Отговори
# 285
  • Miami
  • Мнения: 412
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ  Hug

Аз за памперса и обличането бях споменала...,когато мъжа ми е вкъщи го ползвам за щатен клоун и малкия го гледа така  Shocked

 Joy Роси, направо ще ме убиеш, "щатен клоун"  Joy

Жорката, днес пак излезе от паяка  Mr. Green

# 286
  • Пазарджик
  • Мнения: 307


почерпка от мен,че днес имам рожден ден Hug

# 287
  • Мнения: 130
емко08 ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!
Днес освен Тодоровците и Теодорите, могат да черпят и Божидаровците  Wink  . Ние  и днес ще черпим въпреки, че именният ден го празнувахме на Богоявление  Peace
Ако Божидар на Инчока празнува днес - ЧЕСТИТО  Hug

# 288
  • Мнения: 3 743
Като гледам повечето сте си писали режимите на чедата /нещо много я употребявам тази дума напоследък Mr. Green/, да постна и аз нашия, барабар с коментара на Косе Босе:

Дъщеря ми е на 9 месеца и досега режимът ни е следният:

8,00ч кърма
11,00ч кърма + плодов сок (60-90мл)
13,00ч кърма
14,00ч зеленч. пюре (2 дни), месно пюре (2 дни)
17,00ч кърма
18,00ч плодово пюре или каша, или плодово пюре с фини овесени ядки
20,00ч кърма + 90мл АМ

вкарала съм глутена и съм й давала и коричка хляб.

Предвид на горното, да включвам ли вече трето ядене (закуска) с твърда храна и каква да бъде тя?
Може вече да пробваш трето хранене за деня, възрастта е напълно подходяща.
Най-добре да е нещо на зърнена основа - с плодове или не.
Няма проблем да се дава каша/зърнени храни сутрин и следобед, дори е препоръчително, след като се смесват с плодове.
Може да даваш сутрин зърна с глутен, следобед - без глутен.

Също така в каква последователност е подходящо да предложа жълтък, масло, сирене, кисело мляко, кашкавал?
Масло - жълтък - сирене
Маслото спокойно може да се включи. Въпреки че съдържа краве белтък, няма причина да се отлага още, щом детето не е изявило тежка алергия (през кърмата все пак преминават протеини от млечните краве продукти в твоето меню).
Жълтъкът може да се включи около 9-10 м. Можеш да го даваш не повече от 2-3 седмично, достатъчно е.
Сиренето също е добър избор за 10 м. С него ще се разнообрази храненето, но без да бъде за сметка на кърмата. Ако го слагаш в зърнена закуска, там се добавя и маслото - витамин Д от маслото подпомага усвояването на калция от сиренето.
Киселото мляко по-добре след 1 год. Щом кърмиш детето и даваш мъничко АМ, няма смисъл да се бърза с него, трудно се усвоява от стомахчето.

И от кога може да се дават сурови зеленчуци? /вече давам сурова настъргана ябълка и ме интересуват морковите/
След 1 год.
Някои може преди 1 год., около 10 м. Краставицата примерно.
Морковът не е лек за стомахчето, има доста фибри. Освен това, дори да е фино настърган, е труден за дъвкане и преглъщане, самите частици са доста твърди. По-добре на сок на този етап. Между другото, морковът е по-ценен когато е сготвен.

Много ще се радвам и ако имаш някакви други препоръки или забележки към захранването и режима ни
Режимът ви е перфектен, няма какво да добавя Smile
Като по учебник.
Кърменето е чудесно за възрастта, поздравления!
Ако вкараш закуска, едното кърмене вероятно ще отпадне. Но пак остават 4 пъти кърмене+АМ за деня, което би трябвало да е достатъчно за възраст 9-10 м.

Ние имаме само един "голям проблем" в момента. Дневното спане е мисия невъзможна, откакто започна да се изправя сама в кошарата. Проблемът е, че като се изправи и не се пуска и стои така права и започва да реве, но не се пуска и като я сложа да легне, всичко се повтаря отначало. И като се поизмори малко така, я вземам на ръце, но не легнала и с подрускване я приспивам. Още по-лошото е, че и в количката не ще да спи. Вчера съм я сложила с коланите в легнало положение и се пъни това ми ти дете, прави направо коремни преси, само и само да не изпусне нещо Crazy. Някакви идеи newsm78

А за слагането на памперса и ние сменяме по корем с нещо занимателно в ръцете и страшна бързина от страна на мама,  после се донагласяме по гръб Wink

# 289
  • Мнения: 11
Здравейте

Честито на всички именници днес много здраве и късмет да ви носи името   bouquet

емко08- честит рожден ден да си жива и здрава   bouquet и много подаръци да получиш  Grinning.

Гледам че пак режима на хранене обсъждате ние от много време сме на 4хранения
08- мляко /210 вода+7л.АМ/
12- пюре месно- зеленчуково + сухар и сирене - един ден месно един зеленчуково
16- каша ,плодово пюре, грис или кисел
20-мляко /210 вода + 7л. АМ + 1 плазмон

Да ви питам мисля че някоя от вас кръщава наскоро какво се купува за детето и освен за него/нея/ за родителите взима ли се нещо , че на 26.03 ще кръщавам една девойка а от кръщенето на Диди не си спомням много подробности ? Като се приключи с церемонията в дома на родителите носи ли се нещо и т.н. Предварително благодаря  Hug

# 290
  • Мнения: 657
Ей, доживяхме да махнем този зимен колаж и да запролетим вече темичката. Mr. Green

Хайде!  newsm44

Общи условия

Активация на акаунт