Защо така все сме болни?

  • 5 171
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 609
Както вече на няколко пъти съм писала из форума,малката от август насам,всеки месец е болна ooooh!.
Не я събирам с други деца Thinking,да кажем,че от тях се заразява
Писна ми вече,постоянно на антибиотици Confused
Питах педито на няколко пъти да започна да и давам нещо имуностимулиращо,тя категорично отказа.Отговорът и беше"Още е малка за такива работи..." newsm78
На своя глава и давам Мултисаностол,но явно при нас ефект няма никакъв newsm12.
Незнам вече какво да правя.
Опитах да се свържа с хомеопат,но засега неуспешно no
Ето в момента е болна и твърдо бях решила,този път да не давам антибиотик и умишлено не я заведах на лекар.Лекувах си я в нас,още повече,че Т,която имаше не беше висока и това ме успокояваше малко.
4 дни изкарахме така,но има ужасни сополи от който неможе да спи цяла нощ,тъй като секрета и се стича в гърлото,а и забелязах че като че ли гърдичките и хъркат.Днес я заведах при педито и тя като ме насмете,защо съм чакала,трябвало още първия ден да я заведа и за пореден път и изписа антибиотик.Попитах я неможе ли да минем този път без,неможело,щяло да слезе надолу ooooh! Rolling Eyes
Оф,стана много объркано сякаш,но исках да споделя,че много ми се събра напоследък и много се притеснявам за тези лекарства
 Sly

# 1
  • Мнения: 1 489
Как ще сте малки за имуностимулатор.Ние сме на вашата възраст и пием AD LIQUID for kids.Ние бяхме същите като вас.Всеки месец болни и антибиотици,но откакто го пие този имуностимулатор само веднъж ни текнаха сополките и нищо повече(да чукна на дърво).

# 2
  • Мнения: 83
Здравей   и ние сме в същото положение  АЛЕКС Е на 1.г и 4мес. от септември месец е постоянно болен ве4е 2пъти пихме антибиотик ,сега пак има същата силна хрема като вашата но без Т.  в момента му давам едни капсули които разтварям с малко сок и му давам да пие те се водят имуностимуланти и да ти кажа има ефект  едните се казват Имунобор за деца и са от 1 год нататък  а другите са някакви зелено 4удо ли нещо такова се казват .Имунобора струва 15 лв.Педито каза 4е сега трябва да му повдигнем имунната система ,за хремата му капя едни антибиоти4ни капки  които са о4ни но вършат 4удесна работа и така се лекуваме ние , да се надяваме 4е няма да сме скоро болни .Поздрави от нас Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 378
Според мен е да смениш педиатъра- не е добре за щяло и нещяло да предписва антибиотици , след тях още повече се намаляват защитните сили на организма.
На Патрик от 2 годишен давам  спиртен разтвор от пчелен клей и съжалявам ,че не започнах по-рано, а не да изкарваме 2 поредни ангини без да е имал контакти с болни деца през това време.
 

# 4
  • Мнения: 8 505
Според мен е да смениш педиатъра- не е добре за щяло и нещяло да предписва антибиотици , след тях още повече се намаляват защитните сили на организма.

Това е и моят съвет.Още повече,че след като вижда,че не може да се справи сама,не ви е насочила към специалист.

# 5
  • Мнения: 8 769
Според мен имунитета на детето е слаб. Мултисаностола няма да подейства веднага ( в същност, не зная от кога го даваш). Ако имаш финансова възможност пробвай онези водорасли на Аквасорс и коластрата им. Чувам добри отзиви. Аз ги давам отскоро на децата си, и засега не мога да ти кажа нищо.
Ако пък не-опитай с пчелно млечице, и /или прополис. за последния-изключително полезно нещо, естествен антибиотик, много силен! Купи си от пазара натурален, или от аптеката разтвор.
Успех в борбата! Hug

Последна редакция: сб, 17 дек 2005, 13:02 от Туфка

# 6
Zdraweite, az si mislh ce nashata kaka Leri na 4 godinki e "purwenec" w boleduwaneto. Koito wirus doide w BG toi e i u nas. Hremite wece kato otidem na lekar mi kazwat "aaa dobre se sprawiate deistwaite taka, kak ni neshte kolargol, a i pri neia wednaga pocwat da tekat kato zaden rinit"Mnogo sum dowolna ot ocnite kapki za nos Simple Smile Garazon. Spirat za edin den hremata. Obace mi omruznaha cestno kazano tia pusti bolesti. Probwah i multisanostol, no efekt nikakuw. Neee znam weeeece Cry

# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Защо не пробваш с Ехинацея на д-р Тайс. Ние още не можем да кажем впечатления но след един неприятен вирус и последвал бронхит с престой в болницата ни го дадоха да го пием. Както и витамините на леатон. А за хъркането нас в болницата ни лекуваха единствено с инхалации, които продължих в къщи като си купих инхалатор и се оправи за нула време. Преди болницата изпи един антибиотик без никакъв резултат.

# 8
  • Мнения: 111
А как давате прополиса? Моят син е на 4 год. и се чудя как да му го давам. Аз купих от аптеката

# 9
  • Мнения: 2 609
Благодаря ви Hug!
Аз все пак реших да не давам засега антибиотика.
Туфка,какви са тези водорасли на Аквасорс и коластра?Дай повече инфо.
Мултисаностола го давам от около 3 месеца,но ефект никакъв,както изглежда ooooh!

Последна редакция: пт, 16 дек 2005, 22:37 от Кари

# 10
  • София
  • Мнения: 2 191
Как ще сте малки за имуностимулатор.Ние сме на вашата възраст и пием AD LIQUID for kids.

Напълно подкрепям! И при нас май има ефект - последното ни боледуване мина много леко, даже докторката се учуди. Отдавам го на имуностимуланта. Прочети повече подробности, ако искаш, ето тук

# 11
  • Мнения: 8 769
Туфка,какви са тези водорасли на Аквасорс и коластра?Дай повече инфо.
Прочети ето тези теми:
Аква сорс треволяци
алготерапия
Aquasource ??
Абе много боледува това дете бе......
Пак за AquaSource и водораслите
ВЪПРОС
Там има и линкове към сайтовете на Аквасорс.

# 12
  • Мнения: 5 500
В понеделник Цецо кихна около 5-6 пъти по две, три кихавици наведнъж. Вечерта му текна нослето леко. Имам течна АФА, пръснах в носа, и дадох 2 капкомера. На следващия ден ОК. В сряда пак текна дадох 3 коластри и 3 зелени енергии, придружени с 2 капкомера течна АФА. В четвъртък нямаше хрема, ама взе да се закашля, удвоих дозата. Вчера също дадох, днес е добре.
И аз сега ги пия по 5-10 капсули и от двете, че май гърло ще ме боли.
Не веднъж съм казвала, че са вълшебни тез неща.

# 13
  • Мнения: 8 769
А как давате прополиса? Моят син е на 4 год. и се чудя как да му го давам. Аз купих от аптеката
Първо да те питам какво точно си купила? Ако е 30%-ен разтвор можеш да даваш с профилактична цел на детето веднъж дневно по толкова капки от разтвора на колкото години е детето, т.е. по 4 капки във вода, сок или мляко. Дава се 20-30 мин. преди храна. Ако е с лечебна цел - може да е два-три пъти дневно.
Ето обширна информация за прополиса, меда и пчелните продукти, за теиз, на които им се чете:
http://abiconic.dir.bg/bees/propolis.htm

# 14
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
От къде да си купа водорасли?  bouquet Стават ли за 7м бебе? newsm78

# 15
  • Мнения: 111
ами точно 30 %-тов р-р е. Значи 4 капки. Благодаря ти

# 16
  • Мнения: 666
Не се отчайвай така е с децата
 Големият ми син който сега е на девет откакто се е родил докато не стана на 7 години не спря да боледува почти всеки месец Няма да забравя лятото на 1999 г само за 3 месеца - 4 пъти влезе в болница , никакви имуностимулатори не ни помогнаха. Педиатрите казваха че след такова боледуване на 7 години ще добие имунитет така и стана вече не даваме антибиотици. Така че знай докато пораснат на нас ще ни побелеят косите

# 17
  • Мнения: 2 556
Не е възможно детенцето постоянно да боледува от нещо, което изисква антибиотик. Повечето болести при дечицата са вируси, а те не се лекуват с антибиотици. И нашата лекарка беше изписвала поне 7-8 пъти антибиотик на сина ми до 3 - годишната му възраст. Не съм му дала да пие обаче нито веднъж. За първи път пи на 3 години, когато тръгна на ДГ и направи гнойна ангина  още на втората седмица. Сега е на 5 г и е пил общо 3 пъти антибиотик - единия път пак за гнойна ангина и преди 2 седмици заради скарлатина.

Но за бронхити, настинки, хрема и т.н. недоизяснени болести антиобиотик аз не давам (на моя отговорност). Факт е, че детето оздравява и без тях. Правим му и компреси всяка вечер, ако е с кашлица, пие витамини и температуропонижаващи средства. Разбира се, ако състоянието му се влоши, не бих рискувала, но винаги след третия ден на заболяването той е видимо по-добре. Просто лекарите се страхуват да рискуват и се застраховат с антибиотик, което обаче не винаги е правилно за съжаление.

А дете без боледуване няма как да се отгледа. Не се притеснявай, по-добре наистина помисли за някакво средство за повишаване на имунитета. Успех!

# 18
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, имам една молба. 4 месеца давах на сина ми Коластра. От една седмица не съм му давала, защото свърши и не съобразих да поръчам навреме нова опаковка. Случайно стечение на остоятелствата или не, от три дни е много болен и е с висока температура. Молбата ми към вас е да ми дадете координатите на някой дистрибутор на Аква сорс, защото съм загубила тези на жената, от която купих първата опаковка. Или ако знаете някой, който да продава на бройка Коластра, да ми дадете координати. Мерси много.

# 19
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
0898 588997 Peni Днес се  запознах с нея Peace

# 20
  • Мнения: 2 609
Хмм,сега пък се замислям за друго... Thinking
Реших да търся нещо за имунната система,но постингът на gabiplus ,малко ме обърка:

Момичета, имам една молба. 4 месеца давах на сина ми Коластра. От една седмица не съм му давала, защото свърши и не съобразих да поръчам навреме нова опаковка. Случайно стечение на остоятелствата или не, от три дни е много болен и е с висока температура.

Значи ли това,че детето неболедува ,само ако постоянно пие нещо такова,а като спре,болестите отново надвиват newsm78
И по този начин подсилва ли се имунитета или тези имуностимуланти просто за момент задържат вирусите  ooooh!

# 21
  • ново
  • Мнения: 5 964

Значи ли това,че детето неболедува ,само ако постоянно пие нещо такова,а като спре,болестите отново надвиват newsm78
И по този начин подсилва ли се имунитета или тези имуностимуланти просто за момент задържат вирусите  ooooh!

На мен дистрибуторката ми каза, че за да има ефект трябва да има натрупване в организма и поне 6 месеца трябва да се вземат /имам предвид коластрата и водораслите/

# 22
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Кари, защо не пуснеш изследвания за бактерии в носа и гърлото. Денислав така боледуваше, пуснах секрет и се оказа, че има бактерии в гърлото. Лекувах с Аугментин, добре е.Засега, да чукна на дърво, се стабилизираха нещата.
При кой педиатър е Яна?

# 23
  • там някъде
  • Мнения: 234
Силно съм заинтригувана от продуктите които обсъждате по - точно от коластрата и залената енергия. И моят син боледува често, той е с увеличена трета сливица, често сме с кашлица и сополи. Четейки написаното дотук ми става ясно, че има шанс да се справим с болежките ни и да ходим безпроблемно на ясла. Моля който знае координати на дистрибутори на Аквасорс за Хасково или региона, да ми пише на лични. Благодаря ви предварително!!

# 24
  • Мнения: 2 609
Кари, защо не пуснеш изследвания за бактерии в носа и гърлото. Денислав така боледуваше, пуснах секрет и се оказа, че има бактерии в гърлото. Лекувах с Аугментин, добре е.Засега, да чукна на дърво, се стабилизираха нещата.
При кой педиатър е Яна?


Да ти кажа Доре и аз си мисля да пусна изследвания за бактерии yes
Педито ни е д-р Илиева,но с тези антибиотици напоследък,мнооого се чудя дали да не я сменя ooooh!

# 25
  • Мнения: 625
    Аз имам 2 момчета,големия въобще не боледува,но малкия ми разказа играта #Crazy
   Сега е на 6 год, с диагноза БРОНХИАЛНА АСТМА.Не искам да те плаша,но нашият случай беше като твоя,постоянно болни,постоянно на антибиотик,и хъркане в гърдите при всяко боледуване.
   Преди около година,в пълно отчаяние от всичко ,взех направление за пулмолог-спец. белодробни заболявания,така стигнахме до тази диагноза.
   ПРИЧИНИ много, но аз обвинявам лекарите,че не са съумели да поставят правилната диагноза.Детето е правило подобие на пристъпи,а ние лекуваме уж грипове и настинки,което е довело и до затвърждаване на сегашната диагноза,т.е. ако бяха поставили точната диагноза и правилното лечение,ние сега нямаше да сме на инхалатори ежедневно.
   Севетът ми е -не отлагай и не се заблуждавай-направи консултация със специалист.
   

# 26
  • София
  • Мнения: 378
А как давате прополиса? Моят син е на 4 год. и се чудя как да му го давам. Аз купих от аптеката
Първо да те питам какво точно си купила? Ако е 30%-ен разтвор можеш да даваш с профилактична цел на детето веднъж дневно по толкова капки от разтвора на колкото години е детето, т.е. по 4 капки във вода, сок или мляко. Дава се 20-30 мин. преди храна. Ако е с лечебна цел - може да е два-три пъти дневно.
Ето обширна информация за прополиса, меда и пчелните продукти, за теиз, на които им се чете:
http://abiconic.dir.bg/bees/propolis.htm


Аз пък му давам по 1 капка на килограм тегло и си го правя разтвора- така му бяха посъветвали и така правя вече втора година и има ефект  Peace

# 27
  • ново
  • Мнения: 5 964
Силно съм заинтригувана от продуктите които обсъждате по - точно от коластрата и залената енергия. И моят син боледува често, той е с увеличена трета сливица, често сме с кашлица и сополи. Четейки написаното дотук ми става ясно, че има шанс да се справим с болежките ни и да ходим безпроблемно на ясла. Моля който знае координати на дистрибутори на Аквасорс за Хасково или региона, да ми пише на лични. Благодаря ви предварително!!
Ето тук
http://aquasource.net/Main/Index.aspx?cid=6
може да направиш запитване кой е дистрибутор във вашия регион  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 4 884
Кари, това, което мога да кажа от личен опит е ,че откакто моя син пие Коластра, боледуванията му протичат значително по-леко. Пак казвам, незнам със сигурност дали сега е болен, защото не е пил Коластра от две седмици или по друго стечение на обстоятелствата, но знам колко леко му минаваше всичко през тези 4 месец, докато е пил Коластра редовно.
Чувала съм майки да казват, че трябва непрекъснато да се пие и всяко прекъсване, води до срив на имунитета и боледуване. Аз съм опитвала какво ли не и досега само от Коластрата съм усетила някакъв ефект. Наистина парите са много, но само вчера съм дала над 50 лв за лекарства..
Още не съм намерила някой, който да продава Коластра на бройка..

# 29
  • там някъде
  • Мнения: 234
Силно съм заинтригувана от продуктите които обсъждате по - точно от коластрата и залената енергия. И моят син боледува често, той е с увеличена трета сливица, често сме с кашлица и сополи. Четейки написаното дотук ми става ясно, че има шанс да се справим с болежките ни и да ходим безпроблемно на ясла. Моля който знае координати на дистрибутори на Аквасорс за Хасково или региона, да ми пише на лични. Благодаря ви предварително!!
Ето тук
http://aquasource.net/Main/Index.aspx?cid=6

Благодаря ти, вече отправих запитване и до 48ч ще получа отговор от офиса им.  bouquet
може да направиш запитване кой е дистрибутор във вашия регион  bouquet

# 30
  • Мнения: 5 500
...Още не съм намерила някой, който да продава Коластра на бройка..
Сериозно? Това е много гадно, защото много хора не могат да си позволят цяло шише, аз също давам на бройка. Поне тук във Варна е честа практика това.

Общи условия

Активация на акаунт