Мотивация и диета?

  • 22 777
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 629
Момичета, моля да споделите как точно се мотивирате, сами себе си, да спазвате хранителен режим. При мен е огромен проблем, почти изцяло си прекарвам времето вкъщи с детето, така че факторът 'сред хора', отпада Sad Имам да свалям около 10 килограма и с пола не изглеждам съвсем отчайващо, нооооооо по бански съм трагична, а идва лято Sad Приемам всякакви идеи.

# 1
  • Мнения: 7 837
Заставам гола пред огледалото...и вече съм мотивирана. Та чак се пренавивах в началото  Grinning

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Разбирам те много добре, аз не си подавам носа навън, работя у дома и това си оказваше демотивиращото влияние.
Мен най-силно ме мотивираха снимките ми преди да забременея.  hahahaОсобено тези от почивките на море.
 hahahaСъщо и готини дрехи, на които ще им мине модата.
Мъжът ми не помагаше, все ми повтаряше колко съм хубава. Казваше: "Само мъ-ъ-ъничко трябва да стегнеш ей тук" - примерно. Пък аз бях 14 кила отгоре.  Joy
Съжалявам, че тогава не съм влизала във форуми - щеше добре да ми дойде.  Grinning
Стискам палци!   bouquet

# 3
  • Мнения: 10 758
Е тая тема ще я следя с огромен интерес, защото аз нямам никаква воля и когато и да съм на диета, все криввам от пътя.Хем си казвам, че идва лято и не ми се ще да опна т`ва туловище на плажа, и че трябва да ги сваля тия тъпи килца, хем все нещо ми се дояжда и не мога да му устоя.

# 4
  • Мнения: 521
Като се погледна в огледалото и съм мотивирана. От месец не ям тестени изделия, сладко и варива. Само кисело млекце, зеленчуци, сиренце. Резултата-2кг. goodscale

Не ми се ще да се превръщам в дебела тетка. Харесвам се по-слаба и то много.

# 5
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Последната мотивация е да си направя колаж от хубави тела с моята глава и то лепнати в кухнята,на вътрешната страна на гардероба.Също и мисли на велики хора ,които ме мотивират за промяна-на всевъзможни места-над компа,до велото,до телевизора.
И една голяяма лентичка с килограмите сега и тези,които трябва да постигна,като на няколко дни отбелязвам колко още остават.Защото когато си поставиш цел,независимо каква,много важно е:
1.Да изразиш целта си чрез нещо измеримо-количествен краен резултат-Пример-ще стана 55 килограма
2.Създай си отчетност за напредъка към целта-през няколко дни пиши на видно място колко си свалила и колко още остава.
3.,но не последно- дефинирай целта си в стъпки,защото сериозните промени не се случват ей така,а се случват стъпка по стъпка.
Дано моите "хитринки" ти помогнат. Hug
А при мен също половинката не помага-казва,че така повече ме харесва ooooh!

# 6
  • Мнения: 124
колкото и да се мотивирам след раждането имам да свалям около 20кг.Както си бях 50кг качих 30 и не мога да ги смъкна.Вече не знам какво да правя!? newsm78.Надяжам се до лятото да ги смъкна. Grinning

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
В момента ме мотивира мисълта, че идва пролетта и трябва да поотслабна Sad

# 8
  • Мнения: 46 539
Нищо не ме мотивира, правя го на инат.

# 9
  • Мнения: 1 391
мойта мотивация е, като видя че съм прекалено зле вече....
почвам някаква диета........
и в момента в който я почна, ако ми се доще да се изкуша си казвам, че аз се прецаках досега 4 дни /да речем/ да не ям еди какво си, и сега ли на 5тия ден ще си разваля диетата - така хем няма да съм отслабнала, хем ще съм се прецакала, че съм гладувала цели 4 дни и съм си вгорчила животеца... я като съм почнала, барем да се изтормозя докрай, така де, няма да се прецаквам я...... и така, удържам до края... .

А иначе, подхвърлянията на околните и гледките в огледалото са достатъчно силна мотивация да се самонамразиш и да се вземеш в ръце.....

Пък и всичко е възможно - стига да го желаем  Grinning

# 10
  • Мнения: 16
Мотивацията е хубаво нещо, но когато не е подкрепена с действия - нищо не струва.  Grinning
Но пък си е вярно, че за да действаш, трябва да си мотивиран.  Grinning Получава се един прекрасен омагьосан кръг, от който само действието в посока на постигане на целта може да ти помогне.  Wink

Аз съм абсолютна противничка на щуротиите, наречени диети. Спорт и само спорт е решението. В частност фитнес, а в общност - движение, упражнения в домашни условия, бягане, аеробика и пр. и пр.  А когато спортуването е комбинирано и със здравословно хранене, т.е. храна, ненатоварваща допълнително организма (като например намаляване до минимум на пържени храни, тестени и захарни изделия, безалкохолни напитки, последно хранене за деня не по-късно от 20.00 часа) - резултатът е стегнато тяло и супер самочувствие и то в реално измерими срокове.  Wink
Получи се нещо като рекламна агитация, но гарантирам, че е изпробвано практически.  Sunglasses

Но за постигане на желаният ефект задължително е необходимо - постоянство.
И спортуването не трябва да се приема като нещо натрапено или наложено, а като начин на живот. Обясненията от типа - нямам време, няма кой да гледа децата и пр. и пр. още, са само извинения и оправдания. Защото, ако ти действително искаш да направиш нещо за себе си, ще намериш време и ще го направиш.  Wink

# 11
  • Мнения: 2 047
  Иам да свалям кила ог бременността и ме мотивира
първо - мисълта, че идва лято и нямам време
и второ- не се харесвам така

# 12
  • Мнения: 3 611
Вярно, че това с мотивацията е трудна работа... и при мен не иде, когато аз искам.  Rolling Eyes
Обикновено края на февруари, началото на март се лутам между тая и оная диета, накрая неизмено се спирам на НВД и за месец-два свалям 10 килца. Чувствам се супер, просто съм в облаците от лекота и щастие.Лятото ги поддържам без никакви усилия, ама дойде ли есента и зимата, заседя ли се пред компа... и...се освинвам.  Sick
Сега чакам да мине рожденния ми ден и веднага след него смятам да се взема в ръце.
Но дотогава....

А нали знаеш "с яденето идва и апетита", важи в пълна сила и точно обратното... колкото повече отслабваш, толкова по- добре ще се чувстваш, а и толкова по- леко ще ти е...
Но как да започнеш....сама трябва да уцелиш момента...

П.С. Забелязвам, че ми се появи и целулит. Ми как да не се появи като всяко лято съм с 10 кила по- лека от зимата....а и с тоя мой застоял живот...  Sad

# 13
  • Мнения: 3 861
Чета във форума за диети и резултати, е по голяма мотивация от това за мене няма...

# 14
  • Мнения: 1 809
И аз чета,препрочитам...навивам се,започвам ...издържам 3-4 дни и...пак се нахварля на сладките неща... Rolling EyesУж се мотивирам,настройвам се...че лято идва..ама...тая мотивация трае много кратко... EmbarassedИде ми да се гръмна вечееееееее #2gunfire

# 15
  • Мнения: 612
И аз чета,препрочитам...навивам се,започвам ...издържам 3-4 дни и...пак се нахварля на сладките неща... Rolling EyesУж се мотивирам,настройвам се...че лято идва..ама...тая мотивация трае много кратко... EmbarassedИде ми да се гръмна вечееееееее #2gunfire
Леле и аз съм така, обаче се нахвърлям но тестените  Crazy. И гледката пред огледалото/ потресаваща/ не помага, даже го отбягвам. И аз от няколко дена се чудя как да се монивирам. Свалих 3,5 кг и за 1 седмица от ново съм с 5 кг. отгоре дори. #Cussing out . Все още не мога да открия мойта мотивация ooooh!.

# 16
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Мен ме мутивира това че идва лято неми стават дрехите който си ги харесвам или не ми стоят добре,опнати съми като подадени.Аз и съм нисичка и 2-3 кг. са от значение докато ако си 175 не ти личат.

