Коледно настроение! - 3

  • 109 632
  • 856
  •   1
Отговори
# 765
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
здравейте момичета
много хубави неща виждам и много се изкушавам да продължа със сладките
Марабу-предложенията ти са страхотни -а снимките ти направо професионални
Мириям -и твоя сладкиш изглежда божествено

ноо аз вече официално приключвам със сладките -всичките се получиха -нямам провали и съм много доволна
назад съм показвала много снимки и няма да се повтарям -ето така ще изглеждат моите торбички -подаръчета към тях си направих и картички с пожелания -и се надявам че ще зарадвам близки и приятели


един малко страничен въпрос-имам познати които малко пренебрежително гледат на тези мои празнични приготовления-дори са ми казвали че не съм добре и трябва да съм луда по цял ден да правя сладки -не са много но ги има -а после като им подаря торбички-ядат- облизват се та чак ушите им плющят-на вас случвало ли ви се е

# 766
  • Мнения: 79
Бетина33, много ми харесва как изглеждат торбичките ти:) Идеята за прикрепена картичка също много ми допада   bouquet
Има ли други, които вече са опаковали сладките, така както ще ги подаряват?
Аз засега правя сладки, доста направих, имам мерак и за още и продължавам, но нямам никаква идея как ще ги подарявам  ooooh! Моля ви ако има и други готови, дайте снимков материал  Praynig

# 767
  • Мнения: 4 068
Момичета, меденките ги озпекох, но сега ми се иска да направя от онези навитите коледни бастунчета, но не откривам рецептата. Моля за помощ!

# 768
  • софия
  • Мнения: 1 305
*sapunci*   bouquet
renci на предишната страница има рецепта за едни бастунчета  Wink

# 769
  • София
  • Мнения: 2 435
Бетина33, много хубави пликчета от къде ги купи, аз не намерих с коледни мотиви и сложих в обикновени.

# 770
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
купих ги от едно магазинче - сега виждам че и доставки правят ето разгледай
http://rakhiva.com/bg/

# 771
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

30 мин. търся в сайтовете за глазурата за сладки.Но не тази с белтък, имаше друга.Може ли някой да ми помогне.

# 772
  • Мнения: 6 833
ani d,искам да те попитам как пече мъфините-само в хартиените капсули или те се поставят в др.форма(силиконова напр.)
Ох,дано ми разбереш въпроса Embarassed
Мъфините се пекат в хартиените капсули без да ги поставяш в друга форма. Ако имаш силиконова или тефлонова форма, ги поставяш директно в нея. Simple Smile

# 773
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728

30 мин. търся в сайтовете за глазурата за сладки.Но не тази с белтък, имаше друга.Може ли някой да ми помогне.

Може би търсиш тази с пудра захар + ванилия + няколко капки лимонов сок
или бял/тъмен шоколад + ванилия + есенция-коняк + малко масло?

Също има така наречената

Пунш-глазура

130 г  пудра захар
2 с.л. червено вино  
2 с.л.  ром  

# 774
  • Мнения: 41
Засега тези Арменски сладки :  


# 775
  • sofia
  • Мнения: 176
За първи път правя сладки за Коледа, вдъхновена от вас и някои по-близки съфорумки, за което съм им много благодарна.  Hug Hug
Като абсолютно начинаещ направих линцерови сладки и меденките на Джема, които дори украсихме с дъщеря ми.
Измайсторихме и един снежен човек и куче далматинец.

 


Мисля другата седмица,  да направя нежните орехови сладки на Milаdy, които са вече пробвана отлична рецепта. Heart Eyes
Отказах се обаче, от строежа на медена къщичка - нервите ми отказват.
Още един път благодаря за прекрасния пример.  bouquet

# 776
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Може би търсиш тази с пудра захар + ванилия + няколко капки лимонов сок
Да, точно тази търся.Искам да слепя шоколадовите звезди с капучино.Може ли да ми дадеш линк с точните мерки?

# 777
  • Мнения: 2 708
Бети, чудесни са ти сладките и хич да не се притесняваш, и мен отдавна са ме обявили за луда, но добронамерено. И мен ако питаш, по-скоро ти завиждат, защото коледното настроение зависи от самите нас, от усмивките, които сами си създаваме творейки красота и дарявайки с нея хората около нас, а те са неспособни дори себе си да зарадват Simple Smile Хора егоисти съм ги квалифицирала аз и са ми в графата - игнор - а ти си се справила чудесно Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Въпросче едно. От арменските сладки една доза приблизително колко сладки излизат, дали някой е броил? Щото се чудя дали да не забъркам направо 2 дози, ама пък тия 6 чаши брашно доста ми се струват, та съм в голяма чуденка Simple Smile

# 778
  • София
  • Мнения: 3 612
Ако направя белтъчната глазура и не ми стигне времето  да украся всичко днес,дали ще може да се ползва по-късно същата глазура прибрана в добре затворен плик или ще изсъхне?Да знам дали да си забърквам малко по малко или може всичко наведнъж.

# 779
  • Мнения: 79
Момичета,вижте аз каква рецепта открих за коледни меденки. Може и да сте я публикували вече,но ще я постна.

Продукти:
800г брашно
280г пудра захар
120г твърд маргарин или масло(но имайте предвид, че с масло стават по-твърди)
5 с.л разтопен мед
2 яйца
2 жълтъка (белтъците запазваме за глазурата)
2 ч.л сода за хляб
2 ч.л подправка за меденки, ако не намерите - смес от смлени джинджифил, канела, щипка кардамом, звездовиден анасон.

Приготвяне:Размесваме добре сухите продукти, правим кладенче и чукаме яйцата, меда(не трябва да е горещ, само леко топъл) и накрая нарязваме на късчета мекото масло(маргарин). Месиме до образуването на меко и гладко тесто ( В началото може да ви се струва, че има нужда от още течност, но н еправете грешка да слагате - след известно време, брашното усвоява мазнината и става чудесно тесто, което не лепи. Хубавото на това тесто е, че веднага може да се работи с него!. Разточвате кора тънка около 5-7 мм и изрязвате фигурки. Пекат се около 10-15 мин. на 150-160 ˚С Изваждайте веднака след като забележите, че краищата започват да почервеняват. За да се получи хубава кафява глазура отгоре, е нужно да се намажат още топлите меденки с разбито яйце + 1ч.л вода и 1-2 ч.л какао (непременно прецедете сместа). После леко с четка се намазват топлите меденки, като внимаваме да не оставяме следи. Осавят се да изсъхат и се украсяват по желание - най-добре с гллазура от останалите 2 белтъка!

За глазурата съм писала много пъти, но пак да кажа. Ако искате глазурата ви да е гладка и с с нея да се правят многхо тънки линии, трябва да пресеете пудрата захар 2 пъти. Освен това може да прецедите белтъка през парче дамски чорапогащник, за да е гладък. На един белтък слагаме няколко капки лимон и около 150-200г пудра захар (според големината и гъстотата му). Ако ви се стори рядко, прибавяте захар, ако е гъсто още няколко капки лимон. Най-добре се прави глазурата на ръка, защото с миксер влиза въздух в глазурата и после стават балончета и неравности. Ако обаче не ви се играя на рънка, направете я с миксерра. Започнете да разбивате белтъците с лим. сок на най-ниската степен до образуването на пяна. После увеличете оборотите, като прибавяте захарта на няколко пъти. Глазурата трябва да е гладка и като я сложите във фунийка и отрежете около 1 мм отвор, трябва да оставя тънка, дълга, непрекъсваща линия, която да не се разлива.

Общи условия

Активация на акаунт