Толкоз хубави жени, г'де ще видиш ти.... ☞ Испания ☜

  • 30 586
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 818
Много се смях на този виц ... Joy Joy Joy


Инженер, счетоводител, химик и държавен служител започнали спор чий котарак е най-умен. Инженерът повикал своя котарак: "Хикс на квадрат, демонстрирай!". Хикс на квадрат се качил на масата, взел хартия и молив и нарисувал кръг, квадрат и триъгълник. Всички се съгласили, че котаракът е много як. Счетоводителят казал на своя котарак: "ДДС, демонстрирай!". ДДС отишъл в кухнята и се върнал с 12 кюфтета, които подредил в 4 купички по 3 кюфтета в купа. На другите им харесал номерът.
Химикът се обърнал към своя любимец: "Епруветка, давай!". Епруветка донесъл кутия мляко от хладилника и отсипал точно 150 милилитра в една чаша. И другите се впечатлили от тази точна лапа
Накрая дошъл ред на държавния служител. Попитали го: "А твоят котарак какво умее?". Държавният служител казал: "Хрантутник, демонстрация!".
Хрантутник изял кюфтетата, изпил млякото, препикал чертежа, изнасилил другите три котарака, оплакал се, че го боли гърба, написал жалба срещу лошите условия на труд, изпратил я в службата за предотвратяване на епидемии и си взел болнични за един месец.

Вес  Hug ,много сте сладки...наистина много ти прилича бебешонче...Саби ,разхубавила си се...май ще имаш момченце,макар,че искаш момиченце...Мимки ,много добре изглеждаш ! Ники и Йоана са страшни бонбони  Heart Eyes Heart Eyes Вес,а коя е Александра ?
Саби,разказай...как мина почивката в България ! Hug
Тони...така е !  Blush
Марица  Hug ...и аз така казвам...българите сме кораво племе...ще се справим !
Гери , Hug,радвам се,че Мите е добре...ми палав ще е ...да е здрав само !
Алест ,често се губиш...пиши по-често  Hug
...много,много,много момичета ми се губят  newsm78

# 241
  • Мнения: 1 248
Тони,не е късно за наука,ако те вле4е... Wink

За детето и отглеждането му,
да ти кажа 4естно,ако бях самотна майка,избирам България за отглеждане на дете,отколкото Испания.


Марица Hug, късно ми е за науката, късно ми е...Аз се правя на смела, но после, като доиде 4аса на истината, никаква ме няма Confused Tired
А, и мъжо едни такива амбициозни планове планува, а аз бебчета сънувам. Joy  Thinking

За самотната майка... Признавам, може би и аз бих си заминала, но само защото имам мама, татко...ще помагат. Wink
А и по сигурна ще се чувствам емоционално. Thinking
Но финансово, тук е по добре. PeaceЗа пример аз в момента работя 5 часа и вземам достатъчно, за да свързвам двата края с дете...и наема включвам в сметката. Wink
Хайде стига, да не дава господ нито ти, нито аз да сме самотни майки. Hug
Ти отдавна не си ни показвала Ани Heart Eyes, сигурно още по хубава е станала.Ще разбива скоро мъжките сърца. Laughing

# 242
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Отделно,4е едно раждане на дете се отразява пагубно за стабилноста на семейството,поради никаквата соц.политика и невъзможността на жена с дете да работи нещо доходоносно,ако няма някой зад гърба й.
AAA Ще имаШ много да взимаШ Naughty Laughing.Това изобЩо не е вярно.Аз поне като самотна майка(или по скоро разведена,не самотна) мога да ти кажа ,4е просто адски много греШиШ.ИзобЩо не можеШ да сравняваШ в това отноШение Бг и Испания,за сьжаление на нас ни трябват поне 20 години оЩе да стигнем тяхното ниво и тяхната соц.политика.На самотните майки на всякьде им се оказва помоЩ НА ВСЯКьДЕ.Дори ако работното и време е до 17 4аса може да кандидатства за жена да и гледа детето на която и плаЩа обЩината.КьДЕ И КОГА ЩЕ СТАНЕ това в Бг.Аз сьм сама и работя,за Щастие успях да намеря най_сетне да работя това което ми харесва и това за което у4их толкова време и си гледам детето,напротив ако бях сама в Бг(ако нямаШе бабии дядовци)сьс сигурност нямаШе да се оправя...та там дори няма места в детските градини за децата с един родител
 ooooh!.Каква е тази наШата соц.политика която не помага на най_нуждаеЩите се????????Имах вьзжможността да работя в 4ервеният крьст в БГ и една организация тук и за сьжаление пред тях бледнеем просто.Тук се ПОМАГА на хората които имат нужда а не на хората които имат  врьзки(е сьс сигурност Ще има и някой такьв).
 Та така.....не можете вие да сравнявате онова положение в Бьлгария кьдето за преглед на едно 4 годиШно дете се взимат пари за ли4ен лекар и това което предоставя толкова омразната за
някои от вас Испания Crossing Arms.Какво предоставя лИ???Ами сигурността ,4е ако детето ти е болно (та даже и да е настинало)НИКОГА няма да го вьрнат от бьрза помоЩ(например).Ха отидете в Бг в Бьрза помоЩ с настинка и Ще видите за какво ви говоря.
Разбирам 4е има слу4аи в които испанските лекари са греШили_РАЗБИРА СЕ.....но за това всяка майка знае най_добре за детето си.
АЗ определено мойто не искам да го дам на онези "лекари" в Бьлгария да ми го гледат Cry.....предполагам разбирате заЩо.Ако баба ми  можеШе да издьржи полета до тук Щях да я докарам тук да я гледат.....ЩеШе да е жива сега.....оба4е остана в Бьгария ....................................и я НЯМА.
За детето и отглеждането му,
да ти кажа 4естно,ако бях самотна майка,избирам България за отглеждане на дете,отколкото Испания.
Ами за Щастие (моля се Praynig Peace Wink)да не ти се налага да избираШ,заЩото Ще разбереШ колко греШиШ.

За това,4е България върви към поевропей4ване съм съгласна и с Алест и с Вес.


Толкова сме се поЕВРОПЕЙ4ВАЛИ hahaha,4Е ИСКАТ да ни слагат запор от Европейският сьУ з ,заЩото такова неЩо като в Бг няма #2gunfire

# 243
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Хайде ,нападайте ме Laughing,казах си го Laughing

# 244
  • Мнения: 1 248
Вааал, не съ едосвай. Hug Hug Hug
За лекарите, аз съм по съгласна с Марица, в Бг са по добри. Sunglasses  Вярно, в БГ, само на частно, естествено...но получаваш бърза и експертна помощ. Wink
Тук здр. осигуряване предлага повече, но поне където съм аз, можеш да побелееш ,докато чакаш. #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Рядко ми се случва да нямам проблеми...не работи системата за мен, и това е. Tired

За социалната политика, съм съгласна с теб Peace- тук, е реална, поне това което аз съм видяла тук в Кастиля ла Манча, шапка им свалям на службите. Grinning
Но то си е общоизвестно, че Испания е на челните места, по грижа за емигрантите( законните). bowuu

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 20:37 от tony_t

# 245
  • Мнения: 1 248
Ох, Вал, забравих да те нападна. smile3508
  box box tooth smile3534

Мимки, може ли да кажа нещо леко нецензурирано Embarassed- Отде го извади този бюст бе момиче? #CrazyКажи, че и аз искам малко. Joy
Много добре изглеждаш, кога ли и аз ще свърна покрай Мадрид, да се запозная с Никол. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Момичета, аз може да не съм редовна в темата, но започна ли веднъж, няма отърване. tooth tooth

# 246
  • Мнения: 259
Здравейте моми4ета,
доста сте активни днес, гледам пак сте подхванали темата за и против Испания. Аз за сега се 4увствам по добре тук, но не мога да не си призная 4е за разлика от миналата година, ве4е мисля със страх за бъдещето си тук. Както казваше Марица ние сме едно от семействата който плащат 1000 евро летра и изгледите са тази година да ско4и още, направо ме боли главата. Не ме е страх 4е нямам работа, за административо тук при нас се намира работа, но ипотеката расте, а заплатите не. А изгледите за продажба не са добри.
Аз виждам напредък в България, но добре са хората които са в големите градове, по малките градове не е така. Брат ми живее в София и на моменти се замислям 4е той си позволява пове4е по4ивки и неща отколкото ние с мъжа ми, но не бих заменила спокойствието тук, защото ние дефакто живеем на село, с лудницата в столицата ни.
Всеки има свое мнение по въпроса и предпо4итание къде да живее, но едно е вярно на 4овек дома му е там където се 4чувства щастлив. И още нещо ще ви кажа, веднъж излезли да живеем в чужбина никъде не се чувстваш на мястото си. Ние като си отидем в Бг ние мъ4но за Испания и искаме да си идваме 4ас по скоро и обратно.
Хайде стига съм философствала.
Саби как върви бременността, как изкара в Бг
Тони ще си позволя да ти отговоря на въпроса към Мими. И аз преди да забременея нямах голям бюст, по скоро нормален, но с бременността доста номера смених, и сега като дебелея все там се трупа, направо  #Crazy, ако искаш мога да ти дам малко, само няма да казваш на мъжо 4е той си ме харесва така  Joy. Кога ще се наканите да дойдете към нас, сега като съм свободна мога да мисля за гости.
Габи няма ли да се оправи Додо за фин де курсо. Аз о4аквам с нетърпение нашият, Ния не иска да ми покаже танца, но е много развълнувана и само изостря любопитството ми.
Вес приятно стягане на куфари и дано новата работа на половинката ти да е с по добри условия.

# 247
  • Мнения: 1 248
И аз преди да забременея нямах голям бюст, по скоро нормален, но с бременността доста номера смених, и сега като дебелея все там се трупа, направо  #Crazy, ако искаш мога да ти дам малко, само няма да казваш на мъжо 4е той си ме харесва така  Joy. Кога ще се наканите да дойдете към нас, сега като съм свободна мога да мисля за гости.

Rally_Y Hug, дай,дай малко...няма да те казвам, обещавам Wink...
Той и моя не се оплаква, ама то смее ли? Joy hahaha  Аз сега пак съм добре, ама трябва да се вталя малко. newsm78Леле като се гледам само преди половин година, и сега. CrazyМного кофти се пълнее от пустите цигари, а и апетита ми не намалява...
Нали ще има фотоси от фин де курсо? Heart Eyes
За гости, трудна работа, но ако измислим някое местенце по средата, да видим за къщичка rural, примерно, ще се заема да навия половинката. Hug Hug Hug

# 248
  • Мнения: 811
Габи,голям мафиот си имала за съсед   и да не се похвалиШ  Wink.Разкажи за екШъна днес по арестуването.Не може да не сте видяли или 4ули неЩо.СлуШах по радиото одеве и като споменаха Кампейо,се сетих веднага за вас  Grinning.

# 249
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Габи, Александра е племенницата на Саби Peace А какво е това за съседа? newsm78

Тони, на частно винаги получаваш бързо, и в повечето случаи, и качествено обслужване Laughing Но не съм сигурна, че в Бг имат необходимата апаратура. А и нали въпроса е да получиш безплатно нещо, за което си плащаш % от заплатата всеки месец Thinking

А че тук е бавно, така е Tired. Но един от проблемите е, че имиграцията нарасна много през последните години, а не бяха изчислили да "произведат" толкова лекари, че да поемат нуждите на увеличаващото се население. Друг е въпроса, че много от лекарите, заради ниското заплащане, се изнасят, най-често към Португалия, а Испания си внася прясно дипломирани лекари от Латинска Америка Tired, и нуждите са такива, че дори не ги изчакват да си приравнят дипломите Crazy.


Хайде ,нападайте ме Laughing,казах си го Laughing

А, не се казва така Naughty, точната реплика е: "Хайде, изяжте ме сега Mr. GreenJoy Ама аз няма да те ям, щото съм съгласна с теб. Оставям те като вкусна хапка за някой друг след мен  Joy Joy Joy


РалиИ, много си права за това:

И още нещо ще ви кажа, веднъж излезли да живеем в чужбина никъде не се чувстваш на мястото си. Ние като си отидем в Бг ние мъ4но за Испания и искаме да си идваме 4ас по скоро и обратно.

Като имаме база за сравнение, все ще има нещо да е по-хубаво на другото място Joy
А за другото, ако Тони не го иска всичкото, и аз ще се наредя Joy Mr. Green, и споко, ще си траем пред мъжа ти. Hug

# 250
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Здравейте,моми4ета

Ех,наканих се и аз да пиша най_накрая Blush.Ве4е пове4е от седмица сме си тук и все не ми остава време,тава да гледаш две деца не е лесна работа,убедих се ooooh!.Имам си гостенка,моята племенница (Александра,за Габи,дето беше питала Wink).Тя е на 9 години и уж дойде да ми помага Mr. Green,е помага ама и около нея си има доста занимания.Важното е,4е е добра терапия за мен,оживявам се покрай нея и все си намираме някое занимание,а и с Йоана доста си играят(къде си играят,къде се дърпат за нещо Laughing).Проблем ми е само,4е не мога да се вредя от нея за компютара,все с някой си 4ати по Скайпа Twisted Evil.
А в България си изкарах добре,стоях си пове4е в къщи и се бях отдала изцяло на грижите на мама FlutterНе ми беше нито до излизане,нито до нищо.Е,разхождах се от време на време и се наслаждавах на хубавия ни въздух и на 4удесната ни природа.Сега вси4ко там е страшно зелено и красиво,толкова ми липсва тук това Cry.А ина4е съм си все така,с гадене и постоянно 4увство за умора.Само сутрин се 4увствам доста по_добре.
Вес,в4ера като се върнахме от Мадрид едвам се добрах до вкъщи,като му легнах на дивана и не можах да стана поне 4ас и нещо след това.Добре,4е мъжът ми изкъпа и оправи Йоана,не бях в състояние да свърша нищо Tired.Даже и днес още си ме държи.И без малко да си изтървем влака,при положение,4е бяхме около 4ас по_рано на гарата ooooh!.Губихме си времето насам натам и 10 мин. преди да тръгне влага се нареждаме да минем през контрол и когато ни идва реда ни казват,4е този влак тръгва от там където са серканиас.Познай за какво бягане става въпрос,по стълбите двете с племенницата ми и с коли4ката,абе луда работа.Влакът беше ве4е потеглил,но ни видя и спря,не можех да повярвам на о4ите си #CrazyИ при вас е имало големи изпълнения,това с катастрофата е било направо страшно,косата ми настръхна Shocked,добре 4е сте имали късмет и не се е слу4ило нищо по_сериозно,но уплахата ви сигурно е била голяма.

Моми4ета,опитах се да из4ета това което бях пропуснала назад,но май не можах да стигна до края,нещо ми се губи защо Рали си е в къщи(да не е станало нещо с работата?) и кога Мите е заминал за България (Гери,сигурно не ти е било никак лесно да вземеш такова решение,не успя ли да свикне с градината?).
Габи,разбрах за Додо,дано бързо да се възстановява,пак добре,4е е изкарал шарката като по_малък,4е колкото по късно,по_зле.И за какъв мафиот говорите,нещо не съм в 4ас(у нас само детски канали се гледат последно време Crazy)
Добре дошли на вси4ки нови моми4ета  bouquet,виждам 4е доста сме се увели4или,дано да се 4увстват добре тук Peace

И специално за Вивиан,4естито беб4е,да и е живо и здрава и много да я радва  bouquet.

# 251
  • Мнения: 3 098
Вал,няма да те нападаме бе жена. Wink
Разбирам те и предполагам защо ти е такова мнението,но не съм съгласна с теб.
Не искам да се впускам в подробности"за" и "против",Рали е права,4е и на двете места виждаме предимства и недостатъци,но едно ще ти кажа_няма място по света,където връзките и парите да нямат зна4ение.
Както в България,така и в Испания го прилагам това и на двете места без тия работи не може.Дъщеря ми има един от най_добрите педиатри в града,благодарение на моя приятелка испанка.Заобиколих не ами,направо преско4их системата в тоя слу4ай.И пак благодарение на нея,след разговор на 4 о4и с директора на едно хубаво у4илище за дъщеря ми се отвори единственото свободно място там.
 Wink
Колкото до бързата помощ,нито е бърза,нито е помощ.
 За България не мога да си затворя о4ите за промените там.Не мога да не се радвам,4е близките ми и приятелите ни живеят добре.Ако навремето познати се притесняваха,4е няма работа,сега ве4е няма работна ръка.Който и да питам казва,4е от работа не може да се оттърве.
Също така има соц.програми и за майки и за възрастни хора,поинтересувай се.


Тони,порастнало ми е детето,да.Малка дама е ве4е. WinkЕто виж я тук,едни от последните,имаха едни празници там,затова е така нацапана.
http://astarta.multiply.com/photos/album/5#98
http://astarta.multiply.com/photos/album/5#99

Саби,радвам се,4е сте прекарали добре. Hug


Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 23:39 от Марица

# 252
  • Мнения: 1 818
Саби,добре дошла отново на испанска земя  HugГолеми приключения сте имали...Вес ,и вие също...добре ,че всичко е минало без инциденти...
Алест,не съм чула нищо за "съседа"...По новините говориха за масова акция от Малага до Аликанте при която били спипани някои от водещите фигури на руската мафия...като се порових из Нет-а открих Това...на края на статията пише и ...Кампейо  Shocked

# 253
  • Мнения: 811
Ами тя Габи не Ще да се похвали  Mr. Green,та Ще кажа аз.Днес са арестували сума ти народ от руската мафия.И двама капос,единия от които е въпросния съсед на Габи  Wink.

Саби,добре си си доШла.Хубаво си си изкарала,Щом е имало кой да те поглези  Wink.Но сега май ти идва нанагорни4ко с "помага4ката"  Grinning.Строявай я да ти помага наистина и по малко 4ат,4е съвсем Ще ни "изпуснеШ края " на нас тук. Wink

Ама пък и вие ,Вес,Тони..не се бийте .Има и други цици,мойте  Mr. Green.И на мен,като на Рали с бременността ми се утроиха и си искам старите. smile3511

Сега гледам,4е Габи е писала...Е как да не разбереШ  Shocked..ако бях ааааз,за вси4ко ме ентеро  Mr. Green.
 


# 254
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Вал,няма да те нападаме бе жена. Wink

Hug  bouquet Wink

Общи условия

Активация на акаунт