# 17
  • Мнения: 4 473
От край време съм на "Вие" с диетите. Реша ли, че трябва да свалям килограми - решението при мен е пълен глад. Знам, че звучи нереалистично, крайно и най-вече нездравословно, но това е положението.....карам на сутрешно кафе, цигари и вода....с една дума - на фотосинтеза. Първите два дни е по-трудно, определено признавам си, но след тях изобщо не ми се поглежда храна. Резултатът е налице. Да не бях само с ниско кръвно, нямаше да се чудя дали да си реша проблема с въпросните 3-4кг, които имам да свалям.
Що се отнася до мотивацията, както някой вече каза - като се погледна в огледалото и съм готова `навита`

Последна редакция: ср, 08 фев 2006, 11:08 от strelche®

# 18
  • Мнения: 310
Сложих си кантара пред огледалото. Качвам се на кантара (гола) обаче едновременно гледам и огледалото.Като се видя и...  #Crazy

# 19
  • Мнения: 612
strelche® и аз преди бях така, с цигарите е лесно, по цял месец не съм се хранила, изобщо не ме притесняваше и кръвното 60-90. Сега не пуша и съм с 15 и повече кг. отгоре... Tired

# 20
  • Мнения: 16
Като чуя, че някой топи килограми с глад на своя глава и лошо ми става ...  Rolling Eyes
Как е възможно такова неуважение към собственото ви тяло ...  Rolling Eyes
Първо, че си навличате куп здравословни проблеми (дори и невидими за момента); второ, тези резултати не са изобщо трайни; трето, килограмите стопени по този начин се връщат удвоени ...  А да не споменавам и проблемите с кожата, които се появяват с това вариране на теглото ...  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 809
Като чуя, че някой топи килограми с глад на своя глава и лошо ми става ... Rolling Eyes
Как е възможно такова неуважение към собственото ви тяло ... Rolling Eyes
Първо, че си навличате куп здравословни проблеми (дори и невидими за момента); второ, тези резултати не са изобщо трайни; трето, килограмите стопени по този начин се връщат удвоени ... А да не споменавам и проблемите с кожата, които се появяват с това вариране на теглото ... Rolling Eyes

Ok,това ни е ясно на всички.. Simple SmileТемата е за мотивацията,а не за вредите от неправилното хранене и гладуване Laughing

# 22
  • Мнения: 2 241
За съжаление положението при мен е такова:

- мотивация се намира лесно (обикновено огледалото стига; някоя дрешка, която искам да си купя; когато не мога да се натикам налична такава), но трудно се удържа дълго време

- още по-лесно обаче се намира оправдание за прегрешение и съответно прекъсване на режима Embarassed

# 23
  • Мнения: 5 877
Последният път си бях залепила на хладилника две снимки - на себе си в най-дебелия и в най-слабия период. Трябва да ги потърся къде са  newsm78
Другото, което мисля да потърся, е снимка на една мноооого дебела братовчедка на баща ми.

# 24
  • Мнения: 1 645
Аз труно се мотивирам,но стане ли спирачки нямам.
И сега е така.На НВД съм(но мойта е доста серт вариант)за 8 дни съм отслабнала с 3 кг. и продължавам с тази диета целият месец
Значи ;
идва лятото,точа се за нов бански Mr. Green
имам чисто нови дрехи в които е крайно време вече да се вмъкна
прилагам голям инат(и съм такава по природа)
и не на последно място - форума също много ми помага
Първите 3 - 4 дни при мен е зора,после е много лесно.

# 25
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз съм на същото дередже - имам да свалям около 8-9 килца, гледам си детенцето вкъщи, работя вкъщи, излизам най-често из квартала.
Но... мисълта за морето, вълните, лазурния бряг и т.н., снимките от предишните лета, когато приличах на себе си, всичко това ме мотивира яко. Simple Smile Simple Smile

Засега, мисля, се справям успешно с диетата. В началото ми беше много трудно, защото и мъжът ми си е вкъщи повече от месец, спря сигарите и му се отвори апетит като за една казарма #Cussing out #Cussing out
Но сега вече не ми прави впечатление.

