Възможно ли е такова отслабване?

  • 7 054
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 103
В скоро време се видях с едно момиче, което е родило има няма преди месец , беше качила според мен около 20килограма, а сега се едно не е раждала, тя каза, че карала на диета веднага след раждането newsm78/пловове, зеленчуци и чай/.
Възможно ли е според вас такова чудо, да свалиш 20 кила за месец? И на цената на какво? Здравето не се ли влушава? Че не кърми е ясно.

# 1
  • Мнения: 1 489
Такова рязко отслабване изобщо не е хубаво.Пък и мисля,че е невъзможно.Незнам.Лично аз не мога.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 783
Не е много полезно това рязко отслабване.
За 1седмица съм сваляла по 7кг само на чай и салати.
Така, че е карала само на чайчета и плодове, за месец е възможно да се свалят толкова килограми. Но в здравословно отношение не мисля, че е добре.

# 3
  • Мнения: 337
Че е доста бързо е ясно, но тези килограми които не са заложени генетично понякога се свалят бързо. А проблема си е неин относно здравето, всеки сам решава как да се отнася към собственото си тяло Mr. Green

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 967
Сама си се убедила, че е възможно!
Със сигурност не е здравословно.

# 5
  • Мнения: 379
Каква магия е направила Thinking, знам, че бързото отслабване може да доведе до много лоши здравословни проблеми, а има и още една лоша черта- може да се появи йо-йо ефект

# 6
  • Мнения: 962
Ami mislq 4e e opasno i nee dobre tolkova barzo da se svalqt.No poznavam jena koqto rodi bliznaci i o6te na isposvaneto ot rodilnoto tq be6e slaba kakto predi da zabremenee.Neznam kak stava tova newsm78

# 7
  • Мнения: 3 360
Уау!Много бе! ShockedАма си е риск за здравето такова скоростно "стопяване"...аз не бих и си помислила даже!А казват че 3кг на месец са най-правилния начин за регулиране на теглото newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 2 437
Да, може, дори и без диета  Confused Ако бебето реве непрекъснато, има силни колики, все го носиш и спи по 3-4часа на денонощие ( и то на по 15мин м/у храненията) се отслабва и още как.
Свалих 18кг, а ако пазех диета, сигурно и повече щяха да се свалят.

Нищо ми няма, освен увисналата кожа на корема и гърдите...не е малко, но като знам какво може да стане ми се вижда нищожно.

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да, може, дори и без диета  Confused Ако бебето реве непрекъснато, има силни колики, все го носиш и спи по 3-4часа на денонощие ( и то на по 15мин м/у храненията) се отслабва и още как.
Свалих 18кг, а ако пазех диета, сигурно и повече щяха да се свалят.

Същата история  Mr. Green Mr. Green, а и качвах и свалях количка от 4 етаж. Само дето бяха около 20 кг, а после другия месец другите 3. Не съм се подлагала на диети. Пък и не бяха чисти 20, около 8 паднаха при раждането.

# 10
Явно организма и е такъв,а и тази диета доста и е спомогнала,но това със сигурност не е най-доброто решение Cry

# 11
  • Мнения: 2 952
Всичко е възможно (образно казано), въпроса е дали  е здравословно ....., а може би не са били 20 кила .....нали знаеш,че бременните са подпухнали в лицето , в  стъпалата ...дланите ....има много течности ...Ако е успяла обаче.. #Crazy...как е издържала на стреса + диета (жестока и то)....аз немога....

# 12
  • Мнения: 1 559
Според мен зависи на 90% от структурата на жената.И аз имам 2 приятелки ,които дори без диета няма и месец след раждането бяха същите вейки както преди да забременеят.А други се скъсаха от диети и още (след години)са си  цоцоланки.Така че да..възможно е....и стига сте казвали че е вредно..ами ако е било повечето вода..и още в болницата е хвърлила 10 кила...и след това метаболизма и е остранил и другите...
Хайде не завиждайте на такива хора...евала на момата ,че е влязла във форма Peace

# 13
  • Мнения: 292
Абсолютно е възможно и не е повод за здравословни проблеми, ако се направи, както си му е редът. Това, както разбирам от обясненията е по системата на Лидия Ковачева, в момента практикувана от небезизвестната д-р Емилова. Само, че няма нужда да дадеш 1000 лв. за да те уморят от глад за 1 месец, като можеш да си го спретнеш този екшън и сам в къщи! Предполагам, че момичето е действало по схемата 20 дни на плодове и чай и 10 дневно захранване. Майката му е в захранването, защото може да има и летален изход, ако не се прецизират нещата. Аз лично съм го правила преди 2 години и продължавам да го правя веднъж годишно в различна продължителност. Освен това добре е да има по един или два такива дни всяка седмица. Уверявам Ви, че се чувствам прекрасно Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 447
Имай предвид, че момичето половината от тия кила ги ги е свалило със самото раждане:D Така че реално не е свалила 20 кила за месец с диети. Аз например оставих в болницата 15 кила Whistling

# 15
  • Мнения: 1 983
Да, може, дори и без диета  Confused Ако бебето реве непрекъснато, има силни колики, все го носиш и спи по 3-4часа на денонощие ( и то на по 15мин м/у храненията) се отслабва и още как.
Свалих 18кг, а ако пазех диета, сигурно и повече щяха да се свалят.

Същата история  Mr. Green Mr. Green, а и качвах и свалях количка от 4 етаж. Само дето бяха около 20 кг, а после другия месец другите 3. Не съм се подлагала на диети. Пък и не бяха чисти 20, около 8 паднаха при раждането.

и аз бях така, само че Вики не плачеше много, освен ако не е гладна де, нощно време ставах по 3 пъти да я храня и пак лягах, хранех се нормално, но към края на август вече си ходех с гол пъп, колкото и преувеличено да звучи, и след това рязко сваляне не си спомням да съм имала някакви здравословни проблеми, дори и сега, но аз винаги съм била слаба, всичко си е до метаболизъм Peace

# 16
  • Мнения: 2 327
Първо на теб са ти приличали ан 20 килограма, а може да са били и по-малко. Отделно тези дето наистина в болницата е оставила и накрая може да се окаже че е свалила 10-15.
Освен това и на мен един месец след раждането ми казваха че не ми личи, не че бях свалила всички килограми, но от разширения таз изглеждах различно Simple Smile
Иначе и аз бях на диета - принудителна. От момента в който родих се отвартих от всякаква храна и като добавя проблемите с детето след раждането изобщо не усетих кое и как е станало. Мен ми се повръщаше като видех храна и само плодове можех да ям по големи количества.

# 17
Да, може, дори и без диета  Confused Ако бебето реве непрекъснато, има силни колики, все го носиш и спи по 3-4часа на денонощие ( и то на по 15мин м/у храненията) се отслабва и още как.

 smile3521,Taka e,napalno sam saglasna!!!

# 18
  • София
  • Мнения: 4 423
Още с излизането от болница, бях - 4кг. от собственото си тегло, преличах на вейка и много хора ми се чудеха.
Всичко е възможно, зависи от организма на човек.

# 19
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Явно е възможно,зависи от много фактори,а стрес+диета си е доста екшън,знам,че здравословното отслабване е около 0,5-1 кг на седмица,така не се натрупват токсини в организма,но момичето все пак не кърми,не се съобразява с това.Важното е да не се отпусне кожата след такова рязко отслабване.

# 20
  • Мнения: 3 760
Че е доста бързо е ясно, но тези килограми които не са заложени генетично понякога се свалят бързо. А проблема си е неин относно здравето, всеки сам решава как да се отнася към собственото си тяло Mr. Green
Поне през първия месец да беше кърмила...

# 21
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Че е доста бързо е ясно, но тези килограми които не са заложени генетично понякога се свалят бързо. А проблема си е неин относно здравето, всеки сам решава как да се отнася към собственото си тяло Mr. Green
Поне през първия месец да беше кърмила...
Нерде Ямбол, нерде Стамбул, ама нейсе.  Sunglasses

# 22
  • Мнения: 517
Vyzmojno e takova otslabvane.. ako e ka4ila 20 kila.. to e svalila 10 s rajdaneto.. drugite 10 mislia, 4e lesno gi e svalila.. poneje edna moq poznata syshto rodi skoro.. tq si vyzstanovi figurata Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 356
Всичко е възможно,на дали е здравословно е друг въпрос.Една комшийка роди две седмици преди мен.Не кърми .Като почнахме и ние да излизаме аз бях ей тъй като я видах  Shocked.
Не и личеше ,че е раждала.Свеки беше видяла нейната свеки и се бяха заговорили-оказа се, че откакто се е прибрала от болницата яде само таратор  Rolling Eyes.Резултатите бяха доста добри.
Аз не бих го направила.

