ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 7

  • 60 281
  • 538
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 265
***ambitious*** ,Добре дошла в тази темичка  bouquet! Много добър избор си направила :И на мен обшуването и грижите за цветята и градината ми помагат да забравя грижите и да приема света от слънчевата му и цветна страна.Ще чакаме снимки!

# 466
  • Мнения: 163
Здравейте и от мен.......... страхотно е, че има такава темичка........  Peace много ще ми бъде полезна.  Hug
Аз съм съвсем начинаеща градинарка,   newsm78 но пък доста любознателна  Grinning
До сега мъжа ми засади Туи, едни розички доста дребнички и два трендафила .....
Ще ми бъде всичко от полза, което ще споделите за новите ни придобивки........ освен редовно да ги поливаме и плевим друго нещо по- специално изискват ли?
Купих тор съответно за розите и туите и тези дни смятам да ги торя....... Rolling Eyes
Но на кутията за розите, няма упътване, как да ги торя и се притеснявам да не ги изгоря....... Mr. Green
Ако някой има представа принципно, как е съотношението, ще ми бъде безкрайно полезен........ торта е на едни розово- лилави гранули .....
Като се прибера ще ги снимам и ще ви пратя снимки Simple Smile)))

# 467
  • Мнения: 6 390
За туите знам че се торят на пролет, така че давай сега ... че един път в годината знам че се прави, на есен не, че замръзва земята, а от торта и корените растат... а няма на къде...нещо такова беше, много вода не искат... може би само първата година...но  не съм сигурна...

За розите други ще кажат...

# 468
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
***ambitious***, добре дошла в темичката! И аз си имам един сериозен проблем , но от друго естество, и непременно имам нужда от някакво обсебващо занимание, защото това много ми помага. Ако не се лъжа, Бритни Спиърс се беше подложила на такава цветна терапия, за да се справи с проблемите си Grinning Райграса ще порасне,стига да не са го изнесли мравките Mr. Green Напръска ли с някакъв препарат за мравки? За седмица приблизително трябва да се покаже.   Ще чакаме снимки после! Simple Smile

Нашата морава, която в самото начало ми се струваше рехава, вече е гъста и красива. Истинско удоволствие да ходя по нея.
Къртиците обаче са и в нашия двор, правят тунели, умориха ми наполовина две рози и лоницера японика Sad Може и луковици да са отмъкнали SadКакви поразии още ще направят не ми се мисли!

паца–маца, няма кой знае какви грижи, особено за туите. Ние ги торихме до август, живи и здрави са Simple Smile Розите също спряхме да торим август,за да могат да спрат да растат като луди и да вдървят клонки, които няма да измръзнат зимата. Розите искат доста пръскане, защото хващат всякакви въшки, трипси и акари, а също и гъбички. Наблюдавй ги внимателно. Тор аз пръскам на око, в зависимост от големината на растението. Долу-горе така изглежда (сините гранули) http://lh5.ggpht.com/_bLRnegrIfc8/SdcZlSAQAnI/AAAAAAAACDQ/xWEuiw … s720/P1014656.JPG На дървета и големи храсти слагам повече.

# 469
  • Мнения: 216
Здравейте  bouquet
Радвам се,че съществува и тази полезна тема Hug

влизам при вас с въпрос-с молба предварително да ме извините,понеже зная,че не сте "бюро информация",но не се справих с набързото преглеждане на темите(с тези три дечица ,просто нямам нужното време,да отсея информация)...
та купих си семена на Далия,Тагетес,Маргаритки,Газания,Кобея
...и въпросът ми е,дали бих могла да ги  засея направо в почвата,
но не в България,а в Ливан,където климатът е Средиземноморски-
от май до октомври(средата)-не вали,
иначе вода за напояване има непрекъснато и изобилно,
слънце също,почвата е плодородна(всичко се хваща бързо и лесно)...
но дали ще стане със семена-Питам,понеже досега нищо не съм сяла-чакахме да приключим строежа Rolling Eyes
та дали да са на пряко слънце,
или край каменната ограда,или до стълбището newsm78...така е като човек не знае Tired и само саксии отглежда...
ще се радвам на отговорите ви.Благодаря предварително.  :

# 470
  • Мнения: 3 219
Тагетеса директно ръси в почвата, аз лично предната година правих разсад за газанията. Далия съм сяла само с грудки. Какво разбираш под маргарита, защото аз предната година сях едни, които трябва да цъфнат на втората година, тоест тази, даже имат вече пъпки. З а кобеята прочетох това http://zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=65 , нямам пряк опит
И да ви се похваля, че двата ми големи кактуса са отрупани с пъпки и скоро ще цъфнат Party


П.П. Моите маргаритки са ето такива, правих има разсад обаче предната пролет. Снимката е от нета. Моя-когато цъфнат Laughing
http://img227.imageshack.us/img227/8636/leucanthemumxsupurbumlv8.jpg

# 471
  • Мнения: 216
благодаря за бързия отговор,Мерседес Heart Eyes
маргаритките,които купих(семена)са по-кичести  ,но пак пише Дейзи (на опаковката)от Лактофол Rolling Eyes-но не са като твоите хубави типични маргаритки,а  даже има и в червена newsm78(на картинката)
ето това е същото,като  тези от опаковката

Балгодаря ти за инфото за Кобея  bouquet

# 472
  • Мнения: 3 219
Това на снимката е парички Peace. Я прочети тази тема  http://forum.flowersnet.info/viewtopic.php?f=7&t=2930

# 473
  • Мнения: 94
Благодаря за гостоприемството момичета   bouquet.А някой знае ли с какво да напръскам срещу мравките че бая щъкат из градината гадините мръсни Twisted Evil Май ще ми откраднат половината семе #Cussing out А аз толкова се старая......... Flutter

# 474
  • Мнения: 3 219
***ambitious*** Hug Hug Hug, в градинката със сигурност ще разпускаш.
Аз за мравките ръся с една пудра на Глобол.

# 475
  • Мнения: 216
-Значи ,парички били Laughing
то и аз не ги смятах за типични маргаритки,но хората така са написали на  опакавката- Peace...Както и да е-благодаря за линка-довечера ще го прегледам Hug-дано да става без разсад...

# 476
  • Мнения: 94
Любознателна-някъде бях чела,че за къртици се забиват в земята метални колове(става малко грозно,но ги гони) и на коловете се закачат нанизани няколко консервни кутии,и като подухва вятър тракането от кутиите преминава в почвата и ги гони,защото не могли да търпят силен шум гадините.Дано да ти помогне това.......  bouquet Мерседес благодаря за бързия отговор Hug ще пробвам днес да видя дали ще избягат(дано не е късно вече Praynig)

# 477
  • Мнения: 6 390
Да ви кажа че съвсем на скоро четох че мравките пазят тревата от кърлежи, така че не се борете много с тях...по добре мравки  Wink

паричките нали са много летни -по късно ще прегледам и аз линка че сега е малка лудница у нас

# 478
  • Мнения: 414
Любознателна с каква тор ръсиш розите,това амониева силитра ли е,преди десетина дни си купих катереща роза,посях я ,е не очаквам скорострелно да расте,беше с пъпки и те така си и стоят още,но да и дам малко "начален старт" ще е хубаво
***ambitious*** добре дошла

# 479
  • Мнения: 3 219
Да ви кажа че съвсем на скоро четох че мравките пазят тревата от кърлежи, така че не се борете много с тях...по добре мравки  Wink


В техния случай мравките ще изнесат семенцата на райграса ooooh!. А и от къде кърлежи в двора  newsm78, освен ако няма куче, което да се разхожда  на улицата

Общи условия

Активация на акаунт