба и лично. Точно за това доста неща не разбирам....
въпросът ми беше по -скоро риторичен  Peace в нужда хората са способни на много неща. нямах теб точно предвид за расизма  Peace но повечето хора, които показаха във филма говореха точно за расова и религиозна нетърпимост, не само нечовешко отношение.  но дали и колко ги разбираме не дава право на никой да се държи с тях по подобен начин.  камо ли да ги нарича измет , Mma Ramotswe .

# 19
  • Мнения: 270
Защо ние майките приемаме да се възмутим от децата проснати в нечовешки условия да кажем в Могилино, но когато става въпрос за различни от нас не можем?

От статията става ясно, а също и от видеата там, че те НЕ МОГАТ да си тръгнат. България казва , че няма пари за депортиране. Любопитно ми е кой лапа Еу парите понеже някак си не мога да повярвам, че не текат натам такива? Или трябва пак да подсвирнем на чужди медии, че нашите освен стари филми на по 25 год и Перла друго няма какво да предложат...

Освен това как пък точно преценихме какви маймуни са? Ядохме ли с тях, говорихме ли. Те и българите едно време са били по такива лагери, но не са ги връщали обратно, че ако бяха сега и потомци нямаше да имат. Трудно ли е да се повярва от общество с микровеле и всякакви екстри, че някъде си най ценното е свободата и се стремят към нея? Или на това имат право само бели, красиви арийски мъже с диплома?
За Бога в този затвор на дюшеци мръсни лежат деца!!!

# 20
  • Мнения: 3 034
Сега разбирам за това.
А защо?
Къде са медиите в цялата работа?

На въпроса от заглавието - не знам нищо за имигрантите в България.

# 21
  • Мнения: X
децата на циганите ни са в същото положение
ние с тях не можем да се оправим
какво остава с други пришълци, още по-трудно податливи на интеграция

a за ЕС парите лапа4и много и навсякъде

свобода казваш?
аз не искам да плащам за 4ужди войни
като не са дорасли за свобода, защо грабнаха автоматите и изгониха колонистите
една африканска държава няма прокопсала след края на колонизма
изтрепаха се взаимно
но ние ще ги дундуркаме, нали?
мерси

а за условията
какво друго да о4акваме след като излезе истината за концлагерите за деца, т.нар. домове
това ве4е не е изненада

# 22
  • Мнения: 2 353
  TOPTYNA, какво смяташ да правиш (ако не е тайна)?

# 23
  • София
  • Мнения: 6 360
За Бога в този затвор на дюшеци мръсни лежат деца!!!

За Бога, с писане по форумите какво очакваш да постигнеш? Напиши поне един протестен мейл до съответните отговорни институции, до президента, алармирай медиите, организирай протест...
извинявай, но ми звучиш точно като някой, дето си освобождава съвестта от напрежение по най-лесния начин...

# 24
  • Мнения: 270
О,не! Няма да стане не съм аз съвестта на този форум, всички сме. Това, което правя аз е това ,което мога - казвам ви за случилото се. Видя се, че някои от писалите тук не са и чули за това. Писма и петиции, не аз ще пиша, а някой в България. Аз ще направя каквото мога от тук с това, което съм аз самата. Но не смятам, че трябва да споделям тъй като не желая да излизам от анонимност специално тук където е моето място като майка.  Не винаги този , който развява байрака или бие тъпана пръв стреля. Има тук майки които знаят как се пише до институции и идеята ми е ВИе майки от бг форума да знаете и вие ако имате връзки, идеи да споделите тук. Аз вече казах, че имам позната организация и с нея ще поддържам връзка.
Авторката на статията , обаче беше учудена, че никой от нас, майките не реагира. Е, реагираме. Давам ви място да помислите , да споделите ДА СЕ ГОВОРИ по тази тема, по която почти нищо няма в нета. Аз ще направя моята малка част. Дването на гласност тук и възможност за вас да споделите е също част от тази моя малка част.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 360
ясна работата... "бензинът ваш, идеите - наши", както казал Остап Бендер.
поради характерният ти ник съм запомнила, че това е най-малко трета подобна тема, която пускаш - алармирам ви, вижте там, направете нещо, аз бях дотук и си свърших моята. и така бива, но тогава само пусни линкчето и толкоз...

# 26
  • Мнения: 270
jam казах ти, че работя по случая с това, което аз мога или не си ме прочела. От кога не можем просто да дадем гласност тук и да се налага да правим революции? Ако беше така бг мама нямаше да е форум, а партия. Казах ясно моята дан е да дам гласност. И между другото Идеите са скъпа работа в днешно врме. А тази идея не е моя. Пуснах линк, зададох въпроси и изказах мнение.

# 27
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
бих подкрепил финансово кампания за набиране на средства за депортирането им ...

# 28
  • Мнения: 270
Страхотно Лабрадор , защо не вземеш да звъннеш до Бусманци...Ама по дебело ми изглежда въжето  Naughty

# 29
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
по-добре да заминат за родината си отколкото да стоят в бг.
какво лошо има?

# 30
  • Мнения: 270
Ами те при всички положения са искали да минат просто транзит.Лоши сметки обаче, България има много да учи за Европейските методи. Бг практически ги държи насила. Малцина са, които искат да останат, но защо пък не, знаят бг и искат да учат.Защо не? И ти си прав , че това е едно от решенията за някои от тях. bowuu

# 31
  • Мнения: 5 710
Не разбрах дали това Бусманци е бежански лагер и защо е затвор.

Малко уточнение за понятието 'бежанец':  бежанец се става, ако се поиска статут на бежанец от страната  ( обикновено съседната на тази, от която се бяга) от която е поискан, има м/ународно установена процедура, в която се доказва  човекът  Х наистина ли е бежанец, тоест от какво бяга и каква е опасността за него в страната му, поради която е невъзможно да се върне.
Повечето от потенциалните бежанци  у нас  не искат нарочно статут от нас, защото се надяват да го получат от други страни, а по принцип могат да го получат от една.  Тоест, не мога днес да съм в БГ и да искам статут, и вдругиден да се придвижа до Австрия примерно  и там да искам.  Масовият случай е, да останат приютени  у нас до момента, в който избягат през  Гърция, после там има едно пристанище, срам и позор за Гърция, от което в/у тирове и товари се опитват да преминат към Италия и после към Западна Европа, където в един момент ще се пробват за статут.
У нас има 2 служби, които се занимават с бежанци - комисариата към ООН, и БЧК.
Имаме 'лагери' за временно настаняване, където се осигурява супер минималното - храна, вода, одеало ... затова напълно възможно да ви изглеждат условията мизерни - на такива места не се живее, а се стои по принцип съвсем кратко време, колкото да се приютиш, докато ти бъде уреден статута и си поемеш пътя.

ПС: Забравих да кажа, че освен бежански статут има и още 3  вида статути - убежище, хуманитарен статут и временна закрила.

при всички положения ( не мога да видя видеото) ако може някой накратко да обясни какъв е казуса там - какъв вид 'лагер;' е това хора с какъв статут се прибират в него и т.н. ще е добре..

Последна редакция: вт, 12 яну 2010, 18:59 от 10c's Cafè&Lounge

# 32
  • Мнения: 7
Според мен не е нужно събирането на средства за "екстрадирането"им. Със сигурност имат бюджет-друг е въпросът как са го оползотворили властимащите! А и трябва да се даде шанс на тези,които гозаслужават,защото със сигурност ипа такива-да започнат нов живот в страната ни. Peace

# 33
  • Мнения: 5 710
и трети в-с колко ги искат държавите, от които пристигат.
ако нямат докуменити - съвсем.
случаят с румънските цигани в европа, които румъния не ще.
парите за депортиране са най-малкия проблем.

# 34
  • Мнения: 411
Мили Боже,горките хора.Намерили къде да дойдат.Голяма простотия в тая държава Tired

# 35
  • Мнения: 270
и трети в-с колко ги искат държавите, от които пристигат.
ако нямат докуменити - съвсем.
случаят с румънските цигани в европа, които румъния не ще.
парите за депортиране са най-малкия проблем.


Първо да ти отговоря много накратко на въпроса по горе. Иван Кулеков е снимал филма.От него става ясно, че тези хора не живеят там седмици или месеци, а повечето - години. Видяха се и 4 малки деца в много малка стаичка с дюшеци на земята за децата. Хората разказват, че са затворени там поради липса на документи. Някои знаят по - добър български от мои познати. Все пак намери начин да гледаш целия филм.
Така че от видяното става ясно, без значение какъв му е статута - това заведение е затвор. Затворените вътре не могат да излизат. Семейните имат обособено МЯСТО за интимност. Много неинтимно място бих казала. Ако беше просто  скромно и както казваш ти да ги държат в рамките на закона - 14 дни всичко би било наред. Може би.

Другото, което ме замисля. Защо наистина не им плащат билета. Някой каза, че е  добре да останат. Да, тези, които искат и могат. Повечето искат и са искали да достигнат наистина цивилизованите Еу страни. И сериозно се съмнявам, че Еу си плаща ние като външна граница на съюза да ги задържаме тук. Докога? Това са ми неизвестните.
Много бих искала темата да стане безкрайно ясна и видима в пространството и тогава да се действа адекватно.

Ето блога на Правна клиника за бежанци и имигранти . Тук може не само да научите повече , но и да подпишете подписката - петиция за  регулиране статута на нелегалните имигранти в България. Също така там може да видите и как адекватно може да се помогне. http://lcribg.wordpress.com/
Иначе остава въпроса Какво /не/ знаем за имигрантите.

# 36
  • Мнения: 5 710
В случаят може да се сигнализира например Хелзинския комитет, или Амнести, да се намесят, ако там има нарушаване на човешки права ( а изглежда,че има), всмисъл, само ах и ох по случая няма да стане, тези хора са там и страдат сега.
Каквито и да са, с документи, без документи, човешките им права идват първо.

Аз не мисля, че ние нещо трябва да направим, този форум е достатъчна трибуна, всички медии го четат, така че това, което се говори тук няма да остане незабелязано.


Този 'дом' е принудителна мярка, т.е не могат да излизат, явно, домът е на МВР..
ето какво намерих, явно въпросът е актуален от 2008ма..
http://www.bghelsinki.org/index.php?module=news&lg=bg&id=1183
http://law.dir.bg/reference.php?f=ni13vr04

 в потрес изпадам от прочетеното...

# 37
  • Мнения: 270
Само да спомена, че в Хелзинският комитет отдавна са информирани...

# 38
  • Мнения: 411
Много малко хора са,за да се  плаща да ги държим тук,не вярвам да има и сериозен наплив..Полза от държането им имат само чиновничетата,работещи там.А директорът на "заведението" къв нагляр,просто е е истина.
Миналата година,в Атина огранизираха някаква страхотна акция,Спираха наред,проверка на документи.Който няма-в един бус и айде по направление.Специално питахме какво става със задържаните-казаха:"връщаме ги по страните им".Вечерта по новините казаха,че са заловили 800 човека,за един ден.А нашите не могат да се оправят с двеста човека...

# 39
  • Мнения: 19
Мили Боже,горките хора.Намерили къде да дойдат.Голяма простотия в тая държава Tired

Абсолютно съм съгласна с теб...смятах,че тука са расисти,но като чета темата и се плаша...голяма злоба в българина голямо нещо...на къде сте тръгнали така с тази злоба и егоизъм

# 40
  • София
  • Мнения: 6 360
голяма злоба в българина голямо нещо...на къде сте тръгнали така с тази злоба и егоизъм

в случая изобщо не става дума за злоба. егоизъм - да. всички народи са егоисти. ако не бяха - нямаше да оцелеят.
България е толкова бедна и мизерна, че няма пари да лекува собствените си болни деца и старци, а вие ми цъкате тука с език, че сме били злобни, щото не сме искали да храним африканските бежанци! от Оклънд, Ню Зийлънд по-различно изглеждат нещата, знам...

# 41
  • Мнения: 411
Що трябва да храним някого?Всъщност ние вече храним...едни "бежанци" ,и то доста сериозно количество.
Да махнат хората от там.
Да ги пращат кой от където е.
Нашите като бягаха едно време за Гърция,пеша през границата,кой с фалшив паспорт,кой без никакъв,да не са ги държали?
Още от границата ги наритваха обратно.
Рускинята с фалшивия паспорт,за каво я държат?
Негъра с изтеклата виза,за кво го държат?
Албанците...?
И те ли нямат държави?
От двеста човека,дали има трима,които да са доказано обществено опасни?
И като са такива-има други институции.
Истината е,че отново някой се почесва по цял ден в някоя топла канцеларийка.
Само като се сетя за ухилената физиономия на бусманския директор и ми идва да го ритна в муцуната.

# 42
  • Мнения: 4 892
голяма злоба в българина голямо нещо...на къде сте тръгнали така с тази злоба и егоизъм

в случая изобщо не става дума за злоба. егоизъм - да. всички народи са егоисти. ако не бяха - нямаше да оцелеят.
България е толкова бедна и мизерна, че няма пари да лекува собствените си болни деца и старци, а вие ми цъкате тука с език, че сме били злобни, щото не сме искали да храним африканските бежанци! от Оклънд, Ню Зийлънд по-различно изглеждат нещата, знам...

Съгласна съм с теб абсолютно, че не става въпрос за злоба.
Обаче с останалите неща не се съгласявам. Пари има, така мисля аз, това, че не се харчат рационално е отделна тема. Фондът за лечение на деца в чужбина е само един пример.
Бежанците няма да ни ощетят.  
А ако не искат да го хранят, поят и обличат - да ги екстрдират. Ако екстрадацията е скъпа, то какво остава? За да не влизаме в преразход? Няма много алтернативи според мен.
Все пак имаме международни договорки по отношение на бежанските въпроси. Можем ли да се откажем?


Държавата /ех, как ми се ще това да го заменя с друга дума..../  се отнася лошо със собствените си деца в сиропиталищата, със собствените си граждани, та какво остава за бежанците.
Не е човешко това. Никак даже.

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 11:05 от NinoTino

# 43
  • Мнения: 5 710
В случаят не става дума за злоба на народа - има място, положение в закона, което, ако не бъде променено тези хора са в шах-мат там завинаги. Всяка мярка за задържане има 'срок'. В случая с тези 'домове' няма. Могат да стоят там до второ пришествие, защото 'условията' по пускането им не могат да бъдат изпълнени от тях, а  и от служителите на МВР, чиято работа не е организирана така, че да си вършат работата, да работят по всеки случай в една или друга посока ( екстрадиране, получаване на статут и пр.). това е ...параграф 22. Как после се учудваме, че има такова страдание на това място! На хора които ако и да са без документи не са убили и наранили никого, те не са рецидивисти. Абсурд, абсурд. Хора се самозапалват от отчаяние в това прокълнато място.

И нещо друго мисля -  колко ли слаби трябва да са организации, като Хелзинския комитет, които още през април 2008ма са си написали становището, но  не могат да съберат Х депуати да гласуват иницииране на промени. Смях. Как е възможно такъв казус изобщо да се поставя на вниманието на гражданите, след като организации, на които това им е работата (!) и затова харчат (чуждите) пари не могат да се справят с елементарно ... лобиране.

# 44
  • Мнения: X
В случаят не става дума за злоба на народа - има място, положение в закона, което, ако не бъде променено тези хора са в шах-мат там завинаги. Всяка мярка за задържане има 'срок'. В случая с тези 'домове' няма. Могат да стоят там до второ пришествие, защото 'условията' по пускането им не могат да бъдат изпълнени от тях, а  и от служителите на МВР, чиято работа не е организирана така, че да си вършат работата, да работят по всеки случай в една или друга посока ( екстрадиране, получаване на статут и пр.). това е ...параграф 22...
Това ми напомня историята на онзи иранец, който стоял 18 години на летище Шарл де Гол. По неговия случай е направен филма "Терминал" с Том Ханкс.
http://en.wikipedia.org/wiki/Mehran_Karimi_Nasseri

# 45
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
голяма злоба в българина голямо нещо...на къде сте тръгнали така с тази злоба и егоизъм

в случая изобщо не става дума за злоба. егоизъм - да. всички народи са егоисти. ако не бяха - нямаше да оцелеят.
България е толкова бедна и мизерна, че няма пари да лекува собствените си болни деца и старци, а вие ми цъкате тука с език, че сме били злобни, щото не сме искали да храним африканските бежанци! от Оклънд, Ню Зийлънд по-различно изглеждат нещата, знам...
Ми като е толкова бедна защо се заби в Европейския съюз? Щото всеки си мисли за парите дето ще "потечат" да ни оправят мизериите, а като дойде време да "връщаме" се дърпаме. Не е важно къде живееш. Защо все си мислите, че като някой живее в чужбина не разбира какво става във България. Много от нас са оставили семействата си , а и не всички сме милионерки за да ги издържаме. Ясно ни е какво и как става. тия африканци не са виновни , че децата на България са в това положение. Както каза и Кулеков във филма картината е по-голяма. Ако има подобна нередност във България с чужденците какво остава за самите българи. Злобата я споменахме заради думи като "негри" и "измет". Ако вземе някой да сметне съм убедена , че държане на някой в затвора за година е повече средства , отколкото да му се купи билет. Та не става въпрос кой ги храни тия хора.

# 46
  • Мнения: 1 473
Не съм запозната с темата, но се замислих, ако си от Ирак, Иран, Албания или някоя африканска държава, няма ли да ти е екстра в Бусманци?
Не те заплашва война, глад, имаш покрив над главата си, ток и вода...че това е лукс!
Някой пенсионери в БГ живеят в по-лоши условия, ама то това е друга тема...

Не се заблуждавайте, който е тръгнал по пътя на емигранствто знае много добре за рисковете и за това, че пътуването  му може да завърши със смърт.
Африканците, дето се опитват да влязат в Испания или Италия, че те да де би да не знаят, че няма да ги посрещнат с рози и хляб на „обетованата земя. Напротив, знаят отлично, че ще попаднат, ако изобщо оцелеят, в лагер, обаче това за тях е рай и в повечето случаи това им е целта.

Намирам за абсолютно правилно щом БГ. е част от ЕС, да спазва разпоредбите и нормите по всички въпроси касаещи съюза, това включва и въпросът със спирането на нелегалната емиграция. България е гранична държава и през нея винаги ще се правят опити да се премине за Западна Европа. Там никой няма да се разплаче, че африканец и косовар например пребивават в Бусманци. По–добре в Бусманци, от колкото в Берлин...

# 47
  • Мнения: 19
голяма злоба в българина голямо нещо...на къде сте тръгнали така с тази злоба и егоизъм

в случая изобщо не става дума за злоба. егоизъм - да. всички народи са егоисти. ако не бяха - нямаше да оцелеят.
България е толкова бедна и мизерна, че няма пари да лекува собствените си болни деца и старци, а вие ми цъкате тука с език, че сме били злобни, щото не сме искали да храним африканските бежанци! от Оклънд, Ню Зийлънд по-различно изглеждат нещата, знам...
Ми като е толкова бедна защо се заби в Европейския съюз? Щото всеки си мисли за парите дето ще "потечат" да ни оправят мизериите, а като дойде време да "връщаме" се дърпаме. Не е важно къде живееш. Защо все си мислите, че като някой живее в чужбина не разбира какво става във България. Много от нас са оставили семействата си , а и не всички сме милионерки за да ги издържаме. Ясно ни е какво и как става. тия африканци не са виновни , че децата на България са в това положение. Както каза и Кулеков във филма картината е по-голяма. Ако има подобна нередност във България с чужденците какво остава за самите българи. Злобата я споменахме заради думи като "негри" и "измет". Ако вземе някой да сметне съм убедена , че държане на някой в затвора за година е повече средства , отколкото да му се купи билет. Та не става въпрос кой ги храни тия хора.



Целия отговор,който исках да дам на jam се препокрива с твоя пост  newsm10

# 48
  • София
  • Мнения: 6 360
бе никой за нищо не е виновен...  Laughing

мама Т и мариабутти, толкова са ви наивни разсъжденията, че ме карат да се усмихвам. де да беше всичко толкова просто и лесно...

хайде само вземете един казус - явява ви се някакъв чужденец, без документи, не говори ези разбираем, не е ясно кой е, какъв е и как е попаднал тук. това е съвсем реален случай при нелегалните бежанци от Африка. и къде, моля ви се, ще го депортирате? за къде ще му купите билет да си ходи обратно?

# 49
  • Мнения: 5 710
Не съм запозната с темата..



Трябваше да спреш до тук и да се запознаеш с темата.
Така изказването ти звучи .... неадекватно,  с отенъци на чудовищност.

jam, прочети линка, към страницата на Хелзинския комитет. Там е обяснено за какво става дума и е отговорено е на въпроса ти.
Драмата е, не че 'няма какво да се правят', 'няма къде да се върнат' и пр, а в това че няма 'инструменти' МВР да вършат работата си, което е чиста норматива.
Иначе, има на света милиони случаи на разделени семейства от военни конфликти примерно, когато хората бягат само с гащите на задника си и нямат никакви документи.  И ИМА начини да бъдат събрани семейства, да бъде идентифициран човек, да бъде насочен.
Не като ги държат в лагери безсрочно, щото не знаят к'во да ги правят ...

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 15:00 от 10c's Cafè&Lounge

# 50
  • Мнения: 4 892
Не съм запозната с темата, но се замислих, ако си от Ирак, Иран, Албания или някоя африканска държава, няма ли да ти е екстра в Бусманци?

Що за глупост?
Да оправдаваме някакви издевателства поради факта, че има и по-големи?


# 51
  • Мнения: 1 473
10c's Cafè&Lounge, имам право на мнение и позиция и не ти си тази която ще ми каже къде да спра.
Твоята ангажираност с проблема, определено не е дала плодове, но ти не се предавай! Щом имаш нужда да изливаш емоционално наивността си, прави го, защо не.
  

Проблемът с емиграцията не опира само до 200 човека в Бусманци и техните битови проблеми.
Тези хора не са жертви, те имат късмет, че са живи!
Късметът им обаче ще е до момента, в който ги върнат по родните места...в някой държави по света смътното наказание е дори за предпочитане...






# 52
  • Мнения: 1 473
NinoTino, нищо не оправдавам, гледам реалистично на нещата.
В Иран, на екстрадиран емигрант няма да му дадат и 24 часа....
Няма справедливост....






# 53
  • Мнения: 3 034
И понеже у тях ги убиват, дай тук да ги третираме като животни, така ли?
Не е истина просто какви неща се пишат.... ooooh!

# 54
  • Мнения: X
...заради думи като "негри" и "измет"....

аз си стоя зад думите
достатъ4но такива съм видяла
престъпници и паразити не ни трябват
мургавите ни сънародници са достатъ4но

ако сега се разфу4ите да им дадат пове4е права след време ще стане като тук, в скандинавските държави
ама тогава ще е късно да се вземат мерки

затова още от сега кой от къде е

# 55
  • Мнения: 5 710
10c's Cafè&Lounge, имам право на мнение и позиция и не ти си тази която ще ми каже къде да спра.
Твоята ангажираност с проблема, определено не е дала плодове, но ти не се предавай! Щом имаш нужда да изливаш емоционално наивността си, прави го, защо не.
  







Вчера чух тук за това Бусманци. Потърсих и в интернет малко информация на какво точно се дължи проблема. Споделих го и тук, конкретно. Нямам емоционален наивитет, просто съм по-запозната, макар, че разликата м/у нас е сигурно 2 минути четене на конкретна информация, която обаче мен ме извади от ала-бала портокала приказките. Не ми пречиш, не си първата, която ръси глупости без да е запозната.
 

# 56
  • Мнения: 7
Заинтерисувахте ме,дами!С фучане и показване на нокти-напред към истината!!!

# 57
  • Мнения: 3 034
...заради думи като "негри" и "измет"....

аз си стоя зад думите
достатъ4но такива съм видяла
престъпници и паразити не ни трябват
мургавите ни сънародници са достатъ4но

ако сега се разфу4ите да им дадат пове4е права след време ще стане като тук, в скандинавските държави
ама тогава ще е късно да се вземат мерки

затова още от сега кой от къде е

От поста ти оставам с впечатление, че живееш в скандинавска държава.
Дали случайно за новите ти сънародници и ти не си в графата "измет"?

Тогава това "кой от къде е" би трябвало да важи за всички, не мислиш ли?

# 58
  • Мнения: X
...заради думи като "негри" и "измет"....

аз си стоя зад думите
достатъ4но такива съм видяла
престъпници и паразити не ни трябват
мургавите ни сънародници са достатъ4но

ако сега се разфу4ите да им дадат пове4е права след време ще стане като тук, в скандинавските държави
ама тогава ще е късно да се вземат мерки

затова още от сега кой от къде е

От поста ти оставам с впечатление, че живееш в скандинавска държава.
Дали случайно за новите ти сънародници и ти не си в графата "измет"?

Тогава това "кой от къде е" би трябвало да важи за всички, не мислиш ли?

със сигурност има такива, да
но това не ме притеснява именно заЩото не съм тип "бежанец"
тези, които ни познават, знаят какви хора сме и 4е не паразитстваме
още пове4е, 4е тук не са така изявено расистки настроени към европейците
така 4 не ни бери грижата
ела насам, разходи се и виж за какво става въпрос
така да говориш наизуст е най-малкото глупаво

но тези бежанци, дето сме срещали, едно 90% са паразити
а сме видели много такива, за съжаление

и за оЩе по-голямо съжаление това 4ака и родината, ако се допусне неконтролируемото им нахлуване

# 59
  • Мнения: 5 710
Добре де, аз те разбирам защото и аз живея в страна, в която са .. хм, много и с хм... мнгоо различни идеи за живота от моите, но какво общо има това с Бусманци? Или принципно говориш?

# 60
  • Мнения: 4 892
и за оЩе по-голямо съжаление това 4ака и родината, ако се допусне неконтролируемото им нахлуване

Да ги откажеме овреме, викате. Ше се разчуе, сигурна съм. После ще викаме, че ББС са лоши, като за Могилино.

Не е въпросът да се допуска неконтролируемо нахлуване  Crazy  

Питам що е такова отношението към вече приетите у нас бежанци?

# 61
  • Мнения: 1 479
...заради думи като "негри" и "измет"....

аз си стоя зад думите
достатъ4но такива съм видяла
престъпници и паразити не ни трябват
мургавите ни сънародници са достатъ4но

ако сега се разфу4ите да им дадат пове4е права след време ще стане като тук, в скандинавските държави
ама тогава ще е късно да се вземат мерки

затова още от сега кой от къде е
Peace newsm10

# 62
  • Мнения: X
Добре де, аз те разбирам защото и аз живея в страна, в която са .. хм, много и с хм... мнгоо различни идеи за живота от моите, но какво общо има това с Бусманци? Или принципно говориш?

то4но принципно говоря
опитвам се да обрисувам бъдещето
но възмутените тук не знаят с какво се захващат
а само се възмущават оЩе пове4е от моите думи
може да са скандални, но са верни

а относно положението на настоящите

казах го и преди
и тук е подобно, въпреки 4е е богата държавата
именно с цел да ги накарат сами да решат да се върнат

# 63
  • Мнения: 411

Не съм запозната с темата, но се замислих, ако си от Ирак, Иран, Албания или някоя африканска държава, няма ли да ти е екстра в Бусманци?

 Joy
Мда.Знаех си,че ще има големи простотии.
Ти била ли ви с Албания,а в Косова.
Ако Прищина ме приеме мен като бежанец-още днес вдигам.

# 64
  • Мнения: X
Е, то и много американци и европейци навремето подкрепяли и Хитлер за концлагерите, щото евреите им правели поразии и били тъпи парчета, ама сега се смята, че Хитлер не е правил хубаво, или?  newsm78

# 65
  • Мнения: X
Е, то и много американци и европейци навремето подкрепяли и Хитлер за концлагерите, щото евреите им правели поразии и били тъпи парчета, ама сега се смята, че Хитлер не е правил хубаво, или?  newsm78

то4но за този слу4ай истината никога няма да стане ясна
всеки журналист в Зап. Европа, позволил си да изкаже съмнение в съществуването на лагерите, отива директно в затвора
интересно защо ли   newsm78

в Бг се намират все още книгите с разследванията на някои от тези журналисти
но няма да е задълго

# 66
  • Мнения: 2 032
Това за мен е новост. Ако сте открили повече информация, бихте ли пуснали връзки, мерси.

# 67
  • Мнения: X
Това за мен е новост. Ако сте открили повече информация, бихте ли пуснали връзки, мерси.

много съм зле с имената, трудно ги помня  Embarassed
ще се опитам да намеря инфото, но не е сигурно, 4е ще успея
книгите ги имаше на Славейков преди година две ина4е

# 68
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Темата не  е за световната емиграция или състоянието на бежанците в света. Темата беше започната да ни привлече вниманието за отношението на българските власти към човешки същества. Дали са паразити или не мога да споря до утре , но не виждам как ще променя нечие закостеняло расистко убеждение. Живи и здрави, молете се да не попаднете в подобна ситуация.
Въобще не съм наивна в разсъжденията си. Наплива на бежанци и ефекта го изпитвам всеки ден на гърба си. Ще ти дам пример какво става в Емирствата , където живея. След последните войни в Ирак и Палестина тук стана повече от бежански лагер. Бедни индийци се тъпкат по 3 семейства в апартамент с 2 спални. Един човек храни цяло семейство. Десетки хиляди са незаконно пребиваващи. Квартала , в който живеем беше спокоен преди 5 години. Сега е наблъскан с 20-30 етажни сгради. По-мръсно е, по- шумно, не са рядкост ровещите из боклука. Неща, които много ме дразнят и чакам деня, в който ще се изнесем. Но нямам душа да ги наричам измет и паразити. Много от тях не са виновни , че са се родили в пренаселени държави или в места, където са войни от години. Миналата година амнистираха и екстрадираха 80 000 незаконни. Населението тук е 6-7 милиона.
Та въпроса беше за това, което позволяваме да се случва пред очите ни. Дори и да не можем физически да помогнем, поне малка гражданска позиция е от полза. Може пък утре да се съберат повече "събудени " и да вземат да променят нещо.
Иначе е много лесно да гледаш хорското нещастие и да ги плюеш. "Паразити " има повече сред богатските деца, ама тях никой не ги съди.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 360
mariabutti, а какви са условията, които емирствата са осигурили на тези бежанци?

# 70
  • Мнения: X
mariabutti, сравняваш ябълки с круши
вие грани4ите с държави, в които се водят войни
нито една европейска държава оба4е не грани4и с такава
затова твърдя, 4е бежанците тук са паразити
именно защото знаят, 4е цял живот ще ги дондуркат тук и идват тук съвсем преднамерено с цел паразитстване
пове4ето даже си плащат за трафика и после придърпват цялата си рода

между другото
един бежанец струва 250 евро на ден на държавата тук
познайте кой плаща това удоволствие и то бая дълго време на 4овек

# 71
  • Мнения: 270
Ako ще си говорим за паразити по-големи от белите европейци незнам. Не ги съдя обаче, а само цъкам с език на мързела им да работят и тук в Германия например как си получават социалната помощ с която си живеят не зле. Държавата им плаща да учат и повишат квалификацията си - трънки. Това са паразитите, тези които наготово манджат,а тези с желание за борба за по- стойностен живот печелят моя респект без значение на раса, изглед или класа.

А Хитлер е мразел евреите не щото са били бедни, а защото са били тогавашните милионери. Сега са само милиардери. Също така тогава те всички са били все лекари и търговци, а простите немци - работници. Е как да не им завиди човек.

Благодаря на тези момичета тук, които не се възползваха от темата да ръсят расистка омраза,а се поразровиха за инфо и разбраха, че в България се случва още едно НЕДОСТОЙНО  деяние. Това беше целта. Да знаем. Ако се върнете към първоначалния пост там е статията на авторката, в коментарите отдолу е прибавила още връзки.
Какво още /не/ знаем за имигрантите? Могат да се включат хора с конкретни идеи предложения не само предположения.. И пак повтарям - медийната активност по темата е най-важното на този етап.

Mma Ramotswe много ме заинтригува. Ще взема да потърся, аз , инфо вярно ли в тези скандинавски страни условията за бежанците са толкова лоши и ги държат по една, две години или намират начини да ги предвижат нанякъде...

# 72
  • Мнения: 5 710

не искам да те засягам, но ми се струва, че не знаеш какво е 'бежанец' и визираш потоците от икономически емигранти. всмисъл бежанец е съвсем различно нещо. и не струва 250 евро на ден.
специално по 'вашите земи" ( хаха, как звучи), те се приемат по силата на спогодби чрез  UNHCR  например тази година приемаме да кажем 200 души и т.н. Това е нищо.
Направих си труда да проверя колко бежански лагера има в Швеция  и попаднах на цифрата  33. Като имаш предвид, че в Кения примерно живеят по 100 000 души в един лагер , това че Швеция ще приеме примерно 150 бежанци от еди-къде си е капка в морето.

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 18:30 от 10c's Cafè&Lounge

# 73
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
mariabutti, а какви са условията, които емирствата са осигурили на тези бежанци?
Тук няма бежански лагери. Трябва да попитам как точно се издаваха бежанските визите за палестинци и иракчани , но това беше за кратък период след войните. Сега излезе закон, че срещу парична гаранция бежанци с визи за пребиваване могат да издадат визи на семействата си.
Преди години страната се напълни с нелегални, защото беше лесно да си издадеш туристическа виза или визит виза. След това се пресрочва срока. Но законите са строги към фирмите, които наемат подобни работници. Рискуват само на ниско платена работа.
Както казах почти всяка година се прави амнистия -дава се срок от 3-4 месеца и който се яви доброволно се депортира без наказание. Ако работника работи в фирма тя плаща, ако няма спонсор държавата им плаща. За това за всяка издадена виза работодателя внася гаранция от около 1300$, които се връщат при прекъсване на визата.

Иначе подпомагането им на бежанските лагери по света е огромно.

10 милиона $ за иракски бежански лагер в Сирия
1 милион $ за камп в Кения за програми подпомагащи жени и деца
опростява 7 милиарда $ заем на Ирак
около 500 ранени иракски деца бяха лекувани в тукашни болници
27 милиарда $ за възстановяване на бежански лагер в Палестина
има много организации и фондове, които подпомагат тези, които искат да учат. След това и да намерят работа. Допълвам си поста с това видео. В тази кампания 2007 бяха събрани от хората тук 822 милиона $ за образование в бедни държави.
http://www.dubaicares.ae/viewVideo/166
И това е само малка част.
Строги са законите за емиграция особено в последните години. Пазят си страната от незаконни или неквалифицирани емигранти, но и ако ги хванат не ги мъчат по затвори с години.

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 22:31 от mariabutti

# 74
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
mariabutti, сравняваш ябълки с круши
вие грани4ите с държави, в които се водят войни
нито една европейска държава оба4е не грани4и с такава
затова твърдя, 4е бежанците тук са паразити
именно защото знаят, 4е цял живот ще ги дондуркат тук и идват тук съвсем преднамерено с цел паразитстване
пове4ето даже си плащат за трафика и после придърпват цялата си рода

между другото
един бежанец струва 250 евро на ден на държавата тук
познайте кой плаща това удоволствие и то бая дълго време на 4овек

Не можеш да разбереш какво искам да кажа Peace никой не оспорва фактите, които цитираш. Но те каква връзка имат с темата на филма. Пак да се потретя. не говорим за емиграция, говорим за "дома" във България.
Не е виновен този, който яде баницата , а този, който му я дава. Няма смисъл да плюеш "паразитите". Плюй правителството, че гризе от вас та да храни тях.....

# 75
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
А , ако си говорим за емигранти от 6.5 милиона жители в Емирствата местните са само 800 000  Simple Smile

# 76
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
и за оЩе по-голямо съжаление това 4ака и родината, ако се допусне неконтролируемото им нахлуване

Да ги откажеме овреме, викате. Ше се разчуе, сигурна съм. После ще викаме, че ББС са лоши, като за Могилино.

Не представлява интерес за ББС. Съвсем скоро имаше филм за подобни лагери в Либия и пътят на кандидат имигрантите до Либия. Там не за стотина човека ставаше дума, а за милиони. Хората тръгват със съзнанието, че по пътя могат да умрат от обезводняване, пресича се пеша пустинята и най-вероятно ще бъдат заловени от европейския граничен патрул, Frontex и ще се озоват в лагер в Либия  Rolling Eyes Условията там се досещате не бяха по-добри, а и либийците бяха доста дръпнати, съвсем за малко пуснах журналистите, не им харесаха коментарите и изгониха репортерите на ББС. Рекламата за филма беше от сорта на:
Цитат
Paul Kenyon travels three thousand miles along the most dangerous illegal immigration route out of Africa. Many die crossing the Sahara, or at sea on the way to a better life in Europe, but can the survivors convince those who follow that Europe in recession is no longer worth the risk?
Лагерът им е последна грижа. Притеснението им е, как да обяснят на имигрантите, да не се пробват да влизат в Европа, защото рискували живота си  newsm78

Много сложен казус е това.

Последна редакция: чт, 14 яну 2010, 11:11 от Merry

# 77
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 087
То за англичаните по-добре бежански лагери в Либия, вместо всички тези от лагерите да се изсипят тук. То тогава жив англичанин няма да остане.
Аз пък гледах наскоро репортаж по ББС не за лагер, а за бежанци, които живеят в кашони в околностите на Кале във Франция и чакат изгоден момент да влезнат в Англия. И репортера хич и със съжаление не говореше за тези хора, а за това как трябва да ги пазим да не прескочат Ламанша. Англия е една от страните с огромни проблеми с бежанци, емигранти и тем подобни и има интерес такива лагери да са колкото се може по-надалеч. Дано не се стигне да дава пари да строим още такива домове, лагери или общежития, че България напълни ли се с такива направо загива.

# 78
  • Мнения: X
именно
западноевропейските държави са със силно развити икономики и въпреки това бежанците са им голям проблем, именно защото никога не работят и не се интегрират
напротив
идват и по4ват само да лапат и да искат да им се уважават криворазбраните религиозни свободи и се опитват да променят обществото както на тях им е угодно
но от тяхна страна няма грам желание те нещо да направят

всяка една държава си има пенсионери, деца, безработни за които да се грижи
не може Европа да поеме вси4ки африканци, та те са поне милиард тези с проблемите
роят по 15 деца и после реват

да не говорим за недохранването на децата
случ4айно да знаете заЩо са недохранени децата
защото се сервира първо на тати
той излапва месото
после за мама и децата остава ориз или картофи
което за един детски организъм е животозастрашаващо
но вси4ки припадат по кадрите с деца скелети
но не обръщат внимание бащите им какви гуши имат и са XXXL
и не, не си измислям
тук имаше разни статии и снимки по въпроса от "Лекари без граници"

а по темата
моля авторката да промени заглавието
става въпрос именно за бежанци, а не за имигранти


апропо
Дания от 8 години се управлява от дясната партия, която спря поро4ната политика на социалистите да внася тонове бежанци
съЩото се слу4ва в момента и в Швеция
на хората им омръзна
всяка година идват страшно много
от тях се приемат да останат около 2500 годишно
населението е 8 милиона
но работещата 4аст е едно 50%
с какъв ресурс да се дудндуркат по 50 години тези, имате ли идея

# 79
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Mma Ramotswe , разбирам , че си ядосана на всички мюсюлмани идващи от бедни африкански държави  Peace Ясна ми е картинката. Имам приятели в Холандия, знам какво става и в Дания. Имаш право да си ядосана на подобни "мюсюлмани" . Ще прозвучи като клише сигурно , ако ти кажа, че подобен начин на живот няма нищо общо с Исляма. Особено за отношението към децата. Но един съвет от мен - обобщения от подобен род не ти правят услуга.
 Много хора трябва да разберат, че "арабин" и "мюсюлманин" не са човешка черта.

Да си продължа спама. Само си представи България на мястото на Хаити. Държава, която се тресе от политически интриги още от колониално време. От урагани и земетресения като допълнение. Само в последните години са загинали 300 000 души. Мислиш ли , че състоянието на българина и България щеше да е по-различно? Едва ли сме по-богати от тях. И ако българите тръгнат "на кервани" към "твоята" държава , търсейки подслон, пак ли така ще реагираш?

А иначе , ако наистина българина иска да спре подобна вълна на Имигранти, наистина трябва да промени закони и отношение. Едва ли, ако се държим като с животни към тези, които са тук , ще изплаши останалите да идват насам.

# 80
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Ако се променя името на темата би трябвало да не е за бежанци, а за Емиграция-  "доброволното или насилствено напускане за дълъг период от време на страната на обитаване и заселване в друга страна. Обикновено това е причинено от някаква отрицателна промяна в живота, била тя природна, икономическа или военна."

# 81
  • Мнения: X
Mma Ramotswe , разбирам , че си ядосана на всички мюсюлмани идващи от бедни африкански държави  Peace Ясна ми е картинката. Имам приятели в Холандия, знам какво става и в Дания. Имаш право да си ядосана на подобни "мюсюлмани" . Ще прозвучи като клише сигурно , ако ти кажа, че подобен начин на живот няма нищо общо с Исляма. Особено за отношението към децата. ...

напълно съм наясно с това
срещала съм "нормални" хора от съответните държави и разликата е огромна
каквато е напр тази между нас и мургавите ни сънародници

и не, нямам предвид само мюсулмани, нито араби, не се хващай за това
казах "релизгиозни", без да уто4нявам, именно защото не са само такива

както казах и преди:
сравняваш несравними неща
посо4еният от теб пример с Хаити няма нищо общо с тези, които идват насам

и аз държава нямам
и преди в Дания, и сега в Швеция съм само временно
аз съм европейка и живея в Европа
и не искам да врата ни да тежат милиони търтеи

а отношението към тях ...
като знаем какво е положението в детските, стар4еските и психодиспансерни домове, не е изненада

# 82
  • Мнения: 7 325
То за англичаните по-добре бежански лагери в Либия, вместо всички тези от лагерите да се изсипят тук. То тогава жив англичанин няма да остане.
Аз пък гледах наскоро репортаж по ББС не за лагер, а за бежанци, които живеят в кашони в околностите на Кале във Франция и чакат изгоден момент да влезнат в Англия. И репортера хич и със съжаление не говореше за тези хора, а за това как трябва да ги пазим да не прескочат Ламанша. Англия е една от страните с огромни проблеми с бежанци, емигранти и тем подобни и има интерес такива лагери да са колкото се може по-надалеч. Дано не се стигне да дава пари да строим още такива домове, лагери или общежития, че България напълни ли се с такива направо загива.