# 24
  • Мнения: 4 358
Възможно е.
По време на първата бременност качих 15 кг, от тях 10 оставих в родилното. Останалите 5 свалих за две седмици.
Цената - ужасно увиснала кожа  Sick и непрекъснати световъртежи. Даже на лекар ходих.
Не съм пазила диета за отслабване, кърмех.

# 25
  • Мнения: 992
Възможно е, зависи от организма и от много други фактори- стрес, недоспиване и т.н.
Дали е здравословно или не - не знам, аз лично не бих се подложила на диета веднага след раждането, организмът има нужда от почивка, девет месеца е работил усърдно за бебето.

# 26
  • Мнения: 6 472
Да възможно е и не е задължително да е нездравословно. В последните седмици на бременността задържах много вода. След като родих в рамките на 1 седмица свалих 7 кг, без да си мръдна пръста и набивайки всевъзможни неща. Всичко си е до организъм.
Във всеки случай аз не бих спазвала строга диета непосредствено след раждането.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Ами надявам се да е възможно Peace , че идва лято . Ако е и здравословно още по-добре , че имам желание да се кърмим  Hug

# 28
здравейте и от мен и малкия ми бонбон Ади.За първи път отговарям на някои от въпросите ви,обикновенно чета и се възползвам от вашите съвети и мнения! Аз бях качила 16-17kg.След като родих 7 от тях ги нямаше.За 3 месеца вече си влизах в всички стари дрехи, като не съм пазила никакви диети защото кърмих малката а и все оше се кърмим. Simple Smile

Последна редакция: вт, 04 апр 2006, 09:42 от Аурелия

# 29
  • Мнения: 137
Според мен е възможно.Аз например след като родих веднага свалих 12кг.Но бях наддала 22кг.Но мисля,че толкова рано не е добре за организма да се спазват диети.Аз преди да забременея пазих   диетите на Доц.Байкова и си направих камъни в жлъчката.Наистина за 2мес. свалих 12кг.

# 30
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Същата история  Mr. Green Mr. Green, а и качвах и свалях количка от 4 етаж. Само дето бяха около 20 кг, а после другия месец другите 3. Не съм се подлагала на диети. Пък и не бяха чисти 20, около 8 паднаха при раждането.


Това исках да кажа. Познатата ти е наддала 20 кг, но от тях около 10 е "оставила" в болницата. Така остават 10 кг., които е напълно възможно да свалиш за 1 месец!

# 31
  • Мнения: 601
  Не съм привърженичка на такова рязко отслабване,защото организма получава шок и по-трудно се адаптира,трябва да е постепенно.
   20 кил.за 1 месец,ама толкова се напълнява за 9 месеца през бремеността Rolling Eyes
   

# 32
  • София
  • Мнения: 1 457
Възможно е, зависи от организма и от много други фактори- стрес, недоспиване и т.н.

Разбира се,че е възможно. И аз имам приятелка,която няколко месеца след раждането стана по-слаба отколкото преди да забременее. Не е спазвала никакви диети, кърми, яде колкото си иска,че и повечко заради кърмата. Сега даже иска да качва килограми,че наистина вече е много слаба, но не може. То и това си е проблем  ooooh! аз пък искам да свалям, та и викам да и дам от моите, ама на - не става Mr. Green

# 33
  • София
  • Мнения: 1 621
Да, може, дори и без диета  Confused Ако бебето реве непрекъснато, има силни колики, все го носиш и спи по 3-4часа на денонощие ( и то на по 15мин м/у храненията) се отслабва и още как.
Свалих 18кг, а ако пазех диета, сигурно и повече щяха да се свалят.

Нищо ми няма, освен увисналата кожа на корема и гърдите...не е малко, но като знам какво може да стане ми се вижда нищожно.

Напълно съм съгласна, защото при същите условия и без диета си възстанових същите кг за горе- долу същото време. Много зависи от организма. Може да не е здравословно, но не съм се насилвала да слабея, стана си естествено и Слава богу нищо ми няма. Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 3 832
Аз по време на бремеността бях качила 15 кг. и бях 65., първия месец незнам колко свалих,но сега съм вече 45 кг. и диетата е кърмене и дълги безсънни нощи Mr. Green.
Така,че според мен е напълно възможно момичето да изглежда така сякаш не е родила.

