Консултации с адвокат / темата на tais

  • 121 251
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 41
Съжалявам, ако е питано, но нямам време да търся. Мога ли сама /тоест без адвокат/ да подам иск за едни няколко пропуснати издръжки? И ако да, какво да напиша и къде да го подам? Просто абсурд да харча в момента за каквото и да било, а скоро ще мине година и доколкото знам, след това няма да мога да си ги искам.

# 346
  • Варна
  • Мнения: 22
Ето накратко нашата история. Женени сме от 15 год. Имаме 2 деца на 14 и 7 год.До скоро БНД работеше в чужбина, аз се грижех тук за дома и децата. От 1 год. БНД напусна работа, остана в къщи, до сега аз само съм харчила пари, сега аз трябвало да издържам семейството.
Аз наистина работя, но в къщи не се разбираме,караници и разправии има всеки ден.
Живеем в жилище, купено по време на брака, но той е убеден, че е единствено негово - купено с негови пари. И нотариалния акт е на негово име.
Искам да прекратя отношения с този човек, но с минимум разправии и то най-вече заради децата.
Адвокат ме посъветва да не напускам семейното жилище, можело да е в моя вреда?
Какво да предприема?
Моля за съвет!

# 347
  • Мнения: 92
Здравейте, моля ви за спешно за отговор,имам развод по взаимно съгласие, където правата над децата ми са присъдени на мен, т.к. едно от децата ми  е със заболяване, заминаваме за лечение в чужбина, имам бележка от клиниката, с бащата не поддържаме контакти и нямам информация къде е и т.н. тоест съгласието му е невъзможно да се вземе за да изведа детето извън Б-я мога ли да подам искова молба до РС,
на основание кой член от новият семеен кодекс да поискам това разрешение от съда  да бъде издаден задграничен паспорт на детето, както и да разреши същото да пътува с мен /майката/ или с упълномощено от мен лице, като напуска Република България и се завръща в нея неограничено във времето до навършване на пълнолетие.

Последна редакция: чт, 19 авг 2010, 16:29 от n77

# 348
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Здравейте,
Моля ви за отговор по следния казус:

Мой познат живее от 2 години с приятелката си на семейни начала. Тя е студентка, живеят в неговото жилище, купено преди 10 години. Очакват бебе, но поради разни семейни проблеми все още не са сключили брак. Има следните въпроси:

1. Възможно ли е, ако нямат сключен предбрачен договор при евентуална раздяла на нея да бъде присъдено да живее с детето в жилището до навършване на пълнолетие?

2. Съществува вариант и за припознаване на детето с нотариална заверка. Въпросът е същият като номер 1, възможно ли е при раздяла да не може да ползва жилището си или приятелката му да има някакви претенции към  него.

3. Ако се подпише предбрачен договор как би могла да бъде формулирана клауза за жилището. Подписването на договор е малко вероятно по принцип, точно заради проблемите с нейното семейство. Родителите й оказват натиск върху нея ту за подписване на брак, ту за раздяла.

Благодаря ви за вниманието!

# 349
  • Мнения: 76
здравейте. подсъдимо ли е настройване на детето срещу родител но не от другия родител а от друг човек, тоест бащата на моето дете с който нямам брак има дъщеря и с нея кореспонораме като тя ми пише много лични неща и аз на нея.Но в един момент той ме заплашва заради това и заплашва и нея ...имам ли основание за притеснение при положение че не съм страна в техните отношения - не съм родител а имам дете от него???

# 350
  • Мнения: 3
лъже ли ме че иска развод и че го е пуснала във деловодството

във испания бяхме 3 години нямахме никакви пробилеми със жена ми и тя поиска да се върнем във българия през 2008 че ще се оправиме някак си,върнахме се със 10000 лева,само аз работех защото имаме син който като бяхме във мадрид беше на година и половина и жена ми забременя от мен във мадрид със второ дете и за това се прибрахме във българия и тя роди дъщеричка,живяхме при нейните родители две години и половина от началото не търсех работа година и половина и чак тогава започнах да търся но така и не открих и сега съм пак в испания пристигнах на 20 юли 2010,започнахме да се караме че не работа жена ми ми каза веднъж да отида и да си помисля във апартамента на родителите ми там бях 4 седмици после се сдобрихме и после се завърнах отново при нея в къщата на нейните родители започнах да си търся отново работа но без успех не говорехме много не споделяхме понякога се карахме но не сериозно не съм и посягал нито изневерявал и тя също и така един ден и казах развод ли искаш ако е така да отиваме ходихме до съда и там ни казаха да си ловиме адвокати тя на 8 юни отиде за първи път при адвокат който е на нейния брат на жена му на сестра и бившия и мъж,от 8 юни ходи все при адвокат и до ден днешен няма нищо пуснато във деловодството на съда,опита се със номера по взаимно съгласие но аз не се съгласих под предтекста да не се плюеме във съда и че нямала пари,съдът излиза във лятна ваканция от 15 юли до 15 септември но деловодството работи на няколко пъти ми казва че когато реши тогава ще го пусне един ден и казах че искам да разговарям с нейния адвокат но ми отказа казах на нея че ще подпиша споразумението което тя иска но пак отказа на другиа ден ми казва че има желание да ми изпълни това което съм и казал аз ,по натам била платила таксите и двете но до ден днешен няма нищо пуснато в деловодтвото още били във ваканция и щяло да излезе чак октомври,незнам дали може да е платила таксите и понеже адвоката и е познат да ме лъже всеки път и все различно ми казва,пуснала го после щяла да го пусне когато тя реши,пoчти два месеца минаха а във съда няма нищо още пуснато във деловодството,може ли да са се рабрали с нейния адвокат да го пуснат след съдебната ваканция при платени държавни такси поне така ми каза жена ми че ги е платика или ме играе за да работа понеже съм бил безрижен баща,в молбата била писала че нямала чувството че имала мъж до себе си,за всичко тя се интересувала и не вярвала че мога да се поправя,не съм и помагал в отглеждането на децата,казах и че ще замина за мадрид и така пристигна на 20 юли и ще и помагам финансово но тя не вярва че ще и изпращам пари за децата все ми повтаря че ще се разведем,може би изчаква да види дали ще покажа загриженост към децата ни като и изпращам пари,аз и казах че щом толкова иска развод ще и дам 500 евро които не искам да ми ги връща за да вида дали наистина го иска но ми отказа парите нщямала да тегли от банката била си взела на заем за делото до ден днешен няма нищо все още пуснато в деловодството,понеже били във ваканция в съда и незнаела кога ще бъде насрочено делото,всеки път ми казва различни версии и ме кара да си мисля че може би е цирк всичко за да ми връща и да се усетя аз как се е чувствала тя когатяо съм и казвал че искам развод и после съм се отмятал,на няколко пъти съм искал да говориме откровенно за развода аз не го искам а тя ми казва че ще стане и го била искала да се разведем,нямала си любовник и причината не в товa... все отлага другата седмица,когато брат ми си дойде от мадрид,той пристигна,другата седмица щяла да го пусне минават седмици и нищо досега все причини изкарва до момента

Пояснение от aвтора:
имам в предвид дали може да не е пуснато още във деловодството поради съдебната лятна ваканция при положение че деловодството работи без прекасване през лятото а аз в момента сам в чужбина след като тя ми каза че е платила таксите,може ли да са платени и да са и при адвоката и и да дадат ход на делото през септември,съществува ли вероятност да е платила държавната такса в банката и квитанцията да е само при нейния адвокат защото съдът е във ваканция до 15 септрмври или веднага при платена държавна такса адвоката и е задължен да отиде с таксата във деловодството минаха почти 2 месеца и до момента още нищо няма

   
здравейте ,искам да ви попитам таксите при адвоката ви ли са били платени или в деловодството и дали са ви казали че по време на лятната ваканция не се разглеждат бракоразводни дела ,защото деловодството работи а жена ми ме информира че когато нейния адвокат реши той тогава ще го пусне в деловодството всеки пат ми казва различни версии,до кога са във вканция съдът от 15 юли до 15 септеврли ли са....


имам в предвид дали може да не е пуснато още във деловодството поради съдебната лятна ваканция при положение че деловодството работи без прекасване през лятото а аз в момента сам в чужбина след като тя ми каза че е платила таксите,може ли да са платени и да са и при адвоката и и да дадат ход на делото през септември,съществува ли вероятност да е платила държавната такса в банката и квитанцията да е само при нейния адвокат защото съдът е във ваканция до 15 септрмври или веднага при платена държавна такса адвоката и е задължен да отиде с таксата във деловодството минаха почти 2 месеца и до момента още нищо няма

# 351
  • Мнения: 19
Здравейте Таис. Ще се опитам накратко. С мъжа ми имаме брак почти 3 години, имаме дъщеря на 2г и 5м. Имаме ипотекирано жилище, което е и на двамата на името,пуснато е за продажба, аз имам 1/3 от др имот в друг град. Не се разбираме, караници, скандали, психически, а понякога и физически тормоз. Решила съм - развод. В момента съм при родителите ми в др град, за да събера мисли. Въпросите ми:
1. МОже ли да ми вземе детето (казва, че имал свидетели, които ще ме изкарат луда)
2. Възможно ли е на мен да отсъдят жилището?
3. Цялата покъщнина е на негово име, но е купувана с финанси на родителите ми - чия е дефакто? Мога ли да си я взема?
4. Детето като остане при мене(надявам се), до каква възраст мога да присъствам на срещите им? Тъй като той от сега я настройва, обижда мен като говори на детето.
5. Делата по развода, трябва ли да са в града където е сключен брака?
6. Мога ли по някакъв начин да го накарам, да платиме данъците, сумата разделена на две, за д апусна детето на ясла, тъй като той така ме стопира в къщи?
Благодаря ви предварително!!!!

# 352
  • Мнения: 76
таис спешно имам следните въпорси:
1. бебето ми е на 2 мес почти, нямам брак с бащата както съм писала вече, разделяме се - искан д а получа правата , но той заминава извън страната,тогава може ли да пусна искова молба?
2. как протича дело ако той не е в страната; ако не се яви?
3.имам ли плюсове от това че няма да е в страната
4.той има дело за педофилия в друга държава-но то е в застой или стопирано без достатъчно докАЗАТАЛЕСТВА не знам как се води точно,ако се изиска справка от нашата страна - това ще бъде ли отразено макар че не е тръгнало дело, не е осъден .. ще фигурира ли като обвинение дори? много е важна да знам ? това е съществен елемент.

# 353
  • Мнения: 75
Здравейте Тайс,
БНД отказва да подпише синът ми да пътува в чужбина с мен и отказва да даде съгласието си да му изкараме български международен паспорт. БНД живее в САЩ и не се интересува за детето, освен да ме пита как е веднъж на 3 месеца и с това грижите му за детето приключват. Издръжка не плаща. Въпросът ми е дали мога да изкарам задграничен паспорт на детето (5 г.) само с мое съгласие и как може да пътува в чужбина с мен, без съгласието на бащата. Благодаря Ви!

# 354
  • Мнения: 9
Съжалявам, ако е питано, но нямам време да търся. Мога ли сама /тоест без адвокат/ да подам иск за едни няколко пропуснати издръжки? И ако да, какво да напиша и къде да го подам? Просто абсурд да харча в момента за каквото и да било, а скоро ще мине година и доколкото знам, след това няма да мога да си ги искам.

И аз имам същия въпрос,мога ли  сама с изпълнителния лист при съдия изпълнител за неплатени 10 вноски или е задължително чрез адвокат.

# 355
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Съжалявам, ако е питано, но нямам време да търся. Мога ли сама /тоест без адвокат/ да подам иск за едни няколко пропуснати издръжки? И ако да, какво да напиша и къде да го подам? Просто абсурд да харча в момента за каквото и да било, а скоро ще мине година и доколкото знам, след това няма да мога да си ги искам.
Ако имаш изп. лист отиваш с него при съдебен изпълнител и той събира вземането ти.

# 356
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Ето накратко нашата история. Женени сме от 15 год. Имаме 2 деца на 14 и 7 год.До скоро БНД работеше в чужбина, аз се грижех тук за дома и децата. От 1 год. БНД напусна работа, остана в къщи, до сега аз само съм харчила пари, сега аз трябвало да издържам семейството.
Аз наистина работя, но в къщи не се разбираме,караници и разправии има всеки ден.
Живеем в жилище, купено по време на брака, но той е убеден, че е единствено негово - купено с негови пари. И нотариалния акт е на негово име.
Искам да прекратя отношения с този човек, но с минимум разправии и то най-вече заради децата.
Адвокат ме посъветва да не напускам семейното жилище, можело да е в моя вреда?
Какво да предприема?
Моля за съвет!
Правилно те е посъветвал колегата.
Остани в жилището и подай искова молба за развод.
Ако те тормози искай мярка по закона за защита срещу дом. насилие.

# 357
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте, моля ви за спешно за отговор,имам развод по взаимно съгласие, където правата над децата ми са присъдени на мен, т.к. едно от децата ми  е със заболяване, заминаваме за лечение в чужбина, имам бележка от клиниката, с бащата не поддържаме контакти и нямам информация къде е и т.н. тоест съгласието му е невъзможно да се вземе за да изведа детето извън Б-я мога ли да подам искова молба до РС,
на основание кой член от новият семеен кодекс да поискам това разрешение от съда  да бъде издаден задграничен паспорт на детето, както и да разреши същото да пътува с мен /майката/ или с упълномощено от мен лице, като напуска Република България и се завръща в нея неограничено във времето до навършване на пълнолетие.


Дано не ти е прекалено късно отгоговора ми- Да, можеш да попадеш молба за съда за заместващо съгласие.

# 358
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
здравейте. подсъдимо ли е настройване на детето срещу родител но не от другия родител а от друг човек, тоест бащата на моето дете с който нямам брак има дъщеря и с нея кореспонораме като тя ми пише много лични неща и аз на нея.Но в един момент той ме заплашва заради това и заплашва и нея ...имам ли основание за притеснение при положение че не съм страна в техните отношения - не съм родител а имам дете от него???
Не.

# 359
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Въпрос 1. Възможно ли е, ако нямат сключен предбрачен договор при евентуална раздяла на нея да бъде присъдено да живее с детето в жилището до навършване на пълнолетие?

Въпрос 2. Съществува вариант и за припознаване на детето с нотариална заверка. Въпросът е същият като номер 1, възможно ли е при раздяла да не може да ползва жилището си или приятелката му да има някакви претенции към  него.

въпрос 3. Ако се подпише предбрачен договор как би могла да бъде формулирана клауза за жилището. Подписването на договор е малко вероятно по принцип, точно заради проблемите с нейното семейство. Родителите й оказват натиск върху нея ту за подписване на брак, ту за раздяла.
Отговор 1 Да
Отговор 2 Припознаването се извършва в упоменатата в СК форма. В останала си част, въпроса не го разбирам.
Отговор 3 А каква трябва де тази клауза? Кого и за какво да защити?

Общи условия

Активация на акаунт