86 ОДЗ в Люлин-моля за мнения

  • 7 423
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 416
Подали сме молба за детска ясла в 86 ОДЗ(зад Принцес) и в 42 ОДЗ в Надежда.Моля за вашето мнение и препоръки за тези детски ясли.Къде ще е по-добре да го запиша.Тръгваме на ясла от септември.
Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 186
Аз лично не съм особенно доволна от тази ясла в Люлин. Миналата година беше дежурна и дъщеря ми ходи 1 ден там. Тя попринцип обича детската градина и ходи с удоволствие. Какво и бяхя правили незнам но е плакала вечертаи ме молеше да не я пускам повече там. И не я пуснах повече. Надявам се да не я бъркам де ( ако се случи моля за извинение).

# 2
  • Мнения: 5 468
За 86 ОДЗ съм чувала много добри отзиви. И много се чака за там за прием.  Ако поразровиш назад в темите, ще намериш такава тема за там.
А в 42 ОДЗ съм записала дъщеря си от септември 2007 г. на детска градина направо, записана е под номер 1:)). Даваха я наскоро по ТВ, говореше директорката й, която изглежда много готина. Даваха градината отвътре, има плувен басейн, даваха кухнята и спалното помещение... ми много ми хареса... Иначе отзиви не съм чувала, ще следя темата с интерес.

# 3
  • Мнения: 416
Благодаря ви за отговорите. smile3525За 86 ОДЗ чувам противоречиви мнения-някои мами са супер доволни,а други 2 се оплакват,че им биели децата...незнам.  newsm12Ще следя темата.Когато подавахме молба за 42 ОДЗ директорката наистина беше много любезна и ме разведе из градината да видя обстановката.Но в сравнение с 86 тази база ми се видя малко поостаряла.А дали някой знае дали педагозите в 42 са добри и дали са внимателни с малките? smile3524

# 4
  • Мнения: 5 468
Когато подавахме молба за 42 ОДЗ директорката наистина беше много любезна и ме разведе из градината да видя обстановката.Но в сравнение с 86 тази база ми се видя малко поостаряла.А дали някой знае дали педагозите в 42 са добри и дали са внимателни с малките? smile3524

Опиши по-подробно градината отвътре, моля те. Какво й е поостарялото?
За кога е записано детето ти? За септември тази година ли!?

# 5
  • Мнения: 416
Веднага ми се набиха в очите плочките.Бяха от тези най-старите(малки правоъгълни).Не може да не си ги видяла-те са навсякъде.И при един оглед забелязах,че доста от тях са изпочупени(спукани или липсват ъгълчетата).Дограмата е стара-дървена.Не знам през зимата как е,нищо че са на парно.А пътеките са едни такива стари,захабени...Има снимки на бесейна точно на входа-можеш да видиш сама.Градината плаче за спонсори.Ако си запиша там детенце ще ударя едно рамо,но едва ли това ще стигне...
Не ми харесва обстановката,но ако педагозите са добри ще запиша там детенце.В момента сондирам мнения.И ще споделя.

# 6
  • Мнения: 5 468
Аз не съм влизала там, изпратих мъжа ми да я запише. От него нищо не може да се научи, освен лаконичното - Хубава е, кво й е...
Но и аз ще ида да я видя. То има време за нас, защото е записана за догодина септември месец. Важно е наистина, педагозите какви ще са. Дано има мнения за там, но не ми се вярва особено... Тук няма много майки от този район.

# 7
  • Мнения: 416
Аз съм точно по средата и на двете градини,на еднакво разстояние са ми.Моля сподели и твойто мнение след като я видиш.Ще следя темата,нали всички искаме най-доброто за дечицата.И дано някоя мама се изкаже относно госпожите..........

# 8
  • Мнения: 404
И аз съм подала молба за яслата в 86-то ОДЗ за септември и ще ми е много полезно да чуя мнения на други майчета за нея.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 173
Момичета дали съм закъсняла ако тези дни отида да подам молба за септември за ясла в 86 ОДЗ? newsm78

# 10
  • Мнения: 416
Май доста си закъсняла,освен ако нямаш връзки разбира се!Ние подадохме молба на 9.01 тази година и сме номер 46.При положение че имат 2 групи с по 20 деца и нямаме връзки незнам дали и нас ще приемат.Но се надявам,защото базата е нова и хубава и има добри отзиви за педагозите.Опитай все пак!Може някой да се е отказал.Успех!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 173
Ами ходих днес, дадоха ми 25 номер..как така вие сте били 46?  newsm78
Не беше лошо вътре, аз докато намеря директорката поразгледах. Ще видим юни месец класирането, ние сме подали и на други места.  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 404
И ние подадохме молба за ясла на 9 януари и сме номер 44. Директорката тогава каза, че има шанс да я приемат. Две са яслените групи, но мисля, че са по повече от 20 деца, а и някои се отказват. Чакаме с нетърпение списъците Praynig

# 13
  • Мнения: 416
Списъците май излизат в края на май newsm12.Дано и нас ни приемат newsm17!Казаха ми,че който е приет ще трябва да ходи на ясла целия юли за по половин ден,за да можели леличките да го опознаят.Някой знае ли нещо по въпроса newsm12?Мен това не ме устройва- smile3511през юли ще ходим на море за 10 дена и на планина за 1 седмица.Май не си струва да го лиша от море и планина,за да кисне в Люлин в най-топлото време.Дано нямат такива задължаващи условия... newsm09

# 14
  • Мнения: 404
Странно  Thinking, аз пък исках да я пусна на ясла още сега от април-май, но директорката категорично отказа. Каза, че нямало за кога, т.к. те щели да почиват от края на май. Миналата година били дежурна градина и това лято щели да почиват. Приемът щял да бъде от септември месец, като на всеки 3 дни щели да приемат по едно дете, по реда на подаването на документите.

# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Странно  Thinking, аз пък исках да я пусна на ясла още сега от април-май, но директорката категорично отказа. Каза, че нямало за кога, т.к. те щели да почиват от края на май. Миналата година били дежурна градина и това лято щели да почиват. Приемът щял да бъде от септември месец, като на всеки 3 дни щели да приемат по едно дете, по реда на подаването на документите.

Зависи от детското заведение... Нашата ясла и градина работят в доста добър синхрон... Дъщеря ми тръгна на ЯСЛА през юни 2004 г. беше на година и 3 м. Не е имало проблеми... Сега вече на 3 г. отива в градината. Не през септември, а сега на 3 април беше за първи път. Изписаха от яслата децата, които навършват 3 г. до 1 юли 2006 г. На септември групите ще се попълнят с другите дечица дето навършват 3 г. втората половина на годината. Така освободиха места в яслата.... Много гъвкаво решение е това. Хем има места в яслата, хем няма да дундуркат моето дете до 3 г. и половина в яслата...

 Става дума отново за люлинска ясла - Ябълкова градина... не ви пиша номерата, щото не ги знам. Май яслата е номер 41, а градината 13, но да не ви излъжа...

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 173
Момичета, приети сме в яслата, малко странно но има списък с над 80 деца, нали уж имало две групи с по 25 деца?  newsm78
И 4 и 5ти набор са на отделни списъци.
Кой е с нас септември месец?  Hug

# 17
  • Мнения: 416
Незнаех че са излезли резултатите!Още утре ще отида да проверя дали сме приети и после ще пиша.
Дано сме вътре,защото тази градина ми е фаворит.

# 18
  • Мнения: 2 614
Жалко, че излизат във ваканция за лятото, щеше ми се да прочета отзивите ви, и аз съм подала документи за ясла за следващия септември и се оказа, че сме 41-ви номер.
Дано я приемат, че ми е в "двора" на блока тази ясла Laughing, а и не сме подавали другаде документи.

# 19
  • Мнения: 404
Кой е с нас септември месец?  Hug

И ние сме приети за септември  newsm44

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 173
Мами, трябва ли преди да дойде септември да ходим на потвърждаваме, че искаме детето ни да ходи там на ясла?
А пък да ви се оплача, GP-то каза, че изследванията за ясла за детенце трябвало поне една седмица да имаш свободна да се занимаваш с това! Shocked ooooh!

# 21
  • Мнения: 404
Мами, трябва ли преди да дойде септември да ходим на потвърждаваме, че искаме детето ни да ходи там на ясла?

Аз говорих с директорката - не е нужно да потвърждаваме сега, чак септември като подаваме документите.

# 22
  • Мнения: 1 182
Синът ми ходеше и в яслата и сега на градина в 86 ОДЗ.доволни сме-синът ми най-вече. Peace

# 23
  • Мнения: 416
И ние сме вътре!От 4-ти септември сме на ясла,въпреки че ми се щеше да ни запишат в градината,нищо че нямаме 3 год.

# 24
Моя син Здравко вече цяла година ходи на ясла в 86 ОДЗ-Люлин и съм доволна.Обстановката е добра и лелите се държат добре с децата.Много неща научи там и стана много контактен.

# 25
Здравейте майки !!!
Искам да коментирам темата, за детската градина. Моето дете вече втора година ходи в 86 ОДЗ и аз съм доволна. Преди да я запиша чувах различни мнения, но реших сама да си създам. Все пак тази градина ми е съвсем наблизо. Детето ми ходи с желание и удоволствие на градина. Много е важно учителките, който ги поемат, да са нежни и внимателни. Смятам, че тази градина е добра и можем да бъдем спокойни за децата си.  Simple Smile Не се тревожете и не му мислете много, всяко начало е малко странно и после всичко ни се вижда много лесно и естествено.  Желая на всички децата да са приети и да им хареса и на тях и на вас. Успех и много весели игри на децата.  Simple Smile

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 173
Момичета, трябва ли отначало детенце да ходи на ясла по половин ден докато свикне? Защото ако е така, мойто ще трябва да свикне за 1-2 дена, повече няма да ме пуснат от работа  Sad
Дали лелките там ще се цупят ако отивам в края на работното време да си я взимам, т.е. 6.30-7.00  newsm78

# 27
  • Мнения: 416
Не съм сигурна,но май ги взимат от раз - без такива истории за по половин ден.Въпреки че мен варианта да го давам отначало за по половин ден ми допада повече.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 173
Хей мами някой ходил ли е до 86 ОДЗ да види дали има някакви срокове за записване? Предполагам всички ни вълнуват също въпроси дали ще има отначало половин ден, какво трябва да занесем за децата, дали лелите ще искат децата да с памперси  newsm78 Бабата през лятото почти я е отвикнала от пампата, не виждам смисъл сега отново да я слагам, да не говорим, че тя вече не я иска, сама си я маха  Rolling Eyes
Аз се притеснявам и за друг проблем, детенце беше с АБКМ, успешно захранена е, ама пак трябва да й се изключат от менюто някои храни като шоколад, мед, риба, цитрусови. Дали ще ни спазват диетата?  Thinking

# 29
  • Мнения: 138
Днес ходих до градината. Хареса ми обстановката вътре, беше доста приветливо и светличко, както и чисто и поддържано. Уви, молбите за записване се подават чак другата година, 2007 януари. Списъците излизат юни 2007г. Мойте синове сега са на по 1г. и 8 месеца. Подала съм и в друга градина документи, но в 86 ОДЗ ми е най-близко. Дано ги приемат юни 2007, защото там ще ни е най-удобно и най-близко. Аз също съм чувала много отзиви за обстановката там, за лелките, дано всички хубави се оправдаят и децата ни останат доволни, както и ние, де:)

# 30
  • Мнения: 5 468
Те сега казват, че за 2004 набор, приемат молби по някакъв нов закон, януари 2007 г.
Обаче, се чудя аз, какво ще правят молбите, които вече са приети през тази година? Защото аз записах дъщеря ми в друга градина, но още през февруари месец тази година, за догодина. Сега казват, че молби няма да приемат, а ще приемат януари`07 г.
Бях я записала февруари и в Ябълкова градина за септември 2007 г. и беше номер 43. Директорката каза, че я влезе я не... Демек - минимален шанс.
Да не стане така, че да се подават молби януари, а списъците вече да са готови... просто, за да спазят новото нареждане...

# 31
  • Мнения: 138
и според мен списъците вече са готови. но аз така или иначе нямам избор.освен това при такъв наплив от деца е съвсем нормално да не смогнат да приемат всички.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 173
Здравейте мами!
Искам да споделя много добро впечатление от старшата сестра на ОДЗ 86, жената е изключително разбрана и много ми влезе  в положението, тъй като ни липсват доста от задължителните имунизации. Благодаря й за търпението!   bouquet
За съжаление ще спирам малката от ясла, защото за 2 месеца има точно 7 дена там, през останалото време болна на антибиотици.  Cry Cry CryПо съвет на лекарите сега търся кой да я гледа вкъщи поне до другата есен. А знаете ли дали може да влезе детенце на 2 год. и 8 месеца направо в градината?  newsm78

# 33
  • Мнения: 5 468
А знаете ли дали може да влезе детенце на 2 год. и 8 месеца направо в градината?  newsm78
Има и такива градини. Например, в 150 ОДЗ на ул. Мърфи, когато ходих да говоря с директорката, за да питам, кога мога да запиша Гери при тях, защото работех там и мислех, че ще ми е удобно да я водя в тази ДГ, тя ми каза, че сега септември може да я вземе в първа група... Викали им "бебешката група", стига да можела да ходи до тоалетна и да е без памперс. Гери през септември беше на 2 г. и 4 месеца. Не съм я дала там, защото напуснах работа и ще ми бъде доста далече да пътувам до там всеки ден... Просто трябва да разпитваш в градините, които те интересуват, дали имат такива практика.

# 34
  • Мнения: 14
Здравейте мами, ние също подадохме молба за тази ясла и сме 68номер. До колкото разбрах са 2 групи по 40 бебета, и това малко ме притеснява. Ако някой знае нещо моля да пише.

# 35
  • Мнения: 2 242
Те сега казват, че за 2004 набор, приемат молби по някакъв нов закон, януари 2007 г.
Обаче, се чудя аз, какво ще правят молбите, които вече са приети през тази година? Защото аз записах дъщеря ми в друга градина, но още през февруари месец тази година, за догодина. Сега казват, че молби няма да приемат, а ще приемат януари`07 г.

Случайно попаднах на темата и слава богу! Аз подадох молба в началото на 2006 и сме 44 номер за есента на 2007. Казаха ми началото на 2007 само да потвърдя. Голяма каша ще стане май  newsm78 Twisted Evil

Исках да питам за 86 ОДЗ – приемат ли болни деца? Разбирам, че в някои градини имат правило сутрин да връщат очевидно болните, а от постинга на Мимето май става ясно, че там не е така?

# 36
  • Мнения: 2 242
Здравейте мами, ние също подадохме молба за тази ясла и сме 68номер. До колкото разбрах са 2 групи по 40 бебета, и това малко ме притеснява. Ако някой знае нещо моля да пише.
от майки, които дават децата си в 86, знам че са 2 яслени с 27 деца. Само дето до този момент май нито веднъж не са били пълен състав - познай защо Twisted Evil

# 37
  • Мнения: 32
Здравейте, моето дете е родено на 12.09.2005 и ми се ще от април-май 2007 да тръгне на ясла. Аз живея точно до 86 ОДЗ и се колебая дали да я запиша там или в 22 ОДЗ Великденче, за което съм чувала добри отзиви, но пък във форума не мога да намеря никакма информация. Ако вие знаете нещо, ще съм ви благодарна, ако го споделите. Аз все още не съм ходила да разглеждам нито една от двете градини...

# 38
  • Мнения: 103
Моето дете беше в яслата,сега е в градината на това ОДЗ.Имахме възможност да го преместим,но и ние и то не пожелахме.Разбира се има какво да се желае,но като цяло съм доволна.Зависи,кои госпожи ви се паднат.Като навсякъде са по много деца и боледуват.Базата е хубава и добре се поддържа,има басейн и допълнителните им занимания са интересни.Детето ми ходи с огромно желание.

Общи условия

Активация на акаунт