Вечно е болен.....

  • 12 262
  • 56
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Здравейте!
Писна ми да гледам сина ми болен - през 2-3 седмици е на антибиотици. Тази година сме пили сигурно 10 пъти, то не бяха Цефзил, Аугментин, Зинат, Сумамед, Клацид.... 10 дена след като свърши лекарствата вдига температура, червено гърло, ангина /често гнойна/ и пак антибиотик. Пробвахме да минем без АБ, но става по зле. Вероятно ще му се махат сливиците, но това ще стане най-рано след година.
През лятото не беше на градина, но пак се разболяваше редовно. Имам чувството, че и в къщи да си стои пак ще се разболее...  Cry
А иначе се мъча да го калявам - не го навличам, ходи много на плаж, много разходки на чист въздух, пие Саностол за подсилване. Е, зеленчуци и плодове, не успях да го накарам да яде.
Дайте идеи как да се справя с това положение, натъпкахме детето с антибиотици...  Confused

Благодаря предварително!  Hug

# 1
  • Мнения: 1 545
Антибиотиците как се изписват,  след взимане на секрет за изследване или по инерция. И някакви имуностимулатор не давате ли? Или противовирусни? И къде е проблема - нос, бял дроб, гърло?

# 2
  • Мнения: 2 732
Антибиотиците как се изписват,  след взимане на секрет за изследване или по .....
Сериозно ли на вас при всеки АБ ви взимат секрет .За толкова години един път не ми се е случило -три пъти вече съм сменила лекари Thinking Whistling Tired

# 3
  • Мнения: 178
Ходили ли сте на УНГ за сливиците?Големия ми син беше на 2 и1/2,когато махнахме третата сливица и с това проблемите ни отшумяха,иначе все си беше болен.

# 4
  • Мнения: 1 545
Антибиотиците как се изписват,  след взимане на секрет за изследване или по .....
Сериозно ли на вас при всеки АБ ви взимат секрет .За толкова години един път не ми се е случило -три пъти вече съм сменила лекари Thinking Whistling Tired
Втрещена съм................как може без секрет?!!!! Как ще разберат бактериите, които се въдят към какъв антибиотик са чувствителни? Може да се вземе секрет от носа, от гърлото и т.н. Изследването се нарича антибиограма и показва бактериите от какво ще се повлият и тогава се изписва антибиотик. Разбира се не във всеки случай се прави и е удачно, но във въшия случай смятам, че е повече от задължително.

# 5
  • Мнения: 2 732
Антибиотиците как се изписват,  след взимане на секрет за изследване или по .....
Сериозно ли на вас при всеки АБ ви взимат секрет .За толкова години един път не ми се е случило -три пъти вече съм сменила лекари Thinking Whistling Tired
Втрещена съм................как може без секрет?!!!! Как ще разберат бактериите, които се въдят към какъв антибиотик са чувствителни? Може да се вземе секрет от носа, от гърлото и т.н. Изследването се нарича антибиограма и показва бактериите от какво ще се повлият и тогава се изписва антибиотик. Разбира се не във всеки случай се прави и е удачно, но във въшия случай смятам, че е повече от задължително.
Аз с аудиограмите и какво трябва съм запозната обаче май лекарите не  Tired Crossing Arms

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Влади мин.година боледува няколко поредни пъти(отит, бронхит и гнойна ангина) и много се наплаших, особено след последователен непрекъснат прием на 3 АБ един след друг в рамките на месец.
От тогава направихме едномесечен хомеопати4ен имуностимулиращ курс, и после 3 приема на Бронховаксом по схема.
Засега- вече 3 месеца не е боледувал, от утре започвам последния-трети прием на Бронховаксом.

На твое място бих пробвала с Бронховаксом или Изопринозин, хомеопатия като превенция.

По въпроса за антибиограмите,питането ми е:Как ви лекуват детето, докато излязат резултатите,което отнема няколко дни? Само с Нурофен и сиропи ли?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
При следващото боледуване не се шашкай толкова, изчакай, бъди спокойна, не бързай да даваш никакви лекарства, не сваляй насилствено температурата, освен ако не стане много висока...Много гушкай и обръщай внимание на болното детенце, не го насилвай да яде, независимо дали е болен или здрав...

Пробвай с "бабешки лекове". Има различни компреси, действащи много добре при гнойна ангина, чрез които можете да избегнете АБ.

И пробвай и с хомеопатия, ако решиш, т.е. заведи го на хомеопат... Peace

Това са моите начини за справяне с болестите. При нас действат!  Wink

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Бих те посъветвала да пуснеш един гърлен секрет. Заведи го и на добър лекар УНГ, който да ти каже каква е причината за честите ангини. За подсилване на бих те посъветвала да даваш имуностимулант а не витамини.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Благодаря ви!  Hug
Да, ходили сме на УНГ и давахме гърлен секрет, не откриха нищо. Лекарката каза, че сливиците за сега не изглеждат толкова зле. Затова си мисля, че може би просто му е много слаб имунитета...
В момента пак се мъчим да се разболяваме, този път - сополи, кашлица и леко висока Т. Освен другото педито ни предписа и ИЗОПРИНОЗИН. За първи път го взимаме, дано има ефект.
Иначе все ни предписва Саностол, но... това явно не е достатъчно. Почвам да се изнервям, че не приема нещата насериозно, и не се впечатлява, че сме при ние почти всяка седмица....  Rolling Eyes
За бабешките лекове - мисля да пробвам със смес мед+орехи+сок от лимон, по една лъжичка, един месец. Чух и за "синапена блузка" /май тъй беше/, но засега незнам подробности.
Мисля, че е крайно време да се обърна и към хомеопат, да видим какво ще каже.

Много здраве на всички дечица!  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 545
Освен другото педито ни предписа и ИЗОПРИНОЗИН. За първи път го взимаме, дано има ефект.
Иначе все ни предписва Саностол, но... това явно не е достатъчно. Почвам да се изнервям, че не приема нещата насериозно, и не се впечатлява, че сме при ние почти всяка седмица....  Rolling Eyes


За изопринозина ......съм силно ЗА! Ще има ефект - добър е. А между другото каква е схемата?
А ако не си доволна смени лекарката.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Схемата е 5 дни по половин таблетка 3 пъти дневно, после десет дни по една. Как не се е сетила по-рано за това лекарство???  Close

# 12
  • Мнения: 526
и ние сме на Изопринозин, това което казваш за твоето дете все едно е писано за моето. Дори снощи пак се почна с една вода дето изтича от носа му ужас,пък сме първокласници. Аз освен това и мажа сливиците с едно зелено лекарство, забравих му името. Вкъщи прилича на аптека, само капки за нос и витамини. Снощи дори му дадох и Тайлог хол за деца, с една кихавица и сополи сме. Почне ли октомври вече 6г все така.

# 13
  • Мнения: 2 005
При нас е същата история , но е от май месец  Sad Не могат да излекуват една ангина на детето ми и то без налепи и гной  #Cussing out Още се влачим така... Изписват му АБ , но 3 дни след него всичко се повтаря и така вече 12 път  Cry Cry Cry Правеха му гърлени секрети - нищо , къде ли не му бъркаха вече - нищо , изследванията са добри , но детето продължава нон стоп да е с ангина . Накрая вдигнаха ръце и се предадоха . Заведох детето при Д-р Габровски , нач. отд. УНГ в Окр. болница Варна и човека се хвана за главата , от некадърното отношение на лекарите  ooooh! Сливиците са му вече хронично болни и няма оправия  Cry Изписа му Клацид и каза да го пием 8 дни и др.  за впръскване в гърлото , но е трудна работа вече да се излекува ...Лошото е , че се оплаква за болки в крачетата и Д-р Габровски каза , ако и сега не мине тоя кошмар ще е най- добре е да се извадят сливиците , защото може да хване детето артрит и да се увредят и др   органи . Така , че взимайте мерки навреме , опитах и с хомеопатия , но се лекувахме симптоматично и това е ...Стискам палци да се оправите , но аз вече нямам надежда при нас това да стане за съжаление ... Cry

# 14
  • Мнения: 1 353
, опитах и с хомеопатия , но се лекувахме симптоматично и това е ...
Няма такова понятие с хомеопатия да се лекува симптоматично  Shocked.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 428
Моят син е по същия начин, дойде ли есен - започват болестите.
Като не е на градина не се разболява, но тръгне ли започват вирусните инфекции, ако се заредят 2-3 за 2-3 седмици ги кара много тежко, срива се имунитета просто.
Моя съвет е да го спреш от градина за по-дълго време - поне 1 месец, давай мед с лимон, фрешове, витамини, пробвай бронховаксом, рибуномил или нещо от рода... И след всяко боледуване го дръж поне 2 седмици вкъщи. Успех!

# 16
  • Мнения: 1 545
Схемата е 5 дни по половин таблетка 3 пъти дневно, после десет дни по една. Как не се е сетила по-рано за това лекарство???  Close
Вероятно, защото е бил малък, затова не го е изписвала. По принцип е над 1,5-2 годишна възраст. Дано ви помогне!След 10-те дни я питайте лакарката кога пак да повторите профилактичната схема. Може след месец, месец и половина пак да направите един курс от десет дни.

