Подсъзнанието може всичко 33 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 82 022
  • 686
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 65
За да не ме влече Крион, има си причини - те не са само лични - а и фундаментално - концептуални.
Но не ми се занимава с него, даже за да не се свързвам с него и полето натрупано във връзка с това - даже нямам нужда. Има много хубави и хармонични методи небазирани на контактьорство, проверявал съм различни такива и са ми достатъчни.
Извинявам се, ако съм засегнал някой в темата.

# 346
  • Мнения: 100
за да твърдя едно или друго нещо, особено публично, имам основания (сериозни). Може би не съм свикнал да се обяснявам за някои неща, но това не значи че се присмивам или се подигравам на някой в темата.
Дано все пак да съм бил от полза за някой...

Вокс, сигурна съм, че имаш и познания, и опит, и добри намерения. Просто идеята и духът на тази тема са съвсем различни и начинът ти на коментиране предизвиква известен дисонанс.

Но винаги можеш да направиш контра тема "може ли наистина подсъзнанието всичко, вреди и ползи", където да се коментират всички спорни въпроси. Така всеки ще има избор и няма да е нужно да се правят компромиси - на който тази тема му се струва твърде позитивна и не му харесва, чете само твоята, който се дразни от твоята тема, идва в тази да се зареди. Ще можеш да изразяваш свободно мнението си, без да срещаш негативен отпор, защото вече нагласите към другата тема ще са съвсем различни.

Лени може да сложи линк към нея на първа страница. Peace

# 347
  • Мнения: 90
Наистина напоследък има особено раздвижване- та си мисля: не е ли това урок,или пък изпитът за всичко изчетено и споделено тук?!...Дали не трябва да си покажем какво всеки е усвоил и да преминем нататък?!... Thinking

 Peace

# 348
  • Мнения: 13
Ох, моля ви хайде мир вече Peace   Моля! Извини! Благодаря!!
И една притча, която не веднъж сме чели smile3525
Един ден, когато се върнал от сутрешната си разходка, Учителят заварил учениците си, да спорят ожесточено. Учудил се и ги попитал за причината.
- Спорим Учителю, как да различим Доброто от Злото.
Знаем, че това, което е Добро за един човек, може да е Лошо за друг.
Знаем, че едно нещо може да е добро днес, а утре да е Лошо.
Как да познаем тогава? Как да ги различим?

- Както във всяко нещо и тук има два пътя. - отговорил учителят. - Пътят на Сърцето и Пътят на Разума.
- А кой от тях да изберем, Учителю?- попитали учениците.
Учителят се засмял и ги накарал да завържат очите си.
После ги помолил да протегнат ръце напред и да преценят, Добро или Лошо докосват.
- Това е Добро!- отговорили в един глас учениците. - Топло е, меко и нежно.
- Сега свалете превръзките и погледнете!- засмял се Учителят.- И пак преценете.
- Но това е кожа от тигър!- възкликнали учениците. - Най-свирепото създание в джунглата. Носи страх и смърт. Това е Лошо!

- Преди малко вие извървяхте двата пътя на познанието.
Когато бяхте със затворени очи, все едно следвахте пътят на Сърцето и сгрешихте.
Дори зад най- приятното усещане може да се крие Злото.
Когато отворихте очи, все едно следвахте Пътят на Разума и пак сгрешихте,защото дори зад най-жестокото същество, може да има нещо добро.
За да направите разликата, трябва да изминете и двата пътя.

- Но Учителю, човек не може да върви едновременно по два пътя!
- Не можете и никой не може.
В животът на човек има достатъчно време да извърви и двата.
Когато е млад бърза и тръгва по Пътя на Сърцето,
а когато остарее му остава само Пътя на Разума.
Затова вървете по пътят, който е пред вас в момента,
но винаги помнете, че има и друг.

# 349
  • Мнения: 258
О-о-опс, хайде да сме по-коректни - едно е нещо да не те влече и съвсем друго е да го оплюваш.
Щото и мен примерно метода "Силва" не ме влече, но някой някъде да е срещнал в мой пост да го оплювам... защото съм наясно, че това може да е най-добрия метод за някого. След като не си работил с нещо, от каква позиция го отричаш. Говоря по принцип Grinning, фундаментално-концептуално, щом предпочиташ Peace
Всъщност, всички сме канали, някои по-задръстени  Mr. Green , други не толкова, наблюдавай децата, за тях е съвсем естествено да са в постоянна връзка с невидимия свят и в това нищо "медиумско" не виждам. Това, че съществува спам-ченълинг на мен не ми е основателна причина да отрека всяка форма на такъв. Бъди си в твоите хармонични методи, кой ти пречи!?
Бъдете в Любов и Светлина!!! И не се страхувайте...

