КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 281 607
  • 1 422
  •   1
Отговори
# 285
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Manzhelka ,чудесно изглеждат.Само ми се струва,че на този в металната форма му е трябвало още малко време да втаса,но и така си е добре.

# 286
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Момичета,благодаря за страхотната темичка!  bouquet
Решила съм да правя козунака на Лебедуна,но исках да попитам колко дни може да стои без да се втвърди,т.е ако го направя в понеделник(почивния ми ден е тогава) и сложа в пликове ще се запази ли до събота и неделя? newsm78 На мен ми се струва лоша идея,ама да питам все пак. Blush
Или пък Джемма ако може нещо повече да споделиш за замразяването и после как го печеш?Благодаря предварително!  bouquet

# 287
  • София
  • Мнения: 2 658
Джемма, много ти благодаря   bouquet Ориентирах се чудесно, аз сигурно ще забъркам в такъв случай доза и половина, защото искам три средни козунака, като този твоя. Опита ли го или само кучето имаше тази чест?  Wink Хубавото на тази рецепта, както и на тестото за кифличките на Наталина е, че може да се направят от вечерта. Сутринта само ги вадя и ги правя, докато ми втасват традиционните козунаци.

# 288
  • София
  • Мнения: 4 141
Аз вчера правих този на Лебедуна и трябва да ти кажа, че доста бързо изсъхва.

 Ще чакам и аз отговора на Джемма за замразяването доста практично ми звучи.

# 289
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
vangobi,мерси! Hug И аз това си мислех,ама длъжна бях да попитам. Peace

# 290
  • София
  • Мнения: 4 141
  newsm10

Определено обаче по - вкусен козунак не бях хапвала. Така, че ако си решила да го правиш резултата си заслужава.

# 291
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не го опитах, кучето си хапна, амане ми каза как е на захар. Laughing Струва ми се, че може би няма да е много сладък с 4 лъж захар, но нали предвиждам белтъчна глазура с много пудра захар и ще стане много сладко ако и тестото е с много захар.


За замразяването - не се замразяват сурови. Изпичам ги, вакумирам ги и така ги замразявам. Наталина беше споделила, че като се размразят стават като току що изпечени. Дано се включи и тя да каже по-подтобно, но аз така така процедирах.

# 292
  • София
  • Мнения: 4 141
За замразяването - не се замразяват сурови. Изпичам ги, вакумирам ги и така ги замразявам. Наталина беше споделила, че като се размразят стават като току що изпечени. Дано се включи и тя да каже по-подтобно, но аз така така процедирах.

Няма да замразявам то си личи (нямам уред за вакумиране), но нищо ще се хапват топли козунаци Grinning

# 293
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Е, то вакумирането не е задължително. Аз за всеки случай- да не поемат дъх, понеже в едното чекмедже имам и риба. За това си купих навремето и уреда за вакумиране- за фризера. 
Преди съм замразявала хляб, без да е вакумиран.

# 294
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
За замразяването - замразявам веднага след като изстинат - хляб, козунак(нарязани, за да е по-лесно после разделянето на порции) кифлички,рула, малки хлебчета, земели, блатове, кексове, сладки - просто всичко тестено. Важното е да са прясно изпечени преди замразяването. Не вакуумирам, само разпределям в найлонови пликчета.После се изважда количеството което ви е необходимо и се размразява или в МВ, но може и за кратко във фурната. Стават като току-що изпечени. Блатовете , сладките и кексовете изваждам няколко часа преди консумация да се отпуснат на стайна температура. Този номер го научих от свеки, тъй като около нас на 5 км.няма магазин и за да имаме пресни хлебчета(които тук спадат към задължителата закуска или снак) се научих да купувам и замразявам. Това, докато ми подариха машина за хляб. И тъй като не мога да пека всеки ден хляб, а и тук се яде много по-малко отколкото в БГ, продължавам да си замразявам нещата които съм изпекла. Страшно удобно е! Peace

# 295
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И аз така направих, веднага след като изстинаха ги замразих. Peace

# 296
  • Мнения: 4 358
Аз сега ви чета за замразяването  newsm78 и или така ще направя да си помогна или ако не.....................вие кога ще започвате козунаците които ще ядете на празника.Ден ,два по рано може ли newsm78.Ако се завият в домакинско прозрачно фолио сигурно няма да изсъхнат.Как мислите newsm78

# 297
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз ще правя козунаците на 18-ти, панетонето (понеже го замислям със закваска) - ще го започна 3 дни преди това, а куличите ще размразя един ден преди Великден- на 18-ти и ще украся.

Не видях някъде да има превод на рецептата, която е дадена на първа страница, т.е линк към италиански сайт. Използвах гугъл за превода, но от картинките всичко е ясно. Сега ще я запиша и ще я постан. смятам д я пробвам, само не знам как ще стане с времето, че съм на работа. Но няма да се откажа.

# 298
  • Мнения: 115
   Здравейте кулинарки-козуначки ! Страхотна тема сте заформили и до сега я четох в захлас .Обаче не мога да се реша да направя козунак в машината,искам тя да го омеси,за да видя какво ще стане там.въпросът ми е има ли някой с Мулинекс2000 и какво количество меси ,колко брашно мога да сложа най-много,понеже машината е за  1кг.хляб.И другият ми въпрос е на коя програма да я пусна,на тесто или на първа,която е 3.и нещо си часа.

  въпросите станаха два,дано не  е нахално  Embarassed

  Благодря на отзовалите се   bouquet

# 299
  • София
  • Мнения: 4 141
Ще пробвам  Peaceда замразявам и то най -вече си мисля питките за хамбургери и хляб (другите неща сладки и солени в къщи трудно се задържат).

ivak71 по - нагоре в същата тема има рецепта за месене и втасване в машинката , а печене във фурната. Мисля, че на max mama и се беше получил сполучлив изцяло в машината за хляб, ето:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.msg10648624#msg10648624

Аз съм с машинка за 1и 500, но винаги слагам брашно не повече от 700-750 за да не тръгне да ме търси.

Общи условия

Активация на акаунт