Примерна схема на захранване (9)

  • 76 371
  • 596
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 90
Здравейте!
Ние също поехме по пътя на захранването, но без особен успех.  Rolling Eyes Започнах с домашно приготвено картофено пюре - направо се давеше от него.  Sick Предлагах го 3 дена, като го разреждах с кърма и без да насилвам. Тъй като не го хареса, реших да пробвам с друго - тиква на Хип. Отново не прояви особен интерес. Опитва, но явно не го харесва. Предлагах го пак 3 дена и после направих един ден пауза и предложих моркови на Хип. Като че ли му допадна повече, но само първия ден. Втория и третия ден не прояви интерес. Всяка нова храна предлагах отделно, защото не харесваше предишната и ми се стори безмислено да ги смесвам.
Въпросът ми е, дали да спра да предлагам известно време и след седмица да опитам пак? След като все пак е близвал от тези храни, може ли да се смята, че са въведени и да предложа примерно картоф и тиквичка? Изобщо според вас как е най-добре да продължа? Първоначалната ми идея беше: картоф->тиква->ранни моркови->оризова каша->тиквичка или серия от 3 вида плод.
Косе Босе, редовно чета постовете ти, но със сигурност не съм успяла да прочета всичко. Ще се радвам ако имаш възможност да отговориш и ти на въпросите ми и моля да ме извиниш ако те карам да се повтаряш!   bouquet
Една малка подробност - до момента се кърмим на поискване, вода не желаем! Simple Smile

# 496
  • София
  • Мнения: 308
Shushonka, за едно изключително кърмено бебе е нормално в началото на захранването  да не му допадат особено новите твърди храни. Все пак тепърва свиква с идеята че храната може да се получава с лъжица, а не от гърдата на мама. При нас беше същата история. Въвеждах зеленчуците в същия този ред, като стигахме само до няколко лъжички. Едва на тиквичката успях да пробутам около 50 гр. и после я добавях към другите зеленчуци.
Така че ако искаш предложи тиквичка и ако и нея не одобри, може да минеш на оризова каша. Аз лично с нея започнах захранването, защото като консистенция най се доближава до кърмата, а и вкуса е неутрален, а не толкова силно изразен като при зеленчуците. И добре се прие. Даже не съм си правила труда да добавям кърма, само я правих малко по-редичка и се хареса.
Успех! И не се притеснявай ако захранването върви малко по-бавно от очакваното. Щом се кърмите все така успешно и детенцето се чувства добре и наддава на килограми.

# 497
  • Мнения: 2 111
Shushonka напълно познато ми е всичко.Дъщеря ми не хареса карт.пюре,предлагах няколко дни,но такова отвращение изпитваше,че се отказах.Картофът го въведох от пюре картоф с морков на Гербер.
Тиква само като опита и правеше ужасна физиономия SickЧиста не дадох,а от пюре на Хип тиква с ябълка-така поне хапваше 30-40мл.
За количеството на пюрето 50 мл е доста добре като за начало,Симона до 7 месец  ядеше по 30-40 мл и едва след това увеличихме на 60-70 мл.Все пак твърдата храна е за запознаване с нови вкусове и не е необходимо да се дават големи количества.Кърмата е най-важна.
Тиквичка също не хареса.Единственото,което й хареса беше морков на Гербер,от този на Хип й се гадеше.И започнах да смесвам всичко с морков.Например пюрето тиквичка с картоф на Хип го смесвах с морков на Гербер и така въведох тиквичката.Трябва да откриеш какво му харесва,пробвай различни марки пюрета.

# 498
  • Мнения: 1 531
хай Hug

абе да питам, как да измия броколито, за да има минимум нитрати? ще го купувам от пазар newsm78 че на мира като малка и беше любимо броколското на гербер  Heart Eyes

и да направя уточнение за който чете схемата ми (че приятелка ме попита озадачено): не че съм и давала толкоз малко да яде, ами тя не ядеше Tired бях притеснена по повода, но сега нещата са поносими вече пупу Peace като количество съм чела формулата 6м-60мл, 7м-70мл и т.н.

# 499
  • Португалия
  • Мнения: 3 964
броколито аз го накисвам за около 15 мин. във вода,но е само за нас,че малките не го тачат изобщо,така че не гарантирам за нитратите.Но и се съмнявам само с измиване или накисване да се намалят нитратите

# 500
  • Мнения: 58
Мога ли да замразя авокадо и манго?Вчера купих много хубави плодове,а днес да не изпусна ходих и взех още,пък сега се чудя какво да ги правя Rolling Eyesпък дребосъчка сега я захранвам с манго,а на авокадото кой знае кога ще му дойде времето.

