Коледно настроение! - 2

  • 115 127
  • 755
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 172
 Лулу...тези прасенца са повече от разкошни...като малки бижута са в тези кутийки  Heart Eyes
 Аз още не съм започнала с приготвянето на коледните сладки...но ще ви следя и от др седмица мисля да започна ...събирам идеи за сега и ви се възхищавам пред компютъра, цъкам с език ... браво момичета, като едни вълшебници сте в кухнята . Благодаря ви , че споделяте с нас таланта и опита си   bouquet

# 406
  • Мнения: X
Здравейте момечита,много хубави предложения,от вас се запалих и аз.
Направих в петък линцеровите сладки,но не съм ги слепила,сутринта взех 2,но много твърдички са,като ги слепя ще омекнат ли и колко време преди да се консумират трябва да ги слепя и украся.

# 407
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ана, прибери ги в метална кутия с капак.
Наталина е пояснила подробно - слепват се няколко дни преди Коледа - да речем 5-6 и тогава ще омекнат.
Ако още ти се виждат твърди - сложи при тях в кутията резени ябълка Peace.

# 408
  • Мнения: X
Ана, прибери ги в метална кутия с капак.
Наталина е пояснила подробно - слепват се няколко дни преди Коледа - да речем 5-6 и тогава ще омекнат.
Ако още ти се виждат твърди - сложи при тях в кутията резени ябълка Peace.

Благодаря ти, Hugсега ще ги прибера.

# 409
  • София
  • Мнения: 436
Привет момичета! Страхотни неща и идеи... следя ви от самото начало и заразена от вашето настроение вчера украсих цялата къща, купих си лампички за двора и дори светещ елен, който се движи   Joy  Луда работа... и елхата си смених с нова двуметрова ....  Crazy
Ето малко снимки Simple Smile (Елена още не сме го сложили и не съм го снимала)






 

  

   












Естествено има още доста неснимани неща - кухненски ръкохватки, кърпи, венци, чорапи...  Crazy

Лек ден на всички! Скоро и аз ще почвам със сладките... в тези ред на мисли и едно бързо питане... този айсинг на прах, за който говорите същия ли е на вкус като този със пудрата захар и белтъка и по-лесно ли се прави?



                          


Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 11:49 от anisunshine

# 410
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Току що направих портокаловите корички на Мариета, ракошни са. Първите ги изтървах леко и се карамелизираха  Mr. Green Ужасно вкусни са, направо съм в рая! Обаче приемам идеи какво да направя със захарния сироп, който има божествен портокалов вкус  Heart Eyes Няма да го хвърля, но на какво да го сложа...на някой кейк?
Забърках тестото и за ванилените кравайчета, утре ще ги пека  Mr. Green
Приятна и успешна седмица ви желая! Моята стартира вкусно  Hands Clap

# 411
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Пупинка, и моят остатък от захарния сироп стои, но няма да иде зян - ще го метна я в мъфини, я в кейк, просто чакам да отмине един гаден вирус, дето ми съсипа дечицата и нищичко не хапват вече 10 дена Confused...
И аз съм "изпускала" коричките, обаче пък и те едни карамелени, мммм Crazy

# 412
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Ооо, говори ми  Hug Дори леко съжалих, че не изтървах и останалите. Но карамелизираните натъртват със сладкото...за десерти сигурно ще са убиец. Другите ще ги изядем на един дъх  Mr. Green

# 413
  • Мнения: 899
лулу, страхотни прасенца, не бих посмяла да ги опитам дори, толкова са красиви!
Мариета, да се оправят бързо дечицата, че да ни показваш още коледни красоти Simple Smile .

Аз малко на ръба да изскоча от темата, обаче тук при нас откриха в събота най-известният коледен базар в Германия и попрекалих сериозно с греяното вино, вурсчетата и сладкишите, докато мъжът ми снимаше с риск да му опадат пръстите от студ, та да ви почерпя с галерия от събитията за настроение: http://dnevnik.bg/photos/2010/11/29/1001557_fotogaleriia_nai-izv … azar_v_germaniia/ . Много е красиво и вълшебно, навън трупа сняг, а и си заплюх да пробвам да направя немски плодов хляб - вкусът е специфичен, не знам дали на всеки би харесал - леко стипчив, с много сушени плодове и ядки, вижда се как изглежда на една от снимките, но пък беше много по-популярен от щолените. Отивам да пазарувам продуктите, после ще докладвам резултата и много добро настроение ви желая Simple Smile .

# 414
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
лулу, страхотни прасенца, не бих посмяла да ги опитам дори, толкова са красиви!
Мариета, да се оправят бързо дечицата, че да ни показваш още коледни красоти Simple Smile .

Аз малко на ръба да изскоча от темата, обаче тук при нас откриха в събота най-известният коледен базар в Германия и попрекалих сериозно с греяното вино, вурсчетата и сладкишите, докато мъжът ми снимаше с риск да му опадат пръстите от студ, та да ви почерпя с галерия от събитията за настроение: http://dnevnik.bg/photos/2010/11/29/1001557_fotogaleriia_nai-izv … azar_v_germaniia/ . Много е красиво и вълшебно, навън трупа сняг, а и си заплюх да пробвам да направя немски плодов хляб - вкусът е специфичен, не знам дали на всеки би харесал - леко стипчив, с много сушени плодове и ядки, вижда се как изглежда на една от снимките, но пък беше много по-популярен от щолените. Отивам да пазарувам продуктите, после ще докладвам резултата и много добро настроение ви желая Simple Smile .

O, Umbra, завидях ти!  Heart Eyes Миналата година бяхме с мъжа ми в Дрезден първата адвентна неделя, при отварянето на коледните пазари! Беше прекрасно. За съжаление след това имах грижи около баща ми (Бог да го прости) и нямаше време за обработване на снимки (исках да направя малък фоторепортаж). Специално снимах сергия по сергия, опитах оригинален дрезденски щолен и много други вкусотии. Снимките обаче май са безвъзвратно загубени, защото сменях компютъра, а моя мъж, нищо че е програмист естествено не беше копирал хард диска на стария и сега не може да възпроизведе съдържанието му.... Съжалявам за оff-а ама не се сдържах - Коледа в Германия (както и във всички страни бивши провинции на Австро-унгарската империя) е приказка - не може да се сравни с нищо друго!

Лулу, прекрасни прасенца, като от порцелан са! Hug

# 415
  • София
  • Мнения: 3 271
Така, както казах вече готова съм с Линцерите(правя ги за първа година и малко ги попрепекох, но ще се язядат де Wink), Джинджифиловите (правя ги за 4та година) и разбира се АКК (пак за 4та поредна година)

    
 



# 416
  • София
  • Мнения: 1 832
Ние тази година ще сме в Прага от 23 до 27 декември. Надявам се да е много красиво и снежно!

# 417
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ние тази година ще сме в Прага от 23 до 27 декември. Надявам се да е много красиво и снежно!

Приятна ваканция  bouquet! Ще чакаме снимки!

Досега подсмърчах по германските Crazy...ми знаят хората да се веселят, да празнуват, пък ние - освен да се бием по опашките Confused...

# 418
  • Мнения: 121
Ей, колко коледно ми стана Grinning Снимка №32 ми стана любима.
За греяното вино разбрах, а какво представлява коледният пунш за децата (аз понеже в момента съм в тази категория Laughing)?

# 419
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Ох, обожавам ги тези страни по това време на годината.  Blush Вчера, докато се печеше коледния кейк ми замириса много на Виена. Ако не бях на антибиотик, веднага щях да си забъркам едно греяно вино. Blush

Общи условия

Активация на акаунт