Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти

  • 201 193
  • 301
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 567
Ако ще покриваш торта, пробвай рецептата с marshmallows бонбони!  Heart Eyes
Наталина, би ли ми дала линк или подробно описание как се прави тази глазура? Много трудно ми се отваря форума последните дни и не успявам да позлвам търсачката ефективно.  Confused
Благодаря ти!   bouquet

# 196
  • Мнения: 1 708
Това е написала Наталина малко по-напред.Дано ти свърши работа!

За покритието от marshmellows бонбони - в рецептата там количеството е голямо, защото е за покритие на триетажна торта, но на около 450г бонбони са слага около 900 г пудра захар, така че може да се намали поне на половина. Слагаш бонбоните с 2 лъжици лимонов сок, да  се разтопят в микровълновата печка(ако нямаш, на водна баня), като преди това намасляваш съда в който ще ги разтопяваш. Слагаш в дъбока купа половината от захарта(много добре пресята) и внимателно наливаш разтопените бонбони. Може да си помогнеш с миксер или робот но с приставка за месене на тесто, защото е доста гъсто. Постепенно прибавяш и останалата захар, като вече месиш с ръце. става доста твърдо тесто. От него можеш да правиш също фигурки или да го сложиш на много добре посипана с пудра захар дъска и да го разточиш на тънка кора(не забравяй постоянно да посипваш с пудра захар - като брашно при точене). Тортата трябва да е намазана с маслен крем отгоре и отстрани(където ще слагаш покритието) - други кремове не са подходящи, защото разводняват покритието.

# 197
  • Мнения: 6 243
Непременно предвалително пресей пудрата захар!!!!

Бучките не се разтварят и не можеда се получи гладко покритие.

При точенето можеш да посипваш плота и с готварско нишесте - отстранява се по-лесно от пудрата захар (а е и по-фино)

# 198
  • Мнения: 2 567
Снежи и Сладка хапчице, много ви благодаря!!!  Heart Eyes
Сладка, смятам да правя твойта цицо-торта утре за съпружеството  Laughing Дано стане!  Praynig

# 199
  • София
  • Мнения: 6 261
Нещо което правя аз - вместо само пудра захар, слагам пудра захар, смесена с брашно - така не става тоооолкова сладко.

# 200
  • Мнения: 222
Момичета какво представляват тези бонбони Маршмелоуз

# 201
  • Мнения: 1 708
Едни мекички като дунапренчета!

# 202
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Момичета какво представляват тези бонбони Маршмелоуз
Едни мекички като дунапренчета!

Виждала съм ги в бял и розов цвят. Те не са като онези желираните мечета, кокалчета или бутилки кока-кола, а са по-мекички и се топят в устата. Спомням си, че преди време ги имаше и съм ги опитвала, но бяха друга форма и с друг вкус...

# 203
  • Мнения: 22 867
Момичета какво представляват тези бонбони Маршмелоуз

Ето ги снимани:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83776.20

# 204
  • Мнения: 1 341
имате ли идея как да направя глазурата на тази торта? с фондан няма да докарам този цвят.Ама като се замисля май с фалшив марципан ще стане newsm78


А ето и моето произведение. С фалшив марципан е правена и после оцветявах с четка с боички за яйца и сладкиши. ама направих грешка, че разточих много тънко покритието и трудно го цопнах варху тортата, а и после се напука като го местих. иначе беше вкусно.
 

Последна редакция: нд, 14 май 2006, 20:59 от Evjeni

# 205
  • Мнения: 222
Толкова време се чудя какви са тези бонбони,а  в къщи имам толкова много от тях.Незнаех какво да ги правя защото малкия не ги яде а бабите се надпреварват коя повече да купува. Благодаря за снимката!

# 206
  • София
  • Мнения: 2 249
Я да се оплача тук от млечно-маслената мастика - пое ми много повече пудра захар отколкото е в рецептата. В край на сметка постигнах консистенция за покриване на торта, обаче това дъълго добавяне на пудра захар безкрайно ме изнерви Laughing.

Да попитам спецовете по трансфера, с какъв накрайник(колко широк) работихте - синът ми искаше за РД торта с тази http://coloring.book.free.fr/coloring/Snow%20White/snowwhite_13.jpg картинка със Снежанка и планирах да я направя с маслен трансфер, но се оказа, че нямам достатъчно тънък накрайник, а опитите ми с плик с отрязан връх бяха неуспешни. В крайна сметка стигнах до покриване с фондан и рисуване и оцветяване директно върху тортата, но това е друга тема Simple Smile.

# 207
  • София
  • Мнения: 6 261
Ива, аз използвам спринцовка за трансфера.  Wink

Последна редакция: пн, 15 май 2006, 14:44 от Ваня

# 208
  • София
  • Мнения: 2 249
Ива, аз използвам спринцовка за трансфера.  Wink
Благодаря ти Simple Smile! Как мислиш, ще се получат ли с нея неща като очи, мигли и т.н, когато са по-дребни?

# 209
  • София
  • Мнения: 6 261
Зависи в какъв формат ще разпечаташ самата картинка (колко голяма ще е тортата). При моят Мечо Пух нямаше такива фини линии, както има при твоята картинка, но ето още един трик  Grinning - където ми трябваха по-фини контури "пишех" с клечка за зъби - топвам я в шоколада и така рисувах с нея. Но имай предвид, че за трансфера не е много удачно да има тънки линии, когато са по-плътни става по-стабилен при обръщането и по-лесно и безпроблемно се отлепя от найлона. Също и ако го правиш с маслен крем гледай да е с хубаво масло, което да стегне добре и му дай повече време. Ето виж тука мои пояснения: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68944.msg1673328#msg1673328
Сори, ако съм досадила с многото обяснения, но е много кофти в последния момент нещо да ти се "опъне".

Общи условия

Активация на акаунт