ОБЩ ПРОТЕСТ СРЕЩУ ЗЕС И ЗАКОНА ЗА ГМО - 17ти (сряда) от 9.00 ч.

  • 40 309
  • 1 037
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 1
От синята коалиция добре се обаждат,  но въпреки всичко отново насочват вниманието към храните, което на този етап не е предмет на нашата борба.
                                Не е ли важно вниманието да е насочено,към всички страни на аферата ГМО,която включва пласирането на ГМ-Храни?
                                Или на този етап не е важно дали можем да се разболеем от рак?" newsm78"!!!!
                               

# 1 021
  • Мнения: 2
Да не би Звездичков да е ходил при президента от наше име да иска да налага вето на закона?...

Да иска или да не иска?

Щото последната легенда беше, че доволни от постигнатите в комисията победи обществени активисти ходили да кажат, че вече няма нужда от вето. Отивам да потърся цитата.

ПП
№909

За първи път чувам, че има идея да няма вето. Аз се потресох дори само от идеята на Цачева, че сега няма нужда от мораториум, ама това вето.... Ужас Sad!

Ето от днес нещо от нас:

http://www.bnews.bg/article-6262

# 1 022
  • Мнения: 335
sqnka_bleda, темата е Законът за генетично модифицираните организми.

Чл. 1. (1) Този закон урежда обществените отношения, свързани със:

1. работата с генетично модифицирани организми (ГМО) в контролирани условия;

2. освобождаването на ГМО в околната среда;

3. пускането на пазара на ГМО или комбинация от тях като продукти или съставка на продукти;

4. пренасянето на ГМО;

5. вноса, износа и транзита на ГМО;

6. контрола върху дейностите по т. 1 - 5.

(2) Законът има за цел да осигури защита на човешкото здраве и околната среда при осъществяване на дейностите по ал. 1 при спазване на принципа на предпазливостта, което означава приоритетна защита на човешкото здраве и околната среда при наличието на опасност от потенциални неблагоприятни въздействия, независимо от съществуващите икономически интереси или от липсата на достатъчно научни данни.


Храните са предмет на друг закон.
Това се има предвид като се правят уточненията - по повод обсъжданията в парламента и предстоящото гласуване ли говорим или по принцип, по повод тази тук тема или по принцип...
Няма лошо в никоя борба за глобално щастие иначе  Simple Smile
Трябва да се приветства всичко положително.

# 1 023
  • Бургас
  • Мнения: 35
Призив на Зелените до НС да запази 30-те км.

http://www.zelenite.bg/2597

Но като няма глоби, каква полза от 30-те км...
Струва ми се твърде слаба дейността на тази партия, за да претендира за името "Зелени".

И аз си мислех, че е така, но се оказа, че хора, които в Комисията в парламента се борят яко са от зелените. Били решили всичко да е на не политическо ниво. Тъпо, но е така. Те си носят негативите от това. Щото на следващите избори народът ще иска да гласува за Мамите Simple Smile))

# 1 024
  • Мнения: 21
Абе хора,къде ви е призивът за концерта?!Къде е новата тема?!Не може който иска да се информира от тук,да търси из страниците...Знам че сте се побркал покрай цялата организация,но изпускате важни неща...
Аз ще я пусна,надявам се нямате против?!

# 1 025
  • Мнения: 1
   Ето  ви малко цитати от МАРИАНА  ХРИСТОВА:
                  " Днес се надявам на среща с президента, защото той ще стане повода за обединение на целия парламент с цел връщане на най-перфектния закон, за който не съм посмяла да мечтая дори! В понеделник излиза прес съобщението в което коалицията ПУБЛИЧНО И ЯСНО ЗАЯВЯВА: ТОВА Е ЗАКОНА КОЙТО ИСКАХМЕ! Моля Господ ГЕРБ да не се възползва от златния шанс, който кретена Първанов им поднася на тепсия и да успее да обедини ВСИЧКИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ГРУПИ около идеята да върнат закона, защото това народно събрание друго вето на президента няма да допусне - в този парламент ПЪРВАНОВ Е ОБЩИЯ ВРАГ ЗА ВСИЧКИ ПАРТИИ БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ! Ако се върне закона се връща в същата комисия, в която Първанов пак е мразен от ВСИЧКИ. Това ще даде шанс да поправят всички плюсове, които ни дадоха с надежда да ни залъжат и с цел да ни прецакат на буфера от 30км. Никога повече няма да ни допуснат на заседания и ще приемат при закрити врати, всичко което те си искат, защото общественото обсъждане мина сега и ние не можем да им кажем копче."

# 1 026
  • Мнения: 1
   Ето още един бисер от МАРИАНА ХРИСТОВА:
                   "След разговора с Първанов си отдъхвам и отивам да си гоня следващите закони: за храните и за фуражите. Сега целта ми е да ги вкараме тях на обсъждане. Мнението на Гоце е на стената иди го прочети. Вече имаме твърда гаранция за това закона да мине непроменен през Парламентарна зала. Единственото страшно нещо е ГЕРБ или някоя друга партия подлога на Монсанто да не го върне за доразглеждане ."
         
              Това и горното са от събота.

# 1 027
  • Мнения: 1
     Днес има заседание на КОСВ. Какво ще се дискутира и имаме ли човек там?

# 1 028
  • Мнения: 335
     Днес има заседание на КОСВ. Какво ще се дискутира и имаме ли човек там?

http://www.parliament.bg/?page=csit&lng=bg&cdate=2010-02-25#4335



Абе хора,къде ви е призивът за концерта?!Къде е новата тема?!...
Аз ще я пусна,надявам се нямате против?!


Ако ще е за концерта, по-добре организаторите да я пуснат, die Hexe или някой друг от инициативния комитет. Може да си се казва ГМО- борбата продължава, елате еди си кога на еди си какво..., но трябва да е човек, който е ангажиран с това.

# 1 029
  • Мнения: 2 401
И аз да питам, тази Мариана ли е темпераментната госпожа от Референдум?
Кога са постнати цитатите?

# 1 030
  • Мнения: 21
Призив на Зелените до НС да запази 30-те км.

http://www.zelenite.bg/2597

Но като няма глоби, каква полза от 30-те км...
Струва ми се твърде слаба дейността на тази партия, за да претендира за името "Зелени".

Всъщност не е така...Голяма част от организаторите на протестите,и специалистите  които пишат текстовете са от Зелените,но това най-важното ли е?!Влезте в сайта им и прочетете имената на кандидатдепутати,на управителните органи и ще ви стане ясно... Hug

# 1 031
  • Мнения: 52
Момичета, успокойте се и не търсете врага вътре в нас. Всички имаме обща цел и тя е "България без ГМО". В събота повечето от нас смятахме, че гласуваните текстове от КОСВ са добри и достатъчно надеждни. А законът в стария му вид дава по-малко гаранции от сегашния. След излизането на конкретните текстове на бял свят всички сме единодушни, че в този вид не ни устройват. За да изберем най-добрият вариант за действие трябва да се съберем –мисля че митингът в неделя е удобно място за това - представители на всички организации и да потърсим обща позиция и общ план за действие. Нека не тръгваме в различни посоки точно сега на финала. Не бързайте да съдите никого. Всеки работи според възможностите и според собствените си виждания за стратегия. Но когато сме излизали с писмени общи позиции и декларации - всички организации сме били питани за това и сме давали съгласието се да стоим под съответното писмо, декларация, позиция.
Всичко което направихме досега дама своите резултати. Общественото мнение е на наша страна, политците не само искат да са с нас, но дори да тичат напред. Това е добре. Просто трябва да продължим напред и ГМО-активистите сами ще избягат от България.

# 1 032
  • Мнения: 89
Призив на Зелените до НС да запази 30-те км.

http://www.zelenite.bg/2597

Но като няма глоби, каква полза от 30-те км...
Струва ми се твърде слаба дейността на тази партия, за да претендира за името "Зелени".

Всъщност не е така...Голяма част от организаторите на протестите,и специалистите  които пишат текстовете са от Зелените,но това най-важното ли е?!Влезте в сайта им и прочетете имената на кандидатдепутати,на управителните органи и ще ви стане ясно... Hug

Точно така е  Peace Хора от Зелените са много активни и в организация на протестите и в писане на становища, жалби, медийни изяви и т.н., включително тук,  но друг е въпроса, че поради една или друга причина не се афишират като Зелените. Една от причините е, именно това, че НПО-тата и гражданските сдружения реагират негативно, когато се спомене думата партия. Сега излиза, че като не се споменава пък, че нищо не правят Зелените  Joy ... то няма угодия де, важното е резултатит да има  Laughing

# 1 033
  • Мнения: 335
...След излизането на конкретните текстове на бял свят всички сме единодушни, че в този вид не ни устройват...

И къде "излязоха" тези текстове "на бял свят". В тая тема тука само преразкази се цитират на текстове, кой както ги е чул в комисията и тук-таме.
Има ли вече стенограма.

Ние и по преразказите коментирахме, че нещата не са добре и са обратното на това, от което тръгнахме и за което изобщо се писаха отворени писма, петиции, теми във форуми...

ПП
Няма никакъв проблем да се споменават партии, стига да се коментират конкретни предложения по съществото на темата и да се обсъждат те, а не партиите и обобщенията за тях. Без прилагателни разговорите вървят най-добре  Simple Smile
С повече глаголи значи  Laughing

# 1 034
  • Мнения: 74
Обявлението за неделя е в календар на събитията. Доста безсмислено действие.
Много моля модераторите да го прехвърлят тук, за да продължим обсъжданията в новата тема.
Ето засега от Календара:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=476663.0

Общи условия

Активация на акаунт