КЛУБ НА РОДИТЕЛИТЕ, ориентиращи се към ЧАС

  • 54 035
  • 360
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 271
Мухата, ako се разделим на няколко теми няма да можем да следим и попълваме всички. Но ако и други смятат, че е по-удобно, ОК.
Аз имам едно дете в градина и едно в предучилищна, ще трябва да следя и двете. А и често градините имат училища към тях и т.н. Нещата си вървят логически свързано.

# 61
  • Мнения: 4 877
Muhata, то точно минала седмица затова пуснахме тази тема - да е на едно място, а не да се ровим по страници, подфоруми и т.н.
А целта беше не само конкретна "визитка" на дадено у-ще, а въобше частното образование, инициативи, такси, проблеми (!!! да подчетая това, защото нещо тука не смеем да говорим за тях), положителни страни. Иначе аз предлагам да пуснем още 2 анкети с всички ЧДГ и гимназии. Така всяка нова тема ще си носи и конкретния нюанс на анкетата. Всъщност така мисля да направя.
Само трябва да решим - следващата тема ЧДГ или гимназии. Аз съм за гимназии - по-малко инфо има и сме им длъжници.

# 62
  • Мнения: 78
Много се разводняват нещата така! Имах предвид ДГ и предучилище - една подтема, у-ще 1-7 клас втора подтема и гимназия като трета. За едни кандидат гимназизти е много тегаво да четат ифо за ДГ и сигурна съм, че това важи и за мамите на малките, когато тече информация за гимназиите. Казах - това не е особен проблем за мен, освен разбира се времето, което ми е кът.

# 63
  • Мнения: 78
Много съм съгласна с danybon. Информацията за гимназиите почти липсва. Те като че ли са попаднали в нелегалност.

# 64
  • Мнения: 78
Освен сайтове и такси, какво друго имаме. Липсва сравнение между самите ЧГ, а и спрямо "елитните" държавни. Може аз да съм пропуснала!

# 65
  • София
  • Мнения: 6 999
Много съм съгласна с danybon. Информацията за гимназиите почти липсва. Те като че ли са попаднали в нелегалност.

Липсва, защото повечето са с по-малки деца. След някоя друга година ще има повече за гимназии Simple Smile

# 66
  • Мнения: 2 037
Освен сайтове и такси, какво друго имаме. Липсва сравнение между самите ЧГ, а и спрямо "елитните" държавни. Може аз да съм пропуснала!
Има още доста, ако отвориш линковете за подобни теми.
Може да пробваш вместо три последователни мнения с редакция да си допълваш първото. Така се пести време на четящите и място. Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 6 999
... Липсва сравнение между самите ЧГ, а и спрямо "елитните" държавни.

Какво значи "сравнение"? Повечето важни /поне според мен/ показатели са субективни, защото всеки търси различни неща.
Що се отнася до държавните градини - май повечето пишещи тук нямаме много опит.  newsm78

# 68
  • Мнения: 4 877
Muhata,
само искам да отбележа, че има такова инфо за ДГ и осн. у-ща, защото мами подават това инфо. Ако подадеш инфо за гимназия или и други мами се включат, ще има за гимназия. Искам само да се допълня - нали не мислиш, че съм "на служба" към форума, т.е. тук работя, защото имаше подобно объркване преди седмица от друга съфорумка. Просто започна 1 дискусия и ние решихме да оформим този "клуб" и да си дискутираме. Ако нещо те вълнува пиши, питай. Но реално аз и другите мами не сме "библиотека", за да дадем и издирим всичко на мига. Постоянно се обръщам за съдействие. Ето до днес нямахме нищо за Варна, една мама се хвана и ето - имаме. После и Миленка - допълни. Така че изключително много разчитам на теб да ни помогнеш с гимназиите. С какво започваш? Ако искаш дори само опиши какво търсиш. Да започнем дискусия. А, да, в темаи за гимназии се включих (май за Златарски беше) или пък на ЛС с любезна покана за повече инфо, което да допълня тук, абсолютна все едно бях невидима (исках друга дума да кажа, но е цинична). А в същото време си четяха и тук, не е проблем, но нали си помагаме. ГАДНО!!!

Така че очаквам съдействие! Това е форум - има такова инфо, каквото си набавим.

P.S. Важно уточнение за мен - аз нищо не търся. Детето си учи в най-желано от мен у-ще. Знам после какво искам и за гимназия. С бебока пък е още по-лесно.

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 00:16 от danybon

# 69
  • Мнения: 78
Никога не съм мислела, че някой е длъжен да ми върши работата. Естествено, след като моето дете е 7 клас и му предстои да влиза в гимназия - решението, проучванията и отговорността си е само моя. Разчитах на по-вече концентрирана информация в сайта. Друго е да можеш да се опреш не само на собствени наблюдения,а и на опит!

# 70
  • Мнения: 4 877
Ами има и други теми - знам, че има за гимназия "Златарски". Можеш пък и да си пуснеш собствена. Най-добре е така.
За какво ще подадеш инфо тук? Мога ли да взема от другата тема за у-ще "П. Яворов"?

# 71
  • Мнения: 142
Скъпи мами, бих искала да ви попитам всички за мнение. Харесвам детската градина и училището, в което ходи синът ми. Доволна съм от много неща, най-вече от подготовката, която получава. Но покрай трудностите навсякъде и във всичко, взеха да се появяват проблеми и несъответствия и при нас. Особено това се отразява в текучеството на добри и можещи учители и хора от персонала. Целият процес е доста болезнен както за децата, така и за родителите. Оказа се, че най-важният проблем в нашите училища е точно този. Оказа се, че не всяка градина и училище притежава необходимите механизми да задържи най-добрите си хора. Човек може да преглътне други дреболии, но това - по-трудно. Доколко това влияе върху качествата на самото училище? Много бих искала да разбера вашето мнение и как стоят нещата във вашите училища!  Simple Smile

# 72
  • Мнения: 4 877
cocodrille, благодаря! И аз днес точно си мислех за този проблем. Случайно разбрах за "Меридиан 22" (нямам никаква представа какво е  у-щето), че имали подобен проблем. Виждам, че често пускат обяви за работа и викам, че се разрастват. Иначе ние в първата ДГ на детето имахме този проблем - готини учители, всичко ОК, но като се махнаха и дойде една бивша директорка от Държавна ДГ, направо избягахме.

# 73
  • Мнения: 3 271
Текучеството според мен показва липса на добра политика към кадрите. Това е, което мен ме притеснява. Защото от моята позиция на работник, фирма, която не ме цени и не успява да ме задържи, не е добро място, дори да прави качествен продукт иначе.
Затова и мен този проблем ме притеснява много. А като говорим за учители на децата ни, с които те свикват и т.н. ТОВА вече е още по-неприятно.

# 74
  • Мнения: 78
Информацията за "П Я" пак не е лична. Цитирам човек, минал от там. Разказана ми бе, докато седях с разтворена уста, без да мога да се изкажа. За себе си съм решила да не си пращам детето там, но въпроса е къде още не бива да попада и сред кои гимназии мога да избирам. При учениците от 8 клас до 12 проблемите не са само в учебния материал, научаването му, а са много комплексни. Голямата ми дъщеря - вече е 3 курс студентка, учейки от 8 до 12 клас ми отвори очите за доста проблеми, които са "странични", но не маловажни. Те обаче са важни и МОГАТ да се контролират от педагозите и психолози, ако имат желание: свободни часове - заместване, подготовка за матура или съответно кандидатстване, подготовка за различни сертификати, отсъствие от у-ще или от отделни часове, здравни проблеми, секс и болести, наркотици. Ще останете очудени, ако ви кажа, че класната на гоямата ми дъщеря, учеща в"елитна" дъравна гимназия ни събра на род. среща, прочете ни бюлетин, за това че в района има разпространители на наркотици и накрая ни каза "Пазете си децата". Коментирайте го! Избирайте гимназия и намерете критерии.

Общи условия

Активация на акаунт