Отговори
# 615
  • Мнения: 1 280
       И мен ме конизираха с такава упойка /спинална/ в "Майчин дом" и аз бях 3-та степен. Доста ги молих да ми сложат пълна, но отговора беше, че за толкова кратка интервенция няма смисъл да ми спират дишането  Rolling Eyes Не са ми правили никога пълна упойка не знам какво е след нея, но мен лично след спиналната адски много ме боляха главата и кръста.

       alpha_beta  Hug често те мисля. Няма да забравя колко ми помогнахте ти, cubbit и емоли  Embarassed

# 616
  • Мнения: 3 988
Volna peperudka, много ми е мъчно за теб. Но не забравяй, че решение на проблема има!!! Трябва да си оптимист. И аз бях с дисплазия 3та степен, имам предвид ЦИН 3.
Фемодем, ако не ме лъже паметта, са противозачатъчни. С каква цел са ти ги изписали???  newsm78 Спиналната упойка е често използвана в България. Ако имаш избор, настоявай за Диприван (Пропофол). Доста сме писали вече по въпроса.

Ето ти стари мои постинги за Пропофол.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=168220.msg3348174#msg3348174
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=178356.msg7708890#msg7708890

Ето и на alpha_beta постинг за същата комбинация. В България просто се казва различно.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=178356.msg7710751#msg7710751

milnik1968, не всяка пълна упойка замайва главата.  Peace Анестезията с пропофол + дормикум (диприван + фентанил) е една такава възможност. Доста по приятно е от спиналната и не само, че не си замаян, а напротив - чувстваш се чудесно. С правилно дозиран пропофол не е необходимо да се спира дишането. Аз например не бях обдишвана. Седирането става много бързо и трае достатъчно до края на конизацията. Не съм усетила НИКАКВА болка, дори нямам никакви спомени. Само прекрасния сън си спомням.  Wink

Оперирали са ме поради други причини с пълна упойка преди години в България и нямам лоши спомени. Излязох нормално от упойката, без болки никъде, без гадене, без замайване. Всичко зависи от това колко е добър и опитен анестезиолога!  Peace

Все пак ето инфо за спиналната упойка (сравнена с епидурална). Епидуралната се предпочита при раждане, защото е по-дълъг процес, а при конизации и други по-леки и кратки интервенции се слага спинална.

При епидуралната упойка се прави убождане в междупрешленното пространство, без да се преминава през обвивката на гръбначния мозък. След вкарването иглата се изважда и на нейно място се поставя катетър, през който се влива необходимата доза аналгетик. Обезболяването настъпва 15-20 минути след инжектирането на лекарството. Поставянето на катетър дава възможност обезболяването да трае сравнително дълго, като допълнително се вливат нови дози от медикамента...

При спиналната упойка се прави еднократна пункция в междупрешленното пространство, като се преминава през обвивката на гръбначния мозък. Не се поставя катетър и въвеждането на аналгетик е еднократно. Започва да действа много по-бързо от епидуралната – след петата минута от инжектирането, но трае само от 1-2 часа до 3-4 часа (в зависимост от лекарството, което се използва). Най-големият недостатък е, че тази анестезия отнема всякаква чувствителност на тъканите под мястото на поставянето. Заради бързото си действие спиналната упойка се използва най-вече при спешна операция с цезарово сечение.
Проблем с поставянето на спиналната упойка може да има, ако пациентката страда от шипове или ако от притеснение се е стегнала и не може да заеме необходимата поза - седнала или легнала на страни, но със наведена силно надолу глава и изпъкнал и отпуснат кръст, без да мърда докато поставят упойката.


alpha_beta, драго ми е да те видя!  Hug  Hug  Hug

iveto_, ДесиХ2, мерси за отговорите.   bouquet

# 617
  • Мнения: 2 898
Добре, че тук има момичета, които
 обясняват това, за което докторите нямат време /или желание /.Много често чета, че трябва да се прави цитонамазка и колпоскопия.При мен цитонамазката показа проблема, а при колпоскопията не се виждаше нищо.Затова доктора реши, че проблема е навътре и ме конизира.Сега обаче каза, че има 2 шева и ще е трудно да се наблюдава с колпоскоп. Ще правя само цитонамазки.Това дали ще е достатъчно? На друг случвало ли му се е?

# 618
  • Мнения: 484
моми4ета здравеите,ето ме и мен
бьрзам да се похваля,взех си  хистологията след конизацията-нямам рак,изрязано до 4исто,слава БОГА
но имам  огнища с тежка дисплазия -те са били в изрязаният конус-добре 4е е изрязано до 4исто
сега след 1 месец 6те ми махат конците и после на 3 месеца цитонамазка
олекна ми ,макар 4е  тази тежка дисплазия дето сам я имала ,не разбиарм много,но добре 4е е изрязана
благодаря ви на вси4ки за подкрепата и   ви целувам,а на тези на които им преедстои ,да не се притесняват,минава вси4ко,само силен дух.... Hug

# 619
  • Мнения: 2 898
Честито,Боби! Най-страшното мина.При мен се оказа лека дисплазия, но добре, че я махнаха. Както беше надълбоко, кой знае как можеше да се развие.Сега се успокой и се усмихни!