Не са само около Кале, около всяко пристанище са. Случайно станах свидетел на един разговор между шофьори, единия обясняваше как проверката във Франция не е успяла да засече " товара" и слизайки от ферибота в Англия от камиона му са свалили четирима. Глобата за него е огромна и няма начин да не я плати. Англичаните изобщо не ги интересува как са се качили, факт е че той ги е прекарал. Какво се случва с тях ? връщат ги обратно, а при следващия си опит са още по изобретателни. Нищо не губят, а това че обричат един човек да работи години за да плаща техните опити за емигрантство не им е проблем.
Всеки търси по добър живот, включително и моето семейство. Разликата между мен и тях е че аз търся държава, в която работейки да си осигуря нормален живот, а те търсят соц. помощи. Всичко това е въпрос на мислене, не на религия. Не мога да съм толерантна.

# 83
  • Мнения: 270
Mma Ramotswe има три категории хора, помощта към които и емпатията и приемането / обратното на омразата и отхвърлянето / са основата на моралните стойности. Това са самотните майки /напуснати, вдовици/, сираците, инвалидите и чужденците. Като чужденец означава точно това Чужд, непознат, не като нас.

Момичета заглавието на темата няма да променям. Тя е по статията на блога , който съм посочила в първия пост. И се отнася за това какво знаем или не за тях, в частност в нашата страна. Дори заглавието да носи едно по-широко значение пак не бих го променила защото както сами виждате помага да се изнесат много факти и мнения на белия свят. За някои от тези неща не сме се и замисляли, нали? И най вече темата е за несправедливостта към човешки същества потърсили изход към по-добър живот и минавайки пътьом през България. Да, можем да си го представим и като преходна стая към друга. България няма какво да им предложи и те много добре го знаят. Но пътя им минава от тук. Честно да ви кажа на гости са ми идвали много странни птици, чужди на мен самата, но не съм им постилала на земята,затворени не съм ги държала и не съм ги наритвала с злоба къде сте тръгнали бе ... Защо те да нямат право да тръгнат и да опитат, а ти Mma Ramotswe, например да имаш право на това?

Както и да е. В момента говорим за една не малка група хора в Бусманския ЗАТВОР. Те стоят там с години. В затвора живеят и деца!

# 84
  • Мнения: X
... Защо те да нямат право да тръгнат и да опитат, а ти Mma Ramotswe, например да имаш право на това?
...

защо ли, много интересно защо
тъпа ли си или се правиш само на такава  newsm78

ние сме тръгнали с осигурена работа и виза за престой, с валидни паспорти и пари, с осигурено жилище и език в главата
а те с какво, с идеята да цоцат до живот
как ти се вижда идеята Европа да се залее от един милиард такива

емпатия към 4ужденците никой не трябва да има, а към хората
с какъв акъл слагаш знак на равенство между някакви имагинерни 4ужденци и самотните майки /напуснати, вдовици/, сираците, инвалидите

а относно нашия затвор, какво предлагаш да се направи  newsm78
не съм против държавата да им оправи условията
против съм да останат после и да им плащаме с десетилетия мързела
още пове4е, 4е сме граница на ЕС и такива са ни задълженията, да спираме набезите

# 85
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
а отношението към тях ...
като знаем какво е положението в детските, стар4еските и психодиспансерни домове, не е изненада
Искрено ме разсмя Laughing Те ли са ни виновни за това положение? Не от тях , а от държавата ни зависи дали ще го позволим.
Точно липсата на закони и най-вече наказуемост, липсата на морал е причина България да е на тоя ред.
Хаити ти дадох за пример за да предизвикам разбиране или съчувствие, но не се получава.
Говорим си за различни неща  Peace
Никой не говори да ги оставят и да им плащат издръжката. Говорим да им се оправи статута.
За разликата между "нас и мургавите ни сънародници" пак можем да си говорим. Защото гадове има и сред "нас".

Последна редакция: чт, 14 яну 2010, 13:56 от mariabutti

# 86
  • Мнения: X
 ooooh!

казвам само, 4е това положение не е изненада, като знаем, какво е положението на други, ощетени от съдбата
"късметът" им е, 4е са дошли у нас


а Точно липсата на закони и най-вече наказуемост, липсата на морал са големият проблем на БГ, да
ама то4но там надежда не виждам от години
затова и може да ви се струвам цини4на

п.п. прави впе4атление как ти и авторката сякаш пишете наслуки, без много много да вдявате какво имам пред вид
ама карай
не е за първи път

# 87
  • Мнения: 4 892
а те с какво, с идеята да цоцат до живот

Toва обобщение е цинично, що се отнася до бежанци.

 

# 88
  • Мнения: 270
Мариабути съгласна съм напълно с това Никой не говори да ги оставят и да им плащат издръжката. Говорим да им се оправи статута.
За разликата между "нас и мургавите ни сънародници" пак можем да си говорим. Защото гадове има и сред "нас".

ooooh!

казвам само, 4е това положение не е изненада, като знаем, какво е положението на други, ощетени от съдбата
"късметът" им е, 4е са дошли у нас


а Точно липсата на закони и най-вече наказуемост, липсата на морал са големият проблем на БГ, да
ама то4но там надежда не виждам от години
затова и може да ви се струвам цини4на

п.п. прави впе4атление как ти и авторката сякаш пишете наслуки, без много много да вдявате какво имам пред вид
ама карай
не е за първи път

Наслуки и риба не се лови. Много добре разбирам чувствата ти и изграденото ти мислене и се радвам, че не живееш в България постоянно. Така намалява с една частица омразата в този народ.

И не не съм тъпа. БЕДНОСТА е явление от което и ти с езика и парите си не си застрахована!
То е начин на мислене и на култура, понякога на местоживеене. Тези хора искат точно това - да избягат от културата си и да постигнат нещо повече. Във филма май имаше Нигериец, тук в Германия познавам много. Всичките са  с перфектен английски, немски що годе и две висши. Работят и не цуцат от немците. Обратното - немците цуцат от техните данъци лежейки на една кълка пред тв -то и получавайки помощи за безрбаботни.

# 89
  • Мнения: X
аз казах какво мисля
не смятам да се повтарям

поздравления за вашите нигерийци
явно добре са били подбрани
ние с такива тук не можем да се похвалим

никъде не съм писала, 4е съм застрахована от неЩо (то не 4е  някой някъде е), но моля да не ми слагаш думи в устата, дето не съм и нямам намерение да казвам

а омраза не знам къде видя  newsm78
има само икономи4ески интереси тук, както и полити4ески като следствие

# 90
  • Мнения: 5 710
според мен тука настъпи пълно объркване.
в линковете досега беше ясно написано ( вече не помня къде, май в документа на хелзинския комитет), че в Бусманци има И бежанци! Там изобщо не са всички бежанци, лошото е, че има И бежанци, чието пък място изобщо не е там!
Те подлежат на получаване на бежански или хуманитарен статут.

Темата е за емигрантите в БЪЛГАРИЯ, а не за бежанците.
Бежанци в нашите страни ( от Бг до Швеция) има малко на фона на икономическите нелегални емигранти.
Огромната маса хора, които идват в Европа идват, защото са бедни и няма работа в техните страни. Получават някак си  документи и после схемата на всички ни е ясна ( които живеем тука) - вика Айшето, тя идва с 3те, на бърза ръка им става ОК и правят още 3 и така нататък, всички на гърба на местните данъкоплатци, будалите. НЕ И без протекцията на МЕСТНИТЕ мафии и съответните им политици. Да не мислите, че стотици хиляди хора влизат ей така просто някъде и че правилата не се променят, защото на никой не му е ясно ...
 Както и да е - това са (част от ) икономически емигранти. От тях  всички са писнали, не от бежанците. Така че спрете да говорите за 'бежанци', защото повторено десет милиона пъти, това размива групи хора с различни мотиви, права и статути, което може за вас да е все тая, но за тях е от огромно значение. Както на мен не ми е все тая дали ще ме наричат 'румънка' или 'българка' т.е 'абе, някъде от там..." , така на тези хора не им е все едно дали ги наричат 'боклук' или 'бежанец'. Бежанецът е абсолютно принудително състояние, човек, който е в страдание, на който се оказва хуманитарна помощ, закрила така , както на мен може да ми се наложи да се отзова в такава ситуация още утре, ако примерно Кадафи реши, че не сме му повече симпатични. Примерно:)

# 91
  • Мнения: 1 473
Германия специално да не я намесваме. Там законите за бежанци и емигранти са железни.
Германия следи много изкъсо кой какъв е и защо е в Германия. Има си програми за интеграция, но това не означава че няма „черни овце“ дето от 20 години са в Германия и две думи на немски не могат да ти кажат.
Обаче веднъж стъпил в Германия един бежанец няма да се дърпа да остане там.
В БГ не е така явно, на бежанците в Бусмнаци нашата мила родина не им харесва...да ама път на зад като няма, ще седят и ще чакат...