# 501
  • Мнения: 199
Прочетох цялата темичка-както винаги има невероятно полезна информация Grinning

Косе Босе, Здравка Желязкова благодаря ви за отговорите Hug

Косе Босе може ли да кажеш какво мислиш за режима ни: закуска в 9 часа - попара(3 сухара)/кус-кус/овесени ядки(4 с.л.) със сирене и масло; обяд в 13,30-14 часа - зеленчуци с 1/4 жълтък или с месо - (190гр.), 18-18,30 часа каша мултизърнена,елда (4с.л.) с плод. Между храненията 1-2 бисквитки, плод и трохи от нашата храна. Суче задължително: нощем около 3 пъти, сутрин към 7 и вечер към 21 часа, през деня различно-обикновено за дояждане и заспиване, но напоследък доста активно.
Чудя се дали трябва да включа още 1 ядене-напр. супа вечер или е добре да остане само мляко засега? Следобед давам каша сега най-често с ябълка, която почти винаги слагам за малко в кипяща вода. Мога ли вече да я добавям в кашата сурова? Мога ли да заменя следобедната каша с домашно приготвени зърна, като сутрин закуската остане същата? Много ти благодаря предварително.

# 502
  • София
  • Мнения: 1 833
Косе Босе, имам и аз мяколко въпроса към теб. Hug
Кога мога да давам хляб (обикновен  бял или добруджа) или някой друг вид?
Бяло брашно мога ли да слагам в приготвянето на манджичките - например за пиле фрикасе или домашни бисквитки и как е най - добре да се приготвя?
Блгодаря предварително!

# 503
  • Мнения: 2 336
Синът ми е на 1,4год. за следобедна закуска освен сок в комбинация с филия с пастет  или сок и солети /бисквити нищо друго не иска да хапне.
Днес ме дадох филия с масло но дъвча и изплю, крем отказва категорично.  Close
Какво мога да предложа друго? newsm78

# 504
  • Мнения: 58
Косе Босе,купила съм домашен заек,но незная за храната на детето кое от него да дам.За птиците знам,че е бялото месо,а след годинка може и друго,без кожа-така ли е?А как е за другите меса-телешко,агнешко,свинско и пр?

# 505
  • Мнения: 6 713
Здравейте отново! Simple Smile
Интересува ме какви зелени зеленчуци мога да въведа в 6-ия месец? Благодаря ви! Hug
Относно режимът ни - въпреки ходенето на работа досега сме на кърма и пюрета :
4 и 8 сутринта кърма
10-11 кърма, плодово пюре
13-13.30 месно пюре през ден, зеленчуково през ден
16.00 - каша
19.30-20.00 кърма


Може ли да ми споделите освен плодови пюрета, какво е подходящо да даваме за закуска на беба в 10.00? Някакви кисели, кремчета?? newsm78

# 506
  • Мнения: 835
И наща беба е на 6 мес.В 10ч и давам плодово пюре - сварен и пасиран плод/круша, ябълка, слива/ и от вчера и добавих по 1ч.л. каша. Много и хареса.

# 507
  • Мнения: 6 713
И наща беба е на 6 мес.В 10ч и давам плодово пюре - сварен и пасиран плод/круша, ябълка, слива/ и от вчера и добавих по 1ч.л. каша . Много и хареса.

Ей, за това не се бях сетила! ooooh! Мерси за идеята за кашата! Embarassed Hug

# 508
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте,имам едно въпросче, какво кисело мляко давате от тези плодовите на данонино давате ли или някакви други.Без обикновенно мляко не го яде.Мерси на мамите, които ми отговорят.  bouquet 

# 509
  • София
  • Мнения: 1 833
Тед, вие със сигурност имате повече опит от нас в храненето, но ще дам някои предложения:
-кисело мляко с бисквити
- кисело мляко с плод
- филия с халва и малсо
- домашно кексче
- каша (въпреки, че е по - голям мисля, че не е лошо да се дават каши)
- овесени или други ядки с плод   

Здравейте отново!
Интересува ме какви зелени зеленчуци мога да въведа в 6-ия месец?
Може ли да ми споделите освен плодови пюрета, какво е подходящо да даваме за закуска на беба в 10.00? Някакви кисели, кремчета??
ЛУРДЕС , зелени зеленчуци можеш да дадеш тиквичка, зелена чушка, броколи.
Ако не си въвела пъщарнак (не е зелен, но) ти го препоръчвам (малкия много го харесваше).
Сутрин можеш да даваш каша или каша с плод, стига детето да желае. Иначе, най -добре на 6 месечна възраст е да се дава мляко (кърма).  Рано ви е за киселчета и кремчета.

Choka, давала съм на Хумана плодовите млекца. На Данонино състава хич не ми се струва подходящ за деца.

Общи условия

Активация на акаунт