КОНСУЛТАЦИЯ С ДЕТСКИ ОФТАЛМОЛОГ : Д-р Константинов

  • 99 155
  • 381
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 596
Здравейте Д-р Константинов Simple Smile
Искам да Ви попитам нещо.Бебето ми е на 10 месеца и половина.Откакто му пораснаха горните два и долните два зъба,забелязвам ,че на моменти силно ги стиска и в същото време "забелва" и двете очички.Поглежда силно нагоре и се появява бялото на окото.Това става за секунди.Като забелязах това нещо не се притесних,но то се повтаря вече доста често дори и да не стиска зъбите.
Чудя се дали ако му се спи прави така......
Срещали ли сте подобни случаи във вашата практика и какво може да означава това?
Притеснително ли е?
Благодаря Ви.

# 241
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Проблемът не е очен. Ако се притеснявате консултирайте се с детски невролог.
Здравейте Д-р Константинов Simple Smile
Искам да Ви попитам нещо.Бебето ми е на 10 месеца и половина.Откакто му пораснаха горните два и долните два зъба,забелязвам ,че на моменти силно ги стиска и в същото време "забелва" и двете очички.Поглежда силно нагоре и се появява бялото на окото.Това става за секунди.Като забелязах това нещо не се притесних,но то се повтаря вече доста често дори и да не стиска зъбите.
Чудя се дали ако му се спи прави така......
Срещали ли сте подобни случаи във вашата практика и какво може да означава това?
Притеснително ли е?
Благодаря Ви.

# 242
  • Мнения: 5
 Здравейте, д-р Константинов!
Бебето ми е на 13 дена. Още от родилното е с гурели на очичките. Леко оцветени в жълто- зелено. Но от вчера гурелите станаха повече. Педиатърът не каза,че това е проблем, но аз моля и за Вашето мнение. Нормално ли е при новородено?

# 243
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Често срещано състояние което не изисква активно лечение а често почистване на секрета с физиологичен разтвор.
Здравейте, д-р Константинов!
Бебето ми е на 13 дена. Още от родилното е с гурели на очичките. Леко оцветени в жълто- зелено. Но от вчера гурелите станаха повече. Педиатърът не каза,че това е проблем, но аз моля и за Вашето мнение. Нормално ли е при новородено?

# 244
  • Мнения: 5
Благодаря Ви!

# 245
Здравеите,д-р  Константинов!               имам дъщеря на 2 г.и 1 мес. и криви дясно око от 3 мес вазраст.От около 6 месечна  я водим по клиники в софия и пловдив-отна1ало ми казваха че окото е сляпо,след като наварши годинка ми казха в александровска болница да закриваме здравото с лепенки,заштото диоптъра е в допостимата граница(+2 и +2,5 хоризонтала и +1.0 веритикала и астигматизам над нормата,ъгъл на кривене +15 .Ходихме и при д-р Топов-в общи линии и тои потварди саштото,продължаваме с лепенките(държиме ги по 8 часа на ден),за да подобриме зрението,което според него е намалено и това е единственият вариант за нас!?Каза ми сащто ,че може  да я оперира за да изправи очите,но това щте бъде чисто козметична операция т.е.щте има прави очи ,но щте остане с намалено зрение и няма да вижда добре.Забравих да се уточня ,че е родена с субархноидален мозачен кръвоизлив и кръвоизливи в очите.Иначе се развива нормално,ходи и вс.останало. Моля Ви ,помогнете ми с съвет,дали стези лепенки щте се оправи очето-голяма мъка е,мн. е крива и плаче...,когато махнем лепенката мястото е зачервено доста,това е с месеци,защто не ни изписват очила и закриване на едното стъкло-няма да е толкова болезнено...Млоя Ви пишете ми ,отчаяна сам,как да се справя?????

# 246
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Ако искате съвет от мен минете на преглед през нашата клиника за да съм наясно за какво точно става дума. Тел.02 983 20 28
Здравеите,д-р  Константинов!               имам дъщеря на 2 г.и 1 мес. и криви дясно око от 3 мес вазраст.От около 6 месечна  я водим по клиники в софия и пловдив-отна1ало ми казваха че окото е сляпо,след като наварши годинка ми казха в александровска болница да закриваме здравото с лепенки,заштото диоптъра е в допостимата граница(+2 и +2,5 хоризонтала и +1.0 веритикала и астигматизам над нормата,ъгъл на кривене +15 .Ходихме и при д-р Топов-в общи линии и тои потварди саштото,продължаваме с лепенките(държиме ги по 8 часа на ден),за да подобриме зрението,което според него е намалено и това е единственият вариант за нас!?Каза ми сащто ,че може  да я оперира за да изправи очите,но това щте бъде чисто козметична операция т.е.щте има прави очи ,но щте остане с намалено зрение и няма да вижда добре.Забравих да се уточня ,че е родена с субархноидален мозачен кръвоизлив и кръвоизливи в очите.Иначе се развива нормално,ходи и вс.останало. Моля Ви ,помогнете ми с съвет,дали стези лепенки щте се оправи очето-голяма мъка е,мн. е крива и плаче...,когато махнем лепенката мястото е зачервено доста,това е с месеци,защто не ни изписват очила и закриване на едното стъкло-няма да е толкова болезнено...Млоя Ви пишете ми ,отчаяна сам,как да се справя?????

# 247
  • Мнения: 2
Здравейте, д-р Константинов. Моето бебче е на 4 месеца. От раждането си едното оченце стои по-притворено от другото. Като стана на два и половина я заведохме на офталмолог, разбрахме, че става въпрос за птоза, бяхме насочени към невролог. Първият път неврологът ни изписа Церебролизин (след като навърши 4 месеца). Реших да няправя и консултация с детски невролог (тъй като в Ямбол няма). По това време започна да ми прави впечатление, че при сукане лявото око (на което е птозата) мърда. Реших, че може да става дума за синдром на Маркус Гън, но в София ни поставиха диагноза вродена или придобита миастения (което не ми говореше нищо) без никакви изследвания. След като се върнахме и потърсих информация за това заболяване се стреснах, започнах да търся консултации с други специалисти. Както и да е, преди няколко дни се връщаме отново от София - този път от клиниката по детска неврология, където ни направиха ЕМГ - в  момента не се установяват ЕМГ данни за нарушение в нерво-мускулното предаване. Дадохме серум и за Анти - Ach рецепторни антитела (резултатът ще излезе след празниците). Доц. Божинова отхвърли тази диагноза (миастения - очна форма). Въпросът ми към вас е при птоза на клепача кога пак да се обърнем към детски офталмолог за лечение, за да не пострада зрението на детето. (Доколкото разбрах още е малка да я водим до Варна, примерно, но ме е страх и много да чакам). Може ли с възрастта проблемът сам да отшуми (като детският невролог също спомена синдрома на Маркус Гън), или задължително ще трябва да се оперира в предучилищна възраст?
Предварително благодаря!

# 248
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Всички консултации са събрани в обща тема!
За да потърсите или дадете съвет в темата Консултации с офталмолог,може да влизате и от тук:


КОНСУЛТАЦИИ - ДЦП:::ОФТАЛМОЛОГ:::ЛОГОПЕД:::ПСИХОЛОГ:::ПРОБЛЕМИ С ХРАНЕНЕ

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 04:19 от iskrica_nadejda

# 249
  • Мнения: 4 192
Зравейте д-р Константинов
Имам дете на 6г, тази година ще е ученик. Засега не съм забелязала проблем, но с оглед на факта, че и аз, и съпругът ми сме с миопия, бих исккала да попитам какво можем да направим  с оглед някаква профилактика. Аз съм с -13 диоптра, дегенеративни промени на ретината, правена ми е 2х лазерна терапия. Засега компенсирам, лещи, очила, справям се. Баща ми е с -6 на едното и над -10 на другото око, твърди, че нещата се отключили след тежко боледуване от скарлатина, неговите родители не са имали проблеми. майка ми не е стигала до повече от -3, нейните родители също са били без миопия. Съпругът ми е с -7,5, но в пубертетна възраст са му правили Фибс и витамини мускулно, при родителите му няма проблем с очите. При мен нещата се развиваха скокообразно, още в предучилищна възраст не виждах добре, в 3-ти клас сложих направо -3 очила, в 6-ти - 4,5, в гимназията -7,5,  и по време на следването стигнах до сегашните числа.
Можем ли нещо да направим, някаква профилактика или изобщо режим, или какво? Четох, че високостепенната миопия е рецесивен белег, така че... Може би това лечение, което е било провеждано на мъжа ми е довело до по-малкото нарастване на диоптрите при него? Или не? Оттука нататък почва четенето и натоварването на очите. Водили сме го на прегледи 2х, последно през есента, засега няма данни за късогледство. Моля, посъветвайте ни. Благодаря предварително.

