Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! – 7

  • 208 835
  • 730
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 17 546
Да, спря да го боли. При него болката отиваше основно в десния крак от сегменти от диска притискащи нерва. Днес се видяхме. Отложиха втората операция. Даже заминава на почивка в Турция в събота. Малко е скован и като става е леко превит, ама като се пораздвижи, се изправя.
Пък аз, да ви кажа, доста плувах на морето. Blush Водата, както знаете, е супер топла и се отпуснах та влизах на стотина метра навътре. И понеже нямаше вълни и беше като езеро бях съвсем смела. Беше ми добре.

# 481
  • София
  • Мнения: 958
Преди време още някой тук в темата се оплакваше от парене на мястото на ДХ, но не помня кой беше. newsm78

Аз съм.... Simple Smile


при мен паренето е някакъв вторичен етап след по-силна болка или пък ако се преуморя започва парене и ако не си почина ме заболява..... newsm78

Изобщо като баба съм вече и това си е...... Rolling Eyes

Да споделя за колана - поне засега съм много доволна.......дори ако ме заболи и го сложа ме отпуска веднага. Лошото е, че трудно го понасям по цял ден в тези жеги и го слагам само на работа.


Чудя се за балнеолечението....преди 10 дни свърших физиотерапията и сега трябва ли да почина малко преди да искам от лекаря направление за баните...?

# 482
  • Мнения: 0
Добре, а този колан не е ли нож с две остриета? Нали по този начин отнема част от функциите на мускулите на кръста, те намаляват, а оттам шанса за нов проблем рязко се увеличава? Правилни и редовни упражнения сякаш са по-добър вариант с по-дългосрочни последици.

# 483
  • Мнения: 615
Преди време още някой тук в темата се оплакваше от парене на мястото на ДХ, но не помня кой беше. newsm78

Аз съм.... Simple Smile


при мен паренето е някакъв вторичен етап след по-силна болка или пък ако се преуморя започва парене и ако не си почина ме заболява..... newsm78

Изобщо като баба съм вече и това си е...... Rolling Eyes

Да споделя за колана - поне засега съм много доволна.......дори ако ме заболи и го сложа ме отпуска веднага. Лошото е, че трудно го понасям по цял ден в тези жеги и го слагам само на работа.


Чудя се за балнеолечението....преди 10 дни свърших физиотерапията и сега трябва ли да почина малко преди да искам от лекаря направление за баните...?


Хубаво е да изчакаш малко нека видиш резултата от ФТ. А на бани най добре отиди по късно другия месец или Октомври за д анямаш проблеми зимата  Peace

# 484
  • Мнения: 54
Rolling Eyes А как тогава стигна до това да търсиш (и да намериш за съжаление) ДХ? Само от паренето?
Ами тя историята е толкова дълга и мъчителна че...ако я разкажа на някой болките в кръста могат да му се видят бял кахър. Аз бях много зле допреди няколко месеца, като от самото начало ме засилиха в неправилна посока - психическа основа. Невроложката реши че това което и описвам е нетипично и ме прати на психиатър. Там е ясно кво става - диагноза винаги ще се измисли за да се изпишат шепа антидепресанти, с които нямах намерение да се тровя. Затова реших да пробвам с хомеопатия, влоших се много, паренето се премести на едно друго място (няма да споменавам къде) и настана голям ужас. От юли миналата година, до май тази, бях много зле, пари ми все едно прясно са ме нажулили с коприва, а междувременно обиколих маса хомеопати, психолози, психотерапевти, сексолози и какви ли не още измислени лечители, като естествено навсякъде цаках луди пари без никакъв резултата насреща. Накрая отидох при една гледачка, хвърля карти, реди боб, не знам кво прави, каза че проблема е с нервите, да отивам на невролог. Ден преди това се връщах точно от такъв, който пак ме прати на психиатър, на който едва се сдържах да не му забия 2 шамара #Cussing out Но реших да видя какво ще каже 3-ти такъв, който тя ми препоръча. Така отивам и още с влизането предпупредих че ако ще ме праща на психиатър направо си тръгвам. Той естествено беше длъжен след като предишните не ми направиха никакви изследвания да ми насрочи такива. ЕМГ-то не показа проблем, освен леко забавена проводимост на Л5 коренче вляво. За него беше много странно, каза че досега такъв случай не е имал, хем няма проблем с изследването пък мен ми пари и нищо друго. Споменах че след това пих Афламил 20 дена и като нямаше ефект и от него - физиотерапия, след което се разбрахме че ще направим снимка. И...ето ме сега, повече от година трябваше да мине, че да стигна до ключа за палатката. Или поне вече се надявам че е така. Макар че ако се стигне до операция, май предпочитам наистина да ми беше на психическа основа ooooh!

# 485
  • Мнения: 17 546
Божееееее ooooh! одисея... Да ти пари на крака и да те пращат на психиатър!? Ма те психиатри и невролози накрая еднакво изперкват от професията. Mr. Green
Не бързай с операцията! Докато помага консервативното лечение и не те повали на легло, аз съм на мнение да се отлага. Пък не знам права ли съм. Blush

# 486
  • Мнения: 615
Разбира се че си права, отлага се до последно  Peace

# 487
  • София
  • Мнения: 958
Преди време още някой тук в темата се оплакваше от парене на мястото на ДХ, но не помня кой беше. newsm78

Аз съм.... Simple Smile


при мен паренето е някакъв вторичен етап след по-силна болка или пък ако се преуморя започва парене и ако не си почина ме заболява..... newsm78

Изобщо като баба съм вече и това си е...... Rolling Eyes

Да споделя за колана - поне засега съм много доволна.......дори ако ме заболи и го сложа ме отпуска веднага. Лошото е, че трудно го понасям по цял ден в тези жеги и го слагам само на работа.


