Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 93

  • 66 568
  • 749
  •   1
Отговори
# 570
  • Сливен
  • Мнения: 295
Ето ме и мен с поредните въпроси. Съжалявам само че немога да покажа торта защото в къщи няма кой да ги яде и така ги хвърлям. Иначе най редовно си ви чета и не ви изтървам дори за минута. Та въпросът ми е относно пачуорк кътърите като този http://xcerx.com/index.php?m=320&lang=1&category=44& … =1&prodid=326 - лесно ли се работи с тях, знам, че всяка част се отделя и така с различно тесто  Mr. Green, но всичко е само на теория, а напрактика някой да сподели, че съм се засилила да си ги взимам и ако нестават да не хвърлям толкоз парички Crazy А и някъде в нета дали има книжка стъпка по стъпка и инструкции Embarassed

# 571
  • Мнения: 373
Ето ме и мен с поредните въпроси. Съжалявам само че немога да покажа торта защото в къщи няма кой да ги яде и така ги хвърлям. Иначе най редовно си ви чета и не ви изтървам дори за минута. Та въпросът ми е относно пачуорк кътърите като този http://xcerx.com/index.php?m=320&lang=1&category=44& … =1&prodid=326 - лесно ли се работи с тях, знам, че всяка част се отделя и така с различно тесто  Mr. Green, но всичко е само на теория, а напрактика някой да сподели, че съм се засилила да си ги взимам и ако нестават да не хвърлям толкоз парички Crazy А и някъде в нета дали има книжка стъпка по стъпка и инструкции Embarassed
Алана - Аз лично съм много доволна от тях, на мен са ми от любимите джиджавки за украса, много лесно се работи с тях Peace
Ивейн - страхотна е, като имам предвид моя провал с Варната това си е цял майсторлък твоето!  bouquet

# 572
  • Мнения: 634
Ивейн,сподели за рисунката отстрани много е красива . Hug Hug Hugза тортичката ,много галени цветове  bouquet
Дарилка ,абсолютна импровизация ,клиентите искаха кукли играчки малки ,но поради липса м книжарниците ,трябваше да направя две с тяхно разрешени разбира се .Правих ги около 2 часа .Радвам се че ви харесват ,но и клиентите са доволни и то много
И едно мини сърчице от днес.

# 573
  • Мнения: 335
и аз се чудя на тези фигурки за коледа, мн интересни ми се ствъват, но и парите им не нса малко Simple Smile
а да попитам др- тия дни варната ми се разтапя направо, а преди не беше така, а все по един начин я правя.. та реших да пробвам и др тесто и пробвах руска мастика две, а или съм мн проста, но едно така  и не видях рецепта за само руска мастика Sad
та   да попитам защо при руска  мастика 2 тестото ми стана грапаво и твърдо, така ли си е попринцип, фигурките седят като нацепени, колкото и да меся и мачкам с ръце пак не се изглаждат
при варната самото тесто е меко и когато се прави фигурка то се глади леснои не седи така нацепено, мастиката я загравях, мачках я с ръце и пак е мн трудно, а спазвах рецептатата, дабе и по малко захар ми отиде от колкото пишеше...

# 574
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Показвам една торта,която правих днес с вити блатове,крем ганаш и портокалови корички.Този път ганаша ми се получи,но и аз първия път правих с готварската сметана.Как правите тези бордове от шоколад,които се опитах,но както се вижда не се получиха?


# 575
  • Мнения: 634
Азалс ,прекачила си пудрата захар.Аз я правя много често и да ти кажа ,че на доза ми отива по 300,350гр. не повече.Съррцето съм го обличала с това тесто ,като прибавих и много мъничко шоколадово тесто на Ванчето.Така ,че спокойно можеш да си го смесиш с готова моделираща маса или с шоколедово тесто ,става страхотно и за моделиране ,стяга идеално и за покриване на торти.
Мечта22, HugЗа шоколадивите бордове ,ще ти кажа как ги правя.Разтапям шоколад и го сипвам във пош с мъничък отвор и върху пекарстка хартия предваринтелно измерена на височината на тортата шприцовам и облепвам тортичката .Тортата предварително съм охладила и много лесно стяга шоколада и лесно се отлепва хартията Peace

# 576
  • Мнения: 1 283
Албенка, как направи шоколадовите ''кълбета''? Много са  готини. Hug

# 577
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Момичета, извинявайте, че не коментирам, но много проблеми ми се струпаха напоследък. Днес беше черешката на сладоледа. За да се разсея малко пускам рецептите по молба на Шемет невероятен.

Шоколадов пай - Atalanta  от библиотеката. На пай е чудесен и много лек, а и за торти като пълнеж е добър.

Пакет Филаделфия крема сирене
1/4 ч ч мляко
1/4 ч ч вода
1 пакетче желатин - около 1 с л
шоколад или няколко с л какао
1 ч ч пудра захар - аз винаги слагам по-малко, защото не обичаме сладко вкъщи
2 ч ч cool whip - или разбита сметана

Разбивате размекнатото сирене и добавяте по малко млякото. Добавяте и захарта и разбивате добре. Желатина се разтваря във водата и като набъбне се загрява и се добавя към сместа. На този етап аз слагам и какаото, ако ще го правя целя шоколадов. Ако искате да е 2 цвята, разделяте сместа в 2 съда и в единия слагате половината сметана и изливате във формата, а в другата част слагате шоколад или какао и тогава останалата сметана и изливате в/у бялата част.
Стяга се за няколко часа, а бъркането отнема не повече от 10 мин. Голяма вкуснотия и много лесно.
Аз купувам готови форми за пай, в които има пресовани бисквити, но ако при вас няма, ще трябва да трошите обикновени бисквити + размекнато масло и да притиснете по стените на формата.


Моят класически пандишпан - давала съм го много пъти. Това е най-лекия кекс, който съм опитвала, но го ползвам най-вече за блатове. Най-често пека съвсем тънки блатове, за да не се налага да ги режа. Понеже има олио, става доста сочен без да е тежък и е лесен за направа.

6 големи яйца
1 ч ч захар
3/4 ч ч олио
около 1 1/4 до 1 1/3 брашно - аз не меря, гледам на око да е пухкава, не много рядка смес.

Разбивате белтъците и захарта на целувчено тесто.
Разбивате жълтъците добре, добавяте по малко олиото, за да стане като майонеза.
Изсипвате жълтъците в купата с белтъците и пускате миксера за 2-3 секунди, за да не спаднат белтъците. Или леко в една посока бъркате на ръка.
Добавяте по 2-3 с. л. брашно и с леко загребване, само в една посока бъркане добавяте полека всичкото брашно. На мен ми е най-удобно да бъркам с бъркалките на миксера.

Последната торта - 1/3 от брашното замених с горчиво готварско какао. Яйцата бяха 7, а другите продукти коригирах на око. Изпекох блатовете в 2 големи правоъгълни тави и рязах парчета за да е вертикална. Пекох около 13-14 мин, понеже бяха тънки.

Много лесно и бързо. Търпи модификации. Номера е да се внимава в бъркането, за да не спадне белтъка, но един път да свикне човек, става за броени минути.

Да ви е сладко  Hug

# 578
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Atalanta много благодаря   bouquet

# 579
  • Мнения: 634
Холи,много е лесно .Напълних балон с вода и го пъхнах в камерата да стане на топка лед ,след което обелих балона и върху леда шприцовах шоколада,той веднага стяга ,боядисах с перлена боя и остових да се изцежда в гевгир.Ето виж.

# 580
  • у дома
  • Мнения: 1 581
мацки, невероятен маратон сте спретнали  Party   smile3501 успявам да ви следя, но никакво време за коментари нямах тези дни  ooooh! за което си посипвам главата с пепел  Confused
Албена, van444e, _Пепи_, просто се чудя как успявате да правите по нЕколко торти на ден  #Crazy аз с една едвам се справям, то не е мислене, чудене, каква да е, как да изглежда, пък после подготовка, изпълнение  Crazy ето и тортата, която правих тези дни и заради, която не ми оставаше никакво свободно време след работа  Mr. Green

 ОЩЕ СНИМКИ - тази и следващите.

на всичкото отгоре е правена за приятелче на Ния, купона е в момента, а аз съм на работа  Tired изпратила съм мъжО с диването на РД и се моля да са стигнали благополучно с тортата и рожденичката да си я хареса  Mr. Green заръчала съм снимки на разрез и парче, дано изпълнят поръчението  Joy
ф26 и ф16, готови блатове ванилия и какао. крема е Баварски + сметана. за единия етаж крема оцветих с жълта боя и съм сложила банани между блатовете, за другия етаж крема е оцветен в зелено и наредено киви между блатовете. самите блатове са напоени със сока от компот от череши. покритието е да кажем 2/3 шоколадово и 1/3 моделираща маса. фигурките и цветята са смес от три покрития - Варна, готова маса и подобно на руската мастика  Mr. Green ето тази снимка използвах за модел + още няколко на които го има и охльо  Grinning  много ми се щеше и да я опитам, ама няма да стане  Sad

# 581
  • Мнения: 1 122
Албена много интересни са тези кълбенца.

blueeye® много нежен цвят се е получил, а Франклин е много сладък. Пчеличките на какво си забола?

И аз правих торта, но съвсем обикновена за домашна консумация http://steisi.multiply.com/photos/album/29#photo=21 и парченце http://steisi.multiply.com/photos/album/29#photo=22

# 582
  • Бургас
  • Мнения: 97
Алана , миналата седмица си поръчах от същия сайт три брой от новогодишните  формички /пачуорк кътърите /, още същата вечер ги пробвах и много съм доволна . Изрязвам с формичката и след като позасъхне тогава боядисвам с четка/не с различно оцветени теста /. Добре е да се работи с желатиново тесто , да се разточва търко и да е добре омазнена формичката за да не залепва.
Момичета, отново показвате шедьоври , поздравления !!!

# 583
  • у дома
  • Мнения: 1 581
stasi76, цветарска тел увита в хартия  Peace имам си цели рула - червено и зелено купувани от Слънчоглед, и разни парчета в различни цветове събирани прилежно от букети и опаковки  Mr. Green мислех, че го имам и червеното снимано, ама явно се лъжа  Rolling Eyes

# 584
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
здравейте момичета имам питанка-мога ли днес да направя блатове-татяна  и муса на Танита да ги съхраня в хладилника и утре да сглобя тортата

Общи условия

Активация на акаунт