# 17
  • Мнения: 1 353
quote]ЗДРАВ ИМУНИТЕТ
Нашето здраве е плод на начина ни живот и хранене. За да работят правилно, клетките ни се нуждаят от аминокиселини, витамини, ензими, антиоксиданти и други вещества, които отговарят на определени нужди на тялото и не са взаимнозаменяеми! Обикновената храна не съдържа всички важни хранителни вещества. Въпреки изоблието от храни по рафтовете, повечето от тях са непълноценни и пропити с консерванти и некачествени мазнини.
Хранителният дефицит е в основата на повечето болести. Почти всяка диагноза може да се сведе до дефицита на конкретни вещества, защото за клетките ни храна е не това, което поглъщаме, а онова от което те се нуждаят и могат да усвоят. Например, недостигът на някои аминокиселини затруднява синтеза на белтъчините, и това рефлектира в имунната система. Липсата на минерали или витамини предизвиква биохимичен срив и намалява имунната устойчивост и компетентност. От друга страна, прехранването, особено с животински белтъчини и мазнини, увеличава токсичността и затруднява тялото. Затова днес се говори за клетъчно хранене и задължително набавяне на “липсващото звено” – разликата между потребностите на организма и даденостите на храната. Може да се каже, че хората вече се делят на два типа – такива, които живеят и се хранят здравословно, и хора, които просто са болни.
Хранителната верига започва с едноклетъчните синьо-зелени водорасли – може да се каже, че те са яйцеклетките на майката Земя. Езерото Кламат е екологично чисто алкално езеро в Скалистите планини на Северна Америка. Живеещите в него диворастящи синьозелени микроводорасли AFA са най-богатите на хлорофил фотосинтезиращи организми на земята. От слънчевите фотони и богатата на вулканични минерали езерна вода тези водорасли синтезират най-пълноценната суперхрана в природата. Щядащо събрани и изсушени, те са най-концентрираната отлично балансирана храна на планетата. Те предават на нашите клетки уловената слънчева, водна и минерална енергия, която като своеобразна батерия, зарежда тялото с енергия и с незаменими хранителни вещества.
Тази съвършена универсална храна има повече от 10 шампионски титли и е първа в категорията СУПЕРХРАНИ:
• Протеини – аминокиселинният й профил е същият като в човешката клетка, съдържа всичките есенциални аминокиселини в лесно усвоима форма и в количество от 59 до 70%! Нито млякото, нито месото или яйцето имат такова протеиново съдържание!
• Синьо-зелените водорасли са идеални за кръвотворенето, защото са богати на хлорофил и лесно усвоимо органично желязо, както и на всички витамини от група В, биотин, фолиева киселина и т.н. Особено богати са на витамин В12 – 7 пъти повече от телешки черен дроб!
• 1 грам AFA осигурява 5 пъти повече калций от чаша прясно мляко и всички необходими макро и микроелементи.
• Изключителна е концентрацията на бетакаротин, фикоцианин и други биофлавоноиди с мощно антиоксидантно действие.
• Един грам СЗВ осигурява 150% от дневната доза витамин С!
• Богатото съдържание на ензими подобрява клетъчния метаболизъм и улеснява самооздравителните процеси.
И когато умни търсещи специалисти, събират това синьо-зелено кламатско водорасло AFA с негови внуци и наследници –друго синьо-зелено водорасло – спирулина ( наречена още “майчината кърма на планетата Земя”) и органична люцерна (от арабски алфалфа – баща на всички храни), се получава успешната формула, известна като Зелена енергия. Тази синергична смес е природен тоник, който изгражда и укрепва активния имунитет и ни помага да реагираме бързо и компетентно на всякакви инфекции.
Другото наше предложение за укрепване на имунната система с природни суперхрани е КОЛАСТРАТА. Ако синьо-зеленото водорасли е началото на хранителната верига, то коластрата е върхът на тази верига – защото е храна, която произвеждат човекът и бозайниците. В нея природата е вложила най-добрите решения за оцеляването и растежа на новороденото, намерени в хода на еволюцията. Коластрата е стратегията на природата за получаване на пасивен имунитет наготово от майката! Коластрата от крави по моликулярна структура на имунните и растежни фактори е изключително близка до тези при човека, и на всичко отгоре е до 20 пъти по-богата на антитела в сравнение с човешката. Тя дава на имунната ни система всичките 5 класа имуноглобулини – готови за употреба антитела срещу 20-те най-разпространени болестопричители: стафилококи, стрептококи, ешерихия коли, клебсиела, кандида албиканс, хемофилус инфлуенце, салмонела и пр. Като универсална суперхрана, коластрата е подходяща за всяка възраст и за подсилване на организма при всяко неразположение. Ключови нейни съставки са растежните фактори за мускули, кости, нерви, лигавици, кожа, съединителна тъкан, както и инсулино-подобният фактор на растежа. Тези съставки регенерират и заздравяват тъканите, и помагат за по-бързото оздравяване. Коластрата е богата на лактоферин, пробиотици, ензими, цитокини – едни от най-важните вещества за борба с инфекциите и рака.
Есенциалните мастни киселини (ЕМК) са най-същественият елемнт от мембраната на човешката клетка и затова дефицитът им води до слаби лигавици, и не само лигавици. Ние българите цял живот се храним с животински наситени мазнини и рафинирано слънчогледово олио, и ето защо сме на челно място в света по инсулти и инфаркти. Защото ЕМК отговарят за елестичносттта на артериите, разреждането на кръвта и унищожаването на плаките, а също така за пълноценната работа на мозъка и нервната система.
А ако бебето не е получило вътреутробно и през първите 4 месеца след раждането си пълната гама от ЕМК, развитието на очния нерв се засяга и като поотрасне, такова дете обезателно ще има нужда от очила! 5-10 капки на ден от тази пълноценна маслена субстанция, получена чрез студено пресоване на 20 вида семена, ядки, цветя и добавено рибено масло от черния дроб на есетрови риби, укрепват лигавиците и създават в организма условия за добра защита от инфекции и правилно изграждане на тъканите.
Достатъчното количество пробиотици е решаващо за здравето на имунната система, особено при децата. Пробиотиците покриват тялото отвътре и отвън, и го пазят от инфекции. При възрастния човек върху лигавиците на тънките черва естествено живеят 2,5 кг лактобацилус ацидофилус, а в дебелото черво – 1,5 кг бифидобактерии. Тази армия от защитници не само защитава физически нашите лигавици, но и отделя специфични бактерицидни вещества. Освен това бактериите участват в храносмилането и усвояването на хранителните вещества, произвеждат ензими и витамини, така че те наистина играят ролята на самостоятелен орган в човешкото тяло.
Антибиотиците унищожават не само патогенните микроби, но и нашите вътрешни защитници. Пробиотиците може да се намалят и без да сме пили антибиотици. Например, при децата – ако не са кърмени, ако се гледат от човек на човек. Доказано е,че дори местенето при бабите води до стрес и загуба на бифидобактерии у бебето...
[/quote]-Тези варианти някой опитвал ли ги е ? Hug

# 18
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
VeSsi,

Имаш ли дете? Ако имаш, какво точно от тези варианти прилагаш върху него? Ефект има ли?

Ge(gra)na,

разкажи за хомеопатията, която сте приложили  Praynig


# 19
  • Мнения: 1 353
VeSsi,

Имаш ли дете? Ако имаш, какво точно от тези варианти прилагаш върху него? Ефект има ли?

Ge(gra)na,

разкажи за хомеопатията, която сте приложили  Praynig



Да имам дете на 3 г. Прилагам точно това което постнах по горе + класическа хомеопатия  (която изключва там всякакви хомеопатични имуностимулатори-които за мен пък нямат много общо с хомеопатията,но както и да е ...)> .Никога не е пила АБ нито сиропи за кашлица ,нито капки за нос или там каквото се сетиш.Дай боже и за напред да е така.И ако си мислиш,че не боледува напротив но доста по рядко и в значително по леки форми изкарва всичко. Peace

# 20
  • Мнения: 619
Антибиотиците увреждат безвъзвратно чревната флора и оттам организмът става още по-податлив на всякакви инфекции... ooooh!
Защо не успяхте да научите детето на плодове и зеленчуци? Това е най-важното за имунитета!
Аз да не се хваля, но на 3 г. дъщеря ми не е пила не само антибиотик, но и никакви лекарства... Най-много да получи лека хрема, която тушираме за няколко дни.

# 21
  • Мнения: 1 353
Антибиотиците увреждат безвъзвратно чревната флора и оттам организмът става още по-податлив на всякакви инфекции... ooooh!
Защо не успяхте да научите детето на плодове и зеленчуци? Това е най-важното за имунитета!

Именно заради това има ПрОбиотици ,които не могат да се набавят  от плодове и зеленчуци Naughty.Тези бактерии нормално живеят в нас-това е дълга тема........... Confused

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ивалина  много отдавна съм ти казала, че твоите лекари лекуват неадекватно детето. Жалко, че са го довели до там, че да не може да се оправи. Дано не получи артрит  Praynig Дано този доктор ви помогне ако ли не махайте сливиците, то не може така да продължава.

# 23
  • Мнения: 2 005
Ивалина  много отдавна съм ти казала, че твоите лекари лекуват неадекватно детето. Жалко, че са го довели до там, че да не може да се оправи. Дано не получи артрит  Praynig Дано този доктор ви помогне ако ли не махайте сливиците, то не може така да продължава.
Съгласна съм с твоето мнение , мила  Rolling EyesМного съм притеснена относно ваденето на сливиците и се моля всичко да е o'kei  Praynig Praynig Praynig

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Окончателно ли е решението за вадене на сливиците? Избери си добър УНГ специалист.

# 25
  • Мнения: 2 005
Ходихме на преглед във Варна при зав.  отд.  УНГ , който единствено той оперира деца под 4 г. възраст. И неговото мнение след прегледа , който направи е , че сливиците са хронично болни и , че е  малка  вероятността да се оправи . Доста време е минало - цели 6 месеца неадекватно лечение и до това води .Изписа му Клацид и за впръскване в гърлото , но ако не му мине на детето ще се наложи вече операция , защото от два месеца ми се оплаква , че го болят крачетата и забелязвам , че лесно се уморява  Cry Cry Cry

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Уф, Ивалина, наистина е зле положението при вас.... Дано, все пак, се оправи  малкия и се размине с операцията /тя и за мен е кошмар/.  Hug
Как ме е страх да не се получи нещо такова и с Коси...  Sad

# 27
като малка никога не съм пила АБ. Наложи ми се да пия 2 пъти през последната година - заради цистит и заради ангина, но последното беше следствие от различни здравословни неразположения, така че не знам и аз дали си беше чиста ангина. Няма нищо по-гадно от АБ-то!!! Аз лично още се лекувам от АБ-тата:naughty: това е само временно решение на проблемите на здравето. Моят съвет е, както виждам, вече и сама си стигнала до него, е да отидете на добър хомеопат. Другото, което аз винаги казвам, е физиотерапията, но не съм запозната с възрастови ограничения, ако има, и т.н., както и дали при вашия случай е приложимо. Най-добре е да се посъветваш!

Успех и чакаме добри новини!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ходихме на преглед във Варна при зав.  отд.  УНГ , който единствено той оперира деца под 4 г. възраст.
Това не е съвсем така,има доста специалисти УНГ във Варна,които вадят сливиците на деца под 4 год.
Както и да е.
Наистина ли проблемите със сливиците водят до артрит и др. такива заболявания ShockedАз знаех,че може да се стигне до увреждане на слуха.
На дребния в понеделник ще му махат третата сливица и се надявам този кошмар от боледувания да спре ooooh!

# 29
  • Мнения: 2 005
Ходихме на преглед във Варна при зав.  отд.  УНГ , който единствено той оперира деца под 4 г. възраст.
Това не е съвсем така,има доста специалисти УНГ във Варна,които вадят сливиците на деца под 4 год.
Както и да е.
Наистина ли проблемите със сливиците водят до артрит и др. такива заболявания ShockedАз знаех,че може да се стигне до увреждане на слуха.
На дребния в понеделник ще му махат третата сливица и се надявам този кошмар от боледувания да спре ooooh!
Нещо имаш , като че ли предвид ... newsm78 Моля те кажи ми докато е време , сподели ако имаш някакви впечатления  Rolling Eyes От варненските мами като попрочетох мнения разбрах , че той махал на малки дечица сливиците .  ooooh!Ако знаеш как ми е притеснено , както и на теб сигурно ... CryЖелая ви от сърце успех в понеделник и никакви болести вече   remybussi

# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 493
О не,не ме разбирай погрешно.Нищо нямам предвид,само се хванах за думата "единствен".Много деца водят при Габровски,известен е.Аз също се двоумих между него и моя доктор,но се доверих на човека който до сега ми е лекувал детето.Успех и на вас Hug

# 31
  • Мнения: 2 005
О не,не ме разбирай погрешно.Нищо нямам предвид,само се хванах за думата "единствен".Много деца водят при Габровски,известен е.Аз също се двоумих между него и моя доктор,но се доверих на човека който до сега ми е лекувал детето.Успех и на вас Hug
Благодаря ти , мила  Hug Наистина се притесних малко , но щом си нямала нищо друго предвид ако се наложи ще се доверя на него   bouquet

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Ивалина, как сте?

Ние пак сме с ангина и на Сумамед..... след три дни ходене на градина.
Две седмици не беше боледувал, аз се успокоих и не го заведох нито на УНГ, нито на хомеопат. Карахме си само на Саностол, Мед,Изопринозин /май и това не ни помага/, почнах и капки клеева тинктура /нали е много популярна напоследък/, ябълки.
И сега пак болен... Реве ми се....  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 502
   Момичета,записвам се в темата заради хомеопатичните съвети. Най ми е мъчно,като са болни децата. А едното като се разболее,след няколки дни-и другото. Аз давам осцилококцинум по една ампула профилактично,веднъж или два пъти месечно през зимния сезон. Може и да си внушавам,но мисля,че помага. По-леко изкарват настинките.

# 34
  • Мнения: 81
Здравейте момичета и аз се записвам тук и ние сме все болни.И на градина и без градина все сме болни на две седмици антибиотик пием всички видове антибиотици изпихме.Аз не знам какво да мисля.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 3 360
И моята дъщеричка / на 2г. и 2 мес. / последните няколко месеца е все болна. Първо лятото 3 пъти изкарахме вируса с повръщането и разстройството. След последният път ни хвана някаква кашлица и сега повече от месец продължава да кашли. В началото мислехме ,че и се е раздразнило гърлото от повръщането , защото беше само покашляне от време на време. Пихме разни сиропчета за облекчаване, но се получава подобрение за 2-3 дни после пак почва да кашли. Водихме я при Джи Пи -то , на слушалки нищо не се чува, не вдига и температура, гърлото спокойно. В началото имаше и лека хрема, но сополките се стичаха назад в гърлото. Исписа ни Виброцил. Най - накрая преди около 12 дни ни изписа и антибиотик - Цефзил, който пихме до вчера и Флавамед за кашлицата. Последната седмица беше почти добре , по 1 най-много 2 закашляния на денонощие , от вчера сутринта пак почна да кашля почти непрекъснато, включително и през нощта. Днес пак я заведох на Джи Пи -то - гърдите и гърлото чисти, няма хрема , няма температура. Пусна ни изследвания на кръв и направихме рентген на дробовете. Кръвната картина - прекрасна, никакви изменения. На рентгеновата снимка и се видя някакво петно горе в дясно и ни прати при специалист пулмолог със съмнение за пневмония. Специалиста каза, че снимката е лоша и не се разбира нищо и най-вероятно причината за кашлицата е алергия. Изписа ми да давам Кларитин . В чуденка съм какво да правя. При какъв друг лекар мога да я заведа с тези симптоми. Кой може да ми направи диагноза какво и е?
А, да и откакто почна да кашля давам клеева тинктура по 3-4 капки на ден. Резултат никакъв.

# 36
  • Мнения: 91
И моята дъщеричка / на 2г. и 2 мес. / последните няколко месеца е все болна. Първо лятото 3 пъти изкарахме вируса с повръщането и разстройството. След последният път ни хвана някаква кашлица и сега повече от месец продължава да кашли. В началото мислехме ,че и се е раздразнило гърлото от повръщането , защото беше само покашляне от време на време. Пихме разни сиропчета за облекчаване, но се получава подобрение за 2-3 дни после пак почва да кашли. Водихме я при Джи Пи -то , на слушалки нищо не се чува, не вдига и температура, гърлото спокойно. В началото имаше и лека хрема, но сополките се стичаха назад в гърлото. Исписа ни Виброцил. Най - накрая преди около 12 дни ни изписа и антибиотик - Цефзил, който пихме до вчера и Флавамед за кашлицата. Последната седмица беше почти добре , по 1 най-много 2 закашляния на денонощие , от вчера сутринта пак почна да кашля почти непрекъснато, включително и през нощта. Днес пак я заведох на Джи Пи -то - гърдите и гърлото чисти, няма хрема , няма температура. Пусна ни изследвания на кръв и направихме рентген на дробовете. Кръвната картина - прекрасна, никакви изменения. На рентгеновата снимка и се видя някакво петно горе в дясно и ни прати при специалист пулмолог със съмнение за пневмония. Специалиста каза, че снимката е лоша и не се разбира нищо и най-вероятно причината за кашлицата е алергия. Изписа ми да давам Кларитин . В чуденка съм какво да правя. При какъв друг лекар мога да я заведа с тези симптоми. Кой може да ми направи диагноза какво и е?
А, да и откакто почна да кашля давам клеева тинктура по 3-4 капки на ден. Резултат никакъв.
     Все едно чета нашата история.Какво е това незнам но между другото още поне 5деца има около нас със същите симптоми.И на всички се казва едно и също първо уж пневмония после алергии.Незнам вече какво да кажа и как да се лекуваме.Аз също незнам в момента къде да я водя на преглед а тя си кашля отново след един куп изпити лекарства.Надявам се хомеопатията да помогне  Praynig

# 37
  • Варна
  • Мнения: 3 360
eli_nor, съжалявам и за вашето детенце, че е болно. Днес пред кабинета на Джи Пи-то имаше още 2 деца с такъв проблем.
Една позната преди малко ме посъветва да пробвам с инхалатор и аз не знам вече какво да правя. След 3 дни сме пак при пулмолога да видим дали ще и е подействал Кларитина и пак ще търсим какъв е проблема.
Дано се включи някой, който е успял да си излекува детенцето  Tired

# 38
  • Мнения: 1 217
Мед и лимони Peace Ако не ги иска можеш да добавиш захар,съвсем малко сода и вода и да му направиш лимонада Hug

# 39
  • Мнения: 640
И моята дъщеричка / на 2г. и 2 мес. / последните няколко месеца е все болна. Първо лятото 3 пъти изкарахме вируса с повръщането и разстройството. След последният път ни хвана някаква кашлица и сега повече от месец продължава да кашли. В началото мислехме ,че и се е раздразнило гърлото от повръщането , защото беше само покашляне от време на време. Пихме разни сиропчета за облекчаване, но се получава подобрение за 2-3 дни после пак почва да кашли. Водихме я при Джи Пи -то , на слушалки нищо не се чува, не вдига и температура, гърлото спокойно. В началото имаше и лека хрема, но сополките се стичаха назад в гърлото. Исписа ни Виброцил. Най - накрая преди около 12 дни ни изписа и антибиотик - Цефзил, който пихме до вчера и Флавамед за кашлицата. Последната седмица беше почти добре , по 1 най-много 2 закашляния на денонощие , от вчера сутринта пак почна да кашля почти непрекъснато, включително и през нощта. Днес пак я заведох на Джи Пи -то - гърдите и гърлото чисти, няма хрема , няма температура. Пусна ни изследвания на кръв и направихме рентген на дробовете. Кръвната картина - прекрасна, никакви изменения. На рентгеновата снимка и се видя някакво петно горе в дясно и ни прати при специалист пулмолог със съмнение за пневмония. Специалиста каза, че снимката е лоша и не се разбира нищо и най-вероятно причината за кашлицата е алергия. Изписа ми да давам Кларитин . В чуденка съм какво да правя. При какъв друг лекар мога да я заведа с тези симптоми. Кой може да ми направи диагноза какво и е?
А, да и откакто почна да кашля давам клеева тинктура по 3-4 капки на ден. Резултат никакъв.

Все едно и за Иван чета. Обаче при нас след лекуване на "алергична кашлица" на снимката се оказа начален стадий на вирусна пневмония. 10 дни сме на Цефтриаксон венозно Cry,гърдичките хъркат и продължава да накашля. Отчаяла съм се отвсякъде. И аз започнах с клеевата тинктура 3х5капки

# 40
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Странното при нас е, че никой не иска да постави диагноза. Водих я и при специалист УНГ - проми ушите и изтегли секретите от носа. Изписа ни капки за нос, правени в аптеката и Мукосолван. Малката на всичкото отгоре повърна при прегледа, но пак нищо конкретно не ми казаха. Върнах се при рентгенолога - човека си потвърди, че на снимката се вижда възпаление на десният дроб, но дали е започваща инфекция или отшумяваща, тъй като вече сме пили антибиотик не можел да каже. Следобеда и вечерта вече вдигна и температура. И непрестанна кашлица.
Направихме отново кръвни изследвания и в сряда хайде пак при пулмолог. Този път заради температурата най-накрая реши, че има все пак възпаление и ни изписа куп лекарства , включително и антибиотик " Аугментин". Другият вторник сме на контролен пеглед и след 20-тина дни трябва да направим още една рентгенова снимка за да видим какво става. На слушалки продължава да не се чува нищо, но на вторите изследвания левкоцитите са завишени спрямо тези от предният ден  newsm78
Днес вече е значително по-добре. Снощи не се е закашляла нито веднъж. През деня кашли отвреме на време и вече не вдига температура. Дано да ни се разминат инжекците или стоенето в болница.
И дано всички болнички дечица се оправят по-бързичко,че е голяма мъка и за тях и за нас майките.

# 41
  • София
  • Мнения: 11 117
Здравейте.
Синът ми е също от често боледуващите. Дойде ли есен и серията се започва, кашлица до безкрай. Като беше по малък редовно бяхме по болници. Невероятно бързо се влошава. Инхалациите много помагат, някой питаше за инхалатор... Откакто го купих се справям сама с кашлиците...

# 42
  • Мнения: X
Миналата година овладяхме ангините на сина ми с Бронховаксом. Пробвайте задължително.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз от бронховаксома не съм доволна и не бих го давала на детето си втори път.

# 44
  • Мнения: 7 201
Хоп и ние тук в групата на често болните. Confused
Давала съм и Респивакс,и Бронховаксом,а от мин. година Рибомунил.Ами беше ги разредил,но от август насам нещо пак започна да боледува начесто. Sad
Вече се съмнявам и в ефикасността на т.н. имуностимулатори. Crossing Arms
Всичко си е до дете,имунна с-ма,въздух(а в нашия град е ужасен Crazy)

# 45
  • Мнения: X
И моята дъщеричка / на 2г. и 2 мес. / последните няколко месеца е все болна. Първо лятото 3 пъти изкарахме вируса с повръщането и разстройството. След последният път ни хвана някаква кашлица и сега повече от месец продължава да кашли. В началото мислехме ,че и се е раздразнило гърлото от повръщането , защото беше само покашляне от време на време. Пихме разни сиропчета за облекчаване, но се получава подобрение за 2-3 дни после пак почва да кашли. Водихме я при Джи Пи -то , на слушалки нищо не се чува, не вдига и температура, гърлото спокойно. В началото имаше и лека хрема, но сополките се стичаха назад в гърлото. Исписа ни Виброцил. Най - накрая преди около 12 дни ни изписа и антибиотик - Цефзил, който пихме до вчера и Флавамед за кашлицата. Последната седмица беше почти добре , по 1 най-много 2 закашляния на денонощие , от вчера сутринта пак почна да кашля почти непрекъснато, включително и през нощта. Днес пак я заведох на Джи Пи -то - гърдите и гърлото чисти, няма хрема , няма температура. Пусна ни изследвания на кръв и направихме рентген на дробовете. Кръвната картина - прекрасна, никакви изменения. На рентгеновата снимка и се видя някакво петно горе в дясно и ни прати при специалист пулмолог със съмнение за пневмония. Специалиста каза, че снимката е лоша и не се разбира нищо и най-вероятно причината за кашлицата е алергия. Изписа ми да давам Кларитин . В чуденка съм какво да правя. При какъв друг лекар мога да я заведа с тези симптоми. Кой може да ми направи диагноза какво и е?
А, да и откакто почна да кашля давам клеева тинктура по 3-4 капки на ден. Резултат никакъв.

ЗДравейте! Историята на заболяването, което описвате е аналогична на едно наше приятелско дете, което се лекува при нашия педиатър. Той е доста интересен доктор и доста нетрадиционне. Та при тази неспираща кашлица, последвала вируса с повръщане и разстройство, той предположи, че това се дължи на проблемите със стомапчето и продължи да лекува детето с мутилиям още месец. Въпреки това направи и някакви изследвания за бяктерии стомашни, които бяха отрицателни. След продължителния прием на мутилиям, детето спря да кашля и всичко отшумя. Много пъти сме коментирали с педиатъра, че кашлицата невинаги идва от сополи или проблеми с дробовете. Той я нарича коремна кашлица, не зная как й е медицинското название. Посъветвайте се и с друг доктор и дано успеете да се преборите!

# 46
  • Мнения: 2
Здравейте! И аз се включвам в темата. Отчаяна съм. От два месеца сме с кашлица, изпихме три антибиотика. Взехме секрет от гърлото и от носа, излязоха стрептококи пневмония, след това мораксела, а при последното вземане на секрет в едната лаборатория излезе мораксела, а в другата - хемофилус инфлуенце. Вече не зная към кого да се обърна и на каква лаборатория да повярвам. Моля, някой с подобни проблеми да ми даде съвет и да сподели. Благодаря предварително.

# 47
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
И в друга подобна тема съм го "казвала" - инхалациите действат безотказно!  Peace

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Здравейте!
Продължаваме да боледуваме.
При нас май всичко идва от СЛИВИЦИТЕ, трета няма, другите две са проблемни. Ако до месец-два не стане "чудо" и да спрат тези проклети АНГИНИ, може и да се размине операцията. Иначе трябва да се махат, няма на къде повече.
Опитвам хомеопатия, но разбрах, че за да има ефект от нея са нужни години....  Sad
Моля, ако някой знае начин/метод конкретно за "заздравяване" на сливиците да пише. Ще съм много благодарна!

Благодаря на всички споделили своя опит до тук! Hug

# 49
  • Мнения: 274
Здравейте, майчета!
За моя радост децата ми не са от боледуващите често, но и аз все ги поддържам с хранителни добавки.Пиша ви, защото успях да помогна на две мои познати, чиито дечица бяха с астма и само за 2 седмици с продуктите на NEWAYS успяха да хвърлят помпичките и хапчетата. На друга моя позната децата също боледуваха едно през друго начесто, понеже са и с малка разлика, но откакто пият от тези продукти се стабилизираха и антибиотици скоро не се е налагало да пият.Тези продукти са наистина невероятни, а качеството им се доказва от това, че са сертифицирани от Межд. организация за предпазване от раковите заболявания като абсолютно нетоксични.
Който от вас проявява интерес, може да ми пише ЛС и ще му съдействам с каквото мога.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
dolly  защо не пробваш с цитросепт. моята дъщеря правеше много ангини. Откакто започнах да давам цитросепт болестите чувствително се разредиха.

# 51
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
dolly  защо не пробваш с цитросепт. моята дъщеря правеше много ангини. Откакто започнах да давам цитросепт болестите чувствително се разредиха.
В какво го даваш/разреждаш  Цитросепта ? Купих за Алек (2 г и 3 м ) но трудно го пие  Sad много  му горчи. То аз го пия зорлем , представям си на него какво ву е (успях само 2 пъти да му дам)



Мерси предварително   bouquet

# 52
  • Мнения: 1 820
запис за темата.Мнения и съвети не мога да дам,защото ние сме общо взето същите,но разликата е че когато сме на ясла.Когато не е всичко е ок. Sad

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
dolly  защо не пробваш с цитросепт. моята дъщеря правеше много ангини. Откакто започнах да давам цитросепт болестите чувствително се разредиха.
В какво го даваш/разреждаш  Цитросепта ? Купих за Алек (2 г и 3 м ) но трудно го пие  Sad много  му горчи. То аз го пия зорлем , представям си на него какво ву е (успях само 2 пъти да му дам)



Мерси предварително   bouquet
Давам го в сокове. Правя прясно изцедени от морков, ябълка, портокал. Моята кума го дава в соковете "Теди'. Давала съм и в прясно мляко с мед, но малко трябва да се увеличи дозата като се дава с мляко.

# 54
Моето момче направи 6 гноини ангини за 2месеца и гноен отит м/у ангините полудях намразих лекарите ,изпи 6 антибиотика .Два пъти му правих гърлен секрет ,все отрицателен.Незнаех какво да правя ,заведох го на професор Петков в Стара Загора.Пусна му куп изследвания,но го лекуваше само с хомиопатични лекарства,Последната ангина мина без АБ.И  каква ми беше изненадата когато се оказа че  е изкарал  стрептококова инфекция АСТ му  беше увеличено.А гърления секрет не даде положителен резултат.Засега сме здрави вече  15 дни .Има причина за тези ангини направи изследване на имунитета,морфология на кръвта.Желая ти късмет

# 55
  • Мнения: 7 201
...При нас май всичко идва от СЛИВИЦИТЕ, трета няма, другите две са проблемни. Ако до месец-два не стане "чудо" и да спрат тези проклети АНГИНИ, може и да се размине операцията. Иначе трябва да се махат, няма на къде повече.
Опитвам хомеопатия, но разбрах, че за да има ефект от нея са нужни години....  Sad

Добре си се насочила към хомеопатията! Peace Но чак пък години...малко е пресилено.Продължавай с нея-това е моят съвет! thumbsup

# 56
  • Мнения: 21
Здравейте ,влязох в този сайт по повод мой друг проблем ,но когато прочетох ,че доста майки имат проблеми със сливиците на децата си ,реших да споделя моя опит.Дъщеря ми вече е на 7 години и вече е здраво дете ,което въобще не боледува,но преди пет години и ние имахме същият проблем ,постоянно беше с гонойни ангини и температури.Ходеше и на детска градина .Лекуваме се в къщи десет дни с антибионтик ,после три дни ходи на градина и на четвъртия пак е болна и пак в къщи на антибиотик и т.н.  Личната лекарка ни сменихме над 15 вида антибиотици и накрая реших да не си "тровя" детето повече с лекарства.Препоръчаха  ми д-р.БЕГОВ УНГ -в V-та ГБ -гр.София.Записах си час по телефона и на въпросния ден заведох дъщеря си.Лекарят я прегледа и каза ,че детето има три сливици и те трябва да се извадят защото третата сливица пречи на дедето да диша ,а двете сливици са болни .Обясни ми също ,че сливиците са полезни ,когато са здрави,а когато са болни напротив те са вредни ,детето може да се задуши,болните сливици също ми обясни ,че увреждат бъбреците и сърцето на детето. На 16.05.2005 г. ни определи ден за операция,направихме всички изследвания и ни оперираха.Всичко мина нормално и от тогава дъщеря ми не боледува дори и от грип. Ако някой иска координетите на д-р.Бегов ,нека да ми пише.

Общи условия

Активация на акаунт