ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 4

  • 46 852
  • 348
  •   1
Отговори
# 330
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
albenap, много ти благодаря за линка  bouquet, има страхотни неща, има и много видове перуники, набелязах още куп неща особено в "Разсади" и утре (хм, май е направо днес) ще звъня да питам как да си ги купя. Сега може да засадя всичко в саксии на стълбищната площадка, а на пролет - навън. Видях много цветове клематиси (иначе намирам само разцветки на лилавото), видях розова пампаска трева, видях...леле не мога да ги изброя даже  Crazy Като сметна колко ще ми излезе май ще ми се поохладят мераците и ще намаля бройката Laughing

M_Nik, благодаря за съветите  bouquet Лизимахията от сайта я продават в синя разцветка, май не е точно това, което искам Confused

3m, аз видях в една градинка зад блока засаден саксиен бръшлян и следих дали ще оцелее - оцеля Simple Smile Насадих си и моя отвън, имам и зелен и шарен, може да изчакаш до пролетта да ти кажа резултата Laughing А съм виждала засаден пъстър, само че едър като дивака, мнооого е красив!

# 331
  • Мнения: 30
dolli, извинявам се, че те заблудих за офиката, цената й в Бриколаж е била 17лв Embarassed Обърках я с друго, което гледахме.
ljuboznatelna, благодаря! 17 лв. е доста по-приемлива цена. То при нас сви такъв студ, че каквото насадих до онзи ден - насадих, другото оставям за пролетта.
Растенията на М§М Трейдинг и аз ги гледах и се изкушавам да си поръчам доста неща от тях.

Имам изсушено истинско каркате (цветовете де дето стават на чай) дали мога от тях да си завъдя и, ако някой знае, как точно става?
megimagi, добре дошла в темичката! Това растение за което питаш май го наричат още и дървовиден хибискус /дървовидна ружа/, но не съм сигурна. Ако може дай линк с негово изображение.

# 332
  • Мнения: 1 494
Момичета, по колко са елхите в контейнери по разсадниците? Да се ориентирам. Мисля си, ако всеки купува по една елхичка за Коледа и после я засажда, за един живот всеки ще си има малка горичка... Heart Eyes

# 333
  • Мнения: 281
dolli благодаря за вниманието, аз растението го нямам, просто преди време ми бяха донесли чай в оригинал, поне да знам че наистина пия каркаде, но той скоро ще свърши та ми беше чудно дали от сушените цветове дето ги имам ще мога да си засадя. Иначе гледах по разни сайтове, но там все пише от клонче как да си засадиш.
Така изглежда изсушено:http://www.apprivoiser-les-epices.com/catalog/images/hibiscus_karkade.jpg
а така самото растение:http://www.comeverbena.com/IMG/jpg/Karkade_aurousseau.jpg

# 334
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
megimagi, напълно ми е непознато това растение, но чая ми харесва Simple Smile
Звънях във фирмата, казаха ми че вече нямат нищо, защото се сеело до края на ноември, а перуниките даже по-рано, не бивало при минусови температури нощем, защото нямало да могат да се вкоренят. Имали само малко лалета и още някои неща. През февруари - март може да се поръчва от пролетните, доставят с наложен платеж. В Пловдив ще бъдат на" Агрия"-та, поканиха ме там да си пазарувам Laughing Щяло да има клематиси.
Като направих калкулация на това, което искам да имам на пръв поглед, излязоха 200лв  #Crazy
Мноого бавно ми зареждаше сайта, а като кликна на поръчай нищо не ми излиза  Sad При вас как е? По телефона ми казаха че при тях всичко си е наред със сайта.

# 335
  • Мнения: 30
megimagi, явно аз съм сгрешила. Това растение на снимката изобщо не ми е познато.

# 336
  • Мнения: 281
Някъде четох, че е вид хибискус, но то и китайската роза е вид хибискус, но не става за чай  Joy

# 337
  • Мнения: 30
Аз мислех, че е това растение - сирийски хибискус:


но като се поразрових с "Гугъла", видях, че каркадето е всъщност суданска роза. Ето това:

което всъщност пак е от същия род.
За суданската роза не знам почти нищо, но сирийския хибискус го има навсякъде по парковете. Може да се размножи и от клонче и от семена. Аз лично съм имала успех само със семената.

# 338
  • Мнения: 1 426
това е каркедето  - Hibiscus sabdariffa за чай, отглежда се в Африка http://commons.wikimedia.org/wiki/Hibiscus_sabdariffa

# 339
  • Мнения: 555
 Аз имам едно предложение. Доста от цветята са по- повече в М&М трейдинг, а на мен лично щ са ми в повече - ако искате да си разделим по няколко в пакетчета ?....

Каркадето е страхотен чай, но ако се засади от семе - цветове могат да се съберат,  но за семената няма да има достатъчно време , за да узреят!

 

# 340
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Тedy, за семена в пакетчета ли говориш? За тях идеята е добра, независимо откъде са купени Simple Smile Недостатъка е, че е най-изгодно да се разменят от ръка на ръка, защото едно изпращане струва колкото пакетче семена от по-евтините.

Аз много се ядосах за ирисите  Crossing Arms и тръгнах да търся начин да си ги поръчам от чужд сайт, засега попадам само на американски, а те като че ли не пращат луковици отвъд океана. Освен това пращат от юли до октомври  Cry Но пък от това, което видях направо съм влюбена в това цвете Heart Eyes Жалко, че цъфти за толкова кратко време. Малко от това, което видях:


а това е сайта, в менюто са сортирани по различни показатели, има безкрайно много разцветки.

# 341
  • Мнения: 555
Заповядайте в Новата ТЕМА!
Доста се се изписа в тази  Wink

# 342
  • Мнения: 555
ljuboznatelna ,
Права си, но пък  20- 25бр. луковици си е доста за разменяне, а пък пакет по пощата е към 2-3 лв. май до 2 кг!?
Иначе аз съм фенка на лилиумите, и тези ириси са страхотни, но са ми малко високички по принцип и затова се радвам на тези , тези и тези пролетно време, заедно с минзухарите  Peace
Ще се опитам тези дни най- накрая да кача и снимките да моята цветна градина за цялата година, че все не ми оставаше време Blush

# 343
  • Мнения: 1 365
Здравейте на всички!!!
От скоро съм се запалила по цветята... Сега ще ви кажа какво имам. Първото цвете, което си засадих е алое - изглежда малко странно, не е като по снимките - едно такова с издължени стъбла... Сложила съм и две ядки от авокадо над вода... Най-новото е - стакадно мушкато от семе /семето се разпуква в момента/ и еделвайс пак от семе. Само че еделвайса го посадих в една кутийка, в която сложих пръст, отгоре една салфетка и най отгоре семената. После покрих кутийката с прозрачно фолио, за да направя нещо като парник - така ми каза продавачката. И сега семенцата са поникнали, но колко големи трябва да станат, за да ги засадя в саксия?
Понеже съм нова в този форум, се извинявам ако е обсъждан вече подобен въпрос!!!   Embarassed И сега отивам да чета предишните теми!

Искам да попитам и още нещо - последно за днес - имаме на двора в градината една огромна смокиня. Трябва ли да се подрязва? Защото е наистина огромна и засенчва цялата градинка /която между другото искам да засадя с най-различни цветя/ и нищо не порасна там миналата година.
Отново ви благодаря, надявам се да не съм била нахална!   bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 12:52 от котенце десси-г

# 344
  • Мнения: 3 219
котенце десси-г , има нова тема, даден е линк по-горе. Също има и тема за цветари, можеш да пишеш и там Hug

Общи условия

Активация на акаунт