Успех Peace

# 26
  • Мнения: 658
Точно преди да забременея си купих едни оръфани дънки,които много си харесвам. Тогава ходех на фитнес и тялото ми беше -6. Носих ги обаче 3-4пъти. Сега като родих  и свалих някой кг. ги нахлувам всеки ден /в началото незакопчани, супер стегнати - боли ме/ но.... като стигна до шоколадчето и като погледна разтворения цип и месцата върху дънките Embarassed Mr. Green -  и така докато не ги закопчех. Сега си се кефя много. Остава само да стигна до залата отново да стегна, но това след месец, че нямам бебегледач сега. newsm10

# 27
  • Мнения: 174
Срам ме е от себе си-от това по-голяма мотивация...няма. Избягвам да се гледам в огледала и витрини щото гледката е повече от страшна Shocked Я няколко дни тормоз, и послееееее резултата е на лице. Уф колко е лесно на думи Tired

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 134
При мен мотивацията беше това, че изтръшках сума пари за LPG и впоследствие разбрах, че не мога да очаквам сериозни резултати без диета...Минах на НВД/а диети никога през живота си не съм можела да правя/, върнах се във фитнес залата, мажа се с разни мазила и вече има някакъв ефект от всичко това Grinning

Последна редакция: чт, 09 фев 2006, 14:44 от Polly N.

# 29
  • Мнения: 16
Темата е за мотивацията,а не за вредите от неправилното хранене и гладуване Laughing

Ти сама си го написала  Wink - мотивация може да бъде именно последиците от неправилното хранене и гладуване.
Защото, ако знаеш до какво би довело дадено действие и ако това действие е в твоя вреда, тогава ще се замислиш дали въобще ще го направиш .......
Какво по-хубаво от това да се чувстваш добре в собствената си кожа. Лично моята мотивация е точно тази, че така АЗ ЩЕ СЕ ЧУВСТВАМ (и всъщност се чувствам) МНОГО ПО-ДОБРЕ.
 

# 30
  • Мнения: 1 629
Криейтив, там е работата, че не се чувствам добре в кожата си, поради факта, че същата е с няколко размера в повече, плюс пълнежа Mr. Green  Волята ми куца, то е ясно, махнала съм и голямото огледало, да не се подтискам излишно Wink

# 31
  • Мнения: 2 849
Чакам да родя ,Вадя  си любимите дънки и започвам да ги пробвам всеки ден и така се мотивирам . Mr. GreenКато започнат околните да ми казват колко много съм отслабнала ми е голям кеф .

# 32
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Е тая тема ще я следя с огромен интерес, защото аз нямам никаква воля и когато и да съм на диета, все криввам от пътя.Хем си казвам, че идва лято и не ми се ще да опна т`ва туловище на плажа, и че трябва да ги сваля тия тъпи килца, хем все нещо ми се дояжда и не мога да му устоя.
И аз съм същата, никаква воля в това отношение Confused

# 33
  • Мнения: 1 809
Темата е за мотивацията,а не за вредите от неправилното хранене и гладуване Laughing

Ти сама си го написала  Wink - мотивация може да бъде именно последиците от неправилното хранене и гладуване.


Защото, ако знаеш до какво би довело дадено действие и ако това действие е в твоя вреда, тогава ще се замислиш дали въобще ще го направиш .......
Какво по-хубаво от това да се чувстваш добре в собствената си кожа. Лично моята мотивация е точно тази, че така АЗ ЩЕ СЕ ЧУВСТВАМ (и всъщност се чувствам) МНОГО ПО-ДОБРЕ.
 

Не си ме разбрала! WinkМотивацията може да е -да се храниш здравословно и умерено,а не да гладуваш! PeaceТочно и затова говорим тук-как се мотивираме да се храним разумно,а не да се тъпчем с вафли ,чипс и т.н. LaughingНе знам  един човек с наднормено тегло,доколко добре се чувства в такова тяло?! newsm78Да не говорим за здравето при такива хора...Та,ето това е смисъла на темата Peace

# 34
  • Мнения: 105
Здравейте мили дами!
Все още не съм майка /е, със сигурност ми предстои/, но ми е много интересно и приятно сайтчето и намирам много полезни неща тук.
Та, по тази тема мога да споделя моя начин на мотивиране.
Страхотно ми влияе, като си сложа в стаята плакат или календар с някоя полугола мацка - колкото пъти я погледна, толкова пъти си припомням, че трябва да отслабна!
Ааа и "Адреналинките" от "Господари на ефира" ми действат така! Simple Smile

