?Въпроси всякакви?

  • 1 835 813
  • 5 381
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 177
Питай в някоя тема по градове от Родопите.
Не ми се отваря това -
Александър Теодоров Балан - 12:53Един особит звук в родопското наречие.- Периодическо списание, ХV, 1904, т. 65, 544-576. Родопското наречие. Име и положение между източното и западното. ...
www.libsu.uni-sofia.bg/slavica/Balan.html - 13k - Кеширана - Подобни страници

по-често се среща ososbit на латиница

Да, и аз го видях това, но предполагам, че думата е по-скоро архаична, отколкото диалектна... Май ще се обаждам в "Езикови справки". Grinning
Благодаря все пак.

# 136
  • Мнения: 4 586
Май не е архаична, а по-скоро термин от лексиката. Архаичните при нас обикновенно са русизми или от църковнославянски. Като се обадиш, после задоволи и мойто любопитство тук или на ЛС.

# 137
  • София
  • Мнения: 177
Май не е архаична, а по-скоро термин от лексиката. Архаичните при нас обикновенно са русизми или от църковнославянски. Като се обадиш, после задоволи и мойто любопитство тук или на ЛС.

Друг източник ми каза току-що, че значело "особено" на македонски. Ще приема този отговор за верен, поради липса на други. Grinning

# 138
  • Мнения: 476
И аз имам въпрос.
Понякога, но поне веднъж дневно като отворя някой сайт и изведнъж се отварят безброй страници. Просто една след друга, десетки. Случва ми се вече 3-4 ден.

# 139
  • Мнения: 4 586
На сръбски е "уникален".
за osobit става въпрос.

Здрасти, новак marinavtbg! Как успяваш да публикуваш постинг без постинг?
Знаеш ли колко съм се мъчил?

# 140
  • Мнения: 6 362
И аз имам въпрос.
Понякога, но поне веднъж дневно като отворя някой сайт и изведнъж се отварят безброй страници. Просто една след друга, десетки. Случва ми се вече 3-4 ден.

Забрани изскачащите прозорци на браузера си.
В Mozilla -  Tools -> Options - Content - Block pop-up windows

В Internet Explorer - Tools - Internet Options - Privacy - Turn on pop-up blocker


Сканирай компютъра си за вируси.

# 141
  • Мнения: 5 370
И аз имам въпрос.
Понякога, но поне веднъж дневно като отворя някой сайт и изведнъж се отварят безброй страници. Просто една след друга, десетки. Случва ми се вече 3-4 ден.
Вирусясала си. Сканирай компютъра.

# 142
  • Мнения: 476
Благодаря ви. Ще взема мерки.

# 143
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Катюша, много ти благодаря за отговора, макар и със закъснение!  bouquet

# 144
  • видин
  • Мнения: 358
здравейте, някой знае ли какви са глобите за превишена скорост?

# 145
  • Мнения: 2 388
И аз искам да попитам нещо. Simple Smile
Може ли с някакъв кабел да свържа лаптопа към телевизора и да гледам филм.
Ако да, какъв трябва да купя?

# 146
  • Мнения: 2 759
И аз искам да попитам нещо. Simple Smile
Може ли с някакъв кабел да свържа лаптопа към телевизора и да гледам филм.
Ако да, какъв трябва да купя?
                      Не мога да дам подробен отговор, но ако телевизора е сравнителн нов и има изходи би трябвало да са ви го продали и с необходимия кабел. Прегледай си ги. Успех   bouquet!

# 147
  • Мнения: 2 388
                      Не мога да дам подробен отговор, но ако телевизора е сравнителн нов и има изходи би трябвало да са ви го продали и с необходимия кабел. Прегледай си ги. Успех   bouquet!

Благодаря. Нов е, има USB изходи ( така се казваха нали? ), което ме наведе на мисълта, че може и да стане. За един филм не ми се купува прахосъбирачка.
Ще прегледам. Hug

# 148
  • Мнения: 13 512
Защо при кацане на самолета, трябва сенниците да са вдигнати?

# 149
  • Мнения: 6 039
Защо при кацане на самолета, трябва сенниците да са вдигнати?

Защото при кацане има силни вибрации под налягане и може да се счупи някой сенник и да ти нареже лицето например. Затова - за да не се нараниш, а не за да можеш да гледаш как се друсат ламарините на самолета.

Общи условия

Активация на акаунт