# 35
  • varna
  • Мнения: 404
на мен не ми се струва чак толкова невъзможно,имала е воля за диети жената!пък и в повечето случаи още с раждането се свалят към 10 кг.

# 36
  • Мнения: 394
От една страна е въпрос на структура.Но си е и глад Mr. Green
Моята кума качи 32кг. при бременоста,и 2 месеца след това беше свалила-28кг. Sick
Незнам как стана тоя номер-ама тя казва с много глад.Само плодове и от време на време по 1 бисквита newsm78
Обаче пък сега ги бори тия 4 кг. вече 6 мес. newsm78
За нея голям проблем-за мене- newsm78

# 37
  • Мнения: 247
На втория месец след раждането бях с 18кг по-лека (точно толкова бях качила) - ядях когато и каквото можех, но при мен решаващо се оказа безсънието! Бобчето ревеше денонощно , аз от изтощение в един момент дори нямах сили да ревна - беше страшно шокиращо  Shocked Shocked Shocked Сега, 7 месеца по-късно по нищо не си личи, че съм раждала ... Ако зависеше от мен, бих избрала по-бавното, но не дотам стресиращо отслабване (ама никой не ме пита Wink) !  Hug

# 38
  • Мнения: 249
Диетата на д-р Емилова е същата,обаче след това трябва захранване и постоянно пресмятане на калории, а ако си позволи любимите храни ще качи кг. без да се усети.Не съм привърженичка на такива диети.Аз потдържам теглото си с метода на д-р Ори Хофмеклер. Peace

# 39
  • Мнения: 1 934
Напълно е възможно а и  такова гладуване се прилага за прочистване на организма.Точно по метода на Лидия Ковачева. Такаче според мен изобщо не е нездравословно.

# 40
  • Мнения: 1 313
разбира се , че е възможно. Аз свалих 30кг почти за 2 месеца. Че не е здравословно-на всички им е ясно

# 41
  • Мнения: 1 290
разбира се , че е възможно. Аз свалих 30кг почти за 2 месеца. Че не е здравословно-на всички им е ясно
Как го направи #Crazy?

# 42
  • Мнения: 5 873
разбира се , че е възможно. Аз свалих 30кг почти за 2 месеца. Че не е здравословно-на всички им е ясно
Ухааа!Рекорда ми е 10 кг. за 14 дни ,ама т,ва твоето не е човешко...

# 43
  • Мнения: 1 313
почти глад,но 9 месеца мислех само за това как ще отслабна, и друг път съм писала , че изкарах предродилна депресия и може би в това отслабване се хванах като удавник за сламка за да изляза от депресията та затова и имах такава воля. Съчетавах скромното си хранене с всекидневни масажи и специални мазила. Мисля, че психическата настройка е най-важна

# 44
Van4e,kak svali 10 kg za 14 dni,s glad li,ia kaji tainata,ako ima takava  Hug!!!

# 45
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не е много полезно това рязко отслабване.

Така, че е карала само на чайчета и плодове, за месец е възможно да се свалят толкова килограми. Но в здравословно отношение не мисля, че е добре.

И аз мисля така.
Възможно е, но е направо вредно.

# 46
  • Мнения: 1 464
Възможно е ,аз свалих още в болницата 10кг,но останалите 15 още си ги влача де Embarassed

# 47
  • Мнения: 2 673
В скоро време се видях с едно момиче, което е родило има няма преди месец , беше качила според мен около 20килограма, а сега се едно не е раждала, тя каза, че карала на диета веднага след раждането newsm78/пловове, зеленчуци и чай/.
Възможно ли е според вас такова чудо, да свалиш 20 кила за месец? И на цената на какво? Здравето не се ли влушава? Че не кърми е ясно.

според теб са 20 , но може и малко да е сложила , но да й изглеждат в повече.
Също не забравяй че с раждането доста кг. "падат" - аз махнах около 8 . При нея може и 10 да са паднали, ако е била 20 , в действителност,  малко глад и какво са 10 кг. за месец. Е , не е много здравословно....ама е  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт