Работа с Pattern Maker

  • 12 783
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 464
Пускам тема, чрез която да си помогнем да разберем по-добре програмата. Лично аз я имам но не мога да работя с нея. Моля нека тук задаваме въпроси, а знаещите да ни отговарят  Hug

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 421
И аз се нареждам да се уча  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 931
И какво питаме?Simple Smile
това е вместо запис  Simple Smile

# 3
# 4
  • Мнения: 2 931
Не съм някой специалист и се надявам да се включи някой, който наистина я владее-  има много тънкости:)
Но докато чакаме да се включи, направих една инструкция в снимки- стъпка по стъпка.
С тази инструкция искам да дам едно нагледно обяснение как с помощта на програмата ,
от снимка става дизайн на гоблен.
И искам да подчертая се това далеч не е дизайна по който трябва да се шие.
Ще има нужда от доста обработка, която програмата не може да направи .

Ето тук сложих снимките, като на тях съм написала и обясненията. Wink

# 5
  • Мнения: 260
Нека аз да задам първия въпрос.  Grinning Как става преобразуване на схема, която е в Pattern maker в графичен формат (така ли се казва  Blush )?

# 6
  • Мнения: 2 931
най-лесно е от File--Export to graphich file.
НО в този случай цялата схема се прави в един графичен файл- т.е една графика.
Когато се принтира ще трябва да се раздели на няколко листа, за да се виждат знаците:)
Аз ги конвертирам като първо правя файла pdf и после този файл го правя в няколко файла, графични- .
После ще направя снимка как го правя, сега ще трябва да излизам:))

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 143
То не беха теми то не бе чудо

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 552
То не беха теми то не бе чудо

Ако не те интересува или не ти е интересно, може да не влизаш, просто подминавай. Аман от заядливци!  ooooh!

# 9
  • Мнения: 568
И аз се записвам в темата.Направихме два гоблена с  помощта на програмата  и планувам още един ,така че ще ми е полезно всичко коментирано тук.

# 10
  • Мнения: 87

Aз също се записвам в тази тема - много бих искала да науча тази програма.Ще следя темата с интерес.

# 11
  • Мнения: 464
То не беха теми то не бе чудо
Аманот тая досадница. Виж драга темата съм я направила за хората, които ги интересува, не за такива като теб, които се чудят с кого да се ядат. Да те питам нещо? Тем критическата ли те гони, или мъжа ти кръшка че търсиш с кого да се захванеш?
Хайде спирай вече че не се траеш
Сега по темата. Много искам да направя гоблен по снимката на дъщертя ми. Моля знаещите и можещите за помощ  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 568
Много искам да направя гоблен по снимката на дъщертя ми. Моля знаещите и можещите за помощ  Heart Eyes

Аз  не съм много знаеща и с помощта на мъжа ми за правенето на схемите уших тази снимка на дъщеричката ми и тази на мъжа ми има ги и снимките за сравнение.Сега планувам и на сина ми да направя ,но аз обичам да експериментирам и  изпълнението ще е различно.Не разбирам много ,но ако мога с нещо ще помогна.
Аз пък искам да питам ,ако някой знае,как се слага контур с програмата и става ли автоматично?Благодаря на всички отзовали се  bouquet

# 13
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета! Аз не шия гоблени и не зная до колко ще съм Ви от полза, но разгледайте този сайт http://www.igolki.net/cat-all.html. Hug

# 14
  • Мнения: 2 931

Аз пък искам да питам ,ако някой знае,как се слага контур с програмата и става ли автоматично?Благодаря на всички отзовали се  bouquet

не става за съжаление или за радост:)
Ето тук съм отбелязала в най-общи линии как се добавя контур/back stitch/ при правенето на схема за гоблен.

# 15
  • Мнения: 568
Хипатия много  благодаря   bouquet
Надявах се да е автоматично Simple Smile Не знам дали бих се справила ако схемата е по снимка ,така че да с получи сполучливо.
Може би и защото не съм шила гоблен с контур ,и нямам представа как трябва да изглежда.

# 16
  • Мнения: 2 931
dena,
контура е един вид щрих- колкото да се подчертае определен детайл от дизайна.
При дизайн на снимка/ портрет на човек имам предвид/ контур може да се сложи на част  от ирисите, ноздрите, устните, брадичката , косата - за да се акцентира на тях.

# 17
  • Мнения: 568
А можеш пи да ми покажеш снимка на такъв ушит гоблен?За да видя как изглежда.

# 18
  • Мнения: 1
Здравейте! http://dump.ru/file/2739792 - Учебник за работа с РМ, но е на руски.

# 19
  • Мнения: 2
Аз се интересувам как може да се направи схемата 1:4 с детайли 1:1. Много четох и експериментирах, но нещо не ми се получава.

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 13:47 от vladeva

# 20
  • Мнения: 2 336
аз ще ви следя и уча   Flutter  bouquet

# 21
  • Мнения: 17
Открих това,надявам се да съм полезна на всички.Още разучавам програмата но от това което зная до момента е професионална и би трябвало да прави схемите прецизни и точни.
http://velislava.mylivepage.com/file/index
ако на някой не му се праща смс да ми пише ще му изпратя файла на имейл. txtloves txtloves txtloves


П.П. dena_klv сподели как си направила гоблените само ти си писала че имаш 2 сполучливо ушити.

# 22
  • Мнения: 2 931
Още разучавам програмата но от това което зная до момента е професионална и би трябвало да прави схемите прецизни и точни.

Професионалната просто има повече функции.
Но не прави дизайните прецизни и точни:)
С нея създаваш структурата, което е много голямо улеснение.
Но за един добър дизайн е нужна и обработка от човек.
Не, че някои хора не шият по такива необравотени дизайни, но резултата обикновено не е добър- особено, когато се правят портрети на хора.
Така ,че не разачитай само на програмата.

Сполучливо ушити имам и аз, но не и сполучливо дизайнирани, автоматично от програмата:)

# 23
  • Мнения: 568

П.П. dena_klv сподели как си направила гоблените само ти си писала че имаш 2 сполучливо ушити.

Направих ги автоматично,само изчистих единичните бодове.Аз не съм на ти с правенето на дизайн по снимка,просто избрах подходяща снимка,която не искаше много обработка за да заприлича на себе си.В един от по-горните постове  съм показала какво успях да направя,а дали е сполучливо или не всеки да прецени за себе си.Знам ,че може и по-добре,но аз можах толкоз и съм доволна.Ще направя и на малкия ,но пак ще експериментирам с друг ефект.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 123
най-лесно е от File--Export to graphich file.
НО в този случай цялата схема се прави в един графичен файл- т.е една графика.
Когато се принтира ще трябва да се раздели на няколко листа, за да се виждат знаците:)
Аз ги конвертирам като първо правя файла pdf и после този файл го правя в няколко файла, графични- .
После ще направя снимка как го правя, сега ще трябва да излизам:))

Хипатия, ще може ли да обясниш как разделяш pdf файла в няколко графични файла Praynig
Благодаря предварително! Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 568
Хипатия   би ли показала твои дизайни?

# 26
  • Мнения: 57
Хипатия ти забрави ли ни? Ние все още чакаме разяснения по програмата

# 27
  • Мнения: 2 931
Какви по-точно разяснения?

# 28
  • Мнения: 57
най-лесно е от File--Export to graphich file.
НО в този случай цялата схема се прави в един графичен файл- т.е една графика.
Когато се принтира ще трябва да се раздели на няколко листа, за да се виждат знаците:)
Аз ги конвертирам като първо правя файла pdf и после този файл го правя в няколко файла, графични- .
После ще направя снимка как го правя, сега ще трябва да излизам:))

Хипатия, ще може ли да обясниш как разделяш pdf файла в няколко графични файла Praynig
Благодаря предварително! Heart Eyes
Praynig  Хипатия нали ще ни помогнеш?

# 29
  • Мнения: 2 931
 аз отварям pdf  с Adobe Acrobat. Тази програма има функция да превръща пдф файл в други видобе графични и текстови файлове.
Има и други програми, имащи подобна функция, но повечето са платени.
Тук има един сайт на който безплатно може да се превърне пдф файл в графичен. / между нас казано всякакви видове файлове се превръщат, но в случая това не е важно/
http://zamzar.com/
Избира се файла, после се избира формата в който искаме да с е преобразува, написва се имейл и се клика на convert
Когато се конвертира се получава на имейла линк към конвертираните файлове и те се свалят.
Безплатната версия не е много удобна , но върши работа

# 30
  • Мнения: 57
Хипатия, хиляди благодарности,златна си /дано не те притесняваме/ Hug

Общи условия

Активация на акаунт