Машина за хляб-33 част

  • 91 960
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 804
честито на всички празнуващи.   bouquet  bouquet  bouquet



А това, ми е хлябът с айрян ,по рецептата на polin_a

# 721
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Аз съм от Стара Загора и си я взех тук от един магазин.
По колко са?

# 722
  • Мнения: 468
Аз съм от Стара Загора и си я взех тук от един магазин.
По колко са?
79 лева я взех.Магазина е техносвят.Намира се на Христо Ботев,преди Руски в ляво/посока от изток на запад/.

# 723
  • Мнения: 7
Здравейте! Искам да попитам нещо за тази рецепта:
ХЛЯБ С АЙРЯН - ОГРОМЕН

350 мл айрян
3 яйца /по-малки/
2 с.л. захар /непълни/
1 с.л. сол
75 г краве масло
670 г брашно
1 пакет суха мая 7 г

Ако някой я е правил в машина Мулинекс 5000, може ли да ми каже на какъв грамаж на настроя основната програма - 750 гр., 1 кг. или 1,5 кг. ?

Последна редакция: нд, 15 авг 2010, 17:39 от Celebrian

# 724
  • София
  • Мнения: 1 176
Здравейте! Искам да попитам нещо за тази рецепта:
ХЛЯБ С АЙРЯН - ОГРОМЕН

350 мл айрян
3 яйца /по-малки/
2 с.л. захар /непълни/
1 с.л. сол
75 г краве масло
670 г брашно
1 пакет суха мая 7 г

Ако някой я е правил в машина Мулинекс 5000, може ли да ми каже на какъв грамаж на настроя основната програма - 759 гр., 1 кг. или 1,5 кг. ?

Не я настройвам на грамаж Simple Smile,но ако държиш дай на 1.5 кг ,защото продуктите ти минават малко над килограм

# 725
  • София
  • Мнения: 7 897
Здравейте! Искам да попитам нещо за тази рецепта:
ХЛЯБ С АЙРЯН - ОГРОМЕН
...

Ако някой я е правил в машина Мулинекс 5000, може ли да ми каже на какъв грамаж на настроя основната програма - 759 гр., 1 кг. или 1,5 кг. ?

Ами според мен сложете го на килограм, ама имайте предвид, че то разликата в грамажите води само до промяна на времето за изпичане.

По рано май в тази тема преизчислихме рецептата за по малко количество.

# 726
  • Мнения: 7
Благодаря на всички отзовали се! Simple Smile

# 727
  • Мнения: 148
Аз съм с мулинекс 5000 и го правя на 1 кг,няма проблем само винаги повдига леко капака.Правих го и на отложен старт и на бързата програма винаги е супер.

# 728
  • Мнения: 3 804
Някой правил ли е макарони  newsm78 ,защото моята машина има програма за тесто  и друга за макарони ,но идея си нямам как да направя макарони  newsm78 newsm78 newsm78

# 729
  • Мнения: 7 779
Някой правил ли е макарони  newsm78 ,защото моята машина има програма за тесто  и друга за макарони ,но идея си нямам как да направя макарони  newsm78 newsm78 newsm78
може би става въпрос за тесто за макарони.
а начина на оформяне и изпичане на макароните става по друга технология.
поне аз не съм чувал хлебопекарна да "изтегля" и изпича макарони.

# 730
  • Мнения: 3 804
Някой правил ли е макарони  newsm78 ,защото моята машина има програма за тесто  и друга за макарони ,но идея си нямам как да направя макарони  newsm78 newsm78 newsm78
може би става въпрос за тесто за макарони.
а начина на оформяне и изпичане на макароните става по друга технология.
поне аз не съм чувал хлебопекарна да "изтегля" и изпича макарони.


Да,предполагам това ще е , bowuu .А самото тесто как се прави  newsm78 и изобщо има ли п;олза от тази програма  Thinking Thinking Thinking

# 731
  • София
  • Мнения: 7 897
...

Да,предполагам това ще е , bowuu .А самото тесто как се прави  newsm78 и изобщо има ли п;олза от тази програма  Thinking Thinking Thinking

На 1 яйце се добавят 100 гр. брашно, 1 ч.л. олио(зехтин) и 1/4 ч.л. сол.

От там нататък зависи какво количество ви трябва.

За моята лазаня снощи (тестото за пастата е едно и също за разните модификации) работех с 4 яйца.

По принцип трябва да е башно от твърда пшеници (от това дето правят грис) ама аз го правя и с обикновенно. Прави се твърдо тесто така, че количеството на брашното е ориентировъчно.

Тук машината има само една единствена роля да омеси тестото, от там нататък има разни машинки дето го разточнат и нарязват.

# 732
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 544
Във връзка с подготвян от БТВ репортаж по темата за очакваното поскъпване на пшеницата и хляба, ни потърсиха за съдействие.
Търси се човек, който да сподели опита си с приготвянето на домашен хляб, предимствата (и недостатъците, ако има такива) при ползването на домашна хлебопекарна.
Моля, който има желание, нека се обади на тел. 0897 889 115 (Чолаков).

Предварително благодарим за съдействието!

# 733
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
После да разкаже, който участва, кога ще е репортажа, за да го гледаме и да му се радваме! Wink

# 734
  • София
  • Мнения: 7 897

МОЛЯ НЕ ПИШЕТЕ ПОВЕЧЕ В ТАЗИ ЧАСТ НА ТЕМАТА !

Последна редакция: пн, 16 авг 2010, 22:26 от дядо хаджия

Общи условия

Активация на акаунт