# 250
  • Мнения: 208
Зравейте д-р Константинов,

Имам дъщеря на 3 г. и от съвсем скоро забелязах, 4е едното и око, понякоха и двете се насълзяват когато гледа телевизия или гледа през прозореца на колата. Първо се получават сълзи и след това дъщеря ми започва да си търка очите докато станат целите червени и раздразнени. При такава ситуация, аз спирам телевизора веднага. Водихме я на два лекара и все още нямаме диагноза. Положението се влоши и сега едното и око сълзи по4ти през цялото време. На теста се оказа, 4е има зрение 20/20. От какво се получава това раздразнение? Защо не може да гледа телевизия? Благодаря ви за отговора!

# 251
Здравейте!
Трудно е да ви дам отговор без да съм видял детето. Мисля си за някакъв вид чувствителност към околната среда едва ли нужда от очила на тази вълраст.
Здравейте! пише Ви една притеснена мама. става въпрос за сина ми, който е на 1г.9м. от окло 4-5 месеца му се появиха тикове на очичките, премигва. В началото не се притесних особено, но напоследък тези тикове зачестиха. Преди 2 дни падна и си пукна главата за втори път, залепиха я както предния път, не е повръщал губил съзнания или да и бил по сънлив. Притеснена потърсих мнението на невролог, който каза че детето е добре и че за него това не е проблем /но не му е правил ЕЕГ/, отидохме и на очен лекар, но там прегледа беше неуспешен, защото малкия плачеше и не даде да му погледнат очичките на апарата. Очната лекарка сподели и тя мнението, че това е тик да не се притеснявам, щяло да отшуми! Та въпроса ми е има ли място за притеснение и това нормално ли е при малки деца? Да споделя, не ходи на ясла, нормална бременност, нормално раждане! Всъщност притеснителното за мен е, че преди да заспи и след като се събуди/понякога и през деня/, почти винаги първата работа му е първо да започне силно да присвива очички няколко пъти и след това си ги разтърква и се оправя, а премигването е през деня няколко пъти! дали това е някакъв симптом, че детето има проблем с очите? Телевизора е по цял ден включен, но той не гледа към него освен ако не дават реклами /филмчета не обича да гледа/.
 

Здравейте, бях Ви писала и ето какво е развитието при нас! Ходихме на очен лекар и ни разшириха зениците беше определен диоптър от 1,5 далекогледство, но докторката каза, че това е напълно нормално за възраста  /но диоптъра го определи ръчно не чрез компютър, защото молкия ревеше и не стоеше мирен/. Всички се успокоихме даже тикчетата почти изчезнаха, но малкия падна на два пъти и си удари главата, не е повръщал или губил съзнание. Но от тогава забелязах, че когато е сумрак или на изкуствена светлина едната му зеница е малко по широка от другата. Сега също съм ужасно притеснена моля Ви кажете ми какво е това нещо и дали е нормално. Може би разликата в зениците е по отрано но тъй като е малка най- вероятно изобщо не съм я забелязала до сега! Благодаря Ви предварително!

# 252
  • Мнения: 167
Здравейте д-р Константинов, огромно благодаря и от мен, че споделяте тревогите и битките ни. Дъщеря ми е с почти пълна атрофия на зрителен нерв и на двете очи и с ДЦП. Зрителната недостатъчност установихме в клиниката на доц. Митов във Варна. Зная, че това е повече неврохиругия ,отколкото офталмология, както и че тази диагноза по принцип е регресивна. До момента хвърлям повече усилия в преодоляването на парезата и гърчовете,  и приучването на детето да приема околния свят с остатъчните си сетива. Прилагаме лечение с присаждане на стволови клетки и това подобри осезаемо физическото и психологично състояние на детето. На поредния ЯМР не се наблюдават  промени в мозъка/което е и радващо в определена степен/.Надявам се да ми кажете дали има офталмологично средство или начин да се установи има ли или не промяна в зрението, както и дали има новости в родната и световна практика за лечение на това зрително увреждане! И в тази връзка до каква степен са достоверни обявите на различни клиники/предимно руски/ предлагащи такова лечение?

# 253
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Може би става дума за Маркус-Гън синдром. Ако зеницата на окото не е покрита от падналия клепач воже да се чака да поотрастне детето. Направете консултация с д-р М.Михайлова Очна болница ЛУКСОР Пловдив.
Здравейте, д-р Константинов. Моето бебче е на 4 месеца. От раждането си едното оченце стои по-притворено от другото. Като стана на два и половина я заведохме на офталмолог, разбрахме, че става въпрос за птоза, бяхме насочени към невролог. Първият път неврологът ни изписа Церебролизин (след като навърши 4 месеца). Реших да няправя и консултация с детски невролог (тъй като в Ямбол няма). По това време започна да ми прави впечатление, че при сукане лявото око (на което е птозата) мърда. Реших, че може да става дума за синдром на Маркус Гън, но в София ни поставиха диагноза вродена или придобита миастения (което не ми говореше нищо) без никакви изследвания. След като се върнахме и потърсих информация за това заболяване се стреснах, започнах да търся консултации с други специалисти. Както и да е, преди няколко дни се връщаме отново от София - този път от клиниката по детска неврология, където ни направиха ЕМГ - в  момента не се установяват ЕМГ данни за нарушение в нерво-мускулното предаване. Дадохме серум и за Анти - Ach рецепторни антитела (резултатът ще излезе след празниците). Доц. Божинова отхвърли тази диагноза (миастения - очна форма). Въпросът ми към вас е при птоза на клепача кога пак да се обърнем към детски офталмолог за лечение, за да не пострада зрението на детето. (Доколкото разбрах още е малка да я водим до Варна, примерно, но ме е страх и много да чакам). Може ли с възрастта проблемът сам да отшуми (като детският невролог също спомена синдрома на Маркус Гън), или задължително ще трябва да се оперира в предучилищна възраст?
Предварително благодаря!

# 254
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Това което трябва да направите е профилактично изследване на зрителна острота и рефракция и сетне според резултатите!
Зравейте д-р Константинов
Имам дете на 6г, тази година ще е ученик. Засега не съм забелязала проблем, но с оглед на факта, че и аз, и съпругът ми сме с миопия, бих исккала да попитам какво можем да направим  с оглед някаква профилактика. Аз съм с -13 диоптра, дегенеративни промени на ретината, правена ми е 2х лазерна терапия. Засега компенсирам, лещи, очила, справям се. Баща ми е с -6 на едното и над -10 на другото око, твърди, че нещата се отключили след тежко боледуване от скарлатина, неговите родители не са имали проблеми. майка ми не е стигала до повече от -3, нейните родители също са били без миопия. Съпругът ми е с -7,5, но в пубертетна възраст са му правили Фибс и витамини мускулно, при родителите му няма проблем с очите. При мен нещата се развиваха скокообразно, още в предучилищна възраст не виждах добре, в 3-ти клас сложих направо -3 очила, в 6-ти - 4,5, в гимназията -7,5,  и по време на следването стигнах до сегашните числа.
Можем ли нещо да направим, някаква профилактика или изобщо режим, или какво? Четох, че високостепенната миопия е рецесивен белег, така че... Може би това лечение, което е било провеждано на мъжа ми е довело до по-малкото нарастване на диоптрите при него? Или не? Оттука нататък почва четенето и натоварването на очите. Водили сме го на прегледи 2х, последно през есента, засега няма данни за късогледство. Моля, посъветвайте ни. Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт