Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 4 тема

  • 184 585
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 122
  toniak,пробвай да изпечеш мъфина в няколко кошнички наведнъж- при мен се получава, без да се разваля формата!!!  Simple Smile

bubblyme
, и това е идея. Аз все още имам време да потърся форма за печене. Вчера не намерих но продължавам. Ако не успея ще пробвам с няколко кошнички.
Вчера Алана ми даде линк за едни бонбони ... но там намерих много лесни и сладуркси мини мъфини и питах съфорумката, на която е рецептата и тя ми каза че ги прави без форма и не се разтичат(може би защото са много мънички newsm78)

Благодаря на всички за съветите.  Hug Когато ги направя ще се отчета със снимка  Heart Eyes

# 736
  • Мнения: 718
Ммомичета, да ми препоръчате рецепта за солени мъфини, които да не са сухи, а влажни и "сочни" (ама как обясних само Laughing)
Гледах тези пица мъфини, дали се получавата такива?

# 737
  • Мнения: 22 867
Ммомичета, да ми препоръчате рецепта за солени мъфини, които да не са сухи, а влажни и "сочни" (ама как обясних само Laughing)
Гледах тези пица мъфини, дали се получавата такива?

Felicidad, вкъщи харесваме мъфините със сирене и розмарин на Пети, слагам различни добавки и подправки към тестото, не бих казала, че са сухи в никакъв случай, но .......въпрос на вкус. Ако не си ги правила, пробвай с половин доза. Peace

Ето такива вулканчета ми стават! Grinning

# 738
  • Мнения: 718
Мерси, Лабрекс, точно тях ги чета, ще пробвам още днес Hug

# 739
  • София
  • Мнения: 3 612
Момичета,сума ти и супер- и хипермаркети обиколих,но хартиени формички за мъфини не намерих Thinking Само в кауфланд имаше едни в кутия,но много скъпи ми се видяха.Намирах само от алуминиевите за еднократна употреба.Моля,споделете от къде ги взимате и дали в тези алуминиевите става същото Praynig

# 740
  • Berlin
  • Мнения: 11 278
Моите хартийки са от Хит, на Факелман.

# 741
  • Мнения: 1 777
Ммомичета, да ми препоръчате рецепта за солени мъфини, които да не са сухи, а влажни и "сочни" (ама как обясних само Laughing)
Гледах тези пица мъфини, дали се получавата такива?
Фелисидад освен тези с рoзмарина ,ти препоръчвам и тази рецепта за солен кекс(стават и мъфини Wink).

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2136.msg85423.html#msg85423

# 742
  • Мнения: 718
Пети, благодаря, записвам и тези! В момента тези с розмарина се пекат във фурната Wink Сложих пълнозърнесто, ще споделя резултата Peace

Лиани, хартиени формички има и в китайския магазин на Самуил и Пиротска. В различни цветове, много бройки бяха по 2-3 лева.

# 743
  • София
  • Мнения: 3 249
А къде стоят там, че ходих и не видях  newsm78 Аз иначе ги купувам от магазин Щъркелъ на Пиротска - 200 бр - 7 лв.

# 744
  • Мнения: 105
Момичета,сума ти и супер- и хипермаркети обиколих,но хартиени формички за мъфини не намерих Thinking Само в кауфланд имаше едни в кутия,но много скъпи ми се видяха.Намирах само от алуминиевите за еднократна употреба.Моля,споделете от къде ги взимате и дали в тези алуминиевите става същото Praynig
Аз си ги купувам от едно магазинче на Люлинския Кооперативен пазар(за опаковки, торбички и салфитки)  Големия размер са около 2лв., а малкия 1.50лв. По сто броя са, даже малките последния път бяха шаренки Grinning

# 745
  • Мнения: 11 393
Аз пък си купих оня ден от Метро , 100бр за 4, 07лв. формички хартиени за мъфини.

# 746
  • София
  • Мнения: 3 612
Благодаря на всички  bouquet Нито едно от предложените места не ми е удобно Embarassed,но ще ги имам впредвид,ако мина от там.

# 747
  • 1st floor
  • Мнения: 9 123
Аз си ги купувам от едно магазинче на Люлинския Кооперативен пазар(за опаковки, торбички и салфитки)  Големия размер са около 2лв., а малкия 1.50лв. По сто броя са, даже малките последния път бяха шаренки Grinning
Я кажи къде по-точно, че на мен там ми е удобно да прескокна?

# 748
  • Мнения: X
Хартиени кошнички на Факелман има в Пикадили.

Моля,авторката на темата, да напише най-после на първа страница,че могат да се пекат мъфини само в хартиените капсули,но в 2-3 една в друга,без да се слагат във форма с гнезда.Пробвала съм,когато ми беше останала смес,а силиконките ми се запълниха.Стават мъфините,просто са малко по-разлати,защото няма твърда опора да ги ограничава.Все пак за който иска да си спретне мъфинки ,а няма форма си е вариант.А и на всяка страница се пита все това.А сме го коментирали много пъти.Една дама даже беше снимала и показала тук цяла тава с мъфини само в капсулите.
 bouquet

# 749
  • Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 155
В магазините DМ 200бр.- 4,40лв

Общи условия

Активация на акаунт