Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти

  • 201 215
  • 301
  •   1
Отговори
# 120
# 121
# 122
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Анна - прекрасна е!   bouquet Много ми хареса идеята с брашляна по стените - как го направи? А глазурата ти готова ли е?   bouquet

Maktub- и твоя кекс е чудесен - а идеята за купола е много оригинална - жалко че не се е получил - може би следващия път, трябва да го подпреш с нещо - може би две картонени лентички на кръст, ще свършат работа!   bouquet

# 123
  • Мнения: 2 818
Той се счупи още като го махах от "формата" - купичка, обвита с фолио и намазана с малко олио... счупи се, защото самото фолио/станиол имаше гънки, в които беше влязал карамела и при махането се начупи....  Thinking

# 124
  • Мнения: 1 793
Анна - прекрасна е!   bouquet Много ми хареса идеята с брашляна по стените - как го направи? А глазурата ти готова ли е?   bouquet
благодаря ти. Simple Smile бръшляна го направих с готов айсинг за писане. то точно така се води: "writing icing". в малки тубички е, рисува се удобно с тях, стават тънки линии. А иначе тортата е покрита с готов айсинг. Само го разточих и я обвих . Кулите също са от айсинг.

# 125
  • Мнения: 7 106
Анна, страхотна торта !
Абе има всичко в това чужбинско, ние тук правим чудеса от храброст за да изобретим фондани, глазури за разточване и тем подобни.
Какво им пречи и на нашите да внасят, и да се предлагат на повече места тези хубавини се чудя  Thinking.

# 126
  • Мнения: 1 793
Анна, страхотна торта !
Абе има всичко в това чужбинско, ние тук правим чудеса от храброст за да изобретим фондани, глазури за разточване и тем подобни.
Какво им пречи и на нашите да внасят, и да се предлагат на повече места тези хубавини се чудя  Thinking.

благодаря ти.  Simple Smileда, Зори, така е. И аз се чудя защо не се внасят такива неща в Бг. Ако трябваше сама да си подготвям глазурите / едната, пък втората, пък единия цвят, пък  другия, пък не знам си какво/ едва ли щях да се захвана с тази торта. Хем щях да загубя сума време, а и не е сигурно дали щях да нацеля правилната гъстота на глазурите и  т.н.

# 127
  • Мнения: 972
Anna тортата е супер  newsm10
Maktub браво за шоколадовата украса. И аз съм замислила следващата торта да е с пеперуди  newsm53
Аз пробвах да направя надпис - с тъмен шоколад изписах честит рожден ден и го оставих да стегне във фризера. После отгоре се опитах да го запълня изцяло с бял шоколад, но тъмния ми се разтече  newsm12 Идеята ми беше да се получи нещо като табела. Как трябва да процедирам за да не се получава това размазване?

# 128
  • Мнения: 6 243
Момичета да ви питам нещо. Като правите покритие от маршмелоуз, не ви ли става брашняно? Аз го правя с български дъвчащи бонбони, но все си мисля, че няма да има голямо значение. При мен проблемът идва от пудрата захар. Нали след като се разтопят бонбоните се добавя пудра захар, за да се сгъсти сместа. После като я разточвам, пак слагам пудра захар върху плота, защото иначе ми лепне независимо колко се е втвърдило. В резултат винаги разточения пласт е като набрашнен (реално е напудрозахарен). Ако леко го забърша с нещо влажно се оправя, но веднага поема от водата и омеква много.  Sad
Сега съм се запенила и правя едни рози за събота. Нищо лошо, ама седят едни такива заскрежени... Чудя се как да ги оправя. newsm78
Чак сега виждам въпроса ти.
С две думи - другият път като правиш тези фигурки, вместо пудра захар, използвай нишесте за готвене. Като се приготвят и изсъхнат фигурките, полепналото се изчетква лесно с малка четчица. (аз ползвам тази, с която си мажа тавите - измита и подсушена, естествено)

# 129
  • Мнения: 1 708
В момента правя тортата за рождения ден на дъщеря ми и от бонбоните маршмелоуз правя бюстие,шал и т.н и не изсъхва така хубаво(от петък съм ги направила)
Мисля че сложих достатъчно пудра захар!Каква е причината newsm78

# 130
  • Мнения: 6 243
И при мен беше така при първия опит. Все пак опира до количеството на пудрата захар. Направи нова доза и сложи повече - ще изсъхне за една нощ!

# 131
  • Сливен
  • Мнения: 382
Момичета да ви питам нещо. Като правите покритие от маршмелоуз, не ви ли става брашняно? Аз го правя с български дъвчащи бонбони, но все си мисля, че няма да има голямо значение. При мен проблемът идва от пудрата захар. Нали след като се разтопят бонбоните се добавя пудра захар, за да се сгъсти сместа. После като я разточвам, пак слагам пудра захар върху плота, защото иначе ми лепне независимо колко се е втвърдило. В резултат винаги разточения пласт е като набрашнен (реално е напудрозахарен). Ако леко го забърша с нещо влажно се оправя, но веднага поема от водата и омеква много.  Sad
Сега съм се запенила и правя едни рози за събота. Нищо лошо, ама седят едни такива заскрежени... Чудя се как да ги оправя. newsm78
Чак сега виждам въпроса ти.
С две думи - другият път като правиш тези фигурки, вместо пудра захар, използвай нишесте за готвене. Като се приготвят и изсъхнат фигурките, полепналото се изчетква лесно с малка четчица. (аз ползвам тази, с която си мажа тавите - измита и подсушена, естествено)

Мерси, Хапке! И аз мислех за брашно или нишесте, но предполагам, че така няма да стават за ядене, а сега сестра ми сума време си огризва подарената й за рождения ден роза.  Mr. Green
Wel даде една добра иделя да се намаже глазурата с глюкоза (която аз естествено пак видоизмених в сладко от круши, защото само тоа имах под ръка) и се получи наистина много добре. Виж само как лъщи.  Wink

# 132
  • Мнения: 6 243
Наистина е красиво с глюкоза.
Но и с нишесте става за ядене. Така направих тортата - цици, сигурно си я виждала - цялата се изяде.

# 133
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Сладкарите мажат отгоре глазурата с олио за да блести. Поне така съм чела, но не съм пробвала още.

# 134
  • Сливен
  • Мнения: 382
Наистина е красиво с глюкоза.
Но и с нишесте става за ядене. Така направих тортата - цици, сигурно си я виждала - цялата се изяде.

Така ли? newsm78 В такъв случай излиза, че нишестето е дори по-добрия вариант, защото иначе става много сладко. Ще опитам сладващия път. Благодаря!  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт