КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" 5 - профил родители

  • 34 890
  • 488
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 4 877
пак съм аз  Grinning

НЕ СМЕ СЕ ПРОИЗНЕСЛИ ПО СЛЕДНИТЕ ИДЕИ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ НА TanyaMG


1 ИДЕЯ
...
Мислех си, че съм подходяща да се ангажирам с каузата "Парите следват детето", горе долу имам време, нямам пречки и наистина мисля, че е редно парите да се дават за детето. Също детето ми не учи в ЧДГ, то не съм пристрастна.
....

2 ИДЕЯ
Ами помислете за още един съмишленик, сама не ми е удобно. ... И може би наистина още 1-2 човека, че все пак съм със малко дете и знаете как ще е в определени моменти. А също и колко време предвиждате да отнеме промотирането на искането?

3 ИДЕЯ
Между другото сещам се, че асоциация "Родители" се бори за същото - http://www.roditeli.org/. Те имат добри позиции в общината, а на нас май ни трябват връзки на по-високо ниво. О, Пламен Орешарски ми е един от любимите автори, жена му ми е преподавала в допълнителното ми учение. Може би ми трябва среща с него Simple Smile

4 ИДЕЯ

МОЕТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ

аз имах 1 предложение още в началото - лесно и бързо, без сложна организация:

Имаме анкета   bouquet - благодаря, Миленка!
всеки, който иска, пише мейл до - изброих кои институции и медии - нещо от сорта
"Аз гласувах в тази анкета +защо"
отправяме питане по въпроса

Индивидуално, без насилие и строга организация
А Танчето само като модератор  Hug

Схемата я тествам нонстоп по други въпроси и без анкети, и друга поддръжка. Действа! Вярвайте ми! Задължително медиите и ПР!

5 ИДЕЯ

ОЩЕ 1 ИДЕЯ НА  TanyaMG



А да ви кажа за тайните места си мислех , ако искате в www.multiply.com можем да си направим лични галерии със снимки, там можеш да дадеш ключ само  определи хора да ги гледат. Тъкмо освен мен на снимка, ще видите и автографите. Още една идея ми се навърта, ще я напиша, когато имам повече време да съм пред компю за обсъждане.


Хайде, очаквам поне само с ДА/ЗА или НЕ/ПРОТИВ по цитатите!
  Hug
А ако имате други предложения, пишете, че TanyaMG чака вече инструкции.  Grinning


Лично аз съм за по-лесни варианти. На този етап без анжиране на никого. Ние и март месец тръгнах уж да мислим за нещо по-сериозно, но досега нищо не се получи. Една такава организация е доста сложно нещо - на мен дори 1 ден среща някъде за час ме затруднява дори да дойдете някъде до вкъщи. Слава богу, имаме анкета и това си ни е напълно достатъчно да повдигнем въпроса публично. Хем сме ЗА тази клауза, хем имаме резултати от анкетата, че има и други като нас, хем се интересуваме. Всеки може да пита като част от това общество. Дали сме 1 или 5 мами, май е все тая. По-добре организирано на ниво мейли до различните институции със запитване и лично становище по въпроса.

Това, което можем да се организираме, е:

- да прецизираме адресатите - докого пращаме мейли + кои медии (аз съм за Капитал + блог в Капитал);
- база данни мейли;
- индивидуални мейли до всички адресати или до всеки поотделно или до един, а другите само с копие до тях,  за да се запознаят;
- някакво насочващо текстче "Гласувах ЗА принципа "Парите следват детето", защото ... (някакъв/ви мотив/и от темата на инициативата) + запитване дали ще се реализира идеята/ защо не се изплащат тези средства..."
- всеки си решава сам дали да участва;
- после при отговор да си публикуваме тук становищата
- при удовлетвореност/неудовлетвореност пак пишем и прашаме на всички и медиите. Прессъобщението е лесна работа.

Не обичам насила неща, така че така всеки ще си има свой избор и ще бъде активен. Ако не стане, няма да обвиняваме другите. Ако стане - всички ще сме щастливи.  Grinning А аз винаги съм затова всеки да разчита най-вече на собствените си сили. Която и организация да потърсим за съдействие, това е доста генерален въпрос. За мен дали сме единици или зад малко по голяма организация е едно и също в очите на тези, които вземат решение. А защо някоя организация да има по-големи права за отговор от мен.  newsm78 Няма такова нещо!
Айде, казвайте!
Аз май само в този вариант мога да участвам някакси.


ЕТО АЗ КАК ГЛАСУВАМ:


1. ДА
2. ДА- ЗАВИСИ ОТ ОРГАНИЗАЦИЯТА
3. НЕ
4. ДА
5. ДА

А имам и предложение за тестване на "организацията" на емейл-кампанията - един наш член Wink, който зачезна тук, но си е оставил мейл в профила. Можем да проверим дали сме достатъчно чаровни и убедителни  Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 13:27 от май :)

# 451
  • Мнения: 4 877
sophsan, дали не е настанало време да си поговорим тук за ляво-дясно полукълбо на мозъка?  newsm78 Или тези дни? Как си времето? В разговора ви с мама Веси го има като акцент и аз затова се сетих. Аз мога да помагам с инфо - може да сложим кое полукълбо за какво "отговаря" и по-любопитни неща. Имаш ли други тестове?



Нещо любопитно за доминираща лява ръка:
" Войнът и неговият щит
Сърцето е от лявата страна на тялото. Един войн десничар би държал щита си с лявата ръка,а мечът с дясната и би могъл да защити сърцето си по-успешно от един левичар. Има няколко несъгласия с тази теория: 1) Сърцето не е толкова надалеч от центъра. 2) Нямало е достатъчно поколения от бронзовата епоха, за да се промени нещо. 3) След анализ на пещерни рисунки е доказано, че повечето хора са били десничари и преди Бронзовата епоха.

Предимства при ръкопашен бой
Левичарите имат предимство в ръкопашния бой главно заради елемента на изненадата. (Този факт е известен на боксьорите и е използван за постигането на световен рекорд на 4-ти ноември 1947, когато Mike Collins (левичар) излиза от своя ъгъл със стойка на десничар, но изведнъж променя стойката си и удря първия (и последен) удар в мача, като нокаутира противника си Pat Browson за 4 секунди)."

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%B0%D1%80

още инфо
http://health.actualno.com/news_141719.html - Изследват как лявата половина на мозъка тълкува думата

Нашествието на леворъките http://www.big.bg/modules/news/article.php?storyid=52996
"Във войската на Александър Македонски е имало специална "лява дивизия", която включвала 700 отбрани войни левичари. Например, руският изследовател на аномални явления Петър Череда твърди, че на планетата се е провела експедиция от "паралелна Вселена". Пришълците външно не се отличавали от земляните, но били с необикновени психически способности. На някои от тях земни жени им родили деца, които онаследили "божествените огледални гени",които даряват поколенията им с удивителни способности и таланти. Навярно затова се твърди, че повечето велики хора, хората с артистични наклонности, яркоизразена индивидуалност и способности са левичари. Списъкът е доста дълъг - Леонардо да Винчи, който е рисувал повечето от картините си "огледално", Микеланджело, Пикасо, Александър Македонски, Исак Нютон, Фридрих Ницше, Паганини, Бетховен, Шуман, Марк Твен, Пол Маккартни, Ринго Стар, Дейвид Духовни, Силвестър Сталоун, Мерилин Монро, Джулия Робертс, Роберт де Ниро, Роналд Рейгън, Джордж Буш-старши, Бил Клинтън. Съществува версия, че и Владимир Путин е левичар - наблюдателни забелязали, че той носи часовника си на дясната ръка, а с лявата вади листите с докладите си от десния джоб."
"Специализацията" на ръцете възниква към 5-ата годишнина след раждането. Според медиците едва тогава може да се каже приблизително дали малчуганът е левичар или не. Но психолозите отхвърлят тази теория и твърдят, че още на третия месец след раждането на бебето може да се изясни дали то е потенциален левичар. Според тях,ако лежащото на гръб бебе заема "позата на фехтовчик" по-скоро ще стане левичар. Ако по-често бебето извива главата си надясно, то няма да стане левичар, категорични са повечето психолози. Според привържениците на Фройд левичарството е емоционално следстие от нещо негативно, което е човекът е преживял. Според съвременните учени леворъкството и десноръкството се предават по наследство. В семействата, в които и двамата родители са левичари, вероятността детето също да е леворъко е 50 процента, 17 на сто от леворъките деца са родени в семейства, в които единият родител е леворък, а 6 на сто от леворъките деца са родени в семейства, в които и двама родители са десноръки."

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 14:52 от май :)

# 452
  • София
  • Мнения: 2 020

Sophsan извинявай, ако те притискам, но дали вече имаш отговор върху нашия проблем с по-малкото дете - снощи ти писах подробности, относно годините и защо сме притеснени?!
мама Веси, Изи и Крис, изобщо не ме притискаш, просто чак сега влизам във форума.  Hug
Прочетох допълнителната информация, която си ми дала - детето е още малко, за да се каже със сигурност коя ще му е водещата ръка. Някои деца минават през такъв етап на "търсене", докато се ориентират. Също така е трудно да се каже дали ще бъде амбидекстрик като чичо си /да борави еднакво ловко и с двете ръце/. Моят съвет е да го оставите спокойно да се ориентира, тоест нека се храни с която си ръка иска. Това са наистина остарели разбирания за трудното писане и грозния почерк. Абсолютно се отрича принудителната смяна на водеща ръка при децата. Обясни им това, което ти казах, че може да доведе и до заекване.  Peace

# 453
  • София
  • Мнения: 2 020
Дани, други тестове имам, но са по-специализирани. Иначе наистина е интересна информацията за доминантност на мозъчните полукълба. Ако имаш време и вече си намерила информация, слагай смело, тъй като не знам дали ще имам възможност тези дни. Ще гледам да се включа, ако има пак въпроси.  Hug Hug

# 454
  • Мнения: 4 877
Дани, други тестове имам, но са по-специализирани. Иначе наистина е интересна информацията за доминантност на мозъчните полукълба. Ако имаш време и вече си намерила информация, слагай смело, тъй като не знам дали ще имам възможност тези дни. Ще гледам да се включа, ако има пак въпроси.  Hug Hug

аз имах много, но май са свалени на дискове. По-лесно ще ми бъде пак през любимия гугъл. Иначе имам доста книжлета, но нещо не ми се преписва. Но ако има интерес и ще преписвам - какво да се прави.  Hug
Ами, Соф  Wink, ще мятам каквото ми попадне интересно.

Вече ще ви прекръстя, тези с никовете на латинеца - за по-удобно  Grinning Grinning Grinning

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 14:51 от май :)

# 455
  • Мнения: 4 877
Соф, действам!  Simple Smile Някой вече е превел на БГ любимия тест, който сложих в предната тема на руски

Десен и Ляв мозък! http://comfy.blog.bg/viewpost.php?id=45054

Естествено, става въпрос за установената отдавна функционална асиметрия между дясното и лявото полукълбо на мозъка...

Реквизит: лист хартия, химикалче.

От невропсихологията е известно, че двете полукълба на човешкия мозък работят по различен начин. Най-общо казано: лявото полукълбо (ЛП) отговаря за логическите и лингвистичните страни на умствените операции, а дясното полукълбо (ДП) - за тяхната образност, цялостност и емоционалност. Подобна функционална асиметрия на човешкия организъм се проявява и в различните форми на поведение, при това едни или други поведенчески реакции могат да протичат по "десен" или "ляв" тип.

Нека сега извършим няколко елементарни теста и узнаем, какви типове реакции преобладават у всеки от вас. Вече сте приготвили лист хартия и химикал, нали?

Сега ще направите няколко упражнения, като за всяко от тях отбелязвайте в листчето какъв е типът реакция - "десен" или "ляв", който се е проявил у Вас.

Можете да отбелязвате например с буквите "Д" и "Л".

И така, да започваме! (Гонг).

Пристъпваме към първото задание. Поставете ръцете пред себе си и сплетете пръстите на двете ръце. Погледнете кой от двата палеца е останал отгоре - десния или левия. Ако отгоре се е оказал десния палец, то това е "десен" тип реакция, а ако е левия - "ляв" тип.  Отбележете в листчето "Д" или "Л" . (Гонг).

Пристъпваме към второто задание. Отворете очи. Сложете двата показалеца на ръцете пред очите си така, като че ли се целите с пушка, при това фиксирайте с очите точка, в която ще "стреляте"  (не затваряйте очи!). И така, сложете пръстите на ръцете си така, като че държите пушка и се прицелете в избраната точка. (Гонг).

А сега затворете отначало едното, а после и другото око. Погледнете в кой от двата случая точката, в която сте се прицелили, се измества. Ако тя се измества при затваряне на дясното око, то типът на  Вашата реакция е "десен" - и обратно, ако точката се измества при затваряне на лявото око - "ляв" тип реакция. Повторете няколко пъти за да сте сигурни и отбележете в листчето "Д" или "Л" . (Гонг).

Сега пристъпваме към третото задание. Това е така наречената поза на Наполеон. Скръстете ръце пред гърдите си и погледнете коя ръка се е оказала отгоре - дясната или лявата. Зафиксирайте резултата в листчето. (Гонг).

Накрая - четвъртото задание. Отначало ще ви помоля да поръкопляскате. И така, пляскайте с ръце. А сега обърнете внимание коя ръка при ръкопляскането се е оказала отгоре - дясната или лявата. Зафиксирайте резултата в листчето чрез "Д" или "Л". (Гонг).

Благодаря ви! Това беше - всички задания са изпълнени. По количеството на десните и левите типове реакции можете в първо приближение да определите своя тип функционална асиметрия между ЛП и ДП.

Вашите записи трябва да представляват, примерно, нещо такова:  ДДЛД или ЛЛДД, а може и друга комбинация. Възможни са 16 различни комбинации. Запазете си листчето, за да можете после да прочетете за себе си.

Първото задание позволява да се съди за общия характер на вашата психологическа настройка, повече логическа ли е тя, или повече е емоционална.

Второто задание говори за такива черти на характера като твърдост и агресивност.

Третото - показва склонността Ви към простодушие или кокетство.

Четвъртото - показва вашата склонност към решителни действия или нерешителност на характера.


Всичките 16 типа "пси-профили" тук:
http://comfy.blog.bg/viewpost.php?id=45118

# 456
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Здравейте на всички, които сте на линия!
Нямам време да влизам тези дни и да чета.

Намерила съм нещо за лятно училище. Не мога да коментирам, защото нямам вътрешна информация.
http://www.nespirai.com/


чао и лек ден!
Днес на адреса в София сме получили писмо от Марина спорт, с предложения за лятната ваканция. Помолих да ми запазят писмото, защото имаше много интересни лагери, които могат и да допаднат на моят Wink
Но първо неко са пребори с лагера, на който отива следващата седмица, ако остане доволен, ще действам смело и с лагер в България  Grinning Ето тук ще ходи, от понеделник до петък. Има график какво ще прави всеки ден, плюс линкове към заниманията със снимки и обяснения. И на мен ми се доходи  Crazy

# 457
  • Мнения: 4 877
Мери,
и аз искам на такъв лагер. Жестоко! Скали, каяк,... ле-ле! Какво преживяване!
Много благодаря! Ще чакаме и за другити инфо.  Simple Smile

Аз все се каня да ти пиша на ЛС за идейки за готини песнички на англ.ез и всичко готино около теб и GB.  Hug Ако се сещаш? Аз сетих за филма "Чоки".  Simple Smile


А и още нещо - все искам и затова да те разпитам  Grinning
При вас всички деца ли плуват? На морето не съм видяла англичанче да не плува.  Hug Как ги учат?!

# 458
  • Мнения: 3 271
Страхотни неща за четене има пак, едва сколасвам вечер напоследък. Но всичките си струват  Hug

# 459
  • Мнения: 7 263
Страхотни неща за четене има пак, едва сколасвам вечер напоследък. Но всичките си струват  Hug

Взе ми думите от устата.......... Hug

# 460
  • Мнения: 4 877
хей, гласувайте с Да и Не - поне с "ези или тура". Поне съдбата да се произнесе, иначе идва властната М.. - нали знаете коя  Joy Joy Joy

А, да, и предложения за отговори "Защо се ориентирам за частно обр. за децата си?" (за анкетата в следващата тема, която вееееече трябваше да съм пуснала  Embarassed)
например
- транспорт
- добра среда
- добра храна
- добро образованир
- ........................


Ето още нещо - по-различно, но няма къде да го кътам докато му дойде времето

РАЗВИТИЕ НА ПАМЕТТА http://www.psychology-bg.com/texts/dev_memory1.htm - има тестове

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 15:43 от май :)

# 461
  • Мнения: 119
Хубавото време май ви е изгонило всички навън Simple Smile
по повод анкетите: май, направо ти завиждам на ентусиазма... ти си съкровище  bouquet
аз се включвам направо в последната обаче...
Защо се ориентирам към частно обазование на децата си?
1. принципно заради надеждата за по добро образоване... това е първо
2. след това заради идеята да е в своята си среда...(аз тук исках да вметна едни мои размисли от тия дни, провокирани от този форум, че сякаш всъщост частните училища са се сегментирали по някакъв начин и на тип родители, записващи децата си там... не знам дали съм права, вие имате ли такова усещане?)... моята дъщеря най- сетне си се почувства на мястото сред българо-италианчетата...
3. транспорта и храната не са ми толкова важни, но разбира се е плюс, ако ги има...
4. доброто оношение към децата - на това много държа, а в държавнито образование е трудно да го изискваш...
сега не се сещам за друго, но пак ще пиша като ми дойде муза, че сега са едни викове покрай мен - полудявам Simple Smile

# 462
  • Мнения: 119
и да ви кажа също и че не съм се отрекла докрай от държавното образование, защото в София изглежда, че има и няколко добри държавни училища, за записването в които обаче се изисква да си стоик и упорит и много изобретателен Confused ...
но тия дни съм решила да говоря с една моя позната, умна и с висок пост жена, която ми казва, че е против частното образование, и която е отгледала и двете си деца в централни софийски училища (малкото и дете е на 12)... интересно ми е какво ще ми каже...
защото аз все още не съм сигурна, че частното образование функционира добре... (изключвам френски лицей, радмила... но за съжаление френския не ми е сред приоритетите, но го мисля, да знаете  Laughing)

# 463
  • Мнения: 119
май, като ти гледам картинката все ми идва на ум една италианска поговорка:
Se sono rose - fioriranno!  -  Ако са рози, ще разцъфнат...  дано така да е с избора на училища на всички мами тук...  Heart Eyes

# 464
  • Мнения: 4 877
Alberta,
Ами сигурно има и страхотни ДУ. Лошото е, че човек няма как да пробва ту тук - ту там.  Confused Не е парфюм, за да тестваш и да се откажеш. Затова все си мисля - дали наистина може да се постигне обективна преценка ЧУ-ДУ. Аз мога само да сравнявам, че деца, с които детето ми беше в ЧДГ и сега учат в ДУ. За съжаление, разликата само за година-две е драстична. Всичко засега е в полза на ЧУ. Не, че пак не са умни деца! Но има и много други показатели, по които ДУ изостават драстично.
Забравих да уточня, че сега тези деца също са в едни от най-желаните у-ща в центъра на София. За да поддържат ниво, прилагат схемата, която описа tzveta http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=108860. В това няма лошо и ние обикаляме по различни допълнителни занимания, но тръгваме от доста по-висока база, т.е. надграждаме. А, да, можем да си позволим още по-разнообразни хобита, защото това, на което ходят децата от ДУ, ние си го имаме на страхотно ниво в у-ще.

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 19:09 от май :)

Общи условия

Активация на акаунт