Коледно настроение! - 2

  • 115 123
  • 755
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 3 612
Момичета имам спешна питанка Praynig В момента изрязвам меденките,но не помня на загрята или студена фурна се пекат

# 226
  • София
  • Мнения: 2 671
В загрята на 175 С ги пека аз.

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Намерих интересна украса на коледна салата

Направена е от картофено пюре и украса от чушки, морков и магданоз.
Източник:Веселият готвач

Подобно нещо имаше преди 2 години. Мисля че цялата салата беше полепена с броколи.

Намерих рецептата


Цитат на: Clairette в Вторник, 25 Ноември 2008, 18:21
Цитат
И аз имам интересно предложение, подобно на това по-горе 

2-3 сварени картофа се пасират и се омесват с крема сирене. Получената смес се изсипва в прозрачно дом. фолио, завива се и се оформя конус.( може да се добавят всякакви подправки на вкус) Престоява около 10-15 минути така увито. През това време се събира " цвета " на сварено броколи. Най-добре да е обработено леко на пара, за да не се промени много цвета, необходимо е само леко да омекне, колкото да може да се отдели меката ронлива част по повърхността ( цвета ).
Поставя се конуса да застане на основата си ( като елха), маха се внимателно фолиото, след което отделения цвят от броколите се полепва по конуса. Добива вид а зелена елха.
За украсата може практически да се използва всичко  . Можете да използвате зрънца от нар ( ако намерите   ) като коледни червени топки, ронена царевица за жълти топки, може от жълта чушка да се отреже звезда и т.н.

# 228
  • София
  • Мнения: 3 612
В загрята на 175 С ги пека аз.
  bouquet Благодаря!

# 229
  • Мнения: 211
Да, аз за Коледа правих такава, цялата полепена с броколи:



Видях я някъде в интернет, но не помня къде. Мислех да и слагам играчки от нар и царевица, но така се уморих с броколите, че се отказах. Все пак пожънах голям успех с нея!

# 230
  • София
  • Мнения: 771
Panadila, формичките, които си поръчах са тези, но виждам, че са изчерпани при тези продавачи.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330491481 … ame=STRK:MEWNX:IT

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220693508 … ame=STRK:MEWNX:IT

Рецептата, по която ги правих, е за захарни сладки. Няма проблем да я публикувам, но не мисля, че е в духа на Коледа. Рецепти дал Господ, но в случая е подходящо да се ползват теста, които не се деформират при печене и естествено вкусни.

Показвам едни сладки с идея за украса




И Щолена, който направих вчера по рецептата, препоръчана от Фантазия, с малки промени от моя страна. Стана много вкусен, а да не говорим колко бързо се приготвя.




А тук описание как го забърках аз - http://ladybug-kali.blogspot.com/2010/11/blog-post_24.html

Леля Ог, като твоята елха хич няма да и придирям, изяждам я и неукрасена Simple Smile

Много идейни бухалчета, Umbra!

# 231
  • Мнения: 1 269
страхотна е елхата!
броколи вкьщи ям само аз, за останалите картофите  Grinning

и бухалчетата са много оригинални!

# 232
  • Мнения: 2 028
Аз май забравих да си покажа тук сладките бухалчета, стават за Коледа според мен, децата им се радват много Simple Smile

рецептата, стъпка по стъпка


Umbra, леле, тези бухалчета задължително ще се пробвам да ги направя   bouquet този сайт твой ли е... страхотно местенце...

# 233
  • София
  • Мнения: 6 280
За белтъците - дали не се продават някъде на прах? Честно казано и мен много ме притесняват въпреки, че работя с пресни домашни яйца.  newsm78

Ще се повторя, но ... в магазинето на Три уши има прахообразна глазура, състав пудра захар, белтъци на прах и разни консерванти. Пакетчето е 200 гр, разбива се с миксер с малко водя (има указание за количествата), цената е 4 лв.

Последна редакция: ср, 24 ное 2010, 13:53 от catty m

# 234
  • София
  • Мнения: 2 671
С момичетата от Тортената си поделихме една разфасовка белтъци на прах от магазина Илчовски (координати в Тортената библиотека), нямам представа колко тежи и струва целият пакет.

Друг вариант е да си купиш готови целувки, да ги смелиш на прах и да го ползваш като белтъците. Четох го в някакъв сайт, бях дала линк в Коледната тема миналата година, ако ти се търси.

# 235
  • Мнения: X
Аз май забравих да си покажа тук сладките бухалчета, стават за Коледа според мен, децата им се радват много Simple Smile



рецептата, стъпка по стъпка

Много хубави и нтересни са,а кафявата захар може ли да се замени с обикновена бяла?

# 236
  • Мнения: 899
Радвам се, че ви харесват бухалчетата, това е вече една от любимите ми рецепти, много са забавни Simple Smile .

ana74, няма проблем да се замени кафявата захар с бяла. От кафявата стават с леко дъвчащ ефект (не знам как да го опиша), с бялата ще са си идеално хрупкави. Затворени в кутия омекват.
ray, благодаря, мой е блогът Simple Smile .

kali, невероятен ти се е получил щоленът, тази рецепта от Безкраен пикник и аз много я харесвам, щоленът не е сух - най-голямият му плюс.

# 237
  • Мнения: 132
Здравейте, аз темата съм я пропуснала тази година, но ще се опитам да наваксам. С това лято, което беше навън някак си не мога да мисля сякаш коледно! Добре, че се захлади. Grinning
Аз миналата година правих едни Немски сладки. Станаха убиец, толкова вкусни и ароматни.

Освен това правих и един Ароматен сладкиш, няколко пъти. И той е супер ухаен. Докато се приготвят съставките цялата къща добива миризма на карамфил, бахар, ром портокали и т. н.

Курабийки с късметчета се оказаха друг хит на Коледните празници. Simple Smile И да не забравя ореховките! Simple Smile

Umbra, тези бухалчета са невероятни.

# 238
  • Мнения: 9
Здравейте, видях че сте харесали идеите ми. Да, снимките не са мои лични, но идеите са страхотни и това не пречи да ги пробвате. Аз самата последните 2 години като започне да става студено, почвам и аз с украсата. Правила съм повечето идеи за моята къща, други идеи за къщата на майка ми. Приятелките ми също са допринесли за идеи и са ги пробвали. Ето имам още няколко тук:

http://mese4ka.com/2010/11/koledni-ukrasi-sas-sveshti-tchast-2/

Просто имам блог, в който споделям всички такива идеи, мисли, мнения и т.н. Аз лично предпочитам сама да си направя так украса по снимка, а не да купя 100 неща от магазина и просто да ги сложа навсякъде. Не е нужно 1:1 да се направят тези декорации - въпсросът е да отключат въображението в дадена посока.

# 239
  • Мнения: 6 472
Едно лесно предложение от мен - Захаросани ябълки




[/url]

Общи условия

Активация на акаунт