Уникални спагети - бързо, лесно, вкусно

  • 7 540
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 0
Нужни продукти:

1. 1 пакет спагети
2. 1,2 бурканчета - доматен сос (или пикантен)
3. 1,2 наденици
4. 1 бучка сирене
5. Сок за децата и Вино за възрастните
 
chef Вземата спагети от магазина, без значние от кой Wink Размерите им е хубаво да са 7,8 или 9, от което се определя дебелината им. Слагате в тенджера вода около 2,5 / 3 от съдържанието й, след което я поставяте на котлона докато заври. След като това стане слагате малко сол (около половин супена лъжица) и олио (препоръчвам зехтин, стават по-вкусни), това се прави с цел да не се слепват.

Впоследствие поставяте спагетите, като целия пакет е доста - за 4-ма възрастни и още 2,3 порции допълнително, ако имате малки деца сложете малко повече от половината спагети. Когато ги поставяте в тенджерата ги дръжте перпендикулярно в сноп и ги сложете в центъра, след което ги пуснете и оставете да се разтелят като слънце. Изчкайте малко да слегнат и след като умекнат ги разбърквайте периодично. Хубаво е да се варят около 40 минути след като водата е завряла и вие сте ги сложили. На пакетите пише 7-15 минути, но пробвайте около 40 стават много по-вкусни. (!Внимайте да не изври водата и да загорят!)

Докато се приготвят, вземете 1 или 2 наденици, обелете, нарежете на кръгчета и препечете.

Сосът е лесен - вземате 1 или 2 бурканчета доматен сос (има и пикантни и готови с подправки) сложете го на другия котлон и загрейте, като не пускайте котолна на максимум. Хубаво е да го бъркате периодично, за да не загори. Може да поставите подправки по ваше усмотрение. (каквото децата ви и вие предпочитате)

Сиренето като грамаж е по ваша преценка.

След като изключите спагетите, изцедете ги с гергир или с капака на тенджерата. В предварително приготвени чиний (хубаво е да са по-дълбоки) наредете кръгчета наденичка, поставете отгоре спагети, залейте със сос равномерно и надробете сирене на ситно отгоре.

Воаля и сте готови Wink Добавете и някакво свежо сокче за децата Ви и Вино за вас и се насладете. Wink

Надявам се да ви е вкусно. Wink Бон Апети Wink

# 1
  • Варна
  • Мнения: 826
Не виждам нищо уникално в тази рецепта.Написана е като за петокласници.Сигурна съм,че едва ли е нова за някой,което я прави напълно излишна.

# 2
  • София
  • Мнения: 581
уникално  Party

# 3
  • Мнения: 9 905
не само че не е уникална, но е и бавна Simple Smile

# 4
  • Мнения: 702
Момичета след,като не ви харесва рецептата просто не я правете,за вас може да не е уникална рецептата,но за авторката е,въпрос на вкус е!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 826
Да,почти като да постнеш пържени филии и да си вярваш,че са уникални.Според мен дори темата е пързалка,пред вид публикациите на авторката едва ли се е регистрирала специално за да ни я сподели ...

# 6
  • София
  • Мнения: 3 293
Pepity81, такива спагети готвихме като студенти. Сега, на този акъл, с възможност да купувам и избирам какво да готвя и ям, не бих повторила. Но браво на теб  че си горда с гозбата си!

Момичета, какво е това посрещане? Та и ние сме почнали от там.

# 7
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Английски форум - питаш и ти отговарят.
Руски форум - питаш и теб те питат.
Български форум - питаш (или в случая пускаш тема)... и ти обясняват колко си тъп.
Уникални сте! Sorry за спама!

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 381
аз пък винаги съм се чудила кое им е бързото и лесното на спагетите, че ги спрягат все за бързо готвене.
готвиш на 2 котлона, като непрекъснато висиш над тях и накрая имаш и тенджера и тиган за миене  Crazy

# 9
  • Мнения: 11 571
Ами на мен бързо ми се получават. Оня ден си ги направих за 30 мин., спагетите и сосът.
Въпрос на време, вкус и желание.
Авторката, преди да сложиш дом. сос, запържи няколко скилидки нарязан чесън.
Може и варени яйца и кис. краставички в соса да сложиш накрая.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 293
Има и бързи спагети, но сосът им е студен: лимонов сок, лимонова кора, зехтин, черен пипер, пресни зелени подправки. Но не е за хора, обичащи наденици.
Е, могат да се тикнат и полуфабрикати, но се губи идеята.

# 11
  • Мнения: 678
Тя рецептата не е лоша,но тези  40 мин.варене на спагетите ме учудва направо.Със сигурност ще станат на каша.И няма да са цели/дълги/,а начупени.И като изстинат ще станат на тезек.......

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 768
аз пък винаги съм се чудила кое им е бързото и лесното на спагетите, че ги спрягат все за бързо готвене.
готвиш на 2 котлона, като непрекъснато висиш над тях и накрая имаш и тенджера и тиган за миене  Crazy

И аз така. А на всичкото отгоре на другия ден пак трябва да готвиш.

# 13
  • Мнения: 54
Тя рецептата не е лоша,но тези  40 мин.варене на спагетите ме учудва направо.Със сигурност ще станат на каша.И няма да са цели/дълги/,а начупени.И като изстинат ще станат на тезек.......

И мен това ме притеснява.

Авторката, ако иска, нека се присъедини към темата за Италианска кухня, мисля, че ще намери много хубави рецепти за спагети и там.  bouquet

# 14
  • Мнения: 0
Тя рецептата не е лоша,но тези  40 мин.варене на спагетите ме учудва направо.Със сигурност ще станат на каша.И няма да са цели/дълги/,а начупени.И като изстинат ще станат на тезек.......

Не се притеснявай, няма да се получи по този начин. Наглеждай ги и ги бъркай, може и 25,30 мин. да опиташ първо, ако видиш, че количеството на водата почва да намалява ги изключваш и хубаво изцеждаш от останалата вода. Хубаво е да се направи веднага, след като сте ги спрели, за да не дръпнат от водата.

Ще се присъединя към темата за Италианската кухня с най-голямо удоволствие. Слънчев ден на всички  Peace

# 15
  • Мнения: 7 420
Английски форум - питаш и ти отговарят.
Руски форум - питаш и теб те питат.
Български форум - питаш (или в случая пускаш тема)... и ти обясняват колко си тъп.
Уникални сте! Sorry за спама!
   Хайде да бъдем честни!Никой не е "обяснил" на момичето нищо подобно!  Stop Hug
   Изказванията (каквито и да са) са по повод рецептата.....

   От мен добре дошла на Pepity81!   bouquet
   И благодаря за рецептата!
   
   По повод варенето на спагети.....Знам,че  като се правят със сос,е хубаво да се варят до състоянието ал денте (дано не греша в терминологията,познанията ми в италиански са доста скромни  Embarassed ),тоест спагетките не трябва да са сготвени до край,а да останат съвсем леко хрускавки......И после,като дръпнат влагата от соса,ще са идеално готови!Така се избягва разкашкването.  Peace
   За този трик често споменава и Лидия от "Идилия с Лидия"(ТВ Фиеста).
   Пробвайте! thumbsup

# 16
  • Мнения: 11
Действително всичко е въпрос на вкус, нооооо аз вярвам, че все пак има писани и неписани правила по отношение на приготвянето на някои ястия.
Пастата е страхотна и е лесна за приготвяне без да се нуждае от сложни сосове. За мен пастата трябва да е ал денте и по тази причина рядко поръчвам в заведения, защото я преваряват.
Предпочитам Барила, защото съм се убедила в качеството им.
А относно сосовете - приготвят се много бързо, защото нямат нужда от много варене. Когато сосът е готов прибавям спагетите към него в широк тиган точно за една минута, след което сервирам и поръсвам с пармезан.
Честно казано не съм фен на побългарените варианти.

Общи условия

Активация на акаунт