Психолози,психотерапевти,психиатри

  • 648 008
  • 867
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 008
Здравейте! Имам проблем свързан с вътрешна несигурност и голям стрес когато съм център на внимание, който ми пречи в работата и ежедневието. Потърсих в интернет и попаднах на понятието "социална фобия", което доста добре описва състоянието ми. Можете ли да ми препоръчате психолог/психотерапевт (не знам кое е по-подходящо) в София който се занимава с такива неща?
Вижте поста ми по-горе,когнитивно-поведенческата терапия работи добре с тревожни състояния-http://www.cognitive-therapy.org/center.html

# 16
Здравейте,някой ще може ли да ми препоръча добър психотерапевт от Варна и да кажете някакви отзиви за самия него ?!  Praynig

# 17
  • Мнения: 1 008
Здравейте,някой ще може ли да ми препоръча добър психотерапевт от Варна и да кажете някакви отзиви за самия него ?!  Praynig
Здравейте- горещо препоръчвам и трите имена,които съм пуснала в началото на темата-:twisted:

# 18
  • Мнения: 81
Някой познава ли д-р ЕЛЕНА ИВАНОВА,психиатър е и е от Пловдив,работи в психодиспансера?

# 19
Благодаря за отговора,но поне нещо повече по отделно за тях ако можеш да ми кажеш по ще ми е от полза. Simple Smile
А за Д-р Овчарова (Варна) какво бихте казала за нея ?

# 20
  • Мнения: 1 008
elfii-малко ме затрудняваш/и трите са авторитети за мен и не бих могла да ги рекламирам и описвам/,предполагам,че ти самата се луташ и отлагаш отиването при който и да е.Д-р Овчарова не познавам.Но тя е психиатър,доколкото знам.Не зная дали е психотерапевт.Няма ка каз да знам,кой е подходящия за теб терапевт,но когото и да избереш мога да ти гарантирам професионално отношение,над 20 години опит.Пожелавам успех!

# 21
  • Мнения: 280
Запис    bouquet

# 22
  • Мнения: 1 381
Прочетох доста и от предишната тема и не мога да открия моя терапевт. Проблема ми е че трудно се доверявам на някогом че може да ми помогне. Имам чувствто че само гледат парите да ти вземата. Ходя при една проф. Психиатър е, която ми изписва антидепресанти, всеки път я чакам да поне 30мин за да взлеана аз и за 10 -15 мин преглед/ или сесия незнам как да го нарека ми взема по 40 лв. Искаше да ме прати в санаториум за депресията ми, но този вариант не ми допада.
Искахда попитам, ако както твърдят психиатрите депресията е нарушен хим. баланс. то няма ли начин да изследва този химичен състав. Не мога да проумея как се разбира, че имам нужда от конкретно лекарство само като ме погледната за 5-10 мин.
Знам че и сама трябва да си помогна, но как? какво да направя? Ходих и при психолог и на първа среща не ми допадна, но не знам дали не ми допадна защото съм в такова състояние на негативизъм или не е моя терапевт. Седеше срещу мен, по домашен анцунг, прие ме в къщи в стая където не се почувствах комфортно ....стари мебели, неудобни кресло....нищо не си записваше от това, което говорех, може би има добра памет и след 2 седмици когато ми даде час ще помни пак..............
Наистина имам нужда от помощ вече 6 месеца не се чувствам добре и ми се струва, че ще си остана такава. А животът си тече, детето ми расте има нужда от майка....мъжът ми от съпруга...и работат не ми спори
Не става само да си пия лекарствата  и да си казвам, че ще се оправя......непрекъснато мисля и то все едни и също  и от това ме боли главата и ми се струва че откачам..........ту обвинявам майка си, ту мъжа ми, ту работата, и накрая решавам че аз си виновна за всичко и започвам да се самосъжалявам и  да се изолирам от хората....

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 13:25 от Eva

# 23
  • Мнения: 1 008
Eva благодаря ти за този пост-той много ясно описва нещата в България и повдига някои неща,които искам да изясня-
1.Психиатърът е лекар-той лекува с лекарства,но в България са много малко психиатрите психотерапевти.
2.Не търсете психолози по обявите и рекламите във вестниците.Интересувайте се къде са завършили-не ходете при човек,който има само набързо завършена магистърска степен,в някой от многото университети със съмнително качество на образованието.Психологът също не е психотерапевт.
3.За вашия проблем е необходима психотерапия-с професионалист,който няма да ви приеме по анцуг у дома си/Познавам и "терапевти" с луксозни кабинети,и без никаква подготовка/ ,когато търсите такъв професионалист се обръщайте към Центровете за терапия,към Регистъра на психотерапевтите.Вариант е и ние с Шехина-доколкото имаме информация да ви я даваме.
4.Психотерапията е изключително трудна професия и изисква множество умения,вредите могат да бъдат големи,когато попадате на непрофесионалист.
Докато не се приеме закон за психотерапията-нещата ще продъжват да са така-хора с дипломи за съвсем други специалисти,изкарват една,две седмици курс и се пишат психотерапевти. ooooh!
Ева-психотерапията +медикаментозна терапия дава добри резултати.

# 24
Здравейте,
Не зная дали има по-голям проблем от това детето ти да е наркоман. От чудо съм обикаляла и екстрасенси, и психиатри, и психолози и пр. В крайна сметка, лечението е дълъг процес и комплициран, и много е важно да не спекулират с проблема. Доволна съм от д-р Балканска, д-р Майсторова, но знам единствено координатите на д-р Невена Балканска - гр. Пловдив, ул."Кавала"20 - зад кино "Гео Милев", тел: 0888352206.

# 25
  • София
  • Мнения: 56
Проблема ми е че трудно се доверявам на някогом че може да ми помогне.

Именно.

# 26
  • Мнения: 1 381
Проблема ми е че трудно се доверявам на някогом че може да ми помогне.

Именно.
И какво да направя...........?Всеки ден си казвам, че нещо ще направя и нищо не правя, ходя си на работа прибирам се, готвя по малко, гледам ТВ, занимавам се с детето и така..........а в главата ми бушува хиляди мисли и разговори с хора, преживявам и доразвивам случките от деня. И се чудя норамална ли съм или не. Усмивката все по рядко е на лицето ми.
Добре психотерапия, но какво да очаквам от нея. Не искам да ровя в миналото, отношенията с родителите, приела съм ги такива каквито са и са били. Така са разбирали нещата така са ги направили, може би по скоро ме е страх да не направя грешки и те да се отразят на моето дете. Просто искам да се радвам да деня на това, което имам да не се впрягам в думите на хората да не ме обиждат да се чувствам, че постъпвам правилно....как ще  ми помогнат разговорите. По скоро си представям терапията като процес от стъпки и действия, които да правя, за да ме доведат до по-добро състояние на духа и разума.
Ще отида на 2-ра сесия с д-р Евгени Генчев (има го в списъка на терапевти ) и ще видя как ще се почувствам и ще реша как да продължа (макар, че взимането на решение не е силната ми страна напоследък)

# 27
  • Мнения: 2 241
Чета ви от време на време и знам колко трудно е да попаднеш на точния човек. За щастие аз го намерих. Няма да пиша имена, за  да не излезе реклама, който се интересува да пише на лични  Peace

# 28
  • Мнения: 1 008
Ева-здравейте.Кога се впрягате в думите на хората?Кога и къде се случва да ви обиждат?Кога за последен път сте постъпвали правилно?
Това са част от въпросите,коти могат да бъдат задавани по време на сесия по психотерапия.Никой тук няма да ви убеждава да се лекувате.Клиент,който не е готов няма смисъл да бъде мъчен-излишна загуба на време и пари.

# 29
  • Мнения: 51
Ева,
стана ясно че си била при Евгени Генчев - препоръчвам ти го -  Peaceсмело с него!
Поне може да си сигурна, че е психиатър - 1; психотерапевт - 2 (пионер е  от първате група по психодрама в бг); и 3 - ходи на анализа извън бг. Всичко това ще рече, че знае какво прави и се среща със супервизора си. Сигурна съм, че ще помни много добре каквото трябва на следващата ви среща, споко.

Общи условия

Активация на акаунт