Бий ма-обичам та!

  • 11 151
  • 130
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 099
Комшията пак дървари жена си.Слушах,слушах писъци и неиздържах и звъннах на полицията.Жената викаше по едно време и помощ,помощ!Много бързо дойдоха ченгетата нямаше и 5 мин. след позвъняването.Дойдоха вкъщи,бях дала адрес.Звъннаха у комшиите,отвори жената-окото и леш.Представиха се момчетата,казаха за какво идват и комшийката вика "АА няма таково нещо!"-госпожо вика полицая ,окото ви е разбито,лицето също.Тя -няма такова нещо!

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 22:28 от Рибозом

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
може да има причина.

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Извинявай, че ти преместих темата, но е за тук.

Имам такива съседи в отсрещния блок, всяка вечер пушейки на терасата ги виждам как се млатят. Жената гледа тв на малко телевизорче в кухнята. Пристига един рошав дебелак по соц потник и почват да си крещят. Жената го замеря с нещо. Той й вкарва един юмрук. Тя избеснява и почва да го млати здраво. Звуците са все едно са се събрали двайсетина котки в клетка.
Нищо не съм правила. През деня ги срещам- добре облечени хора, устремени по своите задачи. 8 години е така.....

# 3
  • София
  • Мнения: 619
Ужас,нямам думи.За съжаление това е все по често срещано явление........ Sad

# 4
  • Мнения: 2 099
Та да се допълня,щото нета пак даде проблеми(Ех това Бтк)
Утре ме викат да пиша обяснение за подаден фалшив сигнал.Искам да питам ще ми лепнат ли глоба и колко,как да опонирам или друга някоя идея как да се измъкна от тази каша сега.Утре с 2 те лапета под мишница в полицията...
Момчето полицай обясни ,че сигналите им се записват и искат рапорт по всеки и да ида утре и да им пиша обяснение какво и как.Поне дано ме вземат с патрулка сигур лапетата ще се кефят.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 430
Напиши това което си видяла и чула.Все пак и полицаите ще пишат доклад и няма как да не напишат видяното или по-точно как е изглеждала жената.Спокойно няма да има глоба.Рибозом ,а въпросното семейство има ли деца?

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Баси ужаса. Извинете...но просто нямам думи за...за кучешкия живот, който водят някои хора...Някои дори доброволно! Дано само нямат деца Praynig

# 7
  • Мнения: 2 099
Нямат деца.те са горе-долу мой набот или 2,3 години по-големи.На около 30-32 изглеждат.Млади хора.Абе реших да не вземе да утрепе жената тоз серсем ,пък тя няма такова нещо ooooh!

# 8
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Кажи им, че си била просто загрижена да не я убие, те и сами са я видяли на какво прилича. А също и че  цял ден си слушала писъци и затова си се обадила. Би трябвало да помогне.

# 9
  • Мнения: 2 478
Kакъв фалшив сигнал?Нали полицаите са видяли разбитото и лице?Причини за отричане на насилие винаги има,ама нали тяхната   работа е да го предотвратят,а не да се съгласяват с видимата лъжа #Crazy
Рибозом съжалявам,че утре ще те занимават с глупости,но освен да ти загубят времето,едва ли друго ще направят.

# 10
  • Мнения: 2 471
Може съседката ти да се страхува и за това, да не си признава за боя. Напълно нормална реакция за човек, подложен на тормоз - пълно отричане.
Не виждам в полицията, какво биха ти направили. Постъпила си правилно. В друга държава, такава постъпка, като твоята е напълно адекватна.

# 11
  • Мнения: 61
Ако тази жена имаше поне малко сила,гордост и чувство за самоуважение,отадвна да го е напуснала или да е взела някви мерки,щом е решила така да живее,много ясно че ще казва че няма проблем ,нали ако каже нещо друго,като затвори врата и си идат полицаите и ще има втора серия  #2gunfire Нямам нито думи нито имам желание да ги мисля
И сега малко извън темата,за настроение
И аз защото съм много будна гражданка,една нощ за малко да извикам полиция,една жена така се дереше,молеше го спре,викаше "помощ,спри,ти ще ме довършиш"докато взема тел и се ориентирам точно от кой ап идва шума.....се оказа,че те съвсем не се бият,ами се......... Joy представяте ли си аз какво щях да пиша като обяснения после в полицията hahaha

# 12
  • Мнения: 2 471
Това са пълни глупости, хората подлагани на психически и физически тормоз, нямат адекватно мислене, да не говорим за изброените от теб неща. Единствено страхът е в главата им. Даже днеска в новините на Нова ТВ имаше поредния пример за тормозени майка и дете.


Ако тази жена имаше поне малко сила,гордост и чувство за самоуважение,отадвна да го е напуснала или да е взела някви мерки,щом е решила така да живее,много ясно че ще казва че няма проблем ,нали ако каже нещо друго,като затвори врата и си идат полицаите и ще има втора серия  #2gunfire Нямам нито думи нито имам желание да ги мисля
И сега малко извън темата,за настроение
И аз защото съм много будна гражданка,една нощ за малко да извикам полиция,една жена така се дереше,молеше го спре,викаше "помощ,спри,ти ще ме довършиш"докато взема тел и се ориентирам точно от кой ап идва шума.....се оказа,че те съвсем не се бият,ами се......... Joy представяте ли си аз какво щях да пиша като обяснения после в полицията hahaha

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 23:12 от Dencho

# 13
  • Мнения: 2 099
     Ами за пръв път чувам такова нещо.В смисъл и преди се чуваше шум,веднъж даже май хлипане и тогава пак говорих с мъжа ми обаче.Викам тоя май бие жената,той рече че хората шумно се сексят(зер нямат 2 деца наоколо я)Логично ми се стори тогава.Тази вечер ми изкараха акъла,особенно като почна да вика помощ жената!А аз сама с 2 деца.Къде да се качам да видя да не я убие!
Евала на полицайчетата,много бяха бързи.Аз си изпогризах ноктите докато дойдат от притеснение.Колко му е да я утрепе,надали има 60 кила женицата.

# 14
  • Мнения: 1 289
Та да се допълня,щото нета пак даде проблеми(Ех това Бтк)
Утре ме викат да пиша обяснение за подаден фалшив сигнал.Искам да питам ще ми лепнат ли глоба и колко,как да опонирам или друга някоя идея как да се измъкна от тази каша сега.Утре с 2 те лапета под мишница в полицията...
Момчето полицай обясни ,че сигналите им се записват и искат рапорт по всеки и да ида утре и да им пиша обяснение какво и как.Поне дано ме вземат с патрулка сигур лапетата ще се кефят.
Ти пък се вкара във филми. И то заради какво.. ooooh!
Няма да се очудя да изкарат, че си си правела майтап едва ли не.

Пък за жената - има толкова такива случаи, че то си е глобален проблем това нещо.

# 15
  • Мнения: 2 099
Абе незнам колко е глобален проблема,аз като чуя че пак я бие,пак ще звънна в полицията.И така всеки път.Дано вземе мерки тази жена.Млада е ,може да потърси нещо по-добро докато  нямат деца.С деца нещата стават още по-тежки,има някой безпомощен който е на ръцете ти.Пък не е работа да прекараш живота си така,както рече Белинда като куче.Бой до откат.

# 16
  • Мнения: 1 289
Ама, мила, как ще й помогнеш като тя самата не осъзнава, че има проблем?
А тя може и да ти се обиди, че викаш полиция на всичкото отгоре.

# 17
  • Мнения: 2 099
Доби незнам.За пръв път чувам така побой.Едни глухи отмерени удари.Ужасяващо е.Бях в тоалетната в този момент и направо се смръзнах.От одушниците в баните и тоалетните(общи са)се чува всичко.Даже и да не искаш те правят свидетел тези блокове.И чу се и плясъка на шамари.Страшна работа.Като почна да вика жената съвсем се сдухах.Когато отвори жената окото и подуто и горе при веждата сцепено,устните й от същата страна подути.Представям си с каква злоба и замах я е фраснал!

# 18
  • Мнения: 1 289
Да, наистина е ужасно. Предполагам се чува все едно е у вас, което си е тормоз и за твоето семейство Rolling Eyes Освен някакъв запис да опиташ да направиш, знам ли...

# 19
Аз не разбирам защо полицаите само теб ще извикат за обяснения .Какъв фалшив сигнал като и полицаите са видяли пострадалата жертва?

Не е ли можело  щом жертвата не желае  да  дава показания ( може би от страх да не я убие  след това мъжа й) ,да  пишат поне  полицаите,че са били по  сигнал за нарушаване на обществения ред,за вдигане  на  шум?

 При нас  имахме и  пак имаме ,но вече по-рядко   проблем   с  подобна ситуация-  син  наркоман пребива  майка си,но   винаги като дойдат полицаите  ги карат и майката,и сина   пред блока в полицейската кола да попълват  едни  формуляри и после  съседите  само ни привикват да се подпишем като свидетели.Сигнала не е фалшив ,така че от самите патрули зависи как да постъпят.На нашите съседи майка и син знам,че  им направиха  акт  или голяма глоба за вдигане на  шум ,но на едно от следващите  повиквания  от загрижени съседи. 

Дано и твоите съседи  привикат след твоите показания и дано не се бият,защото си е много стресиращо да чуваш и да бъдеш  безучастен когато някой пребива някого.

# 20
  • София
  • Мнения: 9 850
Една жена се срамува да признае, че е жертва на какъвто и да било тормоз. Също както я е срам да отиде да се прегледа при гинеколог например. Изпитва чувство за вина, вменено й от същия тоя побойник, който вероятно придружава боя с реплики от сорта на "ти си боклук, мръсница, за нищо не ставаш, ако не съм аз...". По този начин "отрязва" начините на жертвата да сподели с приятел/познат/роднина. Жената мисли, че тя е виновна, че ако тя не е сложила 1 грам повече сол в манджата примерно, е нямало да стане скандал, оттам да се стигне до бой, т.е. ако тя е внимавала повече... и това няма да се повтори, тя ще внимава, той ще е доволен... Да, ама реалността е друга - побойникът си търси причини и ги намира дори в най-невинното и незначително нещо.
Опиши какво точно си чула, но полицията няма да вземе мерки докато самата жертва не подаде жалба. Ти можеш и 1000 пъти да ги викаш (не спирай да го правиш, дано се осъзнае момичето, докато още не се е вързало с деца), но те нищо не могат да направят (или не искат, тук не съм много наясно със законите). Лошото е, че ако разбере побойника от кого идват тея посещения от полицията, може да се опита да се "разбере" с теб по този начин или да те заплаши.

# 21
  • sf
  • Мнения: 10 177
Имаше един израз" делото за спасяване на давещите се е в ръцете на самите давещи се." / или нещо такова/
Ако тия жени сами не осъзнаят проблеми и не поискат помощ , няма как насила да им се помогне.
А предполгам,че до известна степен го има и Стокхолмския синдром, който по принцип е за отвлечени, ама и тук като нищо се вписва.  Sick

# 22
  • Мнения: 4 841
Очаквам в темата да влезе потребителката ANGELBABY и да ти обясни, как жената със сигурност си е заслужила шамарите и явно няма уважение към съпруга си, та трябва да бъде "отрезвена" с подобаващ тупаник  Sick

Проблемът с домашното насилие е много сериозен, за съжаление има прекалено много хора с мислене на жертви, на които и през ум не би им минало да се оплакват, да вземат някакви мерки и да уредят живота си по нормален начин. Лошото е, че както вече са споменали - Насила хубост не става, ако жертвата не достигне САМА до извода, че това е проблем и за него трябва да се намери решение. Била съм свидетел на много подобни ситуации - "Подхлъзнах се в банята", "Спънах се на стълбите", "Ударих се във вратата"... Една съседка на майка ми, след като няколко пъти беше с пукнати ребра, нон стоп със синини по лицето и какви ли не травми, най-накрая при един невероятно шумен побой не отрече пред полицаите, че я е бил. Да, ама като го прибраха за 24 часа, вместо да пусне писмено оплакване, отиде да го спасява, защото имал язва и щял да се поболее от нездравословната храна в ареста...

# 23
  • Мнения: 81
Понякога проявленията на любовта са странни... И опитите да спасиш човек, който не иска да бъде спасен, завършват с недоумение и горчилка... ако изобщо има нещо да се спасява де.

# 24
  • Мнения: 2 099
Ами за предложението да пишат момчетата ,че се е вдигал шум нестава.Записват сигналите на обадилите се.Аз звъннах пред истерия бях и описах как съм чула горе ,че става побой и викове за помощ и ако е възможно да реагират веднага,че ме е страх да не убие жената и съм чула серия глухи удари.Нали ви казвам пристигнаха много,много бързо полицаите.Сега в 11 се разбрахме ще отида за показания да напиша.Като се сетя за снощи и ми треперят ръцете.Не,не ужасно да чуеш такива работи.Дано не се случва на никой и да е жертва и да е свидетел на това как бият човек.

Ами горчилка няма,не я разбирам жената защо стои там,но пак казвам ако пак й посегне и чуя,пак ще викам полицията.Пък ако ще й пак да пиша обяснения.Как да си мълча,да стана съучастник на окя келеш мъжа й.

# 25
  • Мнения: 81
Спомням си някаква анимация от време оно - вървеше един напет, ухилен тип по улицата. В един момент минава покрай някакъв прозорец, а вътре мъж налага една жена, която крещи от прозореца за помощ. Нашият герой скочи, готов да помага. Влезе вътре и с два бързи свали бияча на земята... И какво стана мислите? Дамата се разпищя още по-силно, че бият мъжа й. И налетя на бой на "спасителя" си.
Не одобрявам действията на съседа ти, но си мисля че колкото и да се опитваш да ги разбереш, няма да успееш...

# 26
  • Мнения: 2 448
След като няма деца, значи притеснението, че няма как да се справи сама, не  причината да я задържа при този мъж. Така, че може би е от оня тип жени, които обичат такъв начин на показване на превъзходството от страна на мъжа. Колкото и да ви е странно, има такива жени.

# 27
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Очаквам в темата да влезе потребителката ANGELBABY и да ти обясни, как жената със сигурност си е заслужила шамарите и явно няма уважение към съпруга си, та трябва да бъде "отрезвена" с подобаващ тупаник  Sick



Веднага и аз за нея се сетих.  ooooh!

# 28
  • Мнения: 6 604
Очаквам в темата да влезе потребителката ANGELBABY и да ти обясни, как жената със сигурност си е заслужила шамарите и явно няма уважение към съпруга си, та трябва да бъде "отрезвена" с подобаващ тупаник  Sick



Веднага и аз за нея се сетих.  ooooh!
Оставете момичето на мира,че току виж и на вас ще се обиди. Peace

# 29
  • Мнения: 958
Ох и аз имам един съсед, тия побойници са много смели пред жените, ама като им се изправи някой мъж и си гълтат езика.
Нашият съсед е един прост бакшиш (нищо против бакшишите) който наследи апартамента от майка си, и го делкат със сестра си. (тя му го отстъпи). Много зле финансово, но с огромно самочувствие.
Та той живее с приятелката си, много интелигентна жена, вечер обаче е ужас. Явно пие, крещи, не знам дали я бие ама определено я заплашва. На нея гласа не и се чува. И аз съм мислела да викам полиция, но после се отказа, тия хора нямат брак, нямат деца, не мога да разбера защо търпи жената, но реших че не е моя работа поне засега.
Моя много добра приятелка и съседка, търпи това цял живот, баща и пребиваше майка и, после почна и двете да ги бие, редовно идваха линейки и полиция, и тази жена така и не го заряза, обрече и детето си на побоища. Момичето вече е голямо, но това според мен и според нея и се е отразило, на целият живот. Преди няколко години, баща и пак се беше напил и скочил на бой на майка и, но тогава приятелката ми е събрала сили, и го е ударила и заплашила с нож, май беше. Оня викнал полиция, искал да подаде сигнал, че искали да го убият. Полицаите до толкова ги познаваха, че само му казали и да те убият ще ти е малко, и са си отишли.
Та това е решението според мен, да му вземеш страха! ако толкова нямаш сили да го зарежеш.
Леля ми навремето преди да се разведе с чичо ми, братовчедка ми на годинка, няма къде да отидат, той я е бил няколко пъти, той пък от ревност, та след поредният побой, тя взела един голям нож от кухнята и му казала, със съвсем спокоен глас.
Може да ме биеш като си буден защото си по-силен, ама рано или късно ще заспиш, и тогава ще те убия.
За такъв мръсник и пияница като теб, няма да ми дадат повече от 5 години, детето е малко, ще ги излежа, майка ми ще го гледа, но ще отърва светът от тебе.
Легнала си и сложила ножа под възглавницата, а той не посмял цяла нощ да си легне отишъл при сестра си и казал, тая моята много люта, ама той и баща и хайдутин и тя е същата. Не я е пипал след това.

