подсъзнанието може всичко 18

  • 107 491
  • 736
  •   1
Отговори
# 90
  • Костинброд
  • Мнения: 198
Благодаря за изчерпателния отговор, май ще се наложи да ставам по- рано Laughing

Иначе вечер е опасно, освен ако искаш да не спиш цяла нощ и да бодърствуваш , Mr. Green 

Тамън на мъжо ще му излезе късмета Mr. Green

Пит, аз съм с малко странно отношение към животните, може някой и да ме упрекне, но за мен е по- ценен живота на едно животно, отколкото на един човек. Много често си задавам въпроса- ако видя човек изпаднал в беда и животно изпаднало в беда, на кой ще помогна. И винаги съм си отговаряла, че на животното, нямам конкретна причина за това ми мислене, просто е така от както се помня. Все пак животните са много по- беззащитни от хората, а и като те погледне някое животинче(независимо какво) с едни големи насълзени очи Cry Аз за това и не ходя на зоологическа градина, скъсвам се от рев. Животните са много по- верни, искренни(ако мога така да се изразя) от хората.

# 91
  • Мнения: 3 674
Пит, и на мен ще ми е много интересно да се споделя за животните. Аз много бих искала да си имаме куче, но за съжаление не мога да си позволя това. Много пътувам, а то иска внимание и грижи...а най-важната причина е, че ако го загубя, тоест нещо се случи, мисля, че много ще страдам...

 Относно страданията на животните...ох, спомням си една ужасна случка. Бях свидетел, как колят прасе  в двора на едни наши роднини.  Животното се дере от болка...а други го държат , трети го ръгаха безмилостно  с ножа...и нямаше край... #Crazy Бяхме  много семейства поканнеи на гости, на това семейство... Спомням си, как много плаках и че майка ми  и още няколко лелки ме скриха в къщата, защото аз не спирах да рева на глас, с пълна сила. Тази  кошмарна картина дълго време  ми се беше "запечатала" в главата .  Confused Помня, че  мразех тези мъже, които колеха  горкото животно.  Като ги видех, и бягах от тях, явно съм изпитвала  непреодолим страх от тези хора.  А това и една от причините, заради която отказах месото. Ям само риба и много рядко пиле...и него ще откажа в най-скоро време.  

Яница, да 10 минутки по-раничко ставай...и май няма да съжаляваш нито ти , нито мъжо ти  Laughing  Hug

# 92
  • Мнения: 275
Привет и от мен!

По въпроса със сезонните болести съм пас Simple Smile в смисъл - пропускат ме. Настинки съм карала като дете.
За мое щастие, дъщеря ми засега също я пропускат. Впрочем, тя и температура не е вдигала.

Имунната си система я поддържам с пречистване и чат-пат йога ( все по-малко време отделям).

А Dess засяка много интересната за мен тема за възпитанието на децата в позитивизъм. Моята дъщеря е малка - засега само й пея песнички, в които изреждам колко спокойно, здраво и щстливо дете расте. Понякога й разказвам докато спи на какви интересни места ще я заведем, как ще сме добри приятелки с нея и други.

пъ.съ. Заразихте ме с тези срещи с Висшето Аз. Ще се подготвя, че имам какво да решавам с подобна.

Благодаря ви, че ви има!


# 93
  • Мнения: 10 697
Аз много бих искала да си имаме куче, но за съжаление не мога да си позволя това. Много пътувам, а то иска внимание и грижи...а най-важната причина е, че ако го загубя, тоест нещо се случи, мисля, че много ще страдам...

Аз също много искам, но за момента не мога да си взема... Това е огромен ангажимент и човек не трябва да подхожда импулсивно.
Не само съм сигурна, но знам, че ще имам. Дори знам и породата му - мопс  Blush

Последна редакция: чт, 29 окт 2009, 16:45 от mijjjka

# 94
  • Мнения: 3 674
Аз много бих искала да си имаме куче, но за съжаление не мога да си позволя това. Много пътувам, а то иска внимание и грижи...а най-важната причина е, че ако го загубя, тоест нещо се случи, мисля, че много ще страдам...

Аз също много искам, но за момента не мога да си взема... Това е огромен ангажимент и човек не трябва да подхожда импулсивно.
Не само съм сигурна, но знам, че ще имам. Дори и знам и породата му - мопс  Blush

Ние пък цялото фемъли много харесваме хъски. Sunglasses  Толкова са магнетични , с тези тяхни очи.... обаче друг е проблема, че това са специлани кучета , за впряг...и имат много енергия за изхабяване. Тоест това  куче иска много тичане.  Казват,че поне 50 км трябвало да пробяга на ден.  Не познавам някой от нашата къща, който  да е способен да пробяга толкова  много километри на ден заедно с кучко Thinking Mr. Green

Ето един такъв бебо  Heart Eyes


 

Последна редакция: чт, 29 окт 2009, 18:11 от ЧервеноВинце

# 95
  • Мнения: 2 957
Леле, чак сега видях, че си имаме две амбер в темичката ...малко се обърках Laughing Пишеше Амбер, и си спомням , че имаше аватарче с едно сладко момченце изрисувано като котенце ...сега гледам пак амбер, няма аватар  newsm78   Докато вдяна, че са две различни мами ...  ooooh!   Hug


Ще ни различаваш по това, че аз винаги, задължително съм с две котенца в подписа или аватара;)
А и аз съм с малки букукви;)

# 96
  • Мнения: 10 697
Винце, а тук ги гледат хъскитата в градовете в двустайни апартаменти  Confused Нито има условия за дълги разходки, нито климатът е подходящ.
Една моя приятелка има самоед - също северна порода впрегатни кучета. Специално му купи климатик, за да му е комфортно през лятото  Simple Smile
Извинявам се, ако оспамихме темата, но кучетата и на мен са ми слабост... Embarassed

# 97
  • Мнения: 3 118
Аз също много страдах с такива случки, не исках да ми се случват. Страх ме беше. И нали знаете какво се случва с "не искам.." и "страх ме е да...". Случва се като стой та гледай!

Общо взето се старая да се справям с тези ситуации. Защото се изправих лице в лице със страховете си и ги боря! Ясно е, че имам урок да си уча в тоя живот с животинките.
Може би в някой от миналите животи съм била жестока с тях, не знам. Направо не си го представям.
Но всъщност вече във всички въпроси, които си задавам, местоимението "аз" силно е намаляло.
Не си спестявам болката и не бягам.
Но се сблъсквам с коравосърдечността на хората и това вече ме терзае.
И се замислих за животните ...
колко всеотдайни са без да искат нищо и колко много имаме да се учим от тях
та често се моля за тях с надеждата винаги да се случва най-доброто!
Знам, че Господ е доста изобретателен.  Mr. Green Често ме забърква в странни ситуации, изкарва ми акъла и ми праща помощници ... и решава нещата по много елегантни начини.

# 98
  • Мнения: 620
Винце, този е прекрасен бебо Heart Eyes и аз обожавам кучета но имам папагал / сега проговарящ  Crazy и не зная дали ще се спогодят двамцата

# 99
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Момичета, благодаря ви, че ви има! Господ здраве да ви дава, както казваше едната ми баба. Днес съм болничка и не съм на работа - не се чувствах добре от вчера и се обадих, че няма да мога да отида днес. Обаче нали си ме гложди - за мен вирусите ни борят, когато им се дадем. Като сме чисти, в кондиция и в равновесие, не могат да ни тръшнат. Вчера казах на няколко пъти на колежки - един вирус ме бори, и май побеждава. Да се бях сетила какво казвам... така и стана  Tired

Четох темата, четох, пак ще чета отново. Много съм съгласна с всичко казано относно груповите нагласи за разболяване, вируси, грипове и т.н.

Сега моля за практическа помощ. При нас в семейството първо се тръшна мъжът ми - не пожела да отиде на доктор, симптоми - трудно пишкане, много често - приличаше на инфекция на пикочния тракт, с температура и главоболие, но без обичайните симптоми. А, имаше и разстройство за много кратко. Аз след размишления стигнах до извода, че трудно му върви прочистването и че трудно се разделя с неща, които трябва просто да пусне да си отидат. Другата ми идея беше, че става дума за сигурността (вероятно финансова) - някакъв спомен имам за подобно значение на тази чакра.

Буквално няколко дена след това - той тъкмо се пооправи, и се тръшнах аз - силни болки в гърлото, силна хрема. Малко главоболие и, естествено, отпадналост. При мен сякаш има и желание да си остана вкъщи и да мързелувам. миналата седмица уж бях в отпуска, но всъщност работих на втората си работа.

Разказвам всичките тия житейски подробности, за да помоля за помощ. Правилно ли тълкувам нещата, къде да търся, за да настъпи трайно подобрение при нас и да се балансираме успешно. Имах материали за всичко, справочни книги и т.н., но за съжаление не са при мен и нямам достъп до тях . Ще благодаря за всеки отговор, дори и да е само свободно разсъждение по въпроса - често първото хрумване е най-добрия отговор.

По кучешката тема - имаме Шаро, шотландска овчарка, да го речем. Толкова му става горещо, още при 20 градуса, за по-нагоре да не говорим. Как съм го мокрила начесто, като стана 25 градуса - да не ви разправям, че ще ми се смеете. Мижка, и аз така мисля за хъскитата - страшно красиви кучета са наистина, но си искат тяхното...  Той и наш Шаро иска тичане - с колело го разхождаме, за да препуска и да събира зайците и котките из околията. Grinning

# 100
  • Мнения: 125
Не мога да повярвам.Вчера говорих с Аз -ът на моята свекърва и днес тя и свекър ми се обадиха,че идват у дома ,при положение ,че свекърва ми не е стъпвала в дома ни от месеци и не се е обаждала дори.Наистина съм изумена.Аз от много време правя разни ритуали във друга връзка ,чета книги и се стремя да гледам на нещата по друг начин ,но на който да отговаря моята душевственост и досега няма никакъв резултат .Това с духовното Аз направо ме шокира newsm78

# 101
  • Мнения: 275
Milla, твоята комбинация от болежки би могла да е и задържане на някакъв гняв, неизказаност и/или самокритика.

по темата с кучетата - може би ви е попадала тази статия:
http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=4738

аз искам бобтейл. но българския климат не е много подходящ.

# 102
  • Мнения: 641
Пак изтървах темата. Не съм чела една седмица- 10 стр от предишната и 7 от тази.

# 103
  • Мнения: 3 674

Извинявам се, ако оспамихме темата, но кучетата и на мен са ми слабост... Embarassed

Мише,  не мисля, че спамим...  Wink не се чувствай виновна, плийз!  Grinning  Някой подхваща тема, за нещо и почвам да  я обсъждаме.  Hug  Ами и домашните любимци са си част от нас , от  семейството... Heart Eyes Мисля, че важното е, че това , което се обсъжда , е интересно за всички  Hug

Millla,
Цитат
Аз след размишления стигнах до извода, че трудно му върви прочистването и че трудно се разделя с неща, които трябва просто да пусне да си отидат
, мисля, че си на правилен път в търсене на отговора си.
Иначе като цяло, защо се разболяваме, защото организма/тялото/ иска да ни подскаже нещо , да ни обърне внимание към нещо...

В древността, хората са знаели защо боледуват и древната медицина е имала отговор на това, което сегашната медицина отрича.  Всъщност всичко пак е свързано с  нашата вътрешна хармония... и с това , дали сме в хармония с Вселената, Природата, със Себе си...

Жизнената сила изтича от нас, чрез нашите отрицателни емоции и негативни състояния. Тежко боледуващите хора имат грешни представи за живота , макар и да не разбират това. Ако те променят представите си за него, то болестта ще изчезне, както и се е проявила. Това е доказано в много случаи.

Възможно е силното чувство на вина за нещо минало  да предизвика също болест или  депресия. Всички отрицателни емоции са много вредни за тялото , защото отслабват защитните механизми на организма.

Хората правим грешки, като "не разбираме" болестта си и се "борим " с нея, вместо да я" приемем" и да се опитаме да разберем  причината за появяването и. Веднага се отчайваме и почвам да гълтаме хапчета и да ходим по доктори. Хапчето помага, но временно... Laughing Доктора също! Laughing

Те лекуват симптомите, но не и причината. А само ние сме тези,  които  може да намерим  причината за болестта, като "разровим дълбоко " в себе си.  Sunglasses Луиз Хей е много силен пример за това.


Аз като казах, че не боледуваме у нас , имах в предвид  вируси, грип и тем подобни.   Много, извънредно рядко, може да  ме заболи  глава или корем. И може и да ви се стори смешно, аз благодаря на болката , и също така  говоря на болката си, / както си разговаряме  примерно сега с Висшите си Аз-ове. /

Не и се ядосвам, защото ако го правя..тя се усилва...като че ли напук! След като и казвам, че съм я разбрала  и приела в тялото си, почвам да насочвам вниманието си към това, как ми е минал деня ми, какво се е случило днес...и след такова "ровене"  почти винаги намирам, че нещо , евентуално ме е подразнило като ситуация и съм реагирала ...после се е проявило като болка в главата или корема.  Пак споменавам, че това ми се случва извънредно рядко, но винаги търся първопричината за това. С болката не бива да се борим , да я мразим или отричаме. Приемаме я като всяко друго нормално нещо в живота ни. След като приемете спокойно болестта, смятайте , че 50% сте  се излекували... Simple Smile

Наистина интересна техника, за съжаление обаче  не си спомням, къде чух или прочетох за нея.... Rolling Eyes Само знам, че е  много ефективна.

Дънов  пък казва, че болестите може да се лекуват чрез  смирение. Здравето на човека зависи от следните четири неща, казва Учителя: от добротата на неговата душа, от силата на неговия дух, от светлината на неговия ум и от мекотата на неговото сърце.

Последна редакция: пт, 30 окт 2009, 04:52 от ЧервеноВинце

# 104
  • Мнения: 288
Здравейте и от мен в новата тема  Hug!

Аз също се дистанцирах  от някои приятелства. Някакси стана съвсем естествено . За сметка на това се сдобих с нови. Две от които от тази темичка  Hug Heart Eyes.

Петимата Тибетци ги правя от март тази година , с много малки прекъсвания през август (щото то тогава и за сън не оставаше време).Наистина дават много енергия и освен това ми облекчиха почти до 0 болки в кръста от дископатит , което си е супер постижение.

Две вечери провеждам разговори с Висшия Аз на малкия ми син , но като че ли много  се расейвах . Днес обаче беше по-разговорлив и благоразположен от обикновенно  Grinning. Продължавам с други срещи  Wink.
eldivine, ,дали ще се получи нещо ако извикам Аза на човек който скоро не съм виждала и може и да не видя и чуя скоро , за да му споделя нещо - хубаво разбира се.

Обичам много животните , особено кучета. В момента сме прибрали едно което беше малтретирано от стопанина си . Вече 2 седмици е при нас и още го е страх да излезе от къщата си.

Момичета искам да ви питам на някоя случвало ли се е да види 555. За последните 3-4 дена винаги виждам часовника в 5.55. Прочетох в Лечение с Ангели и малко се уплаших от това което трябва да очаквам.Споделете ако ви се е случвало. До сега много често виждам 111 и 222. За първи път ми се дават 555. На другите числа винаги се радвам , но като прочетох за 5иците ,незнам какво да мисля.

Аталанта и от мен  Hug Heart Eyes Flowers Four Leaf Clover

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт