Примерна схема за захранване 8

  • 55 743
  • 619
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 6 713
Поне в началото на захранването е хубаво всяка нова храна да се дава поне по 5 дни,за да се проследи за евентуални реакции.

erota, много благодаря за изчерпателния ти пост Hug Но имам въпрос - в какво могат да се изразяват тези реакции? Вчера дадох 2 л. карт. пюре, акото ни беше абсолютно нормално, нямаше никакви колики, но се появиха пъпчици. По принцип от известно време мисля,че е от плюнченето взеха да се появяват едни черевени петънца с много мъничко връхче, като пъпчица, но изчезват за нула време. Примерно има 1 такова петънце с връхче на челото  и това е.  newsm78 Та и след картофа - по-късно 3-4 часа се появиха такива, не знам дали не е от него? Но алергията пък е по другите части на тялото или греша??
Ще следя пак днес и ще звъня на педито освен

# 496
  • София
  • Мнения: 1 835
Erota, няма проблем ще споделя режима (доколкото може да се нарече режим, защото почти всеки ден яде и спи по различно време).

07:30   Кърма
09:00   1 с. л. каша (най - често овесена на Хип или мултизърнена на Хип)  + 50 мл. вода + сирене + масло
10:30   Кърма
13:30   между 100 и 150 гр. зеленчуково или месно пюре, като много често го кърмя 30 мин. преди това, но суче много вяло. Случвало ми се е да изяжда по 1 бърканче от 190 гр. само няколко пъти досега и то е било зеленчуково и без да го кърмя преди това.
15:30   кърма
18:00   кърма
19:00   3 - 4 с.л.каша + ок.100-120 мл. вода (зависи от кашата) + плод пасиран
22:00  кърма за заспиване

- през ноща се буди няколко пъти, но суче по - сериозно 1 път
- от скоро му давам  да си гризка и по 2-3 бебешки бишкоти на Хип

Само да подчертая, че часовете на храненията и количествата на храната са ориентировъчни .

Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 16:51 от Home raider

# 497
  • Мнения: 277
имам питане относно сухарите, които давате на малчовците

намерих едни, които са без сол, без захар и пише, че моооже да има остатъци от мляко. друго обаче, което пише, че имат ленено семе (съответно омега 3) и мая. е, имат и ечемик, и ръж, които аз не съм вкарала по отделно, но след вкарана пшеница мисля да рискувам с това
доколко да ме притесняват маята и лененото семе
а вие какви сухари купувате

благодаря

# 498
  • Мнения: 112
Момичета от кога започнахте да давате кисело мляко и по колко.  Смесвате ли го с нещо (плод, бисквити, каша  и др.)или го давате чисто,  с каква масленост и ако може препоръчайте марка.
Благодаря предварително!

# 499
  • Мнения: 1 100
Аз пак имам питанка за глутена. Wink
Косе Босе, какви количества глутен дневно трябва да се достигнат в съответствие с възрастта и докога трябва да се следи приема на глутен?
Започнах да се чудя дали не греша, тъй като още преди да е минал 1 месец от старта на въвеждане на глутена, го предлагам по два пъти на ден. В малки количества, но два пъти /най-често/. Confused Примерно сутрин добавям 2 чаени лъжички овесени ядки към плодовото пюре, а понякога и към пюрето за обяд. Вечер яде 2 препълнени супени лъжици глутенова каша /пшеничена/+ 1 с.л. безглутенова. Като цяло количеството глутенова каша, дори да го дам 3 пъти дневно не превишава една доза, според описанието на опаковката. Да продължавам ли така? newsm78 Целта ми беше пюретата да станат по-хранителни, а и да смекча малко киселинността на плодовите.

# 500
  • Мнения: 2 111
Home raider   Hug Исках просто да видя ориентировъчно  количествата твърда храна.
За сухарите и аз ще следя,защото вчера купих пюре с банан,ябълка и сухар/съдържа мая,сол,палмово масло/.
Купувала съм пшенични сухари на Пападопулус,но Симона дори не пожела да ги опита.

# 501
  • Мнения: 108
Да ли не обърках нещата със захранването  newsm78 Бях въвела пуешко, заешко, пилешко и след това дадох овесена каша на HIPP. Давам я от 2 дни, ще продължа още поне 5 без да давам нещо ново. С какво да продължа след това - ечемик, ръж, пшеница или да се върна на месните, които не въведох до край - телешко, агнешко, свинско. Избързах с глутена защото четох в пост на Косе Босе, че не трябва да се отлага след 8-ми месец.

# 502
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
valen кисело мляко давам от към годинката, може и малко по-рано да е било  newsm78 Смесвам го /особено сега/ с плодове, в началото го предлагах с бисквити, никога не съм го давала с каша. Петър вече го яде и чисто, но това е от скоро. Маслеността трябва да е 2% или 3.6% - децата на тази възраст имат нужда от пълномаслени продукти. Аз купувам Бор Чвор - харесваме го всички в къщи

невенa аз купувам сухари Goldies, но честно казано в момента не помня какво им беше съдържанието  newsm78

# 503
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Момичета, добре ли е отвреме навреме да правя безмлечните каши със сок вместо с вода?
Днес изцедих една чепка грозде - около 150мл сок и направих оризовата каша с него.
Дали не е много агресивно? Не разредих, не подсладих ... всъщност досега не съм и давала плод под форма на сок...

# 504
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 667
Косе Босе, смятам да давам вече сирене. Всеки ден ли се дава, какво е количеството в началото и до какво количество е необходимо да се стигне? Мисля да започна с козе сирине, предварително обезсолено във вода. От млечните продукти засега съм давала само краве масло - прибавям го към зеленчуковите пюрета непосредствено преди хранене.

# 505
  • Мнения: 1 449
Косе Босе, смятам да давам вече сирене ...

Всеки ден ли се дава?
==> Да. При алергични деца може през ден.

Какво е количеството в началото?
==> Няколко трохички или до 5-10 г., после колкото бобено зърно и т.н.

До какво количество е необходимо да се стигне?
==> 30-35 г или една кибритена кутийка.

/Още мнения: Примерна схема на захранване 8, стр. 16 и стр. 17/




Аз пак имам питанка за глутена.
Косе Босе, какви количества глутен дневно трябва да се достигнат в съответствие с възрастта и докога трябва да се следи приема на глутен?

Детенцето не е в рискова категория – в случая правилата за глутен са най-вече за обща култура. Този срок от един месец винаги е посочван като примерен, няма препоръчителни количества. Ако се следва премислено захранване като цяло, всъщност глутенът не е толкова проблемен за въвеждане. Това разпределение на глутеновите храни изглежда много разумно.



Да ли не обърках нещата със захранването  ...

Напротив, захранването протича много добре.
Единствено млякото не изглежда достатъчно като количество – за това най-вече бяха отговорите на предишната страница.

Достатъчно е да се въведат 2-3 вида месо - по избор. Не е задължително да се изредят всички – идеята е, че нито едно от тях няма основание да се изключи, всяко месо си има предимство и няма забранени видове преди 1 год.

След овесената каша може да се продължи с ръж или ечемик, но може и с пшеница. Зависи с какво се включва глутена (готова или домашна храна, сухар или пюре и т.н.) и с какво е захранено детенцето до момента (дали има подходящи като съставки глутенови каши или пюрета). 8-9 месеца също е добра възраст за глутен, след това няма смисъл да се отлага.


# 506
  • София
  • Мнения: 6 722
Имам въпрос за яйцата, Косе Босе, ще се радвам, ако помогнеш. Колко често трябва да яде яйце на 1,5 г., наскоро се замислих, че аз почти не давам, никога не съм давала жълтък по стандартната схема, само за няколко дни, когато я захраних с жълтък, оттогава давам яйце сутрин за закуска понякога или пък като застройка в супа, въобще май рядко яде яйце. Има ли някакви норми за мин. количество? Благодаря предварително!

# 507
  • Мнения: 2 111
ЛУРДЕС ето какво имам записано за алергични симптоми при захранването:
-отделяне на газове
-обрив(грапав по лицето),екземи
-хрема,запушен нос
-червени сърбящи очи,тъмни кръгове под очите
-диария,слузести изпражнения
-червен обрив около дупето
-нервност,раздразнителност
-колики
-повръщане
-астма
Най-често се срещат кожни обриви и храносмилателни смущения.Ако се появят някои от тези симптоми трябва да се преустанови даването на каквато и да е друга немлечна храна поне за 3-4 дни.След това се продължава захранването отново,но вече с друг продукт.
При правилно въвеждане на храните без да се бърза ,рядко се появяват неразположения.
Но и консултация с педиатър не е излишна ако те притеснява нещо.

# 508
  • Мнения: 6 713
Ерота, благодаря ти за отделеното внимание! Hug  bouquet

# 509
  • Мнения: 1 449

Алергична реакция – признаци:
Примерна схема на захранване 8 – стр. 4
Примерна схема на захранване 8 – стр. 2



Яйце (жълтък): 1-3 год.

Препоръчително количество - до 2-3 седмично.
Минимално количество - едва ли има, няма задължителни храни.

Най-честата препоръка за възраст 1-3 год. е 2-3 яйца седмично (източник на информация над 20-ина схеми):
* 2 яйца седмично (1/3 от всички схеми)
* до 3 яйца седмично (1/3 от всички схеми)
* 3-5 яйца седмично (тук са и българските схеми)

В повечето примери се има предвид прекия прием яйца: варени, бъркани, омлет, палачинка и пр.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт