Раничка на шийката на матката - тема 4

  • 151 323
  • 689
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 817
Извинявам се отново за невежеството си,но как точко се изследва човешкият папиломен вирус,задължително ли е да се изследва при наличие на раничка,минава ли по здравна каса и т.н.
Благодаря ви

Последна редакция: ср, 25 ное 2009, 08:21 от курабийка

# 76
  • Мнения: 22 947
Извинявам се отново за невежеството си,но как точко се изследва човешкият папиломен вирус,задължително ли е да се изследва при наличие на раничка,минава ли по здравна каса и т.н.
Благодаря ви
цъкни на темата в подписа ми.там им мн.информация

# 77
  • Мнения: 2 730
Моите изследвания вече са готови,докторката каза че няма нищо обезпокоително.Спадам към първа група и по неин съвет ще изчакаме с горенето на раничката,да отида на преглед след 6м..Какво ще кажете нали не греша че ще изчакам?

# 78
  • Мнения: 1 894
обеснявам още веднъж:

не всички ранички, но много от тях са образувани в следствие на това, че хпв е навлязло в тъканта и е започнало да я видоизменя в нещо, което в крайна сметка е твърде вероятно да стигне до рак.
1) преценява се дали е койлоцитно видоизменението (от хпв) или не
2) ако не - питате от какво тогава е причинена раничката --> не се примирявате с "не", което е на базата на мързела на някой да ви направи изследвания, за са установи "да". (което ме навежда и на обратния случай, с който раничките са причинени от някакви организмени пробразувания и с времето сами си изчезват, но това са си друг тип ранички, не ранички, които са причинени от хпв) хпв раничка няма как да се самоизлекува!
3) ако да - се лекува - НЕ СИ ГО ДЪРЖИТЕ ДА СИ ГО ОТГЛЕЖДАТЕ

правите си биопсия, за да се види каква е причината за раничка, като се обозначава на каква дълбочина се взима, за да се знае на каква дълбочина тъканта е засегната. гледането на колпоскоп е нужно, защото раничката не е просто на едно място. моята - виждала съм я на монитора - изглеждаше като цветята на онийл, доста разпръсната и затова се рисува картинка.

много ми е чудно КОЙ НА ОКО (поредния лекар екстрасенс??? хаха) и как може да се справи КАЧЕСТВЕНО с нещо такова. и за да ви "успокоя" ще ви кажа, че моята не се виждаше с просто око. не се виждаше и с колпоскоп. стана видима на колпоскопа едва когато я намазаха с филм. и друг въпрос - ако все пак раничката е видима с просто око, к'во правите, ако екстрасенсите са я изгорили, но са пропуснали невидимите с просто око участъци (каквито често има)?? и друг въпрос - нима искате някой да се презастрахова и да ви гори и здрава тъкан, понеже не знае тчно границите на раничката?? (щото нали се сещате, биопсията е ненужна екстра)

там, където е раничка, има вирус. спите без презерватив с някой, и той е изложен на риск - да го разнесе или недай си боже и той да го развие. ЕТО ЗАТОВА ВСЯКА 2РА Е С РАНИЧКА - защото лекарите съветват да си държите ранички с хпв. и така всички жени дружно си въртим разпространението на вирусите. всяка втора е в раничка, понеже не се говори за елементарни принципи за превенция на разпространението!!

хпв теста се взима като цитонамазка от мястото където се взима и цитонамазката. от него се установява чрез днк анализ наличие на вирус и се прави типизация. най-логично е да се направи при 1вия контролен преглед след горенето. дотогава на мястото 1во е имало вирус, а после е зараствала тъкан. изчистената тъкан сега се проверява има ли вирус в нея. През тези 3 мес след манипулацията както казах е хубаво да се взима изопринозин, за да може да се отхвърли вируса, ако го има, от организма. не забравяйте, че докато вируса на места е образувал вече видоизменени клетки, на други тепърва ще работи и затова се взима изопринозин. здравата и излекувана от раничка тъкан не означава липса на хпв вирус.


И ВСЕ ПАК ЗДРАВЕТО СИ Е ВАШЕ. вие избирате да се лекувате ефективно или да плащате на лекари да си гледат ей така.

искам само да кажа, че при правилно лечение и малко помощ от организма - сте платили двойно, но шансовете да сте си решили проблема са много големи.

ако минете към варинта да се доверите на гинеколог с екстрасенски умения - рискувате да се връщате отново и отново, да не говорим за сметката, която не е по-малко, но просто сте я разсрочили и сте плащали за глупости... докато положението може да е станало сериозно.

Последна редакция: ср, 25 ное 2009, 18:58 от becky bloomwood

# 79
  • Мнения: 22 947
Моите изследвания вече са готови,докторката каза че няма нищо обезпокоително.Спадам към първа група и по неин съвет ще изчакаме с горенето на раничката,да отида на преглед след 6м..Какво ще кажете нали не греша че ще изчакам?
Да не повтарям и аз becky bloomwood

# 80
  • Мнения: 1 894
Моите изследвания вече са готови,докторката каза че няма нищо обезпокоително.Спадам към първа група и по неин съвет ще изчакаме с горенето на раничката,да отида на преглед след 6м..Какво ще кажете нали не греша че ще изчакам?
Да не повтарям и аз becky bloomwood

на мен друго много ми е чудно - как раничка за горене с цитонамазка 1ва група?? това ми се струва абсурдно. Много малко сексуално активни жени поддържат 1ва група и обикновено след някакво лечение. А където има койлоцитно изменение, обикновено има папиломна досплазия (hpv), където обикновено се навъждат възпаления и вдигат групата - II, III ... аз бих се поинтересувала цитонамазката ли е грешна или диагнозата горене не е вярна... да не би да е друг тип раничка??

# 81
  • Мнения: 2 730
Не съм обяснила много ясно нещата.При контролен преглед ми каза,че имам раничка на шийката на матката вследствие раждането, което беше преди 2г. и6м.Тогава ме гледа с колпоскоп и каза че няма никакви изменения и ще пусне цитонамаска и нужните изследвания,като не ми е обяснявала с подробности какви(нали знаете някои доктори необясняват нещата в подробности но това не означава че не са стриктни към работата си)И като коментирахме нещата,тя ме попита имам ли планове за втора бременност(при нея ходих на консултации при първата)и аз и казах,че планувам не веднага но в близките година две.Тогава тя каза да видим какви ще се резултатите и тогава ще говорим.И тъка като видя резултатите каза че съм в първа група, че съм здрава но нещата трябва да се следят и да отида след 6м. пак.Това е цялата история с мен
 Сега като чета повече виждам, че е имало какво още да я питам

# 82
  • Мнения: 348
Момичета,мен ми махнаха раничката преди 9 години с лазер.Преди това ми направиха биопсия.Мисля,че това е правилния път да се отървем от тях.Да кажа само,че не бях раждала,но доктора държеше да я махнем преди бременост.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 037
Препоръчвам на всички с раничка, независимо от резултата от цитонамазка, да направят и биопсия. При мен откриха "раничка" на шийката на матката и тъй като цитонамазката показваше или І-ва, или ІІ-ра група /консултирах се с няколко лекари/, ми препоръчваха туширане или горене, като не било спешно и когато реша да отида. Изгубих два месеца в консултации и в търсене на лекар, който категорично да се произнесе и да направи план за лечение. През цялото време никой не спомена за биопсия. Слаба Богу попаднах на лекар, който още като ме вида ня колкоскопа каза, че е задължителна биопсия и нова цитонамазка. Направихме ги и резултатът беше І-ва група от цитонамазката и CIN ІІ-ІІІ от биопсията. Оказа се, че имам не раничка, а тежка дисплазия, опрерираха ме /т.нар. конизация/  и изрязаха почти цялата шийка на матката. Оттогава само на цитонамазка не вярвам.

# 84
  • Мнения: 817
Момичета,искам да ви питам има ли някакво значение кога ще се направи изследването с колкоскоп(в смисъл може ли веднага след цикъла).Аз се поинтересувах за Варна и след като ми излезе цитоната маска(дано да е добра) ще отида на колкоскоп.Добре че има интернет,защото никой лекар не ми каза ,че трябва да мина и през тази процедура преди евентоално горене.Даже днес личният се опита да ме убеди,че само съм щяла да си дам парите #Crazy
Но първо се надявам на добри резултати от ЦМ Praynig

# 85
  • София
  • Мнения: 964
Курабийка,   успех за резултата - стискам ти палци да е нормален!!!  Peace newsm10

# 86
  • Мнения: 1 894
Момичета,искам да ви питам има ли някакво значение кога ще се направи изследването с колкоскоп(в смисъл може ли веднага след цикъла).Аз се поинтересувах за Варна и след като ми излезе цитоната маска(дано да е добра) ще отида на колкоскоп.Добре че има интернет,защото никой лекар не ми каза ,че трябва да мина и през тази процедура преди евентоално горене.Даже днес личният се опита да ме убеди,че само съм щяла да си дам парите #Crazy
Но първо се надявам на добри резултати от ЦМ Praynig

цитомазката е с вярност около 60% и дори да ти казва II група, положението може да е сериозно - недей да лежиш на това уше. горенето се прави веднага след цикъл, за колпоскоп не помня, но със сигурност не пречи веднага след цикъл.
имаш цялата информация, която ти трябва (поне това е нужната информация, за лечението, което се води за най-добро), знаеш какви изследвания да си направиш, знаеш, че е добре да махнеш раничка с папиломи възможно най-скоро.
ако не искаш и си търсиш оправдания, по-добре изобщо не се занимавай да се изследваш.
ще видиш колко ще ти олекне като я махнеш.

и още нещо .... не е толкова страшно колкото звучи!  Hug

# 87
  • София
  • Мнения: 1 037
Курабийка, колпоскопско изследване можеш до направиш след цикъл, но е добре да имаш поне 2 чисти дни.
Успех с изследванията и от мен!

# 88
  • Мнения: 817
Благодаря Hug

# 89
  • Мнения: 348
курабийка,къде ще ходиш на колкоскоп?

Общи условия

Активация на акаунт