Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 2 тема

  • 95 243
  • 738
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 4 141
vangobi , Суха Мащерка - моля ви момичета , бихте ли измерили колко см са страните на силиконовите ви тавички за мъфини. Чудя се дали ще се събере и завърти в микровълновата...пощуряла съм всичко да правя в нея. Моята уж е голяма , 40 литрова , ама знаели човек...Иначе в чашки стават супер в нея , ама е къде , къде по лесно в тези силик. форми.

Когато можете пишете , аз ще следя и мисля да си поръчам тази тавичка за мини мъфини.

Вчера си купих тефлонова за 12броя, но сега чакам за хартиени подложки....

Голямо нямане в тая провинция и много мудни и неинформирани търговци....устата ме заболя вчера да обяснявам , че е голяма мода и ще има търсене , пък и колко лесно се правят....
Не знайно защо съм пропуснала въпроса ти, но довечера ще я измеря и ще ти докладвам. Мойта е малка за 6 мъфина и предполагам , че няма да имаш проблем в микровълновата, но за да си на 100% сигурна ще ти кажа точно. Peace

# 106
  • Мнения: 2 199
Мъфинки със сирене, топено сирене и кашкавал

# 107
  • Мнения: 47 983
Записвам се само за да следя новите идеи
Иначе ние много харесваме мъфини, но аз си ги правя главно по една основна рецепта (пак от форума) и само леко варирам в зависимост от продуктите

# 108
  • София
  • Мнения: 4 141
vangobi , Суха Мащерка - моля ви момичета , бихте ли измерили колко см са страните на силиконовите ви тавички за мъфини. Чудя се дали ще се събере и завърти в микровълновата...пощуряла съм всичко да правя в нея. Моята уж е голяма , 40 литрова , ама знаели човек...Иначе в чашки стават супер в нея , ама е къде , къде по лесно в тези силик. форми.
Премерих я ш.20 см.- д. 30см., дано да стане, успех Peace

# 109
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
vangobi, Суха Мащерка - благодаря момичета . На косъм е работата, както се казва , докато не я изпробвам , няма да съм сигурна. Само да имам парички и ще си поръчам форма...и непременно ще се похваля.

# 110
  • София
  • Мнения: 4 141
vangobi, Суха Мащерка - благодаря момичета . На косъм е работата, както се казва , докато не я изпробвам , няма да съм сигурна. Само да имам парички и ще си поръчам форма...и непременно ще се похваля.

Ще чакам, а може и мен да ме привлечеш за каузата, като съмишленик всичко в микровълновата Peace

# 111
  • Мнения: 45
ето и от мене едни Шоколадови мъфини с банан

без глазура

# 112
  • Мнения: 1 217
Момичета защо мъфините ми стават жилави?
Пробвах с кисело мляко,газирана вода,масло,олио и пак стават жилави някакси,а не въздушни както се изразявате.
Вече пробвем за десети път.Днес мисля да сложа цяло пакетче масло от 250 гр.
И като ги пека стават едни такива твърди.
Къде бъркам.
Имали някаква основна рецепта за мъфини?

# 113
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Момичета защо мъфините ми стават жилави?
Пробвах с кисело мляко,газирана вода,масло,олио и пак стават жилави някакси,а не въздушни както се изразявате.
Вече пробвем за десети път.Днес мисля да сложа цяло пакетче масло от 250 гр.
И като ги пека стават едни такива твърди.
Къде бъркам.
Имали някаква основна рецепта за мъфини?

Да не би да ги печеш на ниски градуси?
Аз пека на 180 градуса,ако не е указано друго в рецептата,и стават чудесни.

# 114
  • Мнения: 1 777
Полина малина ,аз не слагам никакво мляко и не стават жилави.

# 115
  • Мнения: 1 217
Полина малина ,аз не слагам никакво мляко и не стават жилави.
Каква е твоята рецепта за мъфини?

# 116
  • Мнения: 1 777
Полина малина ,аз не слагам никакво мляко и не стават жилави.
Каква е твоята рецепта за мъфини?
Погледни в подписа ми. Simple Smile

# 117
  • Мнения: 1 234
Направих мъфините "кафе меланж" от тази рецепта, с благодарности към авторката   bouquet
Ето ги моите, вместо сметана ги поръсих с кокосови стърготини:

# 118
  • Мнения: 2 199
Полина малина ,аз не слагам никакво мляко и не стават жилави.
Каква е твоята рецепта за мъфини?
Погледни в подписа ми. Simple Smile

В подписа ти всички мъфини са с мляко  Thinking

# 119

Общи условия

Активация на акаунт