# 350
  • Благоевград
  • Мнения: 62
 lovekiss Привет на всички ОБИЧАМ ВИ... обичайте се lovekiss  ....защо да се виним един друг като всеки има право да бъде себе си  Flowers Sunflower ....не ние сме тези който съдим ...нали? Нима нямаме право на мнение или на определени постъпки  Flowers Sunflower ....фейчките не съдят - те даряват положителна енергия...усмихнете се  Flowers Sunflower smile3520
Приемете го от хубавата му страна...като шанс...като слънчице или пък пухкаво облаче  babydust7
На всичко това учехте ...вярвахте....харесвахте вие и аз научих това от вас.  love001
Прекрасна вечер от мен!  Hug

# 351
  • Мнения: 65
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=548166.new#new

Цитат
фейчките не съдят - те даряват положителна енергия

За нерушимата дружба между феичките и джедаите   Coffee

Последна редакция: вт, 07 дек 2010, 20:43 от Vox populi

# 352
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Влизам да се отпусна в приятна атмосфера и  какво виждам Shocked. Аз макар, че не пиша много с удоволствие чета нещата, но  се изненадах от възцарилата се атмосфера. Мили феи нека отново  си се завърнем и създадем вълшебната атмосфера, която беше  тук. Всяка от пишещите  е достатъчно духовен човек, за да не се поддаде на едно подобно предизвикателство.  А  относно това колко са"вредни" някои от ритуалите, ако има конкретен аргумент, а не общи приказки с удоволствие бих го прочела и дори дискутирала. Лично на мен някои техники са ми помогнали - благодаря на споделили те ги Hug Hug.
Вълшебство и много любов на всички Ви  bouquet Hug
 

# 353
  • Мнения: 13
Момичета,
представете си , че пред вас има две абсолютно еднакви бутилки пълни с вода. Вие сте убедени, че са пълни със светена вода и всяка глъдка е за добро. Един ден идва някой и ви казва, да внимавате, защото в едната бутилка водата не е светена, ами е отровна, но ефектът не е мигновеннен, отровата може да ви засегне след години... ако не искате да му повярвате, поради каквато и да е причина, поне трябва "да имате едно наум" ( преди де ползвате сляпо нещо, да го проучите).

На мен лично Vox ми предложи помоща си и съм му много благодарна!!!

Всеки сам взима решенията си и всеки носи последствията от тях. В правото няма значение дали познаваш даден закон или не, ако го нарушиш (дори несъзнателно, от незнание...) пак си виновен. В живота също.

Обичам ви и нека мъдростта направлява делата ни!

# 354
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
Учудвам се колко нещо сте изписали по един и същ въпрос.

Vox populi, поздравления за новата тема.

Аз също не съм съгласна с всичко от прочетеното тук. Разчитам на интуицията си. Благодарна съм и. Обаче, както са писали някои от момичетата, важно е не само какво ще кажеш /напишеш/, но и по какъв начин. Едно и също мнение може да се изрази по различни начини. Понякога постовете действително са доста крайни.... Необходима е толерантност към чуждото мнение. Дори да е доста различно от нашето.

Момичета, ние съхранихме темата доста дълго време около две години и половина. Мисля, че от нас зависи да запазим добрия тон и да продължим напред. Нелогично е след всичко, което сме изчели и осъзнали да се поддадем на няколко страници с назидателен тон и поучителни нюанси. Всъщност ние правим темата - тя ще бъде такава, каквато я сътворим. Нали всеки е творец на своята реалност? Когато нещо не ми харесва просто го игнорирам. То не е в моята реалност. А и ако у дома дойде някой, който не ми допада, няма да си напусна жилището, заради него....

 Ще споделя отново някои от любимите си мисли с вас.

"Когато промениш начина, по който гледаш на нещата, нещата, които гледаш, се променят."

Сигурен ли си, че си прав ? Съвсем, съвсем сигурен ? Да бъдеш „прав“ затваря вратите към „правотата“ на другите хора, които считат, че ти грешиш, точно както ти считаш, че те грешат.   / Dess,  Hug

Ти никога не правиш нещо за другите, а само и единствено за себе си, все едно по какъв начин го представяш.

Хората не правят нищо заради теб, а само и единствено за себе си, все едно по какъв начин го представят.

“Никой не може да ме нарани (обиди) без моето разрешение.”

“Слабите не могат никога да простят. Прошката е качество на силните.”

“Принципът “Око за око” може само да доведе до пълното ослепяване на целия свят.”

За да промениш всичко, просто трябва да промениш начина си на мислене.

Когато започваш нещо ново, успехът ти се определя преди всичко от отношението ти към него.

Понякога да си добре възпитан означава просто да търпиш лошото възпитание на другите.

Нямаше да се тревожим какво си мислят хората за нас, ако знаехме колко рядко го правят.

Човек никога не се сблъсква с проблем, който да не съдържа в себе си и някаква възможност.


Желая ви вълшебна нощ, мили феи!



# 355
  • Мнения: 65
да си кажа - не ям феички и смехорани на закуска  Embarassed Heart Eyes

# 356
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
Vox populi, предполагам, че си в нашата тема, с най-добри намерения, а не защото си гладен.  Laughing  Само, че просто не улучваш тона, макар, че имаш значителен напредък в това отношение в сравнение с първите ти постове тук. Споделям някои твои възгледи, но бих използвала по-различни фрази, словосъчетания и пр., за да ги изразя.

# 357
  • Мнения: 90
Vox populi, поздравявам те за новата тема. Мисля, че това показва че имаш добри намерения.  Peace

# 358
  • Мнения: 863
Да попитам-формулирането на желания по новолуние не е ли равносилно на молбите към Бог?Каква вреда биха могли да нанесат?В края на краищата нищо не взимаме насила от тези горе, или греша?

# 359
  • София
  • Мнения: 1 724
F Diamond, прекрасна новина Hug
lenny, нека да останем настороени по същият начин. Не приемай нищо лично Hug
Миа, доколкото разбирам, вокс е отворил нова тема за вредите или съмненията или каквото и да е в посока как позитивното мислене вреди  - моля те да отправиши въпроса си там.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт