КАК ДА СТАНА ДОНОР ?/ КАК ДА НАМЕРЯ ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА ?

  • 129 950
  • 758
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 20
ЗДравейте момичета!
Попаднах случайно във вашата тема, докато търсех информация отностно донорството на яйцеклетки.

Аз много искам да даря яйцеклетки на моя близка, която има вече 14 инвитро опита и повече от 10 години борба. Моля ви помогнете ми с малко инфромация.
Имам едно детенце на 6месеца и все още я кърмя. Предполагам трябва да спра кърменето, ако искам да се подложа на стимулация?
Това ме притеснява, зашото моята близка е на 40 години и няма много време за чакане.
Другото ми притеснение е дали ще мога да имам дете, заченато по нормален път след това?
Със съпругът ми много искаме да имаме и второ детенце. Какъв е рискът? Колко време след стимулацията се възстановява нормалният цикъл и могат да се правят опити?
Благодаря предварително!

# 376
  • София
  • Мнения: 16 213
simply_blue, стимулациите са свързани с хормонално натоварване, затова най-добре е след кърменето да правите донорските опити. Колкото и да бърза твоята позната, ти сама си прецени кое предпочиташ, да кърмиш още малко или да дариш...

Принципно, 4 месеца след стимулациите яйцеклетките са, така да се каже, напълно нова реколта, така че най-безопасно е тогава да започнете опитите за второ. И не на последно място, това, че си минала стимулация, по никакъв начин не ти пречи на си имате още здрави деца.

Докато кърмиш, твоите хормони са в голям разнобой, така че не е ясно дали имаш нормална овулация сега, така че дори дарение на яйцеклетка на естествен цикъл не става.  

И не на последно място - поклон пред теб за желанието да дариш  bouquet

# 377
  • Мнения: 20
Sharky*
Искрено благодаря за инфото!
Даде ми голяма надежда.
Отностно поклона - Сигурна съм, че всяка жена, която види тази болка с очите си ще направи същото! За това призовавам всички, които могат да направят същото.


Момичета, много ви прегръщам и пожелавам в най-скоро време да видите дългоочакваните две чертички! Hug

# 378
  • Мнения: 8
Много се радвам, че има такива момичета, като теб simply_blue, защото вие ни давате надежда, че все пак има шанс и за нас! И от мен благодаря, че ви има! Hug

# 379
  • Мнения: 6
Здравейте, търся донор на яйцеклетки... ако някой има интерес и желания нека ми пише на ЛЧ

# 380
  • Мнения: 1 572
Здравейте, може ли да ми кажете наистина сериозна клиника в София, която да иска донори на яйцеклетки? В Малинов ми направиха странно впечатление, защото екипа, който се занимава е в отпуск и никой друг не може да ми даде информация за процедурата. Така могат да откажат доста жени. В клиника Св. Лазар ме свързаха с д-р Лачев, той директно ме отряза - не търсели и не се занимавали с донорство на яйцеклетки. Не ми се стои с дни на телефона да търся коя клиника/ болница е заинтересована, така че ще съм благодарна да споделите къде и кой???

# 381
  • Мнения: 1 706
dobra наистина цели яекип на Малинов е в отпуска и няма кой да ти обърне внимание.За съжаление работата им е много напрегната и стресираща и е нон стоп и като излезнат във ваканция са във ваканция.Мисля че има дати на който ще има дежурен лекар там.Може да пробваш при д-р- Владимиров.

# 382
  • Мнения: 8
Здравей, dobra,
Мисля, че ако се обадиш в клиника " Щерев" ще ти обърнат внимание. Там винаги има работещи лекари. Успех Simple Smile

# 383
  • Мнения: 1 572
Здравей, dobra,
Мисля, че ако се обадиш в клиника " Щерев" ще ти обърнат внимание. Там винаги има работещи лекари. Успех Simple Smile
Брагодаря на всички  Hug
Обадих се в Щерев, отзивчиви са и там ще отида на предварителен разговор.

# 384
  • Мнения: 4 737
Здравейте, може ли да ми кажете наистина сериозна клиника в София, която да иска донори на яйцеклетки? В Малинов ми направиха странно впечатление, защото екипа, който се занимава е в отпуск и никой друг не може да ми даде информация за процедурата. Така могат да откажат доста жени. В клиника Св. Лазар ме свързаха с д-р Лачев, той директно ме отряза - не търсели и не се занимавали с донорство на яйцеклетки. Не ми се стои с дни на телефона да търся коя клиника/ болница е заинтересована, така че ще съм благодарна да споделите къде и кой???

Странно ми е подобно поведение за клиниката на д-р Стаменов  newsm78  Sick Но ако държиш да станеш наистина донор на яйцеклетки можеш да се свържиш с фондация "искам бебе", които работят в тясно сътрудничество с клиниката! Аз мога да ти окажа такова също, макар да не съм от София ще ти дам някои координати на жени към фондацията, които се занимават именно с това! Те ще ти разяснят и всичко досежно процедурата! Peace
Иначе смятам, че и Щерев София също ще са заинтересеувани, т.к има доста момичета които са пациентки на тази клиника и се нуждаят от донорски яйцеклетки!  Peace
И не на последно място огромно благодаря за жестта ти да станеш донор на яйцеклетки! Бъди здрава!  bouquet Peace

# 385
  • Мнения: 2
здравейте на всички,имам проблем с забременяването и ми казаха че трябва да си намеря донорска яйцеклетка някой знае ли как точно става.тук чета че има момичета които даряват яйцеклетки ,те могат ли да ми станат донори.ще се радвам ако някой ми помогне

# 386
  • Мнения: 483
zaikata26 хубаво е първо да си избереш клиника и чрез нея да си намериш донор. Naughty Много клиники работят така. Е ако искаш може и без посредничеството на клиника, но тогава риска от некоректност е по-голям. Не че иначе няма риск де... Wink
В КИРМ Плевен например става бързо и лесно и не се чака много за донорка 1- 2-3 месеца максимум, но пък е майнай-скъпа услугата, но пък си заслужава.
Е аз нещо нямах късмет там, но то явно нещо при нас си е проблема, защото други познати , които бяха къде по-зле от мен успяха още от първия път. Аз направих 2 опита с донорски я-ки там, от които само при първият опит имаше бременност за кратко.
Успех в начинанието! Peace

# 387
  • Мнения: 2
kartiche  a po princip kakva e sumata koqto se zapla6ta,bih se radvala ako mi obesni6 to4no kakvo stava.ne sum probvala do sega sega mi doide kato grum i ne sum naqsno mnogo s ne6tata kak to4no proti4a cqlata procedura.az mislq 4e kum klinikata e nai dobre no tam ne ti kazvat kolko vreme 6te 4aka6 dokato ti namerqt

# 388
  • Мнения: 473
zaikata26 хубаво е първо да си избереш клиника и чрез нея да си намериш донор. Naughty Много клиники работят така. Е ако искаш може и без посредничеството на клиника, но тогава риска от некоректност е по-голям. Не че иначе няма риск де... Wink
В КИРМ Плевен например става бързо и лесно и не се чака много за донорка 1- 2-3 месеца максимум, но пък е майнай-скъпа услугата, но пък си заслужава.
Е аз нещо нямах късмет там, но то явно нещо при нас си е проблема, защото други познати , които бяха къде по-зле от мен успяха още от първия път. Аз направих 2 опита с донорски я-ки там, от които само при първият опит имаше бременност за кратко.
Успех в начинанието! Peace

Аз съм в тази клиника, ще правя процедура, т. к имам доста яйцеклетки ще говоря с док как стават нещата за да даря половината! Те и без това не ми трябват т.к имаме и доста замразени! Чували ли сте за такъв вариант? Дали се практикува в КИРМ ми е мисълта  Thinking

# 389
  • Мнения: 483
kartiche  a po princip kakva e sumata koqto se zapla6ta,bih se radvala ako mi obesni6 to4no kakvo stava.ne sum probvala do sega sega mi doide kato grum i ne sum naqsno mnogo s ne6tata kak to4no proti4a cqlata procedura.az mislq 4e kum klinikata e nai dobre no tam ne ti kazvat kolko vreme 6te 4aka6 dokato ti namerqt
zaikata26 В КИРМ ти казват след колко време ще имаш донорка - 1-2-3 месеца най-много да се чака. Плащаш твоите лекарства и тези на донорката и таксата за донорката, която после ще и дадат от клиниката, кото ти не се виждаш на практика с донорката. Става бързо и лесно. Ти за нищо не мислиш. Е еее мислиш си само за успеха на процедурата де. Wink Плащането при мен беше в деня на пункциятя на донорката. Ти си купуваш твоите лекарства, а клиниката купува нейните, които ти после плащаш.

Аз съм в тази клиника, ще правя процедура, т. к имам доста яйцеклетки ще говоря с док как стават нещата за да даря половината! Те и без това не ми трябват т.к имаме и доста замразени! Чували ли сте за такъв вариант? Дали се практикува в КИРМ ми е мисълта  Thinking
Дорче да става, просто трябва да говориш с лекаря, който ти провежда процедурата, за да се знае предварително и да се има в предвид някоя жена, която има нужда. До пункцията ти трябва вече да си се разбрала с доктора. Много благороден жест от твоя страна! Hug   bouquet Дано има повече жени като теб и дано да сбъднеш мечтата си! preggo   smile3504

Общи условия

Активация на акаунт