Рибозом, не е зле да лепнете на входа си една от тези лепенки, за жени страдащи от насилие, има такива телефони, предполагам че там помагат и дават сили на жените да преодолеят психологичната бариера.
А в полицията като идеш с деца, номера минава и стават по-меки, на мен така ми се размина 250лв глоба, началника на районото като ни видя и малакта като взе да му се радва и ми я опрости Simple Smile

# 30
  • Мнения: 1 289
Очаквам в темата да влезе потребителката ANGELBABY и да ти обясни, как жената със сигурност си е заслужила шамарите и явно няма уважение към съпруга си, та трябва да бъде "отрезвена" с подобаващ тупаник  Sick



Веднага и аз за нея се сетих.  ooooh!

И аз, ама от вчера отсъства, че в другата тема не отговаря Peace

След като няма деца, значи притеснението, че няма как да се справи сама, не причината да я задържа при този мъж. Така, че може би е от оня тип жени, които обичат такъв начин на показване на превъзходството от страна на мъжа. Колкото и да ви е странно, има такива жени.

Мда, недоумявам такова нещо. Какво наистина задържа жената там Rolling Eyes

Ох и аз имам един съсед, тия побойници са много смели пред жените, ама като им се изправи някой мъж и си гълтат езика.

То не напразно е казано, че мъжете, които удрят жени, са комплексари.

# 31
  • Мнения: 87
Правилно си звъннала в полицията. Тази жена може и да пукне при следващия побой и няма кой да се "набута" тогава да звъни където и да било...

Аз години наред слушах съседите как се бият по цяла нощ. Звуците бяха...все едно пренареждат мебелите в целия апартамент. А на сутринта тя със синьо око го изпращаше усмихната на вратата за работа с торбичка със сандвич за обяд. Романтика  Crazy
Повече от 10 години минаха оттогава. Още са заедно и имат две деца...
Май скоро не е яла бой...той поостаря, понапълня и ...го домързя вече за такива буйни изпълнения.

# 32
  • Мнения: 2 309
Чувала съм,че има жени ,които харесват да са малтретирани!Чудно,но факт...
Както на повечето им харесва да са глезени,явно има и такива  Sick

# 33
  • Мнения: 2 401
Със сигурност и доста от тях са чели  вестник Стандарт,   в който на първа страница с големи букви  беше написано следното:


Биеш жена си, лежиш 3 години
Съдат насилниците дори да няма жалба срещу тях 

петък, 31 октомври 2008 София

Най-малко три години ще търка нара в затвора всеки, който шамаросва жена си. За първи път у нас сприхавите съпрузи ще отиват на съд, дори пострадалата половинка да не се е оплакала. Прокурорите ще взимат данните за делата от полиция, болници и неправителствени организации. Това гласят промени в Наказателния кодекс, които огласява днес в. "Стандарт".

В момента в НК няма текст за домашно насилие. Съпрузи се изправяха пред Темида само ако малтретираният заведе дело. Тежката присъда ще се издава и при побой на тъща, свекърва и роднини.

Данните сочат, че във всяко четвърто семейство има насилие, обясниха експертите от правосъдното ведомство. Те предвиждат системното малтретиране да се наказва със затвор до 10 години.

 

Познайте коя жена би тикнала мъжа си в затвора.



# 34
  • Мнения: 2 309
Това само за физическото насилие ли!?!?!? Shocked
Редно е и за психически тормоз,той все пак сам по себе,също вреди на физиката!!!

# 35
  • Мнения: 289
След като няма деца, значи притеснението, че няма как да се справи сама, не  причината да я задържа при този мъж. Така, че може би е от оня тип жени, които обичат такъв начин на показване на превъзходството от страна на мъжа. Колкото и да ви е странно, има такива жени.

Същото си мислех и аз  Peace Преди време имаше тема за домашното насилие, и ми направи впечатление, че децата са много удобно извинение за малтретираните жени.. заради децата търпят, защото.. няма друг начин. Ето тук поредния пример на жена, която търпи.. незнайно защо. След няколко години ще се вайкаме как горката, с 2 деца /вече/ е постоянно пребивана и тормозена от мъжа си.. защото не е направила нищо когато е можела да го направи без да има наранени.

Има жени, които наистина са си за бой Close  то бива да не уважаваш себе си, бива, но чак такъв мазохизъм.. не мога да го разбера.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
"АА няма таково нещо!"-госпожо вика полицая ,окото ви е разбито,лицето също.Тя -няма такова нещо!

Патка  #Crazy

# 37
  • Мнения: 1 883
"АА няма таково нещо!"-госпожо вика полицая ,окото ви е разбито,лицето също.Тя -няма такова нещо!

Патка  #Crazy

Не е патка, а си е цяла УФСЪ!
Не мога да разбера такива жени ooooh! Не мога да си представя как партньорът ми може да ми вдигне ръка, да ме нашамароса , да ме пребие и после да ми се обърне сърцето и пак да го целуна и да правя секс с него #Cussing out Ами никога....Хващам си парцалките и си тръгвам. Прекалено много се уважавам за да търпя такива унижения!

Рибозом, надявам се полицаите да са разбрали какви са нещата, че ако наистина се наложи да плащаш глоба, ще е е.аси тъпата ситуация!

# 38
  • Мнения: 2 471
Еееееееех, колко е лесно да се кълне човек и да дава акъл. Молете се, да не ви се обърне живота на 360 градуса. Едва ли жените, попаднали в ситуация на насилие, са мечтали за подобен живот.

# 39
  • Мнения: 2 099
Ами писах,брисах и се прибрахме.Комшията нинджа не му било първи път това.Преди 4 години живеел с друго момиче което една вечер е било пребито и прието в болница със средна телесна повреда.Гледах и снимки на обекта нинджа Confused
Само дано се усети й го напусне тази жена.Лоша работа...
Предната приятелка на комшията е подала жалба ,но до съд не се е стигнало,има извънсъдебно споразумение с нея.

# 40
  • Мнения: 2 471
Рибозом постъпила си човешки и съвестно, прегръщам те и се надявам а има повече, като теб човеци!

# 41
  • София
  • Мнения: 2 430
Рибозом постъпила си човешки и съвестно, прегръщам те и се надявам а има повече, като теб човеци!
newsm10 Да рибозом браво

# 42
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ох, не мога да разбера нито мъжете, които налитат на бой, нито жените, които пък търпят системни побоища и после се държат така, все едно не те са потърпевшите. Да се опитваш да се разправяш с такива хора е все едно да си блъскаш главата в стена.
Имах колежка във фирмата, в която работех преди. Ами тая жена бял ден не е видяла, откакто се е омъжила. Побоите бяха ежедневие - идвала е на работа в белези, остригана и какво ли още не. Всички й говорехме, че не трябва да търпи това. Отговорът беше: "Ми обичам го."  Shocked  ooooh! Как може да обичаш някой, който не те има за жив човек и те пребива всекидневно?
А за "големия мъж" нямам думи просто - беше научил и сина им да й говори не като на майка, а като на к***а от улицата. Случвало се да присъствам на такъв диалог между нея и сина й, не се стърпях и му направих забележка, задето говори така на майка си. Той пък казал на баща си и онзи се заканил, че ще ми строши главата.  Shocked Срещнах го веднъж пред фирмата, изправих се пред него и го запитах директно за заканата му. Сви се като мишка и изчезна за броени секунди - ето това представляват иначе "силните" биячи, когато насреща им се изправи човек, с когото виждат, че не могат да се справят.
Рибозом, постъпката ти е чудесна, но не знам дали ще я оцени, който трябва.  Tired

# 43
  • Мнения: 1 883
Еееееееех, колко е лесно да се кълне човек и да дава акъл. Молете се, да не ви се обърне живота на 360 градуса. Едва ли жените, попаднали в ситуация на насилие, са мечтали за подобен живот.

Dencho, аз съм на мнение, че човек сам кове съдбата си! Да, може да се случи партньорът в една връзка да посегне на жена си, естествено никоя жена не си мечтае за такъв живот! От този момент обаче тя може да направи своя избор : да остане и да продължи да живее с този тормоз- тогава тя сама си е виновна или да си тръгне и да потърси по-добър живот!

# 44
  • Мнения: 2 471
Този избор не винаги е възможен. Зависимост - финансова, зависимост - от страх за живота си, зависимост - набивано в главата - ти си нищо без мен, зависимост - сама съм си виновна...

# 45
  • Мнения: 2
Прави са тези, които писаха, че трябва да има закон и срещу психическото насилие. Чудите се как тази жена търпи мъжа си да я пребива. Мъжете, които пребиват жените си, първо им сриват психиката. Успяват да убедят жертвите си, че нищо не струват, че без тях (насилниците) са загубени и най-вече, че въпросните жени сами си просят боя. Често жените, които търпят побоища са били жертви на психическо и/или физическо насилие от страна на родителите си. На такава жена, колкото и да й говорите да не търпи мъжа си, няма да постигнете нищо. Тя има нужда първо от психотерапевт.

# 46
  • Мнения: 2 099
До преди малко съм се разправяла с келеша горе.Слезе да се заяжда защо съм слухтяла и съм си вряла носа където не ми е работа ConfusedДомъкна се пиян,налетя и да влиза навътре и го заплаших аха е влязал,аха съм го застреляла.Знае много добре,че сме ловджии вкъщи.Гледа гледа умно и вика ти ли ма кифло слаботелесна.Имаш ли желание да се пробваш?Питах аз,той си тръгна.Едва влезе в асансьора ,толкова пиян дойде!Дано нощес няма пак изпълнения с него.Врътнах ключовете ,дано е благоразумен и да си легне да си отспи пиянката.Инак пак полиция.Направооо  Tiredдано и женицата горе тази вечер да е някъде на гости или у техните си.Много е пиян !

# 47
  • Мнения: 112
Нямат деца.те са горе-долу мой набот или 2,3 години по-големи.На около 30-32 изглеждат.Млади хора.Абе реших да не вземе да утрепе жената тоз серсем ,пък тя няма такова нещо ooooh!
И ние викахме полиция за съседите по същия повод.Дойдоха, прибраха го момчето и само след половин час той се прибра и пак се караха.Естествено ние излязохме черни, макар всички да знаят, че той си я млати от 5години насам.Напоследък  е спрял, дано му е увряло пипето.Щото и 2-ве деца имат...

# 48
  • Мнения: 2 099
Още нещо.Някой ако има контакт с агенции за закрила не жени претърпели насилие ама такива които наистина са оказали помощ моля да даде телефони на ЛС.Аз ще ги дам на жената горе,тя може и да се реши да звънне.Поне да ги има телефоните.Толкова от мен по случая.Тоя набримчи музиката на макс.Бре дано само жената да не е горе.Търпя няколко минути и пак ще телефонирам със службите Confused

# 49
  • Мнения: 6 604
До преди малко съм се разправяла с келеша горе.Слезе да се заяжда защо съм слухтяла и съм си вряла носа където не ми е работа ConfusedДомъкна се пиян,налетя и да влиза навътре и го заплаших аха е влязал,аха съм го застреляла.Знае много добре,че сме ловджии вкъщи.Гледа гледа умно и вика ти ли ма кифло слаботелесна.Имаш ли желание да се пробваш?Питах аз,той си тръгна.Едва влезе в асансьора ,толкова пиян дойде!Дано нощес няма пак изпълнения с него.Врътнах ключовете ,дано е благоразумен и да си легне да си отспи пиянката.Инак пак полиция.Направооо  Tiredдано и женицата горе тази вечер да е някъде на гости или у техните си.Много е пиян !
Ужас.  ShockedПравилно са казали старите хора-"Никое добро не остава ненаказано"

# 50
  • Мнения: 15 642
Прави са тези, които писаха, че трябва да има закон и срещу психическото насилие. Чудите се как тази жена търпи мъжа си да я пребива. Мъжете, които пребиват жените си, първо им сриват психиката. Успяват да убедят жертвите си, че нищо не струват, че без тях (насилниците) са загубени и най-вече, че въпросните жени сами си просят боя. Често жените, които търпят побоища са били жертви на психическо и/или физическо насилие от страна на родителите си. На такава жена, колкото и да й говорите да не търпи мъжа си, няма да постигнете нищо. Тя има нужда първо от психотерапевт.

1. - izvinqvam se za latinicata no mi se bugna PC-to  Embarassed

2. - 6tom edna jena pozvolqva da q ubedi nqkoi muj 4e ni6to ne struva zna4i tq samata misli taka za sebesi. kogato edna jena znae mnogo dobre kolko struva parvo nqma da se hvane s nqkakuv koito da i vmenqva 4e ne stava za ni6to i vtoro i da se hvane nqma da go tarpi izob6to

3. - 4udq se kak moje izob6to edna jena da tarpi takuv poboi kato opisaniq ot avtorkata  Shocked - opravdanieto ZARADI DECATA e nai-tapoto na sveta za6toto taka i na decata psihikata se razbiva totalno o6te v detska vazrast  Sad

# 51
  • Мнения: 2 448
Към 100% адреналинката - Публикуването на теми и мнения, написани на латиница е нежелателно.
Модераторите имат право да правят забележки на потребителите, публикуващи теми и мнения на латиница. При несъобразяване със забележката, следващи теми и мнения на латиница, публикувани от същия потребител, могат да бъдат заключвани или директно изтривани.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4823.0

# 52
  • Мнения: 2 401
Евала Рибозом, за куража и ината. И гражданската позиция преди всичко.  smile3501   Сега само ще ти пожелая спокойна нощ.

# 53
  • Мнения: 2 099
А така ,прибраха го.Одеве звъннах в полицията пак.Почнаха снощните неща.Глухи удари по пода сякаш и музиката дъни.Казаха,че вече са пратили патрулка и момчетата са горе.Повикали ги комшиите срещу тях.По два апартамента на етаж сме.Оня по дънки само,нагора гол оказва съпротива,вкараха му шамарите и го прибраха.Блъскал по на хората срещу тях вратата и обиждал жената вътре.Изпикал се на вратата на комш.горе,по площадката и там пикано,строшил една бутилка.Утре пак сме свидетели ама с мъжа и жената горе.Рибозома за шамарите ще каже че няма такова нещо.Дойде и свекър ми.Звъннах му да дойде още преди да дойдат ченгетата.Мъжа ми 2 дена извън града командировка и то екшъни станаха.
Ако някой ми беше разказал това нещо,нямаше да му повярвам честно!

# 54
  • Мнения: 1 334
Браво, Рибозом. Евала за позицията и куража. smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

Дано жената се опомни и го зареже този. И дано някой да успее да поговри професионално с нея.

# 55
  • Мнения: 418
Една нощ в Отрезвителното и утре мръсната гад ще е на свобода.Дано пак не дойде да ти досажда и тежко и на жена му.

# 56
  • София
  • Мнения: 9 850
Браво, Рибозом, огромна похвала за куража и смелостта ти! Дано женицата успее да се измъкне от тоя гад!
А към тези, които се чудят как жената търпи - ако не сте го преживели, не можете да кажете какво бихте направили. Била съм в подобна ситуация и не ме е срам да призная. Да, тръгнах си, но след известно време. Как съм събрала силата за това, още не знам. Наистина е отвратително, но когато попаднете в такава ситуация (дано не се случва на никого!!!), няма да остане и помен от тези ваши думи и мисли, че жената си била виновна. И аз така си мислех, че е лесно ей така да махнеш с ръка и айде, чао, и аз така говорех, допреди това да ми се случи.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 735
Колкото и кофти да звучи,повече не се меси в отношенията.Нито той ще се промени,а на нея едва ли ти ще и отвориш очите.Това решение трябва да си го вземе сама и тогава ако иская помощ -бъди и насреща!В противен случай още утре може да ги видиш прегърнати и все едно нищо не е било,а ти остава да живееш със съсед насилник,който ти има зъб.Не знам дали имаш деца,но аз с такъв съсед не бих искала да си имам нищо общо.
Ще ти дам и пример-на леля ми съпруга и си беше голяма гадина,беше разбил челюстта на братовчедка ми даже,падна от един строеж и умря и сега леля ме като започне да го превъзнася,пък паметник щяла да му прави...ако някой и напомни какъв е бил побойник, ела да видиш каква уста отваря.Тая същата гад даже се опита веднъж да посегне и на баба ми...

# 58
  • Мнения: 134
Ако имаше повече съседи като теб този изрод нямаше да бие жена си без да му пука. Това е тормоз над всички които живеят около тях. Изглежда още не сме дорасли да имаме гражданска позиция. Думи от сорта не се бъркай те ще се оправят, а после ти ще излезеш виновна силно ме дразнят. Да но не само жената е тормозена, а всички който са свидетели на това. Поставете се вие на мястото на авторката можете ли да търпите това, какво ще обяснявате на децата си и няма ли да ви е неудобно от тях ако не направите нищо а просто оставате безмълвни свидетели. Подкрепям постъпката на Рибозом.

# 59
  • Мнения: 4
Поздравления Рибозом!
Ето ти адреса на Център"Надя" за хора жертва на домашно насилие

ФОНДАЦИЯ "ЦЕНТЪР НАДЯ"
ул. "Г. Бенковски" 12А - вх. А
София-1000
тел:  (+359 2) 9819300   факс 9894174;
E-mail: nadja@cablebg.net
http://www.centrenadja.hit.bg

# 60
  • Мнения: 15 642
Поздравления Рибозом!
Ето ти адреса на Център"Надя" за хора жертва на домашно насилие

ФОНДАЦИЯ "ЦЕНТЪР НАДЯ"
ул. "Г. Бенковски" 12А - вх. А
София-1000
тел:  (+359 2) 9819300   факс 9894174;
E-mail: nadja@cablebg.net
http://www.centrenadja.hit.bg


тези агенции помагат на жените, само ако те самите потърсят помощ - и аз съм пробвала да помагам на една жена, но тя не пожела и всичко отиде по дяволите  Sad

# 61
  • Мнения: 2 099
Не,не то направо е невъзможно да не се намесиш.Горе е мазало в момента .Пикал по площадката,съседката вратата цялата й тя опикана,гледам жената чисти вратата си.Разбрахме се за 11,30 да сме пак в полицията.Хората срещу тях обмислят жалба и да се опитат да го изселят.Ние сме от пролетта в този апартамент и не е имало сериозни неприятности,но горе хората са били и те тормозени.Не било за сефте да пикае навсякъде.А жената горе се бори със стерилитет и нееднократно е получавала предложения да я "оплождава".И на тях вече им е писнало максимално,инак много кротки хора изглеждат.Направо гледам и невярвам как може да се разпищолиш и да пикаеш навсякъде и по нечия врата!
Колко време държат в изтрезвителя?Май скоро ще го пускат.Дано поне го глобят яко.
А и  пак да помоля ако някой има телефони на агенции за закрила да ми ги прати на ЛС.Агении които оказват реално помощ.Аз ще се погрижа жената да ги получи,нейна работа дали ще звъни,поне да ги има.

# 62
  • Мнения: 2 099
А балагодаря,сега видях,че сте ми дали.Ще ги запиша и ще ги дам на жената тайно.Няма да я напътствам просто ще и ги дам.Не е моя работа да й авам уклон в живота.Нека сама си реши какво да прави.
Съседите им ще слагат външна метална врата,оня като пикае по вратата улива и влиза и вътре.Нали вратите имат праг и то задържа и влиза в коридора им.Потрес пълен.Да те докарат да туряш врати все едно си пандизчия.

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 10:16 от Рибозом

# 63
  • Мнения: 4
Разбира се, че жената сама трябва да потърси помощ. Ти можеш да поговориш с нея, когато гадняра го няма. Тя може и пред теб да отрича, че има проблем, както е казала на ченгетата - бъди подготвена и дори да ти каже "не ми се бъркай в живота". Няма да е лесно. Дано поне да успееш да я светнеш, че ИМА проблем.
Успех

# 64
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Ако имаше повече съседи като теб този изрод нямаше да бие жена си без да му пука. Това е тормоз над всички които живеят около тях. Изглежда още не сме дорасли да имаме гражданска позиция. Думи от сорта не се бъркай те ще се оправят, а после ти ще излезеш виновна силно ме дразнят. Да но не само жената е тормозена, а всички който са свидетели на това. Поставете се вие на мястото на авторката можете ли да търпите това, какво ще обяснявате на децата си и няма ли да ви е неудобно от тях ако не направите нищо а просто оставате безмълвни свидетели. Подкрепям постъпката на Рибозом.

Абсолютно newsm10

Ако пък имам такова чудо за съсед, ще звъня през 5 мин. в полицията, да дойдат да си го озаптяват. Рибозом, поздравления и от мен! Защото и на теб никак не ти е лесно с такъв г*з за съсед. Как се търпи това?

# 65
  • Мнения: 2 401
Рибозом, ще се пофалиш ли сама с наритания съседски гъз в едноименната тема, или аз да го направя?

# 66
  • Мнения: 1 289
Лелее, Рибозом, тоя да не ти посегне на тебе внимавай, че както си го ядосала, а той очевидно е ненормален. Shocked

# 67
  • София
  • Мнения: 1 826
Рибозом, евала за куража!!! И стискам палци да нямащ неприятности с този човек.

# 68
  • София
  • Мнения: 932
Рибозом, евала за куража!!! И стискам палци да нямащ неприятности с този човек.


 Peace За да не се повтарям копирах, но наистина Браво.

Иначе аз имам приятелка, още от училище, която е обект на домашно насилие, лошото е че е в малко градче( не че има голямо значение къде си) и хората там се правят на слепи , да не кажа че някои, обвиняват нея тя го била предизвикала - тъпотия.
Много пъти съм говорила с нея, тя не ми отрича , ама ми казва няма да го напусна - имаме дете , той ще ми го вземе. Тя е родена в Русия, (майка й е рускиня) и заради някаква грешка тя още няма българска лична карта  Shocked, поне тя така ми казва, ходеше много пъти до руското консулство тук в София. Имат брак с мъжа й, защо не се води български гражданин не знам, нищо че е родена в Русия , тя живее вече 23 години в БГ - и иска двойно гражданство, а не й дават, явно не се е занимавала сериозно. Но е факт че ми казва , няма да го напусна ,той ще ми вземе детето, казал й е отивай си при вашите щом искаш , детето остава при мен. Както и да се опитах да я убедя, че няма как да стане не успях и тя още си е при него.


# 69
  • Мнения: 2 099
Ако жената сама не стигне до идеята да го напусне няма кой да я изведе насила.То тоя като не е пиян може що-годе да се говори с него.Лошо е пийне ли чашка.Подкарва се и се прави на прасе.И остави това,на всеки може да се случи да върже кънките яко,ама скача на бой,бие жената,повръща,пикае дето свари,излиза гол на стълбището.Откачена работа.Ето на вчера и днес тишина.Звук не се чува.Тих и кротък.Оф незнам,той кара такси,дано не вози пиян и хора.

# 70
  • Мнения: 327
Много кофти ситуация,но за съжаление доста жени са в такова положение,
но си задавам и въпроса ,защо не търсят спасение newsm78
нима им харесва така?

# 71
Speshno mi e от кога до кога са часовете за тишина?Горе оня пак беснее,чува се само плач не вика за помощ женатя.много силно шамари се чуват и реве горе жената.оле боже предупредиха ме ако не подасе жалба жената повече и да идват немогат ад направят нищо а аз да си получа глоба.мога ли да ги викам сега за вдигане на шум.чакам свекър ми и се качваме,че да не скочи на мене сега ако съм сама.
немога да викам постоянно полиция не и ако не пусне жалба.звъня и на тях пък каквото ще да става.пишете до кога са часовете за щум така съм ошашкана в момента незнам къде да се дяна.ужас

# 72
  • Мнения: 307
Официално само от 2 до 4 в жилищните сгради. През останалото време се води работно и шум може да се вдига, ако е допустим.

# 73
  • Мнения: 2 099
Свекъра ми се качи горе.Той е едър мъж и невярвам сбърканяка да се осмели да му посегне.Чакаме полицаите.Този път дано пусне жалба тази жена,нечовешко е това нещо.

# 74
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 245
На моя близка с три деца мъжът й след един побой й счупи долната челюст. В болницата й сложиха шина й тя приемаше храната и водата със сламка. Дойде следовател, за да му разкаже за разбойника, а тя взе та го излъга, че е паднала.
Изглежда не е лесно да кажеш истината, че те бият.
Голяма част от българките са научени в детството си да понасят побои.
През турско мъже са гледали как изнасилват и убиват жени и деца без да им стиска да ги защият.
Та сега искаме от жените да извисят глас.
Скоро няма да стане.
Като си помислите за заливането с киселина... fight

# 75
  • Мнения: 6 301
Съберете малко пари от всички съседи, които търпят това, и платете на някой да го "посъветва" fight След като няма закони, децата ви не са длъжни да слушат всичко това, и за тях е психо тормоз.

# 76
  • Мнения: 2 099
Този път май ще имаме жалба.Окото й е с аркада и се оплаква че като диша я боли от ляво,май е строшил ребрата й.Бил я е със сапун в дамски чорап от тези тънките чорапи...излизам от нета,храня децата и после сме свидетели отново.Със свекъра отиваме.Полицаите взеха жената и отиват за медицинско.Като сме и ние там дано не се откаже от жалба.Довечера или следобяд пак ще се включа.

# 77
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Майко мила  ooooh!

Дано този път се оплаче жената.

Аз, преди време и в друга тема бях писала за едни съседи, които се млатеха по същия начин. Поне веднъж седмично. Полиция не сме викали, но веднъж баща ми издивя от крясъците на жената и от тупаниците и ударите в предмети, качи се горе и за малко и той да бъде набит. Скочил му беше побойника, а жената се беше хвърлила да защитава мъжа си и да налита и тя на баща ми да не се намесва. Те и дете имаха, малко. Картинка беше - оня бие, жената вие за помощ и детето пищи. Имаше и секър, сврян някъде и убит от срам. Добре че, скоро след това емигрираха за чужбина.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 735
Тая жена е луда и мазохистка,че да го търпи тоя изрод.За това вече бях писала ,с такива човек да не се занимава.Те като не искат САМИ да си помогнат,другите около тях каквото и да правят, не става.А полицията не предлага никаква реална защита от такива насилници-нито на жената,нито на живеещите в блока/за съжаление/.

# 79
  • Мнения: 885
Рибозом,дано да я убедите жената да не се връща,че тоя ненормалник няма да се промени,а и не си заслужава да го търпи.Лошото е ,че по- голяма част от жените трудно признават,че ги бият,а още по трудно правят нещо за да променят ситуацията.На моята майка и трябваха 30 г. за да се реши да се махне.и то благодарение на хора като теб.Така,че може би ще успееш да я убедиш да се махне.Не се отказвай,защото ти може да си тази спасителна сламка за тази жена,човекът ,който да и даде кураж,че ще се справи в живота много по-добре без него,че тя е пълноценен и много ценен човек. Опитай,ако не успееш,поне ще знаеш,че не си останала безразлична.Браво.

# 80
  • Мнения: 540
чакаме включване

# 81
  • Мнения: 1 289
Представям си тоя ненормалник как кара по улиците (нали бил таксиметров шофьор) и как скача на бой... след като на жена посяга с лекота...ужас. Рибозом, пиши като можеш какво става.

# 82
  • sf
  • Мнения: 10 177
Понякога насилниците вкъщи, навън са по-тихи от тревата, защото не им стиска да се изправят срещу равни. Точно за това налитат на слабите си жени.
Дано жената се отърве от това говедо.

# 83
  • Мнения: 2 099
Нета пак ми върти номера.Така хайде да се похваля имаме жалба!Свекъра ми отнейде намери и родителите на момичето и сега и събират нещата горе!
Тя е със спукани ребра и от двете страни с масивни кръвонасядания.Окото й е почти затворено вече,много се наду.Лепиха го оттук,оттам но нестана и удариха няколко шева.
Ами това е,момичето си го прибират техните,то какво момиче де на 32 е.Само 4 ри години по-голяма,косата й побеляла и се разрева как нямало да си намери съпруг повече а аз и се разкрещях закакво й е този да я бие.Това стана в полицията,не се гордея ама хич дето си изтървах нервите така,че и пред децата.
Дадоха й координати на агенции за помощ.Добре че техните си я прибраха.Хленчи как сега квартала щял да я приказва...ами незнам какво мисли,че сигурно са слепи като се правят на глухи масово...хайде че имам работа !

# 84
  • Мнения: 940
Леле, горката жена! Как има такива изверги бе Боже. Моят само да ме удари, само да ми посегне и му събирам нещата и ги мятам на пътя...
Дано тази жена се оправи, има сега хубави агенции за помощ, дано да й помогнат и на нея.  baby_neutral

# 85
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Рибозом
Ентусиаст

респект!

# 86
  • Мнения: 2 099
Ще ме извинявате ако съм малко рязка,още ме тресе нервата!Вземам лапетата и излизаме,не ме свърта вкъщи.

# 87
  • Мнения: 958
Браво, дано му дойде ъкъла в главата на момичето.
ама гледай много да не се засичаш с въпросният, особено ако е пиян.

# 88
  • Мнения: 4
Рибозом, страхотна си!
Толкова нерви изхаби, ходи в полицията и то с децата, писа показания, но накрая постигна резултат!
Поздравявам те за куража и упорството  bouquet

# 89
  • София
  • Мнения: 9 850
Оле.. тоя ненормалник дано си получи заслуженото!
Рибозом, поздравления за куража и за това, че не остави нещата "по течението". Дано родителите й я вразумят, че съпруга не е най-важното в живота, а и хорското мнение не е от особено голямо значение... Макар че ние сме нация с малко по-особени схващания - ако някой бие жена си, нея я е срам... Все едно тя е виновна, че оня уруд е насилник...

# 90
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Хленчи как сега квартала щял да я приказва ...

Ето това не мога да го разбера. Хората щели да приказват, бла-бла... Какво като приказват? Нали не те търпят ежедневните побоища! Или какво - всяка жена, която е подложена на такива зверства, да си наляга парцалите и да ги търпи, защото по-важно е хорското мнение, не здравето и животът й?!  ooooh!

# 91
  • Мнения: 540
браво на теб
  bouquet  bouquet

# 92
  • София
  • Мнения: 9 850
Хленчи как сега квартала щял да я приказва ...

Ето това не мога да го разбера. Хората щели да приказват, бла-бла... Какво като приказват? Нали не те търпят ежедневните побоища! Или какво - всяка жена, която е подложена на такива зверства, да си наляга парцалите и да ги търпи, защото по-важно е хорското мнение, не здравето и животът й?!  ooooh!
И ние не търпим тези неща, но приказваме... А и винаги се намира по някоя "селска клюкарка", която да доукрасява и раздухва историята.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Тази жена не е в ред Sad По дяволите, на едни години сме, но грам не я разбирам. И аз се ядосах. Знам, че не трябва, но дори не мога да си представя как може да изпаднеш до там, че да търпиш такова отношение, че и да се жалваш, когато някой се опита да те спаси. Тъпа работа.
neznajnata,
така е, ама струва ли си да се търпи такова чудо заради селски клюкарки? Боже мили... Да раздухва колкото си ще, кво от това? Онази да мре ли от страх от селски клюкарки? Егати смачканото самочувствие трябва да има, по-точно направо да и липсва такова. То очевидно е така, де.
Рибозом, а на теб какво да ти кажа - страхотна си, надявам се, че го знаеш  bouquet

# 94
  • Мнения: 2 099
Стига,стига.Вече немога да се разхождам спокойно,ореола ми свети Mr. Green
Жената не заслужаваше днес така да я навикам,изпуснах си нервите.Докато на хората не спре да им пука какво ще каже този и онзи ще има и такива жени дето си налягат парцала.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Заслужава, заслужава да я пораздруса някой, белким се освести!

# 96
  • sf
  • Мнения: 10 177
Божееееееее, понякога си мисля,че такива направо си заслужават съдбата.Щом хорското мнение я интересува повече от собсвеното й щастие  ooooh!

# 97
  • Мнения: 4 740
 Ужас не ами... Confused Няма причина, понеже знае е ще го пуснат и ще има не само шамари Tired

# 98
  • Мнения: 2 482
При моите съседи ситуацията е аналогична, сега ще ви разкажа.
Доколкото знам, за нея това е втори брак, има голяма дъщеря и момченце, което сега е на 5г. Настоящият и я развежда, и се взимат.
Всяка вечер се чуват караници, викове, стигат и до бой, даже си мисля, че някой ден ще се заколят един друг тези хора. Shocked
Живеем в панелка, всичко се чува...та той я обвинява, че тя има приятел и от тях хвърчи перушина...
Детето им почти всяка вечер идва у дома, да си играе с моето дете. Вечно е гладно и вечно не желае да си отива.
Това, дето ме шокира обаче е, как веднъж, като се сдърпаха със синчето ми, малкият изпсува така, че  и шофьор на тир с 30г. стаж зад волана би завидял. Shocked
А комшийката ходи бушонирана и разправя навсякъде колко хубаво семейство си има. #Crazy

# 99
  • София
  • Мнения: 1 735
Божееееееее, понякога си мисля,че такива направо си заслужават съдбата.Щом хорското мнение я интересува повече от собсвеното й щастие  ooooh!
И от собственото и здраве.

# 100
  • Мнения: 418
При моите съседи ситуацията е аналогична, сега ще ви разкажа.
Доколкото знам, за нея това е втори брак, има голяма дъщеря и момченце, което сега е на 5г. Настоящият и я развежда, и се взимат.
Всяка вечер се чуват караници, викове, стигат и до бой, даже си мисля, че някой ден ще се заколят един друг тези хора. Shocked
Живеем в панелка, всичко се чува...та той я обвинява, че тя има приятел и от тях хвърчи перушина...
Детето им почти всяка вечер идва у дома, да си играе с моето дете. Вечно е гладно и вечно не желае да си отива.
Това, дето ме шокира обаче е, как веднъж, като се сдърпаха със синчето ми, малкият изпсува така, че  и шофьор на тир с 30г. стаж зад волана би завидял. Shocked
А комшийката ходи бушонирана и разправя навсякъде колко хубаво семейство си има. #Crazy

Значи няма нужда от съжаление,щом е толкова тъпа да говори така.И на някои жени май им харесва боя.

# 101
  • Мнения: 200
Ох,такива сме си за жалост българите. Тоя пуст балкански синдром- Бий ме обичам те.   Не ги разбирам тия жени честно. Не са виновни мъжете.Като има кой да им го позволява.....не бих позволила мъжа ми да ми посегне.  Търпят всички заради децата........айде моля ви се....те ако си мислят че това е за доброто на децата....се намират в накаква задънена улица.

# 102
  • Мнения: 2 471
Защо си мислиш, че само тук има подобен проблем? И моля, какви глупости пишеш?!? Я малко потърси информация, относно малтретираните жени. Не знам, какво значи - не бих позволила да ми посегне мъж, обясни ми. Както вече писах, животът е кръговрат. Молете се, да не попадате в подобни ситуации. Жалко е, че млади жени пишат подобни неща.

Ох,такива сме си за жалост българите. Тоя пуст балкански синдром- Бий ме обичам те.   Не ги разбирам тия жени честно. Не са виновни мъжете.Като има кой да им го позволява.....не бих позволила мъжа ми да ми посегне.  Търпят всички заради децата........айде моля ви се....те ако си мислят че това е за доброто на децата....се намират в накаква задънена улица.

# 103
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Dencho, за малтретирането си права, че не се случва само тук. Но не разбирам какво имаш предвид под това, че не можеш да попречиш на мъжа, с който живееш, да те малтретира. Разбира се, първият побой може и да е неочакван и жената да няма как да реагира. Но според мен след това тя е тази, която трябва да реши дали да търпи това или да го прекрати. А всички знаем - посегне ли веднъж, ще повтори. Ако пък не иска да се махне от него, може поне да направи така, че да го стресне - някой по-горе беше писал за една жена, която заплашила мъжа  си, че ще го убие, докато спи. И повече не я докоснал. Но наистина не разбирам, защо една жена стои при мъчителя си и търпи поради някаква причина - било то хорските приказки, страха да не остане сама, заради децата ... И което ми е още по-чудно - защо после го защитава и казва, че няма такова нещо.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Съгласна съм, че не само тук има малтретирани жени. И в т.нар. Бял свят ги има. Но не съм съгласна, че
Цитат
"Не знам, какво значи - не бих позволила да ми посегне мъж, обясни ми. Както вече писах, животът е кръговрат. Молете се, да не попадате в подобни ситуации."
Да, на всеки може да се случи да стане жертва на насилие. Но е въпрос на личен избор дали ще останеш при насилника или ще си тръгнеш. Аз не бих останала и не бих позволила да ме третират като боксова круша. Сериозно и отговорно го заявявам. Точка.

п.п. veronna, писали сме по едно и също време.

# 105
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
п.п. veronna, писали сме по едно и също време.

И с едни и същи мисли!  Simple Smile

# 106
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Абсолютно thumbsup

# 107
  • Мнения: 2 471
И да ми слагате точки и запетайки не знаете, как бихте постъпили в подобна ситуация. Много е лесно да си кажеш - аз не бих позволил/а, аз не бих допуснал/а. Едва ли някой мъж или жена, попаднали в подобна ситуация са мислели, че ще се случи нещо такова. Преди да давате, такива крайни мнения, прочетете повече литература по темата. Тя е много сериозна и никой не е застрахован от подобно нещо, колкото и да се кълне в силата на психиката си и в здравият си разум. Пожелавам по-малко такива случаи.

# 108
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Наистина, не знам как бих постъпила при първия такъв случай. Но знам и заявявам отговорно, че не бих седяла да чакам втория. Чела съм литература и съм гледала много филми по истински криминални случаи. В повечето от тях става така, че жената седи и търпи, докато при поредния побой идиотът не я довърши. Вярно, че в повечето случаи такива изроди подтискат психиката на жената, но това става след N броя побои и натякване, които тя би могла да избегне, ако преодолее страха и зависимостта от него. С това съвсем не искам да кажа, че жените са виновни. Но те могат да изберат дали да търпят или не. Още повече, когато имат деца.

# 109
Филмите и книгите по истински случаи са достатъчно украсени и нереални. Laughing

# 110
  • London, baby
  • Мнения: 800
Абе незнам колко е глобален проблема,аз като чуя че пак я бие,пак ще звънна в полицията.И така всеки път.Дано вземе мерки тази жена.Млада е ,може да потърси нещо по-добро докато  нямат деца.С деца нещата стават още по-тежки,има някой безпомощен който е на ръцете ти.Пък не е работа да прекараш живота си така,както рече Белинда като куче.Бой до откат.
Ей това пък аз не разбирам. Защо трябва да се буташ в проблемите на хората, като те не искат. Все пак жената си е избрала да я бият и тя да обича. Никой не знае поради каква причина тя е решила това. Разбирам да е искала помощ, а тя явно не. Може пък и аз да съм със сбъркани представи, но това е право на личен избор, да я бият или да избяга.

# 111
  • Мнения: 17 407
Хм, пак опираме до прословутото "непоискано добро"/правя връзка с една друга тема, несвързана с побоя, но пак с кучешкия живот/.
Аз не бих се натискала пък, съжалявам за грозната дума. Не виждам резултата от цялата работа, освен нерви за помагащия. В другата тема и сълзи ронят.
Рибозом, поздравявам те, не пиша това с цел заяждане!

# 112
  • Мнения: 2 099
Хич ми не пука поискано или непоискано добро е.Зловещо е да влезеш до кенефа и да чуеш как някой писука от болка.Абе не сте ли чували наистина кат бият човек?И аз не бях чувала,ама като чух ми се изправи косата.Точно писукане беше.А като видях сапуна в чорапа...2 калъпа сапун,мушнати в един дамски 3>4 чорап,завързани плътно и направено възелче да не се разместват.Никога няма да си забравя тази гледка,никога.Чак потръпнах само като се сетих.
С този уред замахва и удря жената.Ченгетата рекоха че правел вътрешни масивни кръвоизливи и малки на повърхността тоз сапун.Да чуваш ти прасс и хленч и какво?Да седна на ушите си?
А в другата тема писахте за дядовци и салами,това може да не купя но да видя че бият човек и да си остана безразлична,не,няма да стане.Рибозома е изял купища бой от собствената си майка и знае че боли!

# 113
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Вие нормални ли сте, как няма да се намесите? Да слушате побоища и писъци ежедневно в СОБСТВЕНИЯ си дом???? И децата ви да ги слушат???? Хайде де! С ритници би ми идвало да го изхвърля този и ако имахме закони той нямаше да седи и да малтретира психически съседите си и те да са заплашвани от глоби! Ако някой ви опикава вратата редовно сигурно ще си кажете че проблемът е негов, как ли не! Направо ви виждам! И ДА, за мнайсти път повтарям, мен филми не ме интересуват, такова чудо не бих търпяла! Ако някой се съмнява в здравия си разум, то е друг въпрос! Позволете някои от нас да са наясно със собствения си!

# 114
  • Мнения: 17 407
Рибозом, заглавието на темата и първите ти мнения ме наведоха на тези мисли. Може пък само аз да съм доловила хумористичната нотка в началото.

# 115
  • Мнения: 6 604
Един въпрос към тези,които казват,че ако бяха на мястото на Рибозом нямаше да се намесят.Да си я бият жената щом твърди,че няма проблем. Ако след побоищата,които вие слушате от вашия апартамент, изрода вземе ,че осакати жената,или, не дай Боже,я пребие до смърт,как бихте се чувствали? И въобще бихте ли го взели навътре?
Не е с цел заяждане-просто ми е интересна вашата гледна точка.

# 116
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Да отговоря на последните постове.
Има хора и хора. Очевидно е, че тези които смятат че това не е тяхна работа, а си е проблем на жената и мъжа са много повече - всичките съседи от блока, познатите, комшиите в квартала.
А тези, които са готови да пожертват нервите си, времето си и да рискуват за да направят"непоискано добро", са единици.

Аз специално мисля, че ако не бяха хора като Рибозом, и досега жените нямаше да имат право на глас, и нямаше да могат да ходят без придружител-мъж по улиците.
Днес всички жени се възполват от "непоисканото добро". Нищо че преди това не са си помръднали пръста да направят нещо.

Колкото до съседите в квартала, които щели да говорят, мога само да кажа, че никой не уважава насилниците.
Имах съседка, която се беше оженила в друг град и имаше дете. Мъжът й, както и неговата майка я  биеха непрекъснато и то жестоко.
И да, съседите от квартала говореха за нея, и недоумяваха защо търпи такова положение, но никой не се намесваше.

Когато тя избяга и се прибра у дома си, с детето, и с помощта на родителите си, всички съседи застанаха зад гърба й и я подкрепиха.
Веднъж дори се наложи наистина да я защитават, защото мъжът ий беше дошъл да я прибира с ритници.
В онези години и в малкия град беше още по-трудно да признаеш, че в семейството ти има проблеми, но както вече казах, никой не обича насилниците.
Днес дъщеря й е вече тинейджърка и със сигурност знае кое е редно и кое не в отношенията между мъжете и жените.

# 117
  • Мнения: 35
Браво Рибозом,но като чета каква е реакцията на жертвата съм почти 100% сигурна, че ще се върне при мъчителя си.
Имам такава съседка,заживя с безработен алкохолик, по цяла нощ скандали, изнася се няколко пъти с целия багаж, накрая за по-сигурно се омъжи за него и роди дете. А иначе е хубаво младо момиче, към 25, не е да гони последен влак. Какво да ги правиш такива,явно това им харесва.

# 118
  • Мнения: 2 099
Честно казано имаше известна доза хумористична нотка в началото да.Мислех аз също като мъжа ми по едно време че се сексят нестандартно и шумно,даже се подсмихнах вкъщи.После не ми беше никак смешно,хвана ме шубето...
Пак казвам аз съм човек ял много бой като дете.С часове съм седяла боса на изтривалката пред вратата.Тогава как един съсед не се намеси.Никой,все едно не ме виждаха,пък аз си бях там.Та може и от това да съм нещо повредена,знам ли Confused
Останалото беше и е ирония и цинизъм.Незнам,станала съм циник,неможе де е нормално това нещо което се случи да викаш полиция за домашно насилие и да пишеш фермани как,защо и колко и дали не си звъннал да се ебаваш с ченгетата...като все едно нямам друга работа ами звъня ей така,мохабет да става.
Вече все по-често мисля как живота е скапан,как се случват гадории с жени,с деца и как ей така утрепаха онова момче-Стоян.Седял си човека и го пребили до смърт,щото видиш ли били си пийнали и им било тъпо...едно време като си пийнехме не трепехме хора.Вярно ставала съм на свинче подпийнала,повръщала съм си на обувките,пяла съм с пълно гърло и фалшиво ,но никога не ми е минавало през ум да набия някой.После имам 2 малки деца,докато пораснат какво ли ще стане,ще убиваме задето някой ни е погледнал накриво?

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 09:48 от Рибозом

# 119
  • София
  • Мнения: 1 735
...докато пораснат какво ли ще стане,ще убиваме задето някой ни е погледнал накриво?
Eдното момче било  пребито миналата седмица във Варна,точно защото " гледало лошо".Такива изроди има. #Cussing outА за Стоян-не,че Бареков ми е симпатичен,ама е прав,че наистина са го пребили на метри от входа на дискотеката.Толкова много хора винаги има пред входа,а и охранители, правещи се на страшни.
По твоята тема,жалко за такива смачкани от живота жени,които сами не искат да си помогнат.Все пак  браво на теб!Случаят явно е доста тежък и добре си се намесила.Дано и с помощта на родителите си се освести тая жена.А относно това,че тоя изрод е и таксист- Praynig се за клиентите му.

# 120
  • Мнения: 917
Много ми е странно това с 'непоискано добро' .
За кво аджеба викат 'помощ', като не искат да им се помага?
Да го заменят с друга дума и да не изправят на нокти други хора.
Не всички са станали безсърдечни и като чуем, че някой вика помощ, ни се изправя косата.
Рибозом браво! И аз бих викнала полиция! Не искам умряла от побой жена, да ми тежи на съвестта. Crossing Arms

# 121
  • Мнения: 745
Не дочетох темата, до края но се сетих за един случай преди доста години.., който не се сдържах да споделя.
Тогава живеех с гаджето си/ от години вече бившо/, а в отсрещния блок/ двата блока бяха много близко/, на същия етаж, точно срещу нашия апартамент живееше моя позната, която имаше доста "емоционални " отношения с гаджетата си и любовта винаги, или в голяма степен, стигаше до бой.
И един ден тя ми казва, мога ли да ти призная нещо, и аз й казах"ами да". И тя започна да ми разказва как не й се вярвало, че имаме толкова спокойни отношения и се разбираме и решила да ни наблюдава с бинокъла и казва" ама вие наистина се разбирате, дори и когато сте сами във вас, и дори не съм ви видяла да се биете". И аз Rolling Eyes.

Та така за любовта, боя и нормалните отношения...

# 122
  • Мнения: 931
Относно непукизма при такива случаи съм се убедила от личен опит, че повечето хора се правят на глухи и слепи. Преди две седмици мъжа ми ме нападна във входа на блока. Завиках за помощ, излязоха съседите, той спря като ги видя. Казах им да извикат полиция, а той им каза да не викали щото съм била луда и т.н. Е познайте как всички се прибраха обратно и ме оставиха сама с него. А ако беше станало по-зле? Наложи се да се оправям сама.

# 123
  • Мнения: 2 471
kalinchita много тежка съдба си имала. Прочетох поста ти в другата тема за насилие. Искрено съжалявам.

# 124
  • Мнения: 931
Благодаря ти, Денчо. Хубавото на това, което ми се случи беше, че си дадох сметка, че бях започнала да свиквам и лошото отношение и да го приемам като нормално. Освен това ми помогна да реша да го зарежа за да не подлагам детето си на ужаса да гледа как бият майка му.
Всяко зло за добро. Simple Smile

# 125
  • Мнения: 0
Познавам такова семейство, ужас е имат две големи деца, които всичко виждат и знаят. Единият ден е пребита като куче, не може даже на работа да дойде, а на другият ден слагат дограма на жилището си. И така, и така години наред.

# 126
  • София
  • Мнения: 9 850
И това ще си продължава, защото няма някой като Рибозом там, за да покаже на жената, че това не трябва да се търпи...

# 127
  • Мнения: 2 908
Колкото до полицаите-те не могат в такива случаи нищо д анаправят-могат да привикат побойника,да напишат рапорт,да го предупредят...но нямат права-затова стачкуват-щото всички си мисля,че имат всякакви права,които не изпълняват-а това не е така-мъжа ми работи в полицията-викат ги по различни такива случаи-прибират всякакви-и какво? За 24 часа-и ги пускат отново-нямат доказателства,търсят ги,не ги намират,защото няма свидетели-защо всеки си мисли,че работата на полицията е много розова?Жената ако не си каже-какво може полицаят да докаже?Всичко,което е доказателство отива в съда-там решават,че няма нищо,без нужните доказателства-добре-осидетелстват я ,против волята и от лекар-нали тя ще каже в съда,че се ударила сама?Какаво да го направят побойника,като няма свидетел против него?Нямаме законите,кото има на запад-точни,ясни...И бива пуснат след по-малко от 24 часа да я набие отново-полицаите си вършат работата,просто не могат да направят много.Ако има закони-съда е този,който върши основното,полицията само задържа ненормалника и то след сигнал и доказан побой-има ли такъв доказан побой-няма,щом тя е казала,че и няма нищо-ей го-паднала в банята и си разбила лицето...Нали после ще съди полицаите за нарушаване на личното пространство,ако насила нещо я накарат да признае?Сега и циганите,дето крадат на поразия съдят полицията,че ги задържа и на всичко отгоре я осъждат... Mr. Green...

# 128
  • Свищов, Враца
  • Мнения: 193
 JoyАбе някои жени са мнооооооооооооооооого тъпи!Това е отговора! Mr. Green Tired

# 129
  • Мнения: 1 554
JoyАбе някои жени са мнооооооооооооооооого тъпи!Това е отговора! Mr. Green Tired

страшно заключение ooooh!

# 130
  • Мнения: 2 471
JoyАбе някои жени са мнооооооооооооооооого тъпи!Това е отговора! Mr. Green Tired

След, като прочетох мнението ти - права си и аз мисля, че някои жени са много тъпи ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт