16.04 2009, 10:30 - ПРОТЕСТ ЗА ДОСТАТЪЧНО МЕСТА В ДГ! ЗАЕДНО МОЖЕМ!

  • 22 583
  • 457
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 932
Шлябада, благодаря, но ни искат в 7.15 пред СО.
 Мисля,че се събрахме 3 майки.
 

 Г-жо Фандъкова,ние ще протестираме,имаме право на този акт.
 Естествено,че няма да се надвикваме " на площада".
 Вие можете да отговорите на журналистическите въпроси.
 Както и да публикувате редовно отчети в Сайта на ИСОДГ.
 Понеже от една година си говорим ТУК основно с тях, но не и с вас.
 Ние НЕ целим цирк, а изразяваме гражданската си позиция като обикновени, неорганизирани граждани.
 Ако с този акт постигнем размърдване на всички институции-ще сме постигнали много.( Както реално нещата скорострелно се случват от тази сутрин насам)

peace: Това припокрива и моето мнение по темата и протеста.
Аз само искам с малко разочарование да споделя , че само часове след като се похвалих , че съм разлепила листовките из квартала, в който живея , малко след това когато излязохме на разходка следобяд, всички обяви бяха скъсани , включително и тази от нашия вход, на който от месеци се веят всякакви разни хвърчащи , боклучави листчета на фирмички с обяви, но точно тази не се е харесала явно  ooooh!.  Ясно е, че някой нарочно ги беше махнал , но защо... Tired и кога ще се оправим при това положение , след като има хора , които искат да си мълчим.

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 15:21 от nellyani

# 331
  • София
  • Мнения: 4 899
Конкретно мога да се ангажирам с присъствие на представители от Столична Община.Що се касае за медии,те са информирани за предстоящото събитие.

Медийте са информирани за датата, часа и мястото на протеста, а не за дебатите в СО.
Как ще стигнат до тях взетите решения, дадените обещания и бъдещите намерения, действия и т.н.?
Тази среща, на която каните родителите, ще има ли протокол? Ще стигне ли до медиите за какво е ставало дума?

*****************


Littlewingles  и Шапчица  Hug !!!
Момичета, бяхте великолепни  bouquet  bouquet  bouquet!!!
Съжалявам, че нямаше време, както да продължи повече дискусията, така и да се видим после!
Надявам се, обаче, че ще наваксаме някой ден, за съжаление, няма да е утре на протеста, защото пак съм на работа  Sad !
Но мислено съм с вас! Между другото, беше голям плюс, че в началото бяхте сами  Mr. Green !!!
Някой по-нагоре беше писал, че тази ТВ не се гледа - ще го опровергая, като кажа, че специално предаването на Я.Д. е с изключителен рейтинг. Той самият, независимо в коя ТВ се намира, хората винаги го гледат. Т.е. за зрителите е важен човекът, а не телевизията. Доказателсто е самият развой вече на събитията!
И да допълня, че в новините до 12:30ч. продължи да се излъчва избрана част от разговора, с предварителен анонс за протеста утре!

Момичета не съм ви гледала, нямаме Re TV, дали има от къде да гледам предаването?
Възможно е по-късно през деня или утре да се появи на страницата на Re:TV, но може и да не го качат. Причината е, че медиите не считат този проблем за водещ, на фона на всички останали новини, което е толкова жалко - все пак става дума за децата ни!
По-важни са им отразяването на политическите игрички и празното предизборно "надцакване"  ooooh! #2gunfire !

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 14:47 от Kally May

# 332
Здравейте, отново всички,
Във връзка с въпросите по-горе, бих желала да уточня, че групите в 29 ОДЗ не започват да функционират от днес. Днес е официалното им откриване.
Две от групите функционират от края на 2008 година, а записването на деца за другите две е извършено през месец февруари, т. г..С разкриването на тези 4 групи местата в ОДЗ 29 са увеличени със сто.

# 333
Здравейте, отново всички,
Във връзка с въпросите по-горе, бих желала да уточня, че групите в 29 ОДЗ не започват да функционират от днес. Днес е официалното им откриване.
Две от групите функционират от края на 2008 година, а записването на деца за другите две е извършено през месец февруари, т. г..С разкриването на тези 4 групи местата в ОДЗ 29 са увеличени със сто.
Госпожо , Вие вероятно не сте разбрали , че утре протеста е , ЧЕ НЯМА МЕСТА В ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ , че поради този факт се създадоха безумно дискриминиращи критерий - помислете и направете нещо , защото ако - не този протест ( както чета по надолу в постове) няма да е единствен . Всеки има право на място . Всяко дете е живо същество и има право на развитие в подходяща за него среда - дайте шанс да се развиват децата ни и ние да заемем работните си постове , ясно е ,че не може от днес за утре , но нека да опитаме поне за  вдругиден.  С поздрав !!!

# 334
  • София
  • Мнения: 2 437
Г-жо Фандъкова, искрено се надявам утре да успеем да коментираме Вашето писмо-отговор.

Отново много цифри, много имена на ДГ и нищо конкретно.

Моля Ви, кажете колко нови места ще бъдат разкрити, без "уплътняване", което аз наричам препълване, на групите?

Искаме конкретни цифри, така, както е конкретен броят на децата, които ще останат извън ДЗ. Ако може по групи. Това е.
Искаме планиране на ДЗ в районите, в които се разрешава строителството на нови жилищни сгради. И това планиране да бъде съобразено съгласно Правила и нормативи за планиране на населените места. Това не се извършва по преценка на г-н Диков, затова са написани законово. Кой ще контролира спазването им, когато г-н Диков представи Планът за образователните структури ?

Цифри, пардон, пари, много. Харчат се лесно, всички знаем. По какви критерии се харчат тези пари? Има ли контрол над изразходването им?
Личното ми мнение е, че за да има такъв огромен недостиг на хиляди места, тези милиони не са похарчени целесъобразно и е липсвал контрол и степенувани критерии за спазване.

Ще Ви дам пример с конкретни случаи от строителството: в хотел в Равда има поръчков полилей за 15 000евро (евро!), докато в друг хотел е направено модерно обзавеждане на всички стаи. Двата хотела са с равен капацитет.

Искрено се надявам не само г-н Диков, а и всички  да спазват нормативите, които са приети и трябва да бъдат спазвани! Също така да има контрол над това, дали се изпълняват!

Диана Тодорова.




# 335
  • София
  • Мнения: 155
Мили мами, току що открих още две публикации за утрешното събитие, още от 5.04 и от 10.04, които не бях видяла на първата страница

http://mikiblue.com/2009/04/05/problems-kindergarten/

http://bgnewsroom.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B … D0%B8%D0%BD%D0%B8

# 336
  • София
  • Мнения: 723
г-жо Фандъкова,

разгледах списъка, който се публикували от kg.sofia, направи ми впечатление, че предвидените детски градини са в райони, които според мен са населени доста по-малко в сравнение с повечето части на София ( изключение прави Люлин и Надежда но останалите)... В районите, в които в момента кипи бурно строителство ( Манастирски ливади, зоните между Княжево и Бояна и въобще почти целия район Витоша, Младост, Лозенец/Хладилника/Кръстова вада, жк Витоша и тн.), няма предвидени такива, да не говорим, че в някои от тез части въобще няма детски градини и живущите вече са изключително много.
Въпросът ми е как точно определяте в кои райони да се строят и/или разширяват детските градини - едва ли е на база статистика на живущите в района предвид на горе-изложеното. Въобще предвидено ли е в градоустройствения план за тези райони парцели за детски градини?
Не знам дали ще ми отговорите в този форум, но искам да си задам въпроса, защото не знам дали ще успея да дойда утре, поне другите мами да го имат предвид.    

# 337
  • София
  • Мнения: 2 437
Въпросът ми е как точно определяте в кои райони да се строят и/или разширяват детските градини - едва ли е на база статистика на живущите в района предвид на горе-изложеното. Въобще предвидено ли е в градоустройствения план за тези райони парцели за детски градини?
Не знам дали ще ми отговорите в този форум, но искам да си задам въпроса, защото не знам дали ще успея да дойда утре, поне другите мами да го имат предвид.    

Имаме го, имаме го. За мен това е най-важната цел, която трябва да постигнем. Да се спазват Правила и нормативи за планиране на населените места и да има контрол, дали се спазват  Peace
Защото излиза, че те си съществуват, но никой не ги спазва, поради липсата на контрол...нали са препоръчителни, нищо че са законово уредени  ooooh!

# 338
  • Мнения: 575
Шлябада, благодаря, но ни искат в 7.15 пред СО.
 Мисля,че се събрахме 3 майки.
 
Ако има нужда мога да дойда и аз.

# 339
  • София
  • Мнения: 723
Диана Т, мерси за отговора и аз мисля, че е един от най-важните въпроси ( беше засегнат и в отвореното писмо), но толкова бързо се пише във форума, че не успявам да следя всичко, а от много - глава не боли ( пък много искам отговор  Laughing)

# 340
  • Мнения: 3 205
Здравейте, отново всички,
Във връзка с въпросите по-горе, бих желала да уточня, че групите в 29 ОДЗ не започват да функционират от днес. Днес е официалното им откриване.
Две от групите функционират от края на 2008 година, а записването на деца за другите две е извършено през месец февруари, т. г..С разкриването на тези 4 групи местата в ОДЗ 29 са увеличени със сто.

Госпожо Фандъкова, пак повтарям - няма нови групи в ОДЗ 29, разкрити през 2009 година. Групите се разкриха началото на декември, просто записването продължи до края на февруари. Проверете си информацията в сайта за детските градини. А официалното откриване на две "нови" групи ден преди протеста е проста реклама, ясно с каква цел - да бъде излъчена успоредно с протеста, за да се отчете титаничната дейност на СО по разкриване на нови групи и градини. Тези групи можеха да бъдат официално открити и на първи април, когато почнаха реалната си дейност, нали? 

# 341
  • Мнения: 155
За тази година прием 2008г./2009г. ще бъдат приети 5584 деца, миналата година са приети 5947 деца , което е почти 10 % по- малко деца ще бъдат приети тази година през електронната система! Тогава защо тази година приемат по-малко деца???
Нали от миналата година до сега бяха открити нови места.
Пишете, че групите се уплътняват максимално. Да попитам как се уплътнявам максимално, като от 1г. следа 3-4 ОДЗ и няма обявено нито едно свободно място. За мен изразя "уплътняване на местата в ДЗ" означа да бъдат обявени своб. бройки и да бъдат класирани деца през системата. Нали така?
Но не, те се уплътнявам, от деца влезнали по втория начин, което наистина не е честно. Всеки сам за себе си е прав и смятам, че никое дете не е по различно от друго за да има привилегии / освен соц./

Миналата година си спомням, че бяха публикувани пак градини, които ще бъдат разширени и ще бъдат открити. Специално следях една градина, която ме интересуваше и пишеше в сайта, че ще бъде построено ново крило 2008/2009 и ще има нови 2 групи. Познайте нищо не са построили тази година. Сега вече пише, че догодина ще постоят крилото. Вече не вярвам. За мен всичко това е замазване на очите на родителите.

# 342
  • София
  • Мнения: 2 348
Може ли да се присъединя с един брой дете при някой с превоз от Горна Баня?

# 343
  • Мнения: 575
Момичета, хвърлянето на прах в очите с много цифри и нулеви разултати е практика стара колкото света.
Уважаема г-жо Фандъкова,
За разлика от Вас, ние майките , които сме се събрали тук, имаме едно просто желание- децата ни да посещават ДЗ, а ние спокойно да работи, за да можем да плащаме данъците си на СО. Освен това няколко пъти сбъркахте хората, с които сте говорили- ние не сме от нито една организация, ние сме родители, водени от желанието си да защитят правата на децата си. Питам Ви, от колко време г-жо, Вие сте на този пост? От колко години се говори за проблемите с липсата на места в детските градини? Защо до момента няма нито едно завършено ново детско заведение? Какво правихте през всичките тези години за разрешаването на наболял проблем като този? Вие сте на този пост с явната цел да се грижите за тези неща, защо Вие, г-жо Фандъкова, не се разграничихте от животните и не помислихте няколко години напред? (способността да предвиждаме е основна разлика м/у хората и животните)
Аз като жител на София,като избирател и данъкоплатец, желая Вие публично да ми отговорите на тези въпроси. За това и аз лично утре ще съм на протеста и не аз ще дойда при Вас , за да дебатираме, а Вие при мен, защото аз с вота си съм направила така, че вие да заемате този пост и вие носите отговорности. Също така трябва да давате отчет за свършеното и НЕсвършеното от Вас, отчет на хората които представлявате.

# 344
  • София
  • Мнения: 155
Мисля, че започнахме да правим предварителен дебат, но на най-неправилното място. Според мен не е нито мястото, нито времето на всички тези въпроси

Общи условия

Активация на акаунт