Поздрави на всички! Heart Eyes

Последна редакция: пн, 05 юни 2006, 13:17 от mery_rose

# 35
  • Мнения: 8 917
Момичета, моля да споделите как точно се мотивирате, сами себе си, да спазвате хранителен режим. При мен е огромен проблем, почти изцяло си прекарвам времето вкъщи с детето, така че факторът 'сред хора', отпада Sad Имам да свалям около 10 килограма и с пола не изглеждам съвсем отчайващо, нооооооо по бански съм трагична, а идва лято Sad Приемам всякакви идеи.
Ами с мотивация при мен не става - просто идва момент в който решавам, че ще е дотук и че си искам старавт форма Wink

# 36
  • Мнения: 111
Като позагладя косъма най-силно ме мотивират спомените за това как съм изглеждала в най-добрите си години Grinningи се захващам веднагически.Другото което ми въздейства без колебание е огромното ми желание да се чувствам комфортно в тялото си,а с някой и друг килограм отгоре това не се получава NaughtyА снимков материал на други девойки никога не ми е въздействал Rolling Eyesта затова смятам ,че най-силната мотивация е вътре в нас Peace

# 37
  • Мнения: 310
Аз се мотивирам лесно, но после.... Embarassed
Например си мисля за почивка някъде през лятото и си представям тялото си...на бърза ръка се мотивирам

За жалост точно след 2 минути вече съм си променила мнението и нагъвам нещо

# 38
  • Мнения: 4 806
нямам проблем с мотивацията - като си кажа - така ще правя и правя.
Но мога да споделя нещата, които ми отключват волята за следване на някакъв режим:
>> дънки - купувам един номер по - малки от това, което ми се пада. Но не ги меря, а направо започвам да ги нося - познайте след такъв тормоз (много понаболва понякога) дали не ми се приисква да съм няколко кила надолу
>> скучайно се виждам в някоя витрина отстрани или отпред. Това може да ме амбицира много,
>> като видя снимка с дъщеря ми - тя една фина, малка и нежна и едно почти чудовище до нея - нямате си представа това колко много ме мотивира.

Въпросът е на твърдо решение. Само това ми трябва - да реша да го направя.
После идват проблемите с околните - такава твърдост не им изнася.

# 39
  • Мнения: 686
Най ме мотивират стари мои снимки от преди 2-3 години, а също и късите ми полички, морето и т.н.

# 40
  • Мнения: 5 103
Мотивирах се в момента, в който се видях на какво приличам след раждането, на прасенце и минах бързо на диета, която неразвалям и спазвам много стриктно.

# 41
  • Мнения: 3 537
Ами за момента си обличам банския костюм и си гледам на огледалото дебелия задник Mr. GreenЕй това ме мотивира и си представям как ще отида другия месец на плаж да се пека....

# 42
Аз се мотивирам като си купя няколко хубави дрешки за лятото - рокля или къси панталони. Бански също... Все пак искам да изглеждам добре в тях и това ме амбицира.  А и лятото не е толкова трудно да се ограничава яденето, има толкова плодове и зеленчуци. Например вечер мога да ям само салата. А има едни огледала в някои аптеки - реклами на някакви продукти за отслабване, в които се виждаш доста слаб... Те също действат мотивиращо. Wink

# 43
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много лесно се мотивирам. Но мотивацията ми трае само докато огладнея Crazy

# 44
  • Мнения: 2 897
Мотивират ме дрехите от по-слабия ми период,както и нови дрехи,които нарочно съм ги купила по-малък размер(действа безотказно),също ме мотивират хубавите ми приятелки,дори майка ми,която е доста слабичка и младолика,а изобщо не спазва диети Wink
За мен,обаче е по-важна мотивацията да съм постоянна,да поддържам едни и същи килограми,което ми се струва по-трудно,но не и невъзможно Peace

# 45
  • Мнения: 953
Много лесно се мотивирам. Но мотивацията ми трае само докато огладнея Crazy
И аз съм така.

# 46
  • Мнения: 4 362
Нищо не ме мотивира, правя го на инат.

И аз така май  Thinking Особено ако ми кажат ,че немога сваля гледай какво става  Mr. Green
Мотивиращо ми действа и като видя аватара на БУБА   Mr. Green