Не мога да разбера, защо от безсилие някой в тази тема се опитват да обидят българите в чужбина, като видите ли и те са някъде на „гости“ и на тях се гледа с лошо око, защото са мошеници, проститутки и крадци.

Българин не може да получи никъде статут на бежанец, защото не отговаря на условията! Така че, ако си някъде в чужбина, то е защото имаш правото да си.



 

# 92
  • Мнения: 5 710


"Особена тревога извиква обстоятелството, че в СДВНЧ се намират чужденци, търсещи закрила от преследване по реда на Закона за убежището и бежанците (ЗУБ). Това се практикува на основание чл.10, ал.2, т.4 от Наредба № І-13 въпреки, че съгласно чл.67 от ЗУБ – разпоредба на нормативен акт от по-висш ранг - не е допустимо търсещи закрила чужденци да бъдат принудително връщани в страните им на произход."

http://www.bghelsinki.org/index.php?module=news&lg=bg&id=1183

# 93
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
ooooh!

казвам само, 4е това положение не е изненада, като знаем, какво е положението на други, ощетени от съдбата
"късметът" им е, 4е са дошли у нас


а Точно липсата на закони и най-вече наказуемост, липсата на морал са големият проблем на БГ, да
ама то4но там надежда не виждам от години
затова и може да ви се струвам цини4на

п.п. прави впе4атление как ти и авторката сякаш пишете наслуки, без много много да вдявате какво имам пред вид
ама карай
не е за първи път

Не ми се струваш, цинична си.
 Май ти не можеш да разбереш за какво говорим.
Точно, защото и ти като мен си се спасила от живота във България заради липсата на надежда за по-добър живот , би трябвало да те направи съпричастна към хора с подобна съдба.
 Не знам защо се включи в темата въобще след като продължаваш да говориш за съвсем различна група от хора. Препоръчвам ти да гледаш филма отново. Не могат да държат на едно място престъпници, бежанци, човек с изтекъл паспорт, който е 15 години във България и има 4 деца....В законовите държави нямат право да държат нелегални  пове4е от месец. До сега е трябвало да им определят статута и да действат по закон, ако има такъв. Не да ги държат в тая мизерия. Явно някой има сметка да ги държи за да има работа или е от некадърност. И като толкова си загрижена , че българите плащат за издръжката им би трябвало да си на нашето мнение- бързо разрешаване на въпроса. Не да правиш подобни коментари.

# 94
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Българин не може да получи никъде статут на бежанец, защото не отговаря на условията! Така че, ако си някъде в чужбина, то е защото имаш правото да си.
А има и такива. Хвърлят си паспорта и се представят, че са от друга страна, страната на съпруга/та. Настанени са били в подобен лагер, уреждат им докумнтите, жилище, купони за храна. Действителен случай  Peace Все се намират хора, които да злоупотребят с тези неща  Confused

В Бусманци имало всякакви, от такива без документи, с нередовни документи, до БИВШИ престъпници, които вече са били излежали присъдата си, освободени са, но в техните им страни не ги искат. Поне това показаха в този репортаж. Направи ми впечатление, че въпреки че са в такива трудни условия, хората там вместо да се подкрепят, пак се дърлят  Rolling Eyes тъжно. Явно процесът на обработка на документите, както и съдебните процеси, ако са повдигнати такива, текат бавно, както много други процеси в Родината ни. От там се получава, че някои хора остават години в Бусманци. В Англия също отнема по няколко месеца, докато успеят да екстрадират заловен нелегален. Не ги пускат да се разхождат по улиците.
И разбира се, че тези хора имат право да пробват късмета си, не говоря за бежанците, а за икономическите емигранти. Но ако влизат в страната и нарушават правилата и разпоредбите й, нормално е да бъде потърсена отговорност от тях за това. Липсата на документи, визи, разрешителни и тем подобни си е нарушаване на закона  Crossing Arms

# 95
# 96
  • Мнения: 5 710
Merry, то пак не логично всички да са в един кюп ...
Но отново, това не е проблема, има принудителна мярка - изпълнява се. Проблемът е, че няма правен начин да излязат от там...нарушен е принцип за срочност, тоест той липсва, а това освен че е абсолютно ненормално е и предполагам наказуемо по разни Европейски инстанции.. Да не осъмне утре БГ с някоя многомилионна глоба като начало.. че това сигурно и в Азия го няма... държиш човек без съд и присъда, както се казва, няма срок, няма дявол и така годините минават ли минават.

Последна редакция: чт, 14 яну 2010, 17:32 от 10c's Cafè&Lounge

# 97
  • Мнения: 1 473
Трогателната история за Афганистанеца става за сценарии за филм, само дето няма да се намери спонсор Mr. Green
Като му е зле в Бусманци, пак да попитам що не иде в Турция, Гърция или някоя друга държава?
Там са се държали много хуманно с човека, не са губили време и пари.

 

# 98
  • Мнения: 5 710

Като му е зле в Бусманци, пак да попитам що не иде в Турция, Гърция или някоя друга държава?

 

Абе момиче, 'той' НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛЕЗЕ от Бусманци, дори  и да иска!
Това не го ли разбра бе, за толкова страници вече писаници.
Бааааааааааааааси и темата глуха и сляпа.  Sick

# 99
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Трогателната история за Афганистанеца става за сценарии за филм, само дето няма да се намери спонсор Mr. Green
Като му е зле в Бусманци, пак да попитам що не иде в Турция, Гърция или някоя друга държава?
Там са се държали много хуманно с човека, не са губили време и пари.

 

не знам как четете честно  Rolling Eyes
не ходи там , защото те нямат закон за бежанците.
  
"Ако държавата не иска да има Агенция за бежанците, по-добре да я закрие и никой няма да идва.

Ние си мислим, че тук е цивилизована държава. Хората бягат, защото животът им е заплашен в родината им. Никой не е дошъл тук от добро. Ако един американец пристигне в България, той не може да е настанен в такъв дом повече от 24 часа. Но ако някой афганистанец, иракчанин, палестинец или човек от друга държава с войни и конфликти дойде тук, може да го държат и 10 години. Те са хора, а ние не сме, така ли? Законът трябва да е за всички."

# 100
  • Мнения: 5 710
Абе Бути, не се занимвай, това е малоумна история вече. Ние нали сме в Европа и ОАЕ - , голям прас, че има концлагер с някви афганистанци в Бусманци, аре да не се задълбочаваме толкоз за някаква ' измет'.
То къде Бусманци, къде Хаити - не ни е под носа, я.
Аз се изнасям от темата.

# 101
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Проблемът е, че няма правен начин да излязат от там...нарушен е принцип за срочност, тоест той липсва, а това освен че е абсолютно ненормално е и предполагам наказуемо по разни Европейски инстанции.. Да не осъмне утре БГ с някоя многомилионна глоба като начало.. че това сигурно и в Азия го няма... държиш човек без съд и присъда, както се казва, няма срок, няма дявол и така годините минават ли минават.
Те чакат да се установи статута им, това им е съдът и присъдата  Rolling Eyes Интересно е, колко време могат да бъдат задържани там. Защото ако даденият чужденец не си признава от коя страна е и не могат да го екстрадират, поради липса на документи, установяването на самоличността е трудно, отнема време, а понякога невъзможно. Как законово се решава този проблем. Ами бившия престъпник, чиято Родина не иска да го приеме?! Трябва ли по закон на такива да се позволи да останат в България и да им се даде право на работа или в коя да е друга европейска държава?! Тази адвокатката там, където говореше за 14 дни, не ми вдъхва вяра, както споменах, тук също ги държат по няколко месеца, докато уредят нещата. Най-малкото могат да ги осъдят и задържат за повече от 14 дни заради липса на редовни документи  Thinking Поправете ме ако някъде не съм ясна или греша, моля.
А, 10c's, не се изнасяй, разчитам на теб  Peace
За бежанците не коментирам, на тях нямат право да отказват, само може да ги задържат, докато ги проверят и уредят новите им документи  Peace Ако има съмнение в происхода им, злоупотреби има, проверката е възможно да се проточи. Това дали законово също е уредено?!
Мисля, че навлизаме в доста дълбоки води  Tired

# 102
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Не мога да разбера тая логика. За случая с медицинските сестри всеки знае. Значи , когато тях ги мъчеха и държаха с години в затвора , във България оплюха всички мюсюлмани по света...
Всеки се бунтува, когато го принуждават да дава подкупи. Възмущава се от безправие, но само ако му опре до задника.
Как не можете да разберете поне от егоистична гледна точка, че ако позволяваме подобно беззаконие, няма да е далеч времето, в което ще го изпитаме върху гърба си. Стига с тоя егоизъм.
Както е писал и афганистанеца има хора, които са получили статут с подкупи. Едва ли 500 евро ще спрат "паразитите". Точно обратното - ще ги привлекат.

И аз няма да коментирам повече. Благодаря на авторката на темата , че ми отвори очите за много неща. Слава Богу и мъжа ми не го хвърлиха в подобно място като забравих да го регистрирам в полицията преди години и се отървахме само с глоба.
Дано по-бързо се решат проблемите на подобни места.

# 103
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 087
Ето ви и българските бежанци http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2702531
И само да поясня, че в Англия на бежанците само за храна на седмица на човек се дава почти колкото е държавната пенсия на бабичките, пак за седмица. Вие това ли искате да стане в България?

# 104
  • Мнения: 60
о, ромите и от това умеят да изкарват пари !!

# 105
  • Мнения: 1 473
Защо се заблуждавате?
Афганистанецът както е намерил начин да влезе в БГ, така може да излезе в посока Турция, ама не иска.
Задържали го в БГ, държат го насила...Глупости. Къде да го пуснат да ходи? Кой го иска?
А той  претенции има, малко му е, че е жив....
Предпочита да е бежанец в Германия или Италия, ама там никой не го иска, та за това ще чака в Бусманци и ще се благодари, че е там, а не в Турски затвор.
Изобщо не мога да проява съчувствие към хора със съмнително минало и още по-лошото - опасно бъдеще.
Но в много отношения обикновеният европеец е заблуден и наивен и си плаща цената за тази наивност - достатъчно е да се посетят няколко по големи европейски градове, за да се убеди човек.


# 106
  • Мнения: 60
съмнявам се , че европейците все още се заблуждават ...

# 107
  • Мнения: 4 892
Ето ви и българските бежанци http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2702531
И само да поясня, че в Англия на бежанците само за храна на седмица на човек се дава почти колкото е държавната пенсия на бабичките, пак за седмица. Вие това ли искате да стане в България?

Ше дават, я, на Франция за малко да и приседнат гражданите на бившите й колонии. То не може само да се лапа.
За протокола да отбележа, че в Лондон например има достатъчно богати араби, това малко извън темата, но по повод на онези, които ги наричат измет.
Там българите са такива, натрапници, а арабите притежават огромни хотели насред Лондон, един от който  с красноречивото име - Чърчил.
Огромни вериги магазини, имат връзки с кралското семейство. Ние имаме някому цървулите.


В България това с даването на пари няма да стане, споко.

Темата стана свинщина. Изнасям се и аз.

# 108
  • Мнения: 60
е, те богатите араби не отиват от някакво благородство там , просто дават мило и драго да се впишат в елита на Британия, а за това са нужни пари, както направи и Абрамович, примерно ,
 
бедните имигранти си измислят някаква драма как са политически преследвани , сдобиват се със статут , после раждат достатъчно деца , за да живеят от социални помощи и пак не понасят Англия , аз бих ги разкарала само заради тази нескрита неприязън ...

# 109
  • Мнения: 4 892
е, те богатите араби не отиват от някакво благородство там , просто дават мило и драго да се впишат в елита на Британия, а за това са нужни пари, както направи и Абрамович, примерно ,
 



Да, а те понеже винаги са конфликтНи, по презумпция и са криви на "най-готините" и се таки ги приемат доста радушно....и по сметка, разбира се. Така както никога няма да ни приемат нас.

Последна редакция: чт, 14 яну 2010, 23:48 от NinoTino

# 110
  • Мнения: 19

бедните имигранти си измислят някаква драма как са политически преследвани , сдобиват се със статут , после раждат достатъчно деца , за да живеят от социални помощи и пак не понасят Англия , аз бих ги разкарала само заради тази нескрита неприязън ...
[/quote]

В такъв случаи трябва да се разкарат и 50% от българите в Нова Зеландия,защото идват тук,без квалификации,без образование,започват кихане на пари по адвокати,фалшиви предложения за работа,и какво ли още не само и само след две години да вземе така бленуваното резиденство и гледай след това какво става...помощи за наем,помощи за храна,помъкват тука цялата си рода,родители те им вземат помощи тук и пенсии в България...абе гнусна история...Тук има много емигранти...но по големи измекяри от балканците няма...мразят ни и с право...Бежанците,който са в България са хора с тежка съдба,изстрадали...те не са тръгнали да бягат с идеята да вземат помощи...лошото за тях в случая е,че са попаднали не където трябва...какво могат да очакват от хора,който разсъждават...абе то за нас няма те тръгнали да се оплакват и да искат....Я се замислете ако кажат така,испанци,англичани,американци,новозеландци и други...какво ще правите вие...

Трогателната история за Афганистанеца става за сценарии за филм, само дето няма да се намери спонсор Mr. Green
Като му е зле в Бусманци, пак да попитам що не иде в Турция, Гърция или някоя друга държава?
Там са се държали много хуманно с човека, не са губили време и пари.

 

А на теб ще кажа:Повдига ми се от хора като теб....прости но с мнение...ти прочете ли внимателно разказа на момчето....значи ако не иска затвор и неяснота за бъдещето в Бусманци да ходят в Турция...да ги бият и екстрадират...Егати и простотията...

Толкова свинщина и злоба събрана на едно място не съм виждала...махам се

# 111
  • София
  • Мнения: 6 360
Във филма май имаше Нигериец, тук в Германия познавам много. Всичките са  с перфектен английски, немски що годе и две висши. Работят и не цуцат от немците.

това те изненадва, защото не познаваш добре различията между онези, които оплакваш на едро (малко само ще те клъвна) Simple Smile тва нигерийци, сомалийци, афганистанци... сааде бежанци  Laughing

нигерийците говорят перфектен английски, защото английският е официален език в страната им, била е английска колония, богата държава е, образова си често гражданите в Европа и САЩ. навремето, доста нигерийци идваха да учат и в България, сега не знам как е. лично познавам един такъв, чудесен човек. навсякъде по света, човекът "с две висши", както се изразяваш, си намира подходящо занятие и не лежи на социални помощи. примерът ти е малко неподходящ.

# 112
  • Мнения: 1 860
 Мислех да не пиша в темата, просто да я следя, но едно нещо не ми става ясно, та ще попитам.

 Защо постоянно свързвате бежанците (нали за тях в крайна сметка говорим?!), с желанието им да дойдат и да бъдат на социални помощи? Май ви напомнят съграждани, с които отдавна не искате да имате нещо общо!? Човек получил статут на бежанец в България, започва да има същите права както и всеки обикновен български гражданин. Ще работи, ще учи, ако може да си го позволи, ще се интегрира, ако му се позволи. Ако иска да бъде затворник, ще направи престъпление с което да му се гарантира затворнически престой, няма да ходи от врата на врата по институции да се унижава, да се моли, да го карат да се чувства по-нисък от тревата
 Що за идиотизъм да определяте всички хора като паразити? Като няма статут, много ясно че няма как да се замоиздържа и ще яде остатъците от затворническата храна. Или мислите, че им е много гот да спят на мръсен дюшек на пода и това, че има неизмазана панелена плоча над главита им, го сравняват с дом и удобства, които ако им се даде възможност биха си направили сами и то далеч по-добри?! Че дори трябва и да са благодарни... Не мисля.
 
 Някои коментари са толкова грозни, че нямам думи да изразя чувствата които ме споходиха като ги прочетох.

 И последно говорим за бежанци или за е/и-мигранти? Не, че за мен има разлика, но българският закон прави такава, поне според това което прочетох. Отделен е въпрос, че на бюрата на които се решава съдбата на тези хора, вероятно са седнали хора които мислят 1:1 с някои самозабравили се скандинавски госпожи.  Stop

# 113
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
И последно говорим за бежанци или за е/и-мигранти?
За чужденците настанени в Бусманци. Въпросът беше, защо толкова дълго ги задържат там.

# 114
  • Мнения: 270
Леко побут между темите за горките кученца.
Ето нещо ново за историите в Бусманци. Можете да помогнете, авторката на статията е казала как.

http://svetlaen.blogspot.com/2010/04/blog-post_18.html

Общи условия

Активация на акаунт