# 620
  • Мнения: 484
dimana a
мерси,аз ве4е се уснихвам...а ти как си,на клко месеца ходиш сега на преглед,как се 4увстваш

# 621
  • Мнения: 2 898
Нещата се пооправят. След десетина дни ще ходя на контролен преглед и цитонамазка - първата след конизацията.Честно казано, малко се притеснявам.

# 622
  • Мнения: 484
моми4ета някоя пила ли е цитросепт?не знам как да го взимама-по колко капки ,акто няма  специална схема.
дано някои ми напи6е как......

# 623
  • София
  • Мнения: 7 047
BOBI1, честити хубави резултати, стискам ти палци, вече само да са такива. След колко време ти излезе хистологията, че мен ме е страх певече от нея от колкото от предстоящата конизация.

# 624
  • Мнения: 22 978
Нещата се пооправят. След десетина дни ще ходя на контролен преглед и цитонамазка - първата след конизацията.Честно казано, малко се притеснявам.
Стискам палци Praynig
моми4ета някоя пила ли е цитросепт?не знам как да го взимама-по колко капки ,акто няма  специална схема.
дано някои ми напи6е как......

Има описание в опаковката.Аз пия 3х10 капки,за общо укрепване на организма.

# 625
  • Мнения: 721
Здравейте и от мен. Ще ме конизират др седмица (вторник или сряда), но ако не съм хремава, както съм в момента. Доки каза, че няма да поема риска да ме оперира дори с хрема. Иска ме напълно здрава.

Каза ми, че упойката ще е Лидокаин. Дали е ок?
Доки също ми каза, че 2 часа след манипулацията, ако няма усложнения (моля се всичко да е наред) ще ме пусне да си ходя у дома.???

Боби, браво, мила  bouquet

Пеперудке, всичко ще се оправи. Нали всички сме заедно и си помагаме. С теб сме!

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 10:20 от Munichka

# 626
  • Мнения: 484
моми4ета ,мерси за поздравите
страх ме е от тези огнища на тежка дисплазия ,които сьм имала в изрязаният конус,ама даи БОЖЕ  да не  се повторят....
ДЕСИ мерси мила за указнието,аз изпих само 1 капка сутринта,но сега на обяд ще запо4на с пове4е-щом казваш  4е  ти го правиш,зна4и не е  невазможно
а на мен са ми сложили 2 конеца  за сваляне ,след 1 месец да ида да ми ги свалят-уйас,сложени за ми за да нямам кьрвене и да зарасне по бьрзо-това ми се обясни-дали ще боли свалянето?

# 627
  • Мнения: 484
buni
резолтатите ми излязоха след 5 дена-ж МВР болница....не се притесняваи,ще излязат и твоите,споко,аз  сащо бях притеснена ,но излязоха и сега сьм малко по спокоина,ама то се свиква с тази мисал и приемаш нещата такива.....
пиши като си взвмеш реолтатите и стискае палци-тук вси4кии са страхотни

# 628
  • Мнения: 9
Да споделя и аз с вас моята съдба.През юли отидох на профилактичен преглед.След взета цитонамазка резултатът ми бе 3б.Да отбележа че миналата година ходих на гинекол.преглед а предните две редовно на цитонамазка.След втора цитонамазка пак 3б.Казаха ми че съм за конизация .Преди това други изследвания не са ми правили.Влязох в онкол. болница В.Търново.Първия ден изследвания :ЕКГ ренгин терапевт ехограф.Втория ден конизация без ядене и пиене упойка и заспиваш.Събудиха ме още на опер.маса.2 часа след упойката без да спиш.Можех да се движа без проблем и без болки.На 3 ден ме изписаха Преди това бях на инжекции гентамицин и едно блистерче Трихомоцит.След 4 дена ми се обадиха да дишам спокойно друга операция няма да има.В момента пия Дурацеф.Кървенето е съвсем оскъдно.След две седмици на преглед.А за в бъдеще какво ме очаква мога само да гадая?На 37г. съм с две деца.Споделете .Има ли някой като мен?Освен редовни цитонамазки друго какво може да се направи

# 629
  • Мнения: 149
radoeva,аз съм в подобна ситуация.Почти на 39 години съм.До този момент без никакви, ама никакви ,генекологични проблеми.Със семейството ми имахме планове за приятно прекарване на лятото и една случайно направена цитонамазка юли месец ни побърка.Резултат 3А-3Б.Конизация август месец и така.Ти прави ли контролна цитонамазка.Ако-Да какъв ти е резултата.
ВОВ1, не се притеснявай от свалянето на конците.Няма никаква болка.Аз имах четири.След свалянето им може малко по-обилно да прокървиш за ден-два.След, което при мен кървенето нацяло спря.

Общи условия

Активация на акаунт