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 10:33 от Дея

# 47
  • София
  • Мнения: 35 983
Мотивира ме всичко.  Огледалото , нова дреха,  среща с приятели които не съм виждала отдавна, празник и когато чуя, че някой е на диета.
Мотивира ме най-вече удоволствието от постигнатото - зная колко е хубаво и как добре се чувствам.
Много лесно се мотивирам, защото съм голям инат  newsm78/ или имам силна воля/ Wink

# 48
А аз още ще качвам  preggo Само се притеснявам после как ще ги смъквам,защото аз 2-рия месец качих не от бременноста, а от това че отказах цигарите и за сега съм качила 13 кг а съм още в 7-мия месец  newsm39

# 49
  • Мнения: 723
От край време съм на "Вие" с диетите. Реша ли, че трябва да свалям килограми - решението при мен е пълен глад. Знам, че звучи нереалистично, крайно и най-вече нездравословно, но това е положението.....карам на сутрешно кафе, цигари и вода....с една дума - на фотосинтеза. Първите два дни е по-трудно, определено признавам си, но след тях изобщо не ми се поглежда храна. Резултатът е налице. Да не бях само с ниско кръвно, нямаше да се чудя дали да си реша проблема с въпросните 3-4кг, които имам да свалям.
Що се отнася до мотивацията, както някой вече каза - като се погледна в огледалото и съм готова `навита`

И при мен това е 'диетата'...Кофти, ама иначе не става...А и при положение, че моето нормално хранене за другите винаги е било диета (такива са ми нуждите, вкусът и апетитът), нямам какво друго да огранича.
Когато отслабвах след раждането, се мотивирах с поглеждането ми в огледалото гола, с разглеждането на снимките си от плажа и с чести проби на старите ми любими дрехи...
 Peace Успех в борбата с килограмите!  Peace

# 50
  • Мнения: 86
Мотивират ме едни къси панталонки, който носих миналата година лятото, а сега едвам закопчавам, да не говорим за преливащите телеса над колана - направо грозна гледка, само да се видя с тях в огледалото и ме хваща яд на мене си, така си имам цел и я следвам, случва се на седмица да ме изкуши нещо сладко или тестено, но след грешката ме обхваща такова чуство за вина за пропиляните усилия в предишните дни, че ми се отщява всякакво ядене

# 51
  • Мнения: 2 956
Е тая тема ще я следя с огромен интерес, защото аз нямам никаква воля и когато и да съм на диета, все криввам от пътя.Хем си казвам, че идва лято и не ми се ще да опна т`ва туловище на плажа, и че трябва да ги сваля тия тъпи килца, хем все нещо ми се дояжда и не мога да му устоя.

Ей така съм и аз  Embarassed а като видя няколко снимки или аватари на мами от форума и ми действа много мотивиращо...определено БУБА и BubetoTheCool...
И снимка на хладилника слагах и то от деня на изписването ми от болницата и пак действаше 4-5 дни само  Rolling Eyes сега да видим до къде ще я  докараме.

# 52
  • Мнения: 7 914
Мотивацията ми е да се чувствам/ изглеждам добре! Peace

# 53
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Заговорих се с едно момиче, което имаше бебе на почти годинка. Момичето изглеждаше страхотно. Аз не се свеня, питам, че темата ми е много интересна.  Blush Мислих си, тя е от онези щастливи жени, които качват пет кила и в мига, в който излезе бебето, скачат в най-тесните си дънки. Praynig
Момичето много се смя и ми разказа, че вярно, винаги е била слаба, но качила не 5, а 20кг.  Shocked Когато родила, свалила 10, но като кърмеща мама ги качила пак. Тогава обаче (обрат  Laughing) срещнала бившата приятелка на мъжа си. Преди приятелката била леко пълничка и нашата девойка може би нееднократно е подчертавала това, за да заплени завинаги и докрай любимия мъж.  Laughing
А сега, какво се оказало? Нашето момиче като слон, бившето гадже - като модел.
Ето това, каза момичето, ми подпали фитила. На всичкото отгоре се засичали чат-пат с девойката, а това допълнително я стимулирало.  Grinning
Ето какво прави любовта, ревността, конкуренцията - абе, всичко може да свърши работа, реши ли човек да отслабва.  Joy
П.П. За съжаление, няма да ви свърши работа, ако бившите приятелки са пищни мацки.  Confused

# 54
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Мен ме мотивират само и единствено свалени килограми. Като съм дебела, не мож' ме мотивира с нищо, ям още повече - от яд и напук на себе си, един вид - така и така съм дебела, поне да се наям!  Mr. Green Twisted Evil
Но ако сваля някое килце, веднага почвам диета, шантаво звучи, но при мен е така... Колкото повече гладувам и свалям, толкова повече се амбицирам и мотивирам.
За протокола - и по време на двете бременности съм качвала по 20 килограма, като и двата пъти върнах формата си доста бързо, при това само с леки ограничения.  Peace
Сега обаче ми се запънаха два-три килограма и ги боря с диета, гимнастика и масажи, че идва моретоооооо! Grinning

# 55
При мен този  път се получи много лесно: Преди около 2 седмици реших, че е време да си купя нов бански и започнах да се ровя из интернет, да разглеждам различни модели Simple Smile И тъй като снимките естествено са на мадами със супер телца ме хванаха "комплексите" и си загубих апетита като по чудо.  newsm10 newsm10 От тогава ям предимно салати, много плодове, изпивам по около 3 литра вода на ден (толкова си пия по принцип, не пия абсолютно нищо газирано...),ям пилешки паржолки и т.н. Всичко това комбинирам с около 30мин спорт на ден (или тичам или си пускам фитнес-програмата на Cindy Crawford. Сладко почти не ми се дояжда, а когато това се случи го компенсирам с кафе със захар, даже много захар!  Embarassed
 И така до този момент вече свалих почти 4кг.
Успех на всички!

# 56
лелее имам да свалям 15-17 кг направо не знам какво ще правя но до октомври трябва да отслабна иначе ....

# 57
  • Мнения: 105
Мотивирам се като разглеждам някое модно списание, и като си помисля как ще се покажа на плажа. #Crazy

# 58
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
Мотивирам се, когато отслабвам с някой друг. Много обичам да правя диета с майка ми или с някоя дружка. И понеже сега си нямам партньор в начинанието, се надъхвам от темите за отслабване, като чета кой колко е свалил.  Peace
Вчера много ме мотивира Мамица, като видях колко е свалила  Heart Eyes

# 59
  • Мнения: 5 873
Вчера много ме мотивира Мамица, като видях колко е свалила  Heart Eyes
И аз така.Като видя тикера  на Мamica и- край.Наистина ми действа мотивиращо. Hug
  bouquet

# 60
  • Мнения: 1 318
Преди да отслабна, се мотивирах с един невероятен червен костюм, подарък от приятеля ми (малко ме беше подценил като килограми). То и стреса в офиса оказа влияние... Понякога ме мотивират стари дрешки, които преди са ми стоели перфектно.

# 61
И аз все се мотивирам с разни работи, особено като ми се удаде да ходя в чужбина и виждам разни хубави парцалки. И като не ми станат се мотивирам много да започна да свалям, че след двете раждания едно след друго имам още цели 15 кг да свалям. Обаче имам проблем. Започвам и след един два дни - демотивация! Все нещо се случва, все решавам, че ще отложа с ден-два, и така...Още не съм свалила килограмите. Какво да правя, направо не мога да се понасям на моменти.

# 62
  • Мнения: 1 209
Напоследък мен ме мотивират само стари дрехи.
След като родих си върнах всичките килограми, но обрата настъпи докато го кърмих малкия, "яж пак яж заради детето е". И така до качването на шест килограма. Дойде пролетта и аз трябваше спешно да си влезна в старите пролетни дрехи...

# 63
Е,аз като родих почти си върнах килограмите,но искам още и още да отслабвам и да слагам тесни роклички  Rolling Eyes

# 64
  • София
  • Мнения: 550
Мотивира ме фигурата на моя любим и невероятната му воля да спортува и да се поддържа във форма. А също и една бяла къса рокличка, която се надявам това лято отново да пусна в употреба Simple Smile

# 65
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
  Иам да свалям кила ог бременността и ме мотивира
първо - мисълта, че идва лято и нямам време
и второ- не се харесвам така
Peace Peace Peace

# 66
  • MUC
  • Мнения: 297
...
Волята ми куца, то е ясно, махнала съм и голямото огледало, да не се подтискам излишно Wink

Мю, там ти е голямата грешка!  Grinning

Аз напълнях най-много по времето, когато бях подложена на силен стрес (и затова ядях като за световно), а живеех в стая в общежитие, която нямаше голямо огледало... Над 10 кила за малко повече от месец!  ooooh!

А наистина като се погледна в огледалото, гола, облечена, все тая, може и по бельо, бански и прочие оскъдни дрешки  Laughing... ми мотивирам се, като не мога да се гледам, как няма да се мотивирам  Crazy

Да се оглеждам във витрините също помага, защото едно е да се гледаш вкъщи, друго е, ако около теб се разхождат разни мацки с хубави телца, а ти се поглеждаш във витрината и... о, ужас!

Стари мои снимки от "слабите" ми години също много ми помагаха. Както и стари любими дрешки, в които съответно вече не влизах. Слабички и хубави познати и приятелки... мда.

Василиса, това с бившите и въобще с разни мацки, които не понасям, а междувременно са отслабнали, също много ме мотивира  Laughing Яко спортна злобичка ме хваща  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 253
Е , има и по тежки случай и аз съм един от тях,трябва са сваля 20 килограма ,а идея си нямам как ще стане това,сега съм минала на разделно  хранене но за съжаление още няма резултат.Посъветвай те ме моля, нещо ::

# 68
  • Мнения: 3 576
Оказва се, че мотивацията е лесно нещо - ето аз лично като си погледна морски снимки, попрочета из форумите, гледам клипове с готини мацки, съм наясно какво искам и как да го постигна.

Големият проблем обаче /поне при мен/ е как да задържа мотивацията, защото много бързо идва отчаянието, че аз се старая - ям правилно, спортувам, мине седмица и например не съм смъкнала нищо!!!

Това товално ме отчайва и решавам, че и да се мъча и да не се мъча, все ще съм си дебела.  Cry

Обикновено всяко лято отслабвам от само себе си, без някакви големи усилия и за морето съм екстра.
Но тази година ше ходим на море в началото на сезона, а аз въобще не се чуствам във форма за бански.

Миналата седмица се постарах - само НВД, спорт всеки ден, свалих 1 кило, и дойдоха гадните почивни дни и всичко върнах.
Днес по понеделнишки се меря, гледам се в огледалото и се чуствам все по-зле Sad

На всичкото отгоре, колкото повече се подтискам за теглото ми, толкова повече огладнявам и се чудя какво да ям още и още....

# 69
  • Мнения: 669
Мотивират ме слабите! Нито съм по-грозна, нито по-тъпа, само по-дебела! А това е поправимо! Щом те могат , мога и аз!! Някакви кльощи ще ме конкурират мен- да,бе да!!! Mr. Green Mr. Green

# 70
  • Мнения: 2 959
...идея си нямам как ще стане това...
Димитрова, не давай подвеждаща инф- я, как да нямаш идея?! Напротив, имаш и действаш по нея/ открила си РХ/, но трябва време, воля и ще видиш резултата! При Теб само напълняване ли е или има и хормонална намеса?
...Оказва се, че мотивацията е лесно нещо...
Надя79, пишеш че мотивацията е лесно нещо- според мен не е! Ако си достатъчно мотивирана ще издържиш до края, няма да се поддадеш на празнични трапези. Не е ли рано от 1 седмица да чакаш резултат, организма Ти не може да се пренастрой на новият режим и Ти хоп, отново го стресираш с нещо ново?! Успокой се, направи си план за хранене, изхвърли от шкафовете нездравословните храни- сладкиши, чипсове... продължавай със спорта, не си поставяй крайни срокове и ще стане чудото. Желая Ти воля и упорство, и таз година пак ще постигнеш желаната цел, но дано тоз път успееш да запазиш здравосл. режим, той ще се отрази страхотно на тялото Ти!
... Щом те могат , мога и аз!!!...
Само така, с хъс и воля се постига целта! Успех!
Изпитателна Мю, едва ли някой друг може да се похвали с "събуждане" на тема от преди 1год. Поздравления! Предполагам че вече нужда от мотивация таз година нямаш?!

Общи условия

Активация на акаунт