Гоблени-48

  • 53 369
  • 454
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 131
Unknown_lady-Това е гоблен на Bucilla,и това са тяхна марка конци и трябва да се преобразуват.

# 256
  • Мнения: 451
Ох, успях да ви изчета Hug
Аз започнах да правя Теменужките на Солария - утре ще снимам, че е при децата  Peace

# 257
  • Мнения: 2 924
Хипатия,защо като сваля схемата на Сиси и при резархивирането ми иска парола?
Ако имаш тази схема от другаде,ако може да ми я дадеш,ама цветна.    Praynig
Ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=376935.msg10403693#msg10403693 ,190 пост ,
жената е обяснила,защо и как..

Благодаря ти Кетри,с някои се справих,но следните схеми се казват : SISI и Gottesmutter von Kasan.С тях как да се справя - изписва ми - файлът е повреден?Без значение коя парола слагам.

очевидно при качването са се повредили.
Ще видя къде ми е архива на Вилер. че съм много разпиляна и ще ти ги пратя.
Момичета,
извинявам се, че дадох линковете, аз избягвам да давам такива, защото си е абсолютен садизъм:)
Събирането на схеми си е проклятие. Започва се само с тези , които искаме евентуално да ушием,
после харесваме други и накрая само се ровим за нови. И започнатите гоблени прашасват недокоснати:)))

 venipuh,
благодаря за схемата:)
Тъй като сигурно някой ще иска да я избродира ето конвертор от Буцила в ДМЦ

# 258
  • Мнения: 720

http://shalee.narod.ru/index.html тук иска парола, но има начин да се заобиколи

а как може да се заобиколи паролата ? трудно ли е ... Rolling Eyes
че си харесах това първото и последното от страничката : Astrology Sampler и Words of Inspiration
http://shalee.narod.ru/various/various-2.html  Blush
 А и това детското също е много свежо , може да ме се измисли някакъв надпис на български  Thinking

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 01:51 от Мимито & Светла

# 259
  • Мнения: 439
Добро утро скъпи мои Heart Eyes




Събирането на схеми си е проклятие. Започва се само с тези , които искаме евентуално да ушием,
после харесваме други и накрая само се ровим за нови. И започнатите гоблени прашасват недокоснати:)))
...абсолютно вярно Joy
venipuh,благодаря за схемата Hug
Желая ви хубава събота...за мен днес е работен ден Tired

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 06:50 от bella_

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 414
Добро утро, момичета. Слънчев ден Ви пожелавам.
Хипатия, благадаря за отзивчивостта   bouquet, моделчетата са китайски, аз вчера намерих и тези:

При тях схемата е малко по -добра и ще я пробвам на цветния принтер, мисля, че ще стане.

# 261
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 076
гууууууууууууд мууууурнинг лейдиз   Laughing
Белла - знаех си, че няма да ни забравиш  Heart Eyes и как добре изглежда Wink съвсем като истинско
за всички е работен ден, само аз ще се моткам из къщи  Whistling може даже да пошия   Sunglasses

без снимков материал (щото още нямам карта) и второто ми коледно подаръче е готово  Flutter
за това става дума

а сега си сядам на трибуквието и започвам базарските, че вече ме е срам  Blush

# 262
  • Мнения: 747
Добро утро  food010
Goody, ще се радвам ако го намериш тоя ключ пусти kyllmg
Did tag, нали няма да ни забравиш за тези схемички; и аз ги харесвам много:)
Unchita, много е хубаво момичето, наистина  bouquet A подаръкът от мама Гери колко хубаво ще застане до твоя Робин...
Venipuh, невероятно красив гоблен! Много благодаря! Heart Eyes
Искам да ви питам; този гоблен на коя фирма е:



Bore_kk, добре дошла   Hug Ако това ти харесва- веднага ти го давам.
А сега отивам да заровя ръце в съкровищата:) Хипатия, благодаря, благодаря, благодаря!

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 08:27 от Прасчо

# 263
  • Мнения: 316
Добро утро на всички !
Бела благодаря за кафенцето ще си го изпия с кеф, както не ми се работи.
Момичета искам да ви помоля , който знае английски да ми помогне в превода на това
Make the remaining back stitihes the length of the lines on the chart dividing long stitches so that no stitch is longer than two cross stitches
Thin red lines – gold browu
Thick red lines on baby’s face - khaki
Thick red lines on flowers - magenta
Thick red lines on bear’s nose - pink
Thin black leaf outlines – dk.green
Thick black stem lines - green
Remaining thin black lines - blue
Thick black lines on pillow an red - blue
Remaining thick black lines - charoal
Turu to the cleaning and backing sections to complete your quilt
The team of Ronda  Carol and jacki mode every effort to create instructions that will make your project asuccess. We hope you enjoyit.
Не мога да си направя бекстиша на одеалцето.
Лек ден   bouquet

# 264
  • Мнения: 3 622
Добро утро момичета

bella_ от това кафе направо започнах да се облизвам  Laughing

venipuh много красив гоблен - свалих си го  Hug

# 265
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 076
Добро утро на всички !
Бела благодаря за кафенцето ще си го изпия с кеф, както не ми се работи.
Момичета искам да ви помоля , който знае английски да ми помогне в превода на това
Make the remaining back stitihes the length of the lines on the chart dividing long stitches so that no stitch is longer than two cross stitches - направете оставащите контурни бодове с дължината, показана на схемата, разделяйки дългите така, че  всеки бод да е не по-дълъг от две кръстчета
Thin red lines – gold browu - тънките червени линии - златисто кафяво
Thick red lines on baby’s face - khaki - дебелите червени линии на лицето на бебето - каки
Thick red lines on flowers - magenta - дебелите червени линии на цветето - пурпур
Thick red lines on bear’s nose - pink - дебелите червени линии н аноса на мечето - розово
Thin black leaf outlines – dk.green - тънките черни линии на контурите на листото - тъмно залено
Thick black stem lines - green - дебелите черни линии (или излълнени със stem бод или са на стеблото  Rolling Eyes ) зелено
Remaining thin black lines - blue - останалите тънки черни линии - синьо
Thick black lines on pillow an red ? - blue - дебелите черни линии на възглавницата (тук има нещо неясно) - синьо
Remaining thick black lines - charoal - останалите дебели черни линии - графит
Turu to the cleaning and backing sections to complete your quilt - обърнете се към раздел изпиране и гръб за да завършите завивката си
The team of Ronda  Carol and jacki mode every effort to create instructions that will make your project asuccess. We hope you enjoyit. - това със сигурност не ти трябва  Mr. Green
Не мога да си направя бекстиша на одеалцето.
Лек ден   bouquet

дерзай  Peace

# 266
  • Мнения: 2 336
Добро утро,
bella_ мерси за кафето  Hug Heart Eyes
да се похваля че снощи завършин нова миниатюрка  Mr. Green Фото по-късно  Wink
На ще започван нов гоблен изглед на Прага, но докато си набавя конците ще шия за базара нещо нямам мерак да довършвам другите  Embarassed Само аз ли съм така хвана един и го оставя  Rolling Eyes

# 267
  • Мнения: 2 924
miangelova,
това тук е един транслатор. Превежда и само текс, но превежда и цели сайтове.
Има и на булгарски , и от български.
Преводите са малко смешни, но в общи линии помагат някой да се оринтира за какво става дума:)
Копираш текста , който искаш да се преведе, пействаш го в празния , бял правоъгълник ,
избираш от кой на кой език да се преведе и четеш без много , много да с е смееш:)

http://translate.google.com/


Гледам , че вече имаш превод:))
Само допълвам част от това, което бях превела и коментара си 
Останалите тънки черни линии - синьо/ има се напредвид навсякъде другаде където не е споменато конкретно на коя част се шият.
Дебелите черни линии по възглавницата - синьо или червено.
Не се сещам как изглежда гоблена, но вероятно тук се избира цвета , съответно според пола на бебето.

# 268
  • Мнения: 316
Goody златна си   , благодаря   bouquet

# 269
  • Мнения: 439
Ех,goody,ама си бързак Peace
досега ги писах и аз Crazy
нищо сега чакаме miangelova да показва готово одеялцето
Grinning

Общи условия

Активация на акаунт