Самостоятелно в тоалетната

  • 6 084
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 581
 Дъщеря ми се научи да се бърше сама в предучилищната.Първите няколко дни някой от нас стоеше до нея и я дооправяше.Свикна да се справя сама за няколко дни.
 Докато ходеше на детска градина рядко е ходила там по голяма нужда, но винаги са я бърсали и никога не са ни правили проблем затова, че не може сама.

# 16
  • Мнения: 2 090
Сина ми се старае,но не всеки път се справя успешно.Надявам се госпожите или помощник-възпитателките в градината да помагат Rolling Eyes,той тръгва от септември.

# 17
  • Мнения: 294
Госпожите и лелките наистина да си гледат работата!
Като цяло момчетата се пренастроиха вечер да се върши тази работа, но вероятно е имали случаи и в детската градина!
Сега се учим с големия (на есен е 1ви клас)
Има едни малки опаковки мокра тоалетна хартия (които могат да се хвърлят в тоалетната чиния) - чувствам как 1 стек ще е в списъка за 1ви клас!
За малкия (ще бъде 3та група) дори не съм си поставила такава цел!
По този повод: Виждам аз, че е ходил до тоалетна в градината и на въпроса ми- кой го е избърсал, каза:
" Как кой, децата!!!"
 hahaha

# 18
  • Мнения: 21 455
   Първи клас не е малко късно?  newsm78

# 19
  • Мнения: 294
dideva, може да си права, но
както казва майка ми - То, детето те води!
Пълен шемет е и почти не се интересува от "нещата от живота", живее си в собствен свят!

# 20
  • Мнения: 1 561
Моята е на почти 5, може да се избърсва, но понякога и се случва там да се намаже и и е гадно, затова и не ходи там.
Това скоро го сподели.Вероятно не им помагат и тя стиска, което не мисля за добре.
Вкъщи има мокри кърпи, но там не всички купуват, и вероятно не стигат за всички и през повечето време.
Случвало се е често белъото да е нацапано, но вече до гуша ми дойде да се занимавам с персонала там.

# 21
  • Мнения: 764
Синът ми от есента ще е първа градинска група. И аз с ужас разбрах, че ще искат да си ходи сам в тоалетната. Видях се в чудо, а приятелки, минали по моя път ми казваха: "е, ще ходи известно време със зачервено дупе и ще свикнеш".
Да, ама аз няма да се примиря и ще падат разправии с лелките и директорките - в крайна сметка, колкото и да им е неприятно, това е част от нещата, на които трябва да научат децата. Close

# 22
  • Мнения: 1 341
Дъщеря ми е на 3г. и още не се справя добре с бърсането. Има желание, но уви още са и некординирани движенията и доста се маже. От септември тръгва на градина и трябва сама да се оправя с всичко. Тук никой не се занимава да ги бърше, обува, облича. Учат ги на съвсем разлини неща. Третират ги като големи, което не ми харесва особено, но кой ли ме пита. Именно за това първата година ще я пускам само до обяд.

# 23
  • Мнения: 563
Моят син е на 6.5 и все още не му давам да се бърше сам. Тъй като няма места в градините го записах на предучилищна,тази ще му е 3-тата подред .Та за изминалите 2 години нито веднъж не ми се е прибрал омазан.следователно или не ходи по г.н. в училище или госпожата го е оправяла.Изобщо не ми е казвала нищо,а аз не вярвам нито веднъж да не е .....За мокрите кърпи варианта е най-добър,при всички положения ще се избърше по-добре,само дето ще трябва производителите на мокри кърпи да работят за нас,ама... нищо   Mr. Green

# 24
  • Мнения: 4 294
Синът ми се научи на 4 години. В началото не се справяше особено успешно, но поне се стараеше детето. В това отношение той е много срамежлив, в градината и до днес не ходи по голяма нужда, от страх, да не се нацапа.
По принцип смятам, че тези неща трябва да се учат от родители, а не от лелките в градини и ясли. Те могат само да насърчават самостоятелността на детето, нищо повече. Но и не бива да бъдат прекалено строги с децата които трудно се справят, защото за много от тях това е голям стрес.

# 25
  • Germany
  • Мнения: 7 970
Ох, аз също не очаквам лелките да го учат, но какво да направя като не се справя? Освен да се моля да си настрои организма да си ходи само вкъщи и това е. Не искам да го стресирам за нещо токова елементарно, но явно все още трудно за него.
Благодаря на всички за отговорите!

# 26
  • Мнения: 563
Стреса наистина е голям,едно е да ти се скара мама,тате,баба , друго е някоя чужда лелка.Аз от децката градина не си спомням много ,но веднъж от бързане си напишках малко на чорапогащника и казах на лелката ,а тя така ми се развика ,че още помня лицето на тая дърта вещица!

# 27
  • Мнения: 2 478
Синът ми успешно си бърше ...гърба. Но жестът е бърз и заучен   Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 3 848
Моя син също не може да си бърше дупето. Миналата година беше I - ва група, наложи се да сменим детската градина, две седмици преди ваканцията и в старата не само, че ги бършеха, ами след това им миеха и дупетата Grinning. В новата обаче нещата стояха по съвсем друг начин. Един ден се прибра омазан чак до кръста Sick, като го питах, кой те избърса, той каза, че сам е свършил тази работа ooooh!.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
синът ми е на 3,9г-пишка сам,сяда да ака сам.иска и да се бърше сам,ама не се спрява особено добре,затова аз го доизбърсвам или измивам,зависи.всяко дете започва по различно време,но малко деца преди 4-5г успяват да се избършат наистина добре.едно е да мажеш,друго е да се почистиш както трябва.

Общи условия

Активация на акаунт