Деца с увреден слух - 9

  • 184 807
  • 608
  •   1
Отговори
# 585
  • Пловдив
  • Мнения: 690
http://www.otoemissions.org/FTP/EGEBA_E.PDF
Според брошурата на апарата за да е успешен теста трябва съотношението сигнал шум да е над 5 дб за всички тествани честоти. Т.е в резултат на звукът в слуховия нерв да се генеририра достатъчен сигнал. При вас само за лявото ухо имате потенциал при 3 кхц  = 2 дб и той е под прага за успешен тест. Ако нямате проблем с слуха трябва всички колонки да са над чертата 5 дб.
Това ще рече, че дясното ушенце е по - тежък случай? С лявото чува повече? Моя син е аутист и винаги сме си мислили, че има проблем с обработката на звуковете, а то....

# 586
  • Варна
  • Мнения: 39
Здравейте, пишете че детето ви е аутист. При моето разбрахме на 3,5 г че има проблем със слуха. Аз също си мислех, че може да е в спектъра. Вече беше започнала да работи с логопед и психолог....а то какво се оказа. Няма как едно дете да е пълноценно в общуването ако едно от сетивата е засегнато в голяма степен, в случая слуха. Тя също имаше странно държание, почти никакъв говор (десетина думи в речник), с други хора почти не искаше да играе...и други дребни неща. Носейки апаратите и с подкрепата на специалистите, нещата коренно се промениха. Това лято стават 4г. от както знаем за увредения слух. Едното ухо е тежко чуващо, другото е в зоната на глухотата. Говори, общува вече е в.първи клас в масово училище...справя се чудесно. Дано и при вас диагнозата аутизъм е била заради слуха и това е да било грешка. Много работа ви чака с вашето дете. Работете вие и специалистите постоянно с него и ще видите как ще напреднат нещата. Успех ви пожелавам.

# 587
  • Пловдив
  • Мнения: 690
Здравейте, пишете че детето ви е аутист. При моето разбрахме на 3,5 г че има проблем със слуха. Аз също си мислех, че може да е в спектъра. Вече беше започнала да работи с логопед и психолог....а то какво се оказа. Няма как едно дете да е пълноценно в общуването ако едно от сетивата е засегнато в голяма степен, в случая слуха. Тя също имаше странно държание, почти никакъв говор (десетина думи в речник), с други хора почти не искаше да играе...и други дребни неща. Носейки апаратите и с подкрепата на специалистите, нещата коренно се промениха. Това лято стават 4г. от както знаем за увредения слух. Едното ухо е тежко чуващо, другото е в зоната на глухотата. Говори, общува вече е в.първи клас в масово училище...справя се чудесно. Дано и при вас диагнозата аутизъм е била заради слуха и това е да било грешка. Много работа ви чака с вашето дете. Работете вие и специалистите постоянно с него и ще видите как ще напреднат нещата. Успех ви пожелавам.
Как се надявам да е като при вас.... Просто е по - малкото зло. Работим много с него и ще продължаваме.

# 588
  • Мнения: 31
Здравейте на всички...Съвсем от скоро случайно разбрахме, че дъщеря ми, която е на 8 години има проблем със слуха. Всичко започна в началото на м. април, когато изкарахме грип. След седмица и еднократно вдигане на температура и лека хрема забелязахме, че детето не ни чува когато й говорим. Почти винаги искаше да й се повтаря и казваше, че ни чува но не ни разбира. Естествено, това се случи по празниците...Веднага след празниците посетихме УНГ, който установи отит. Предписа ни антибиотик и капки за нос за 7 дни. След лечението лекарят й направи изследване и установи, че има намален слух и при двете уши във високите честоти. Тази новина направо ме шокира...На тозиетап не ни предписа лечение, защото била много малка... Животът ми се обърна за две седмици и сега незнам какво да направя, какво следва като изследвания, изобщо съм много объркана. Четох, че се прави изследване в ИСУЛ или ВМА. Лекарят нищо такова не ни каза. Моля ви да споделите опит, какво да направим първо. Не сме от София. Благодаря на всички, които се включат със съвет.

# 589
  • Мнения: 39
Отивайте при Попова в Исул или Цветков мисля беше в ВМА. Ако по навреме установите причината може да спсите по голяма част от слухът ако е  нещо по сериозно. Също така ако не коригирате с слухови апарати или импланти се уврежда и говора. Това което не чува няма как и да го каже. Някой причини за слухова загуба водят до необратима загуба примерно невросензорна загуба , други като отосклероза се лекуват напълно оперативно. При невросензорна загуба ако се хване до няколко месеца може да се възстонови част от слухът с витамини и съдоразширяващи , но мине ли година край. Така че не си губете времето. При нас също се получи след изкаран грип.

# 590
  • Мнения: 31
Благодаря на всички, които споделиха опит. УНГ при който ходихме ни изписа терапия с танакан, милгама и преднизолон, но ме достраша да дам милгама на толкова малко дете и не я дадох. Някой има ли опит с тези лекарства за толкова малко дете? Тя тежи 25 кг. Ще действаме и ще отидем при Попова. Тя работи ли с направления?

Последна редакция: чт, 19 май 2022, 11:52 от juju12

# 591
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ето данни за Попова, регистрирана е в Супердок, може директно да си запишете час, явно работи със ЗК.
https://superdoc.bg/lekar/diana-popova
Има часове чак в края на юни, затова първо си направете регистрация в Супердок, запишете час и юни вземете направление, защото важи само месец.
За Милгама не знам, пише, че не се препоръчва под 18г., но реално това са витамини В1 и В12 (същият е съставът на Невробекс, там има и вит.В6 и понякога го изписват и на деца), може лекарят да ви е изписал някаква по-ниска дозировка спрямо теглото. Нямам понятие, трябвало е да се консултирате и с джи по-то на детето.

# 592
  • Мнения: 23
Здравейте, търся контакт или насочване към доктор във ВМА за извършване на БЕРА. Искам да повторим изследването на сина ми преди предприемането на по-сериозни мерки.

# 593
  • Варна / UK
  • Мнения: 375
Здравейте, търся контакт или насочване към доктор във ВМА за извършване на БЕРА. Искам да повторим изследването на сина ми преди предприемането на по-сериозни мерки.
Здравейте,
Д-р Дончев изследва дъщеря ми, но беше преди 12 години. Виждам, че в easydoc телефонът му е същият, който съм си записала:
Успех Hug

# 594
  • Мнения: 1 406
А на този телефон ли се записват часове за др Дончев?
Преглежда ли и с направление? Чудя се между него и проф Попова.

# 595
  • Мнения: 2 543
Здравейте! Знаете ли дали проф.Попова може да направи аудиометрия в частния си кабинет в Манастирски ливади или трябва да идем с Исул?
https://superdoc.bg/lekar/diana-popova

# 596
  • Мнения: 6
Здравейте! Реших да пиша в тази тема, въпреки че е стара. Дъщеря ми на 4г е диагностицирана със загуба на слуха - 70дц във ВМА. От 3 дни е със СА, които обаче носи с променлив успех като на 3я ден категорично отказва да ги сложим. Детето има много беден речник като от 1 година работи с логопеди, но без особен резултат и точно това ни насочи да проверим слуха.
Въпросите ми са следните:
1. Как вашите деца възприеха апаратите? Колко време отне да свикнат с тях?
2. Моля да ме насочите към добри сурдопедагози и при възможност да ми изпратите контакти, т.като искам максимално бързо да започне работа със специалист.
3. След направен скенер, се оказва, че проблемът при нея е в кохлеата, която е малко по-къса (според лекаря това не е проблем), но има и липсваща преграда в самата кохлеа. Обясниха ни, че в кохлеата има 3 прегради, като при нея една липсва.
Имате ли представа дали това може да се оправи оперативно?

Всякакви насоки ще са ми от полза.

Предварително благодаря,

# 597
  • Варна
  • Мнения: 39
Здравейте, предполагам че сте от София. Бих препоръчала Яника. Моя позната с дете, точно там за една седмица успяха да го накарат да носи слуховите апарати, след почти година неуспех у дома. Потърсете ги е интернет. Ние сме от Варна. Моето дете започна със слуховите апарати на 3г. и 6м. Не е имало отказ. По препоръка първите дни ги носеше у дома с чести почивки. Прибрах всички шумни играчки, защото си представете каква какафония е първоначално. Покрай дъщеря ми, осъзнах колко много звуци чуваме и не обръщаме внимание. Едно отваряне на врата на хладилник/микровълнова, пускане на пералнята, шум от някоя машина. Тя около два месеца не спираше да пита " Мамо, какво чува се?".  С вашата загуба сме, на едното ухо е по-голяма даже. Успя с много труд и работа да настигне връстниците си. Чака ви доста работа у дома. Сега е в масово училище (3клас), справя се чудесно.

# 598
  • Мнения: 1 406
Здравейте, освен проф. Попова за намален слух на дете на 8год.,  кой друг Унг беше подходящ в София? За проф Попова няма часове скоро.
Благодаря

# 599
  • Варна
  • Мнения: 39
Не мога да ви пиша лично, забранени са съобщенията.

Общи условия

Активация на акаунт