Чудя се за балнеолечението....преди 10 дни свърших физиотерапията и сега трябва ли да почина малко преди да искам от лекаря направление за баните...?


Хубаво е да изчакаш малко нека видиш резултата от ФТ. А на бани най добре отиди по късно другия месец или Октомври за д анямаш проблеми зимата  Peace





Да...и аз така мислех през октомври.....Благодаря ти.

Да ви питам още нещо - след месец ще се разхлади по - сериозно. Взимате ли мерки за пазене на кръста от студеното - колани, бодита, нещо за през нощта? Знам, че студа може да провокира сериозна криза.

# 488
  • София
  • Мнения: 2 024
Да...и аз така мислех през октомври.....Благодаря ти.

Да ви питам още нещо - след месец ще се разхлади по - сериозно. Взимате ли мерки за пазене на кръста от студеното - колани, бодита, нещо за през нощта? Знам, че студа може да провокира сериозна криза.

Аз нямам възможност да ходя на балнеолечение
през октомври, затова сега ще ходя в Кюстендил от 23.08.
Но, в твоя случай трябва наистина да направиш малка почивка
между процедурите. На мен лекар ми каза, че и месец е
достатъчно.

Относно пазенето на кръста - дори и в тези горещи
нощи си слагам чаршаф на кръста. Всичко друго
може да ми е отвито, но не се чувствам добре, ако
кръстът ми е незащитен. По тази причина, когато
се позахлади към края на септември, почвам да нося
боди.

# 489
  • Мнения: 54
Божееееее ooooh! одисея... Да ти пари на крака и да те пращат на психиатър!? Ма те психиатри и невролози накрая еднакво изперкват от професията. Mr. Green
Това ми парене се появи точно след един психически срив, затова може би самият аз се подведох че е на психическа основа наистина. Но направо съм изумен как може без да ми направят някакви изследвания, само 2 пъти с чукчето и айде за психиатър си. #Crazy

Не бързай с операцията! Докато помага консервативното лечение и не те повали на легло, аз съм на мнение да се отлага. Пък не знам права ли съм. Blush
А, аз ако чакам да опра до легло...Според мен не си много права. Щом се притиска нерв, то той не функционира добре, не се храни добре и това води до загниването му, затова се появява и слабостта в краката. Нали затова се прави физиотерапията, тока помага на нерва да се храни по-добре, нещо което ДХ с притискането му възпрепятства.  

# 490
  • Мнения: 17 546
А, аз ако чакам да опра до легло...Според мен не си много права. Щом се притиска нерв, то той не функционира добре, не се храни добре и това води до загниването му, затова се появява и слабостта в краката. Нали затова се прави физиотерапията, тока помага на нерва да се храни по-добре, нещо което ДХ с притискането му възпрепятства.  
Това е просто...  ooooh! Стига бе, няма такова нещо като "загниване" на нерв, човече! Операция в гръбнака не е толкова безобидна колкото си представяш, освен това не във всички случаи е най-добрия вариант. Да не говорим, че има и влошаване след операция, и се налага втора, че трета понякога (не дай си Боже!)... Наистина отлагай докато е възможно. Приготви си и доста парички когато решиш. А и не съм сигурна, че ще те оперират защото ти смяташ, че трябва да го направят, ако нямаш медицински показания за това. А, ако го направят, то това са престъпници, а не лекари!

# 491
  • Мнения: 615
........... А и не съм сигурна, че ще те оперират защото ти смяташ, че трябва да го направят, ако нямаш медицински показания за това. А, ако го направят, то това са престъпници, а не лекари!

 В това хич не се съмнявай, ще го резнат като стой та гледай  Mr. Green #2gunfire На края на месеца получват процент от клиничната пътека която са използвали за операцията  Wink
В България медицината е бизнес и нищо друго  Sick

# 492
  • Мнения: 17 546
........... А и не съм сигурна, че ще те оперират защото ти смяташ, че трябва да го направят, ако нямаш медицински показания за това. А, ако го направят, то това са престъпници, а не лекари!

 В това хич не се съмнявай, ще го резнат като стой та гледай  Mr. Green #2gunfire На края на месеца получват процент от клиничната пътека която са използвали за операцията  Wink
В България медицината е бизнес и нищо друго  Sick
Rage bash #2gunfire
Нали се разбира какво мисля по въпроса и без думи!? Crossing Arms

# 493
  • София
  • Мнения: 958
Sophia L. - да, и аз така с чаршафа.....Simple Smile

И на мен ще ми е трудно през октомври заради работата, но работя в центъра, на 5 минути от санаториума.....нещо като притичване от бюрото до ваната и обратно си го представям, но вероятно много се заблуждавам..... Embarassed

# 494
  • Мнения: 54
Стига бе, няма такова нещо като "загниване" на нерв, човече!
Може би това не е точния термин, но щом нерва не се храни добре и се проявява слабост, значи той губи способността си да функционира нормално. Няма начин дълготрайното нарушение на функционирането му да не фатално, не казвам че процеса е от днес за утре Wink.

Колкото до операцията, не знам защо остана с впечатление че искам такава. Това е последното нещо което искам да си помислям. Същото каза и доцента, въпроса е че ако нищо не помогне ще се стигне и до там.

Общи условия

Активация на акаунт