Примерна схема на захранване (9)

  • 76 384
  • 596
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 471
Mерси много!

# 406
  • Мнения: 96
Здравейте!
Ние сме нови в тази тема Peace Дъщеря ми Ава е почти на 6 месеца, изцяло кърмено бебе, и ни предстои захранване. Изчетох много по въпроса, но вашата тема/и е мнооого дълга #Crazy Имам разни неясни неща, затова ако някой може да помогне ще съм му много благодарна Hug Засега мисля да я захранвам педагогически, но не съм категорично против пюретата. Ава проявява огромен интерес към храната и с удоволствие е изяждала/премлясквала трохичките, които съм й предлагала досега (краставица, банан, пъпеш, 1 оризово зрънце Grinning, тиквичка). Предлаганото дотук не е било в количеството и на микродоза, така че не бих го нарекла захранване, по-скоро прелюдия Grinning

Та въпросите ми засега са:
- трябва ли да въвеждам храните една по една? Защото ние не ядем всеки ден едно и също, а нали логиката на педагогическото е бебо да се храни с храната на големите в микродози newsm78
- кога за 1ви път мога да предложа месо?
- да предлагам само чашка, за да се учи да я ползва (макар че тва го научи вече Heart Eyes) или да й сипвам и водичка/чай (Ава досега не е пила нищо освен кърма)?
- смятате ли, че до 10-12 месеца Ава ще се е научила да яде всичко, така че кърменията ни да останат само сутрин и вечер? /трябва да се върна на работа дотогава ooooh! Tired Sad/
- нашето семейство се храни с полуготова или пържена храна предимно Crazy Просто и двамата не сме кулинари, често ядем навън и тн. Сега, разбира се, се движим в посока по-здравословна храна, но няма да стане от ден за утре /макар че откакто забременях се опитвам да мина на по-здравословна диета и имам малък прогрес Wink/. Затова се чудя дали няма да ми е твърде непосилно да се справя с педагогическото?! Има ли други такива като мен, които вече са минали по тоя път?

Предварително благодаря Hug

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 12:55 от vercho

# 407
  • Мнения: 2 401
Vercho, темата за педагогическото захранване е тук.

# 408
  • Мнения: 96
мерси звездиче Hug

# 409
  • Мнения: 42
Момичета, започнахме захранването преди месец и половина. Какво количество трябва да изяжда горе-долу на тази възраст детето, защото все още след като се нахраним си дояждаме с кърма? Досега сме опитали, оризова каша,царевична каша, каша от просо, морков, тиквичка, картоф, синя слива, тиква и ябълка от 2 дни. Намалих кашите от полон месец и давам два пъти в седмицата, на обяд е зеленчуковата комбинация, а в 18 часа плодовата. Иска ми се поне обедно хранене да е без кърмене, защото и без това започнах работа.

# 410
  • Мнения: 6 713
Здравейте отново! Hug

Искам да попитам да глутена - колко време след месото може да се въведе? Или може едновременно? Аз почнах месото от 2 дена по съвсем малки порцийки. Понеже искам да разнообразя кашите, ми се иска да въведа и глутен, но как да стане това? newsm78

И още нещо за солта - кога може да почне да се ползва? Правих картофено пюре на беба вчера и не го иска, но му сложих съвсем мъничко сол, ямно достатъчно за да му промени вкуса и тя си го изяде цялото.  Embarassed Embarassed Много ли сгреших?? Embarassed Confused Rolling Eyes

# 411
  • Мнения: 1 449

количество пюре (при заместено кърмене) = колкото засища детето до следващото хранене
За възраст 7-8 м. може да е 160 г според едни стандарти, може да е 180-190 г според други препоръки, може и по-малко.
Заместването на кърмене не изключва добавянето на кърма или АМ.

Щом се налага заместване на кърмене, вече може да го направиш, защото са изпълнени две важни условия:
- минал е повече от месец от захранването
- детето вече има второ хранене дневно (ако е само едно твърдо хранене, не е желателно интензивността на кърмене да се намалява)

Няма смисъл да се ограничават зърнените храни, напротив. Те са много важни за този интензивен етап на растеж по няколко причини. Дори повечето схеми на захранване препоръчват на всяко въведено хранене да се дава винаги нещо зърнено или нещо с повече скорбяла/нишесте (картофи, ориз и т.н. в зеленчуковото пюре; плюс поне 1 път дневно зърнени за другото хранене). Пък и ако кашата е смесена наполовина с плодове, губи доста от калоричността си.



Мога ли да давам козе сирене вече?Въвела съм краве сирене.
Да.


... за пръв път ми реагират на храна/ако е това/ ...
Какво става с обривите? Как са дечицата?

# 412
  • София
  • Мнения: 1 833
Имам един въпрос за въвеждането на жълтъка. Когато се въвежда колко поредни дни се дава.  Предполагам поне 4 дни се дава (като всяка нова храна), а през този период дава ли се месо?

# 413
  • Мнения: 2 111
Home raider когато въвеждах жълтъка давах всеки ден месно пюре около 100грама-пилешко или телешко.Това ми беше схемата:
1 ден-3 трохички жълтък
2 ден-5-6 трохички
3 ден-7-8 трохички
4 ден7-8 трохички
5 ден-8 трохички
6 ден- 1/4 жълтък

# 414
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Косе Босе Благодаря ти. Hug

# 415
  • Мнения: 2 132
Момичета, започнахме захранването преди месец и половина. Какво количество трябва да изяжда горе-долу на тази възраст детето, защото все още след като се нахраним си дояждаме с кърма? Досега сме опитали, оризова каша,царевична каша, каша от просо, морков, тиквичка, картоф, синя слива, тиква и ябълка от 2 дни. Намалих кашите от полон месец и давам два пъти в седмицата, на обяд е зеленчуковата комбинация, а в 18 часа плодовата. Иска ми се поне обедно хранене да е без кърмене, защото и без това започнах работа.
А каква е причината да намалиш кашите? И аз съм чела същото, което е написала Косе Босе, че зърнените са основна група в детското хранене.

# 416
  • Португалия
  • Мнения: 3 966
Здравейте! Hug
 Съвсем набързо- мазах със сребърна вода-не знам от това ли,от друго ли, но завяхнаха още на следващия ден и се появиха корички. Но вечерта Виви вдигна температура/пак ми е за пръв път/ ,малко се попритесних като стигна 38.5,но я свалих с нурофен, а сега само е крива,че не е спала.Сестра й има малко бели сополки.Та ,май вирус ще се окаже newsm78

# 417
  • Мнения: 263
Можете ли да ми кажете как да правя фините овесени ядки? Колко продължително се варят(приблизително)? Като ги сваря и изцедя водата, трябва ли да им прибавям АМ или мазнина, или нещо друго? Да ги редувам с кашата за следобедна закуска или да ги въведа за сутрешна ( към момента яде пюре на обяд и каша с плод следобяд, няма заместено хранене, на кърма е)?
Ще съм ви много благодарна!  bouquet

# 418
  • Мнения: 277
аз ги накисвам от предишната вечер, но май няма особено значение. първо слагах по 1 супена лъжица, сега по 1 и 1/2. варя ги 5-6 минути, не повече и слагам масло на края на ножа и сирене 20-30гр намачкано. давам сутрин (около 9.30) за закуска и никола много ги обича. та по тоя повод вече не давам попара. суче сутрин към 8 и после веднага след обяда в 13-13.30
не виждам причина да не са и за следобедна закуска

# 419
  • Мнения: 263
Аз не мога да слагам масло и сирене, защото малката е с АБКМ? Тогава да слагам ли нещо друго?

Общи